Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

jayes

Members
 • Počet příspěvků

  64
 • Registrace

 • Poslední návštěva

jayes's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. stranger: Pro malého obchodníka jako jsme my tady je mentor(risk kontrolor, rádce, zpovědník ... je jedno jak tomu budeme říkat) ještě daleko důležitější. Bez něj nemáš prakticky žádnou šanci začít pořádně vydělávat. Ne, že by to nešlo, ale je to skoro nemožné. Vem si, že už jen proto jsi tady na finančníku, což je taky mentor. Každý kdo živě obchoduje už několik let si myslím k tomu dospěl. Prostě dělat to úplně sám je nelidské. A jak už tu bylo řečeno, to samozřejmě není napořád, ale v určité etapě je to nezbytné a hrozně to pomůže.
 2. jayes

  Filmy

  Přidávám pěknou starší písničku, ve které je obsaženo vše. Amíci mají obrovskou výhodu, protože jsou dobrými traderskými návyky programovaní od dětství. My češi se musíme zbavit komoušského nánosu a naučit se vše znovu od začátku. www.videacesky.cz/hudebni-klipy-videoklipy-hudba/kenny-rogers-the-gambler
 3. jayes

  Technické problémy s IB

  Mně data na TF v demu pořád tečou, a nic jsem v nastavení opětovně nezaškrtával. Jak jste na tom ostatní? Díky.
 4. jayes

  X-Trade Brokers

  Prakticky všechny soutěže na které kdekoliv narazíte jsou podvod. Výhry se rozdají známým. Speciální kapitola jsou soutěže o státní zakázky, které by měly být hlídané a víme všichni, že tam je to jen o malé domů téměř na 100%. U soukromých firem to nikdo ani hlídat nemusí, takže se ani nesnaží. No a pokud máte takové zhodnocení za jeden den, tak si odpovězte sami. Komu není rady, tomu není pomoci :-)
 5. Heron: výborné podněty a pohled na věc. Pěkný vědecký přístup, který se dá uchopit. Díky
 6. marko99999: naprosto souhlasím s tvým pohledem. Prakticky všechny příspěvky sem píší lidi, kteří nikdy neobchodovali live, nebo jen krátce. Realita je úplně jiná.
 7. Spoustu zajímavých postřehů v této diskuzi. V tom seriálu "Biggest Loser" je ještě vidět jedna důležitá věc, tlusté děti mají v naprosté většině tlusté rodiče. Prostě žerou, protože žerou všichni kolem nich. Jsou to bohužel nevinné oběti. Je známo, že obezita je sociálně nakažlivá (když odhlédnu od jinak nemocných výjimek). A když se nad tím zamyslíme dál, tak je to zase stejné ve všem okolo. Proto je pro většinu trading nemožný, protože většina má chudé rodiče se špatnými ekonomickými návyky. A zvláště my v postkomutistické Evropě. Jádro člověka a jeho představy o sobě a světě se formují do cca 6let, pak už se prakticky nemění. Tedy pokud na tom cílevědomě a informovaně nepracuje. Takže nám všem držím palce, budeme to mít hodně těžké. Ti z Vás, kteří obchodují živě už více let, mě pochopí. Ti co začínají se mají na co těšit :-)
 8. jayes

  obchodní systém

  iigis: Jestli tohle skutečně dokážeš obchodovat v reále, tak jsi za vodou. Výsledky super, gratuluju. Jen si to teď nekomplikuj a jestli jsi se svým systémem sžitý, tak ho obchoduj a nenech se ovlivňovat cizími názory. Já jsem bohužel před 5 lety začal obchodovat hned live bez backtestu a DEMA. Takže jsem samozřejmě sekal stovky chyb a dnes mám díky tomu spoustu špatných návyků, které těžko odstraňuji. Takže kdybych tohle dokázal zobchodovat, tak si pískám. Neočekávej něco lepšího. Tohle je sen, který samozřejmě časem můžeš zlepšit, ale to teď neřeš. Držím palce naživo.
 9. jayes

  České knihy

  A ještě jsem zapoměl, kdyby se někdo chtěl inspirovat co se dá u nás sehnat, tak přidám seznam mých knih.
 10. jayes

  České knihy

  turbo68: Ono samozřejmě vnímání kvality knih se časem mění, takže zkusím sepsat současný stav. Jinak samozřejmě v každé knize člověk něco najde a čím víc čte, tím víc vnímá detaily, které dřív nevnímal. Takže co bych nyní doporučil. Spoustu výborných tipů mám z Finančníka, za což díky. A bude jich víc něž 5 :-) Obecný rozvoj: Muž, který chtěl být bohatý. Myšlením k bohatství Psychokybernetika Moc přítomného okamžiku Zázrak pozitivního myšlení Hovory s Bohem Talent Nerozhoduje Jak získávat přátele a působit na lidi Cesta Kaizen - Z malého kroku k velkému skoku Čtyři dohody Trading: Trading je byznys - Joe Ross Kompletní průvodce psychologie obchodování - Finančník Trading for Living - Alexander Elder Reading Price Charts Bar by Bar - Al Brooks Emotion Free Trading - Larry Levin
 11. jayes

  České knihy

  Rozhodně taky doporučuji knihu "Muž, který chtěl být bohatý" od Marka Fishera. Je to tenká knížka, která formou příběhu shrnuje to esenciální, co je nutné pro to dosáhnout čehokoli. Za posledních 5 let jsem přečetl 80 knih o rozvoji, tradingu, obchodě a tato je určitě v TOP5. A bohužel pro mě, by měl být jedna z prvních a ne posledních.
 12. jayes

  České knihy

  patas: Promiň, ale to není motivační kniha, jen na mě tak působí. Ta kniha jenom přesvědčivě dokazuje na základě obrovské spousty výzkumů z posledních 30 let, že talent velmi pravděpodobně skutečně neexistuje. Talent je žvást, který nám byl očkován celý náš život, aby ti, kteří nemakají se měli na co vymlouvat. Vždyť se nad tím zamysli, kde je talent ukryt? V genech, to asi těžko, když když máme tolik profesí o kterých evoluce vůbec nevěděla :-) Fakt stojí za to si to přečíst, mě to taky docvaklo až po přečtení pár kapitol. Pokud rozumíš talentem, že nějakému dítěti jde něco lépe od narození, tak pak ano. Ale já se bavím o tom být nejlepší v jakémkoliv oboru a pak už talent neexistuje, je to jen tvrdá, a promyšlená dřina. Neexistují výjimky. Ale o tom nemá cenu diskutovat, dokud jsi nečetl, protože těch informací je spousta. Obrovská spousta světových špiček dosáhla úspěchu v oboru, ke kterému v počátcích neměla žádné předpoklady, učitelé je od toho zrazovali atd. Takže promiň, ale mýlíš se.
 13. jayes

  České knihy

  Taky bych doporučil jednu novou pecku. Kniha se jmenuje se "Talent nerozhoduje" od Geoffa Colvina. Myslím, že název hovoří jasně. Rozebírá tam v čem se liší ti nejůspěšnější od průměrných. Popsáno na životech např. Mozarta, Tigera Woodse, šachistkách sestrách Polgárových atd. Čte se to jedním dechem a je to inspirací pro nás pro všechny. Jednoduše řečeno, tzv. "talent" je tu skutečně jen pro ty co se sebou nechtějí nic dělat. Všichni úspěšní na sobě musí neskutečně, ale přitom promyšleně dřít. To je celé.
 14. Polygon: "Jediný rozdíl mezi diskréčním a mechanickým přístupem v obchodování spočívá ve schopnosti přesně a spolehlivě naprogramovat obchodní pravidla." To jsi napsal moc hezky. Naprosto souhlasím. Na jednu stranu pořád říkáme, že obchodník musí být disciplinovaný, ale diskréčně nebereme všechny obchody. To je velký protimluv a zaroveň je to ten největší problém, se kterým se má psychika vypořádat. Takže ano, kdyby člověk dokázal definovat všechny své zkušenosti z trhů (i ty nejmenší pocity) a pak to naprogramovat, tak je AOS stejně výkonný jako diskréční obchodování. Bohužel, já se ani neodvažuji o tom přemýšlet, protože zkušeností z tradingu je tolik, že to ani neumím definovat. Takže jedu dál diskréčně. Ale to neznamená, že to někdo s jiným rozpočtem v budoucnu nezvládne. Samozřejmě zvládne. A vy co tady tvrdíte, že něco není možné, a že mozek je nad všechny počítače, jinými slovy tvrdíte, že evoluce nefunguje. To považuji za obrovskou omezenost. Ale jistě to ještě pár desetiletí potrvá, takže vůči dnešku to nemá význam. Článek pro info: scienceworld.cz/technologie/potomci-moorova-zakona-exponencialni-rust-slibuje-zasadni-promenu-sveta-v-prubehu-nekolika-let-2273 Nicméně ten trh je tak dokonalý, jak určitě všichni co se tady vyjadřujete, víte z živých zkušeností, že Vám často dá pořádně za uši ani nevíte jak. A pak se člověk jen diví, jako by trh věděl, co zrovna já dělám. Takže nikdo z nás neví kdo a kdy jakou technologii bude mít, nebo už má. Článek který jsem uvedl výše se zabývá dalším vývojem normálních počítačů. Nemluvě o kvantových počítačích, na kterých se pilně a s obrovskými rozpočty pracuje. Tam pak už zatím vůbec nevíme k čemu to povede. Toto píši jen jako námět k zamyšlení pro ty, kteří si myslí, že zrovna ten jejich mozek je tady od toho, aby připravil ty miliardáře z wallstreetu o jejich miliony. Netvrdím, že to nejde, jen, že je to velmi velmi těžké.
 15. Velmi dobrý článek na otevření očí všem začátečníkům. Myslím, že podstatná věc, která bude fungovat snad vždycky je, že ti velcí tam musí naložit tisíce a ještě mnohem více kontraktů. A tato skutečnost se prostě musí projevit jako určitý trend vždycky (samozřejmě není dáno na jakém timeframu to bude vidět). Takže šance pro malé hráče by měly být pořád, dokud bude burza existovat. Jinak je třeba počítat s tím, že i diskréční obchodování převezmou počítače a pak už prostor pro lidský mozek nebude. To, že počítač dožene naše IQ se očekává podle všech dostupných aproximací výkonu do 30-50 let. Takže bychom si ještě měli chvíli zaobchodovat. Pak už to bude stejně jedno. Jen pro info v laboratořích IBM už mají HW se SW, který se vyrovná inteligenci kočky.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.