Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Vejdys

Members
 • Počet příspěvků

  15
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Vejdys

  US akcie následující týden

  A co doporučení jednotlivých makléřů, jak se přikláníš k těmto ukazatelům (v RM systému, přes který obchoduju jsou v zákl. přehledu U.S. titulů uvedeny doporučení, porovnání a prognozy)? Zrovna u těchto dvou to jsou známky docela zajímavé - 1,89 u UAUA a 1,7 VRSN (1 - rozhodně koupit; 5 - rozhodně prodat, škála: rozh. koupit/koupit/držet/prodat/rozh. prodat).
 2. Vejdys

  US akcie následující týden

  Moc díky za vyčerpávající analýzu. Vesměs názor, který sdílím. Fakt je, že pro návrat do Tebou vytipovaného PT u UAUA je dlouhá cesta plná překážek v podobě rezistancí a v podobě globální rozkolísanosti trhu. U VRSN je podlaha na 9-ti měsíčním grafu někde na 17. Tam bych začal uvažovat o nákupu a položení PT na 24 (v cestě ale taky stojí rezistance v okolí 21 a 22, takže záležitost na delší dobu...). Ale s PUT opcíí dobrá myšlenka - mrknu ještě na to. Ještě jednou dík.
 3. Vejdys

  US akcie následující týden

  Konkrétně tyto řekněme takový středně krátký horizont - cca 3 měsíce. Moc díky.
 4. Vejdys

  US akcie následující týden

  omluva - samozřejmě vše suporty....
 5. Vejdys

  US akcie následující týden

  Zdravím Kramnik, v akciích jsem teprve necelý rok, obchoduju hlavně tituly z Daxu, USA okrajově - proto bych se rád zeptal Tebe, zjevně zřejmě znalého USA trhu, soudě dle příspěvku - jaký bys měl názor na nástup do těchto dvou (po mé celkem důkladné analýze NASDAQ): VRSN - 17,69 (průlom rezistance) UAUA - 3,22 (rezistance) dík.
 6. Vejdys

  Track 'n Trade Pro 4.0.

  Zdravím, stáhnul jsem si zkušební verzi TNT a zajímala by mě jedna maličkost - vždy, když stáhnu nová data, tak se u posledního aktuálního dne ukáže volume 0. Při stažení další den se u předchozího již volume zobrazí a u toho posledního je opět 0 (přitom ostatní údaje jako open, high, close atd. tam jsou). Měl by někdo vysvětlení? Díky, M.
 7. Vejdys

  OPEN INTEREST

  Díky, potvrzuje se tak moje doměnka. Manuál je bezva, pouze některé vysvětelení některých případů jsou podána trochu...abych tak řekl, s nadhledem, takže méně zasvěcení (...nebo méně chápaví?...jako např. já) někdy trochu tápou. Nicméně, god bless jeho autorům:) M.
 8. Vejdys

  OPEN INTEREST

  Zdravím, při mém studování manuálu jsem se pozastavil nad jedním malým detailem, který bych si rád ujasnil, a to v odstavci OPEN INTEREST. Zřejmě mi ještě dost není jasná provázanost obchodních operací na burzách, proto tento můj dotaz. V manuálu se tedy píše, že pokud chci vstoupit do long pozice, kontrakt mi prodá obchodník, který otevírá svou short pozici. Je mi jasné, že pokud je kupující, musí být i prodávající, ale nemohu např. já při vstupu do long pozice koupit kontrakt také od nějakého long obchodníka (a tím ho v počtu long vystřídat), který se svého kontraktu zbavuje a uzavírá tím svou pozici? Pokud bych pak chtěl svůj long uzavřít a prodat, pak by tu opět měli být dva zájemci - ten kdo chce otevřít long, nebo ten, kdo chce uzavřít short. Z manuálu mi to vyplynulo tak, že pro můj záměr otevřít long je tu pouze nabídka od short obchodníka a pro záměr uzavřít long je tu opět pouze jeden druh zájemce, a to o uzavření short pozice. Asi tento můj dotaz není až tak podstatný, důležitá je velikost tohoto indikátoru, nicméně mě zajímají i detaily týkající se tohoto obchodování, takže budu vděčný za vysvětlení. Díky, Michal
 9. Vejdys

  klouzavé průměry

  takže moje původní doměnka nebyla správná, teď mi to je už jasnější. Martine díky za rychlou reakci. M.
 10. Vejdys

  klouzavé průměry

  Asi budu mít hloupý dotaz ohledně protnutí ceny klouzavým průměrem, ale mám trochu nejasno v jedné věci (nebo možná jasno, ale chtěl bych se ujistit): v manuálu je uvedeno, že pokud čára MA protne cenu směrem dolů je to signál ke vstupu do krátké pozice a naopak. Trochu tápu v tom, co je to protnutí směrem nahoru a dolů. Je to tedy tak, že pokud graf protíná cenu, kdy je open nad čarou MA a close pod touto čarou je to směr dolů a naopak? Nebo pokud jsou obě ceny nad čarou MA, tato čára však protíná cenu v místě LOW a open je vyšší než close je to také protnutí směrem dolů a tedy signál ke vstupu do SELL (a naopak)? Díky, M.
 11. Vejdys

  Vstup do pozice a typy burz

  Teď si nejsem jist co je mentální SL... :S...je to něco jiného než ochranný SL? Ještě by mě zajímalo, jak jsem zmínil na začátku, jak je to s těmi odchylkami u různých burz co se týká kurzů na stejný druh kontraktu. Můžou být nějaké větší odchylky v cenových úrovních?
 12. Vejdys

  Vstup do pozice a typy burz

  Díky za reakci. Sleduji cenu zákl. kovů denně a vždy, když si řeknu, že dnes bych vstoupil do dl. pozice tak druhý den je cena opět vyšší. Kdybych toto však udělal v reálu, věřím, že by rázem proběhla značná korekce (i když tomu současné prognózy stále nenapovídají) a stalo by se něco podobného i mě (bohužel pak už ale ne pouze papírově). Pokud by se však stejně náhodou stal opak, samozřejmě bych z počátku vystoupil asi co nejdříve při náznaku dosahu "magické hranice" o které se spekuluje v analýzách. Samozřejmě je mi jasné, že cena neporoste do nekonečna, ale v současné době je tento tred, co se týká mědi, už delší dobu prostě takový. Souhlasím, že pro dlouhodobé obchodování se samozřejmě bez studia všech nástrojů v komoditních trzích nemohu v žádném případě obejít a také na tom hodlám tvrdě pracovat. Teď mi však připadalo dobré vědět co by mě ještě mohlo překvapit při mém jednorázovém zakoupení kontraktu (samozřejmě s vyloučením takových případů, že by někde v Chile došlo k uvedení do provozu nějakých dalších těžebních kapacit, nebo by Čína najednou ze dne na den přestala poptávat), když na základě mého dlouhodobého sledování (podotýkám, že ne na grafech ale pouze z novin) cítím nějaké to zhodnocení vložených prostředků.... ......a nebo se prostě ani v této chvíli neobejdu bez grafů...? Díky, M.
 13. Vejdys

  Vstup do pozice a typy burz

  Jsem stále ve stadiu pouhého studenta fungování komoditního obchodování, ale jelikož ze své pozice v zaměstnání jsem nucen sledovat ceny mědi a zinku na burze LME, tak si myslím, že se z těchto dvou surovin počínaje začátkem loňského roku staly velice zajímavé komodity vzhledem ke stálemu růstu jejich ceny. Měl by pro mě někdo z komoditních odborníků radu, jaké rozčarování by mě mohlo potkat při mém, pro někoho bezhlavém vstupu do dlouhé pozice, bez mojí další odborné přípravy v oboru komoditního obchodování. Podotýkám, že jsem nestudoval žádné formace na grafech, ale řídil bych se pouze mým dlouhodobým sledováním vývoje cen na burze LME a analýzami odborníků. Dá se vůbec takto také obchodovat? V manuálu zdarma také uvádíte u mědi jako nejběžnější burzy Nymex a Comex. Pokud jsem dobře informován, tak LME je největší světová burza a podle jejích cen se také řídí většina výrobců slitin a obchodníků s barevnými kovy. Je tedy vůbec pro mě jako pro normálního smrtelníka možné popř. obchodovat přes tuto burzu, nebo jste burzy Nymex a Comex uvedli pouze z toho důvodu, že LME nepoužíváte (např. protože je specializovaná pouze na kovy a plasty). Také by mě zajímalo, zda se může stát, že by se nějaká komodita obchodovala na různých burzách ve velkých rozdílech, nebo snad i že by nějaká komodita byla na nějaké burze v růstu a na nějaké v poklesu ceny. Podle mého logického uvažování to asi možné není jelikož poptávka a nabídka má asi v tomto směru globální charakter, ale jak jsem již na záčátku uvedl, jsem "zelenáč" a proto vznáším i tento, pro někoho možná přitroublý dotaz. Předem díky za všechny případné odpovědi, zdravím, Miki
×
×
 • Vytvořit...