Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Filda

Members
 • Počet příspěvků

  144
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Filda

 1. Bylo by možné prozradit s jakým účtem začínal zmiňovaný trader spready obchodovat a jak dlouho mu trvalo než se ze spreadového obchodování stal jediný příjem?
 2. Filda

  Diskuze k článku: Den Tradera (video)

  Moc hezké a inspirativní video. (tu)
 3. Rob99: Možná jsem to špatně popsal. Mechanicky dokážu dodržet svůj plán (vstupy) na 100%, ale ne všechny signály mají dobrý potenciál zisku, což já zatím bohužel nejsem schopen vždy rozpoznat, protože jsem začátečník, to přijde s časem a s citem vypěstovaným zkušenostmi - proto jsem psal že článek je jak pro mě dělaný, myšlenka výběru pouze 1 obchodu denně by mi mohla hodně pomoct soustředit se jen na ten opravdu nejlepší možný. Výstupy používám fixní PT, dává mi to daleko větší pohodu při obchodování - bude to jednoduše PT nebo SL (nebo B/E). Podle mých testů ale např výstup 123 podle Mplaye vychází daleko lépe co se profitability systému týče než moje výstupy - ale v takovém případě už ne vždy jsem schopen držet se přesně plánu (u výstupů), protože je to velký nápor na psychiku když se z vytvořeného profitu občas stane pár ticků zisku nebo B/E.
 4. Pravda je, že zadat do trhu PT a SL a nechat to být je psychologicky mnohem snažší než pozici aktivně řídit. Na druhou stranu ale pokud např. na stejné vstupy aplikuju výstup 123 podle Mplaye, systém dává lepší výsledky - ale už je pro mě zase dost problém ve 100% dodržet systém. Ale tím si asi musí projít každý :)
 5. Výborný článek, jak ušitý pro mě. Takové množství obchodů co je v něm prezentováno za celý týden jsem já schopen nasekat v jediném dnu :( Můj velký problém je přeobchodování, kterého se nemůžu zatím uplně zbavit. A hle jak to jde a s pár obchody týdně. No mám se ještě hodně co učit.
 6. Napadá mě jedna otázka, která z článku nevyplývá. Jak je rozhodováno o tom, které čekající nabídky/poptávky budou vyplněny nejdříve? Např. u popisovaného příkladu kdy do trhu vstoupí obchodník a nakoupí 500 kontraktů, dostane plnění 450 kontraktů na stávající ceně a zbylých 50 na ceně vyšší, tj. kterých 50 kontraktů (z těch několika set až tisíc čekajících na dané ceně) to vlastně burza s tímto nákupním příkazem spáruje? Logicky mě napadá že rozhoduje pořadí ve kterém byly čekající prodejní příkazy na burzu poslány, ale je to skutečně tak?
 7. Slušná motivace pro začínající obchodníky :-)
 8. Super článek, musim naprosto souhlasit s tím, že náš postoj k úspěšným lidem je důležitý. Odráží totiž naše podvědomé smýšlení o úspěchu samotném. V dnešním světě bulvárních plátků a televizních reportáží neni lehké tomu vzdorovat, když každy alespoň trochu úspěšný člověk je zaručeně zloděj atd... Ale pokud se takového negativistického smýšlení k úspěšným lidem zbavíme a nahradíme ho nadšením a upřímnou touhou být stejně úspěšnými, nastartuje to náš život tím správným směrem. Mluvím z vlastní zkušenosti, dlouho se mi nedařilo dokud jsem si neuvědomil, že (podvědomě) uvnitř sebe mám stále zažité negativní pohledy na úspěšné lidi, převzaté díky rokům masírování mým okolím. Dnes je vše jinak a stačilo tak málo, jen si to uvědomit. Jako vždy super článek a uvedené tituly hned objednávám.
 9. Pod to bych se podepsal, třeba stokrát...Pravda pravdoucí
 10. Měl bych dotaz, pokud se rozhodnu pro svůj money management použít nějakou známou formuli (např. Kellyho vzorec, fixed fraction atd.), tak jestli se nepletu, tyhle matematické formule nepočítají s minimálním riskem (některé ano). Je tedy důležitější se zaměřit na ten minimální risk na jeden obchod nebo na to co říká ta která formule??
 11. Používám targety asi půl roku, a dost mi to pomohlo. Měl jsem přesně ten problém, že kolikrát po dobrém "zářezu" přšlo pár ztrátových obchodů a den skončil nulou nebo ztrátou. Zkusil jsem nastavení target 500 usd/den a sl rovněž 500 usd/den (trh TF). Výsledky se opravdu razantně zlepšily a co je hlavní, cítím se ve věší pohodě, protože vím, že po dosažení targetu už mi ty zisky ten den nikdo nevezme. Kolikrát končím v 16 hodin po jedom vydařeném obchodu, takové dny mám nejraději. Zbytek obchodní seance pak jen sedím a pozoruju graf a většinou bych opravdu ten den skončil o dost hůře kdybych obchodoval dál. Mě osobně to obrovsky pomohlo, super článek (tu)
 12. Tento článek mě popravdě trochu mate, jelikož většině lidí zde na serveru je znám systém wcci, který jak známo dokáže vydělávat nemalé peníze, a který ve své základní podstatě tak jak ho vyučuje Woodie nezahrnuje cenový graf....ačkoliv spousta z těch co tento systém obchodují (včetně mě) cenu sledují, není to nezbytně nutné. Rád bych nastínil, že nejsem zástáncem ani PA ani "jen" indikátorů, používám oboje a to s úspěchem...jen mi není jasné proč se v čláku vyskytuje ta věta, že cena je absolutní základ, který je třeba sledovat a pak až indikátory když to vlastně neni pravda.... Pokud se mnou někdo nesouhlasí, tak prosím žádný flame, nebylo to myšleno jako bezdůvodné rejpání, díky.
 13. Filda

