Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Brumisek

Members
 • Počet příspěvků

  32
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Brumisek

  short OJ may 05

  Je to věc praxe. Já si mnohokrát odzkoušel, že je opravdu většinou lepší nasadit o chloupek výš než je double top, zvlášt v tak zajímavé formaci, jao je tahle. Přece bys nechtěl, aby tě to vyhodilo, když je to tak zajímavé a nadějné. Malou domů bych navrhoval v případě, že by nešlo o tak jasný signál a tak dobře čitelnou formaci. Uvědom si, že čím je formace čitelnější, tím bude silnější korekce (protože právě tuhle formaci snadno přečtou tisíce obchodníků a udělají to stejné co ty ... proto dojde ke korekci). Většina ale stop-loss posune právě do úrovně nákupu (nechtějí ztratit) a tak jakmile je to vyšoupne (