Jump to content
Co nového? Mé kurzy

Filda

Members
 • Počet příspěvků

  144
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Bylo by možné prozradit s jakým účtem začínal zmiňovaný trader spready obchodovat a jak dlouho mu trvalo než se ze spreadového obchodování stal jediný příjem?
 2. Filda

  Diskuze k článku: Den Tradera (video)

  Moc hezké a inspirativní video. (tu)
 3. Rob99: Možná jsem to špatně popsal. Mechanicky dokážu dodržet svůj plán (vstupy) na 100%, ale ne všechny signály mají dobrý potenciál zisku, což já zatím bohužel nejsem schopen vždy rozpoznat, protože jsem začátečník, to přijde s časem a s citem vypěstovaným zkušenostmi - proto jsem psal že článek je jak pro mě dělaný, myšlenka výběru pouze 1 obchodu denně by mi mohla hodně pomoct soustředit se jen na ten opravdu nejlepší možný. Výstupy používám fixní PT, dává mi to daleko větší pohodu při obchodování - bude to jednoduše PT nebo SL (nebo B/E). Podle mých testů ale např výstup 123 podle Mplaye vychází daleko lépe co se profitability systému týče než moje výstupy - ale v takovém případě už ne vždy jsem schopen držet se přesně plánu (u výstupů), protože je to velký nápor na psychiku když se z vytvořeného profitu občas stane pár ticků zisku nebo B/E.
 4. Pravda je, že zadat do trhu PT a SL a nechat to být je psychologicky mnohem snažší než pozici aktivně řídit. Na druhou stranu ale pokud např. na stejné vstupy aplikuju výstup 123 podle Mplaye, systém dává lepší výsledky - ale už je pro mě zase dost problém ve 100% dodržet systém. Ale tím si asi musí projít každý :)
 5. Výborný článek, jak ušitý pro mě. Takové množství obchodů co je v něm prezentováno za celý týden jsem já schopen nasekat v jediném dnu :( Můj velký problém je přeobchodování, kterého se nemůžu zatím uplně zbavit. A hle jak to jde a s pár obchody týdně. No mám se ještě hodně co učit.
 6. Napadá mě jedna otázka, která z článku nevyplývá. Jak je rozhodováno o tom, které čekající nabídky/poptávky budou vyplněny nejdříve? Např. u popisovaného příkladu kdy do trhu vstoupí obchodník a nakoupí 500 kontraktů, dostane plnění 450 kontraktů na stávající ceně a zbylých 50 na ceně vyšší, tj. kterých 50 kontraktů (z těch několika set až tisíc čekajících na dané ceně) to vlastně burza s tímto nákupním příkazem spáruje? Logicky mě napadá že rozhoduje pořadí ve kterém byly čekající prodejní příkazy na burzu poslány, ale je to skutečně tak?
 7. Slušná motivace pro začínající obchodníky :-)
 8. Super článek, musim naprosto souhlasit s tím, že náš postoj k úspěšným lidem je důležitý. Odráží totiž naše podvědomé smýšlení o úspěchu samotném. V dnešním světě bulvárních plátků a televizních reportáží neni lehké tomu vzdorovat, když každy alespoň trochu úspěšný člověk je zaručeně zloděj atd... Ale pokud se takového negativistického smýšlení k úspěšným lidem zbavíme a nahradíme ho nadšením a upřímnou touhou být stejně úspěšnými, nastartuje to náš život tím správným směrem. Mluvím z vlastní zkušenosti, dlouho se mi nedařilo dokud jsem si neuvědomil, že (podvědomě) uvnitř sebe mám stále zažité negativní pohledy na úspěšné lidi, převzaté díky rokům masírování mým okolím. Dnes je vše jinak a stačilo tak málo, jen si to uvědomit. Jako vždy super článek a uvedené tituly hned objednávám.
 9. Pod to bych se podepsal, třeba stokrát...Pravda pravdoucí
 10. Měl bych dotaz, pokud se rozhodnu pro svůj money management použít nějakou známou formuli (např. Kellyho vzorec, fixed fraction atd.), tak jestli se nepletu, tyhle matematické formule nepočítají s minimálním riskem (některé ano). Je tedy důležitější se zaměřit na ten minimální risk na jeden obchod nebo na to co říká ta která formule??
 11. Používám targety asi půl roku, a dost mi to pomohlo. Měl jsem přesně ten problém, že kolikrát po dobrém "zářezu" přšlo pár ztrátových obchodů a den skončil nulou nebo ztrátou. Zkusil jsem nastavení target 500 usd/den a sl rovněž 500 usd/den (trh TF). Výsledky se opravdu razantně zlepšily a co je hlavní, cítím se ve věší pohodě, protože vím, že po dosažení targetu už mi ty zisky ten den nikdo nevezme. Kolikrát končím v 16 hodin po jedom vydařeném obchodu, takové dny mám nejraději. Zbytek obchodní seance pak jen sedím a pozoruju graf a většinou bych opravdu ten den skončil o dost hůře kdybych obchodoval dál. Mě osobně to obrovsky pomohlo, super článek (tu)
 12. Tento článek mě popravdě trochu mate, jelikož většině lidí zde na serveru je znám systém wcci, který jak známo dokáže vydělávat nemalé peníze, a který ve své základní podstatě tak jak ho vyučuje Woodie nezahrnuje cenový graf....ačkoliv spousta z těch co tento systém obchodují (včetně mě) cenu sledují, není to nezbytně nutné. Rád bych nastínil, že nejsem zástáncem ani PA ani "jen" indikátorů, používám oboje a to s úspěchem...jen mi není jasné proč se v čláku vyskytuje ta věta, že cena je absolutní základ, který je třeba sledovat a pak až indikátory když to vlastně neni pravda.... Pokud se mnou někdo nesouhlasí, tak prosím žádný flame, nebylo to myšleno jako bezdůvodné rejpání, díky.
 13. Filda

  Diskuze k článku: O čem je trading (2)

  To grand.davis: On asi s takovýmhle množstvím nevstupuje all in all out, pokud si pamatuju tak na nedávném kurzu e-mini 2 říkal Tomáš, že jeden jeho známý obchoduje na ER2 s obrovskym množstvím kontraktů stylem cituji: "on nahodí splávek, cca 6-8 kontraktů jen tak a kouká co se bude dít, no a pokud se to začne hejbat tak potom přihazuje po dvaceti". Tj. s 20 kontrakty na ER2 už dle mě nebude takový problém dostat relativně slušný plnění....
 14. Tenhle článek je opravdu ze života...každej den potkávám lidi, kteří žijou dneškem a nepřemýšlejí o zítřku, jestli to tak funguje i v tradingu, není se co divit, že cca 85 procent všech traderů nevydělává....krutá pravda (td)
 15. To je strašnej graf, velmi mi to připomíná ten graf, kterej je k nahlédnutí na stránkách woodieho jako odstrašující případ :-)
×
×
 • Vytvořit...