  Diskuze k článku: O čem je trading (2)

  To grand.davis: On asi s takovýmhle množstvím nevstupuje all in all out, pokud si pamatuju tak na nedávném kurzu e-mini 2 říkal Tomáš, že jeden jeho známý obchoduje na ER2 s obrovskym množstvím kontraktů stylem cituji: "on nahodí splávek, cca 6-8 kontraktů jen tak a kouká co se bude dít, no a pokud se to začne hejbat tak potom přihazuje po dvaceti". Tj. s 20 kontrakty na ER2 už dle mě nebude takový problém dostat relativně slušný plnění....
 14. Tenhle článek je opravdu ze života...každej den potkávám lidi, kteří žijou dneškem a nepřemýšlejí o zítřku, jestli to tak funguje i v tradingu, není se co divit, že cca 85 procent všech traderů nevydělává....krutá pravda (td)
 15. To je strašnej graf, velmi mi to připomíná ten graf, kterej je k nahlédnutí na stránkách woodieho jako odstrašující případ :-)
 16. Filda

  Indikátor Aroon

  Zdravím, používáte někdo indikátor aroon v Sieře? Snažil jsem se o nějaký backtest, ale mám problém se samotným nastavením (zobrazením) tohoto indikátoru. Konkrétně když ho chci zobrazit, zvolím F6 a přidám řádek "Aroon Indicator". Tím se mi zobrazí tak jak bych ho chtěl mít napořád, tj. si ho uložim jako novou studii a po vypnutí a znovu zapnutí siery mi sice naskočí indikátor Aroon, ale pozměněný, je v něm zakomponovaný i aroon oscilator. Nevíte někdo co dělám špatně? Zkoušel jsem všechno co mě napadlo, ale upřímně nevim kde dělám chybu. Chci jen Aroon indicator, tj. dvě čáry, Aroon UP a Aroon DOWN, nic jinýho nechci, ale přesto se mi to pokaždé zobrazí.... Budu rád pokud mi někdo poradíte
 17. Filda

  Woodie v Praze 2007

  To myslim že by bylo super, byl bych mezi prvními zájemci (tu)
 18. Filda

  JAK SE TO DELA

  911, díky za překlad, teˇuž mi to dává smysl Filda
 19. Filda

  JAK SE TO DELA

  Nedovedl by někdo přeložit to co říká ta ženská v první epizodě season I jak běhá tim parkem?? Mluví tam o dvou číslech, jedno je 15 a druhý je 27 a ke každýmu něco říká. 27 je věk kdy přestala pracovat (retired), ale to co říká k tomu číslu 15 prostě nejsem schopnej přeložit, ale rád bych věděl co to je....
 20. Filda

  Technické problémy s IB

  Zdravím všechny, Rád bych se zeptal, jestli jste se někdy setkali s podobným problémem jako já. V průběhu obchodování (většinou sleduju pouze dva trhy, ER2 a YM) se mi poslední dobou stává, že mi na cca 10 minut přestanou jít data, většinou se tak stane jen na jednom z těchto trhů, ale neni v tom žádný pravidlo, prostě jednou ten, jindy tamten. V TWS mi přestanou běhat ceny a údaje který tam jsou tak zbělají, pochopitelně se mi přestane hýbat graf u daného trhu, zastaví se mi odpočítávadlo do další svíce a zatímco druhý trh normálně pokračuje, ten zamrzlý nedělá nic, potom sám po nějakých cca 10 minutách zase jakoby nic se sám rozběhne. Problém je v tom, že díky tomu, že najednou v grafu chybí data se mi absolutně "rozladí" indikátor cci, který pak i když data zpětně backfilem dohraju vypadá jko splašenej. No a tohle se děje dost pravidelně zhruba ve 21 hodin. Nevíte někdo čim by to mohlo být? Zatim jsem to neřešil s IB, jsem ve fázi papertradingu, ale tohle mi to dost stěžuje. :S
 21. Filda

  Anglické knihy

  Zdravím, rád bych se zeptal jestli někdo četl knihu Joea Rosse - Trading is a busines. Narazil jsem nedávno na internetu na její stručnej popis a zdála se jako potenciálně dobrá investice. Máte tady někdo kdo jste tu knihu četli nějakej názor zda koupit/nekoupit?? Díky za postřehy
 22. Filda

  Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska

  Tady jsem našel stránku se zajímavýma informacema o bankách v čr s jejich swift kódy, tak se to možná bude hodit. ;) business.center.cz/business/finance/banky/databaze/
 23. Filda

  SCMagic

  jenaL: Myslím, že to jde, ale ta služba se jmenuje RTMagic www.realtime-charts.org Musíte si zakoupit jejich licenci za jednorázový poplatek 15USD a potom data na minimálně 3 měsíce, měsíčně se platí 15USD, ale nevim jestli je to myšleno za titul nebo za všechno, to už by chtělo se zeptat přímo jich. Nabízejí následující data: Futures: ES, NQ, ER2, EM, YM, HSI, MHI, SPI, EUR Indices: COMP, INDU, NDX, SPX, Filda
 24. Filda

  JEDNODUCHOST zakladem mych penez

  Pro pobavení dobrý :-)
 25. Filda

  Dotaz k článku

  O.k., díky, už v tom mám jasněji Filda
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.