Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Macros

Members
 • Počet příspěvků

  281
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězných dnů

  5

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Macros

 1. Macros

  TradeStation

  Ahoj, mě to dělá při otevření Message Center. Jen to 2x potvrdím, neřeším to. M.
 2. Macros

  Programování v EasyLanguage

  Ahoj, s nefunkčním SL mimo nastavenou Session mám také zkušenosti (špatné), konkrétně u Futures. TS to bere tak, že mimo nastavené obchodní hodiny neobchoduje, tzn. ani SL nebo PT apod. Řešení je použít v kódu vymezení obchodních hodin pro vstup a výstup - vždy to ale musí být na Open nebo Close úsečky. Jiná je situace u (US) akcií, které se obchodují v daný čas (15:30-22:00 CET). Jak vyřešit SL nebo PT mimo tento čas opravdu netuším, protože i když dojde k zasažení SL v pre/post marketu, tak je příkaz zrušen s tím, že nelze obchodovat mimo standardní hodiny. Jestli je někde v TS nějaké nastavení (možná použít regular session + premarket + postmarket) nemám vyzkoušeno. Taky nevím, jestli na to stačí standardní Nasdaq a Nyse data, nebo se musí přikoupit pre/post market data. V této oblasti mám jen vyzkoušeno co jsem psal, to další musí buď napsat někdo jiný, nebo to musíš vyzkoušet ? M.
 3. Macros

  Programování v EasyLanguage

  Ahoj, pokud máš na jednom tickeru víc strategií, vstupy jako takové se budou vždy zobrazovat ve všech oknech s tímto tickerem, i když bude v jiném workspacu nebo desktopu. Nicméně různé strategie mouhou mít různé názvy vstupů a výstupů, konkrétně (toho si važ, dalo mi to hodně práce ? ) : ... tvůj systém a následně then buy ("Mon_Enter") next bar at open; //vystupni podminka long If marketposition > 0 then sell ("Mon_Exit") from entry ("Mon_Enter") next bar at open; Toto zajistí vstupy a výstupy právě této strategie a druhá do ní nebude zasahovat. Jako vždy to ovšem má jedno ALE - SetStopLoss, SetProfitTarget a podobné příkazy - ty se totiž nedají nastavit na název vstupu, ale vztahují se pro stav na daném tickeru. Jediná možnost je mít SL a PT stejné na všech strategiích daného tickeru. Osobně to tak dělám. Nicméně nemám prakticky vyzkoušeno, co se stane s PT a SL při nakoupených dvou kontraktech, protože to mám zablokované na vstupu (vstoupí se do obchodu if marketposition = 0). Něco mi ale říká, že to nebude fungovat správně, protože se budou profity nebo ztráty sčítat a obchod se ukončí prakticky v polovině. M.
 4. Macros

  Programování v EasyLanguage

  Ahoj, názory na posílání stop příkazů příkazů na burzu se různí - já se přikláním k neposílání. Proběhlo na to spousta diskusí a spoléhám na platformu. Navíc je v TS u příslušné volby napsáno, že zaslání Stop příkazu se nemusí vždy provést, takže je otázka, co je více či méně spolehlivé. Navíc odpadá problém s "trvanlivostí" příkazu. Další problém je, že SetStopLoss ani SetProfitTarget není cena a nedá se poslat příkaz typu "setstoploss gtc+". Nejprve bys musel nějakým způsobem vypočítat cenu, která má být SL a tu zadat do kódu jako StopOrder - a to už se zadat do kódu dá. Čerpat se dá např. z knihy EL_FunctionsAndReservedWords_Ref M.
 5. Macros

  Programování v EasyLanguage

  Ahoj, pokud používáš (v TS) standardní nastavení u strategií, tzn. že se neposílají Stop příkazy brokerovi ale drží je obchodní platforma, tak se to nijak neošetřuje - drží je TradeManager pořád. M.
 6. Tohle by spíš chtělo napsat do příslušné sekce, nikoliv sem ? M.
 7. Zrovna jsem to zkusil stáhnout - v pořádku oba soubory. Díky ?
 8. Macros

  TradeStation

  Ahoj, dává se pomocí OSO - nastaví se kolik ticků od vstupu je SL a PT. Lze toho zadat víc, všechno je to k nalezení v tutoriálech. SL a PT lze zadat i když jsi už v obchodu, ale po ukončení obchodu se sami nezruší, je potřeba to udělat ručně. Osobně zadávám (pokud zadávám ručně) příkazy přes Matrix, kde je to super přehledné. M.
 9. K čemu je dobrých 20 let dat pro live obchodování?
 10. To je ale velká otázka, co za tu cenu dostaneš ? Já už to mám dávno vyřešené, jen jsem chtěl poukázat na to, že provozovat VPS jen na sw v ceně 6300,- není úplně ono ? Každopádně taky vím, že pořizovat VPS na testy nebo začátky obchodování je taky nesmysl (ekonomický). A potom dávat AOS někam na nejlevnější VPS, kde se budou točit relativně velké peníze, taky není ono. Nakonec se zjistí, že u kvalitního hostingu se zaplatí min. 1500,- měsíčně aby to bylo k něčemu... Ať si to ale každý řeší jak chce. M.
 11. A vyplatí se to finančně? To by musel server stát do 500,- měsíčně. Každopádně to dělat jen kvůli AB je nesmysl, takže předpokládám, že ti na tom běží i něco dalšího.
 12. Je to pod Russel indices ($RUA souhlasí) a ty stojí pro neprofesionály 4$ měsíčně. Zdarma jsou jen CBOE indices. M.
 13. Macros

  TradeStation

  Nemůže se jednat o tento problém? " On 03.01.2018 my Windows was automatically updated with system update (KB4056890). Since then Tradestation is unable to start. However when I deinstall the windows update Tradestation is running fine. Is there any fix so the Tradestation can run with this update ? I can temporally delay installation of this update but Windows 10 is forcing it so I must do it. " Na diskusních fórech je toho o tom spousta - jak to vyřešili u TS nevím, je potřeba se v informacích probrat. Uvedený topic je přímo z fóra Tradestation, tak bych hledal tam. Ale jinak na googlu po zadání "tradestation win10 problem" toho vyjede dost, možná až moc... M.
 14. Macros

  akcie ISIN CZ0008466984

  Dobrý den, moc se toho dohledat nedá, jelikož se tyto akcie neobchodují veřejně. V rychlosti jsem kouknul a poslední cena z jara 2017 je 900,- za kus (prague-stocks). M.
 15. Macros

  Interactive brokers

  Jsou zkrácené obchodní hodiny před zítřejším Dnem nezávislosti. Nepůjde to tedy ani zítra, zato ve čtvrtek a v pátek ano. M.
 16. Macros

  Existuje vůbec?!

  A přitom stačilo říct, že neexistuje :-)
 17. Macros

  TradeStation

  Tak to se přiznám, že nevím, mám jen zkušenosti s $ a US zónou. V tomto případě by bylo asi nejlepší napsat dotaz na jejich podporu - odpovídají poměrně rychle a jasně, a to i na FB dotaz :-)
 18. Macros

  TradeStation

  Ano, min. vklad 5tis$ a potom na účtu min. 2tis$. Pro Eurex balík zdarma neplatí - tzn. je potřeba platit za nezpožděná data měsíčně 14$ a navíc aktivaci evropského regionu měsíčně 10$. Pokud ti stačí (zatím) zpožděná data Eurexu, ta jsou zdarma, ale 10$ za region se platí tak jako tak. Balík zdarma tedy platí jen pro US - na stránce Market Data Pricing je to záložka "Special Futures Data". M.
 19. Macros

  TradeStation

  Psal jsem to do tohoto vlákna 3.1., je to nahoře na této stránce. Žádné obchody netřeba, data se platí jen některá, ta hlavní ne...
 20. Macros

  hrubý backtest - začátky

  Analýza MAE spočívá v zapsání všech obchodů bez SL, ideálně do grafu. Na grafu je pak vidět, kolik obchodů jde do DD a v jaké výši a na základě toho je potřeba rozhodnout, v jaké výši se stanoví SL. Přikládám to na obrázku - obchody končí na konci dne bez SL. Zelené jsou výdělečné, červené ztrátové. Velká část výdělečných šla během obchodu do mínusu a v tom je právě pointa analýzy MAE - stanovit optimální hodnotu SL. U systému z obrázku by to bylo někde kolem 1000$ - k přesnému výsledku je ale lepší dojít výpočtem (optimalizací). M.
 21. Macros

  Základní info o programu MultiCharts

  Zde bych opravil Svopexe - při otevření účtu následná aktivita vůbec nemusí být, není třeba udělat jediný obchod a nic se neplatí. Jediná podmínka je nějaké minimum na účtu, teď si nepamatuji jestli 2 nebo 3tis$ M.
 22. Macros

  TradeStation

  Já bych neřekl - posílali to v jednom newsletteru a změna byla dobrovolná. Být to na mě, tak bych chtěl změnu tak, abych měl tohle: https://www.tradestation.com/pricing/ M.
 23. Macros

  TradeStation

  V létě zasílali email s nabídkou přechodu na nový "tarif". Stačilo jim to poslat mailem a změnili to hned. M.
 24. Macros

  Sierra Chart - nastaveni II

  Nemůže to být sobotní změnou času v USA?
 25. Macros

  TradeStation

  Nic jiného než jsem psal výše není nutno platit M.
×
×
 • Vytvořit...