Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

bidask

Members
 • Počet příspěvků

  312
 • Registrace

 • Vítězných dnů

  3

bidask naposledy vyhrál/-a dne 3. září

bidask měl nejvíce oceňované příspěvky!

Poslední návštěvnící profilu

837 zobrazení profilu

bidask's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Reacting Well Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Dedicated Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

25

Komunitní reputace

 1. Zajímavý rozhovor. Mnohým určitě připadá ročních 15-20% jako málo. A je určitě pravda, že s malým účtem to není na uživení. A to ani v Česku. :-) Chápu to ale tak, že strategie s takto relativně nízkým zhodnocením zároveň nejspíš také dlouhodobě nabízejí minimální risk a o tom je celý příběh. Potom jde "jen a pouze" o ten disponibilní kapitál.
 2. Ano, myslí lze ovlivňovat profity. Snad lépe řečeno naladěním naší mysli. Mysl, nebo myšlení ale není něco, co je "v naší moci". Většinou jsme my sami v "v moci" naší mysli, našeho myšlení. Většina z nás je otroky naší mysli. To říkají učenci Taoismu či buddhismu. V Buddhismu je toto zotročení nazýváno utrpením. Utrpením těch, kdo nežijí život skutečný (přítomný), nýbrž prožívají své myšlenky, představy apod. Aniž si to uvědomujeme, většina z nás je neustále "utopena" ve svých myšlenkách. Neustále přemýšlíme o tom co bylo, nebo o tom co bude. Buddhisté říkají, že vymanění se z procesu myšlení není snadné. Málokdo toho dosáhne. Tento stav nazývají prázdnotou (Šunjáta), tedy stavem, kdy naše mysl řekněme spí. Tyto principy jsem studoval již před mnoha lety. Nemohu ale bohužel zatím říci, že jsem, přes určité úsilí, dosáhl stavu, kdy by mě mé myšlení neovládalo.
 3. Přeji Tomáši mnoho dalších úspěchů. S AOS jsem začínal před 3 roky a přestože se dnes věnuji pouze diskréčnímu tradingu, byla to výborná zkušenost. To, co je zde v článku řečeno, platí určitě i pro diskréční obchodování a možná dvojnásob. Bohužel ale dnes většina lidí tzv. moderního světa žije v době, kterou buddhisté trefně nazvali Kalí Yuga (železný věk), kdy není čas na nic a na například takovou "zhůvěřilost" jako je meditace už vůbec. :-( EPOCHA KALIJUGY Je nejhlubší ponor do hmotné oblasti světa a smyslů, největší zatemnění lidské přirozenosti. Ve tmě nevidíme. Nemůžeme se bezpečně orientovat, poznávat a rozlišovat. Spojení s centrem vnitřního Světla je porušeno. Je to věk "železný", věk okovů a nejrůznějších druhů pout a otroctví těla, duše a ducha - věk zbraní a nekončících bojů. Je to věk zrodu falešných hodnot, v němž lež si nasazuje masku pravdy, neznalost podstatného je zaměňována za vědění.
 4. bidask

  TradeStation

  kiesrad: Formulářem "Authorization agreement..." se dává oprávnění pro TS provést převod online. Stačí formulář vyplnit, oskenovat a mailem poslat do TS. Oni cca za dva dny nastaví přístup online a pak stačí zadat online příkaz k převodu.
 5. bidask

  TradeStation

  kiesrad Formulářem "Authorization agreement..." se dává oprávnění pro TS provést převod online. Stačí formulář vyplnit, oskenovat a mailem poslat do TS. Oni ti cca za dva dny nastaví přístup online a pak normálně vyplníš příkaz kam mají poslat doláče. :-)
 6. V únoru 2014 jsem začal AOS dle Tomáše. Do konce března jsem přišel o téměř celý účet. Takže ok, každý svého štěstí strůjcem. Resumé: Najděte si svoje portfolio a k tomu velký účet.
 7. Myslím, že tento článek je napsán ještě velmi diplomaticky. Z vlastní zkušenosti vím, co znamená začít live nejen intradenně, ale i v AOS. Takže, bez jasných, na simu mnohonásobně otestovaných zejména pravidel vstupu, pak řízení obchodu a výstupu, je trading něco jako sázení v loterii. To znamená přijít v podstatě vždy o peníze. Vše je pak zabaleno do většinou vetché tkaniny, spojené často s malým účtem, jménem psychika.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.