Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

divid

Members
 • Počet příspěvků

  8
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem divid

 1. divid

  fio e-broker - o kolik drazsi nez IB (TradeStation Global) ?

  Jsem u fio a konverze CZK/USD tam nejsou priznive (velke spready). Osobne to resim pres easychange.cz. Mnohem lepsi kurzy (mensi spready). Mam u fio CZK a USD ucty a konverze pres easychange trva cca pul hodiny. Pak to poslu na obchodni ucet fio. To je hned.
 2. divid

  převod portfolia z FIO do IB (Interactive Brokers)

  Ok, díky moc za info! Velmi zajímavé informace. Najde se někdo další se zkušenostmi či radami?
 3. divid

  převod portfolia z FIO do IB (Interactive Brokers)

  Uh, takhle bych to teda určitě řešit nechtěl. To není žádný převod :-( Už jen kvůli tomu, že bych musel kvůli prodeji vše danit se mi do toho opravdu takto nechce. To přece nějak převést jít musí.
 4. Dobrý den, Mám portfolio ve Fio ebroker - 22 různých titulů, všechno akcie zahraničních firem obchodovaných na NASDAQ či NYSE. Chtěl bych to všechno přesunout do IB. Poradí prosím někdo jak na to a co to obnáší?
 5. divid

  fio ebroker a výzvy pro akcionáře od firem

  Díky moc za odpověd, Mariii. Napsal jsem jim stižnost v neděli, ve vší slušnosti a počestnosti, ale zatím se neozvali. Ten rozdíl ceny celkem je kolem 2k $. Právníka bohužel nemám a nevím jestli to za to stojí to řešit s právníkem. Říkal jsem si, že bych zkusil finančního ombudsmana. Co myslíte? Za jakékoliv další rady, názory, komentáře budu určitě rád.
 6. divid

  fio ebroker a výzvy pro akcionáře od firem

  Dobrý den, Mám účet u fio ebroker, kde nakupuji akcie pro dlouhodobé držení. Nedávno do jedné z firem, kterou jsem držel, vstoupila jiná firma a akcionářům byla nabídnuta volba, zda-li chtějí finanční kompenzaci (prodat akcie za určitou stanovenou sumu) anebo si ponechat akcie. Ti, kdo se zdrželi hlasování, dostali finanční kompenzaci. Fio ebroker mi ale nedal na vědomí žádnou výzvu k volbě. O volbě jsem se dozvěděl sám náhodou, ale bylo už po deadline. Psal sem na podporu a na vysvětlenou uvedli jen, že prý nedostali žádné informace k volbě kompenzace od depozitáře. Jak je to možné tohle? Máte s tím někdo zkušenosti? Poslali Vám někomu někdy nějakou výzvu k volbě anebo mi jen lžou a nemají to vůbec implementované? Mám dojem, že to vůbec nemají implementované, protože mi odpovědeli až za 3 dny - zrovna v den, kdy mi ty akcie zmizely z účtu, takže odhaduji že sami nevěděli a čekali co se bude dít. Kvůli tomu teď budu muset podávat daňové přiznání a cena akcií taky skokově posílila, takže i finanční škoda Fakt mě to nas*alo tohle. Budu moc rád za jakékoliv komentáře, zkušenosti či názory.
 7. divid

  Kalkulace cost basis při částečném prodeji akcií

  OK, diky!
 8. Řekněme, že nakoupím 100 akcíí firmy XY za 10 USD. Stojí mě to celkem 1000 USD, cost basis (průměrná cena za akcii) je 10 USD. Za rok se cena vyšplhá na 50 USD za akcii, já prodám pouze část, třeba 30 akcií. Prodám tedy za 1500 USD. Jak teď správně počítat cost basis zbývajících 70 akcií? Vychází mi to v negativních hodnotách a já si s tím nevím rady jak to správně trackovat v excelu :-( Poradí někdo prosím jak evidovat průměrnou cenu za akcii v tomto případě? Díky!
×
×
 • Vytvořit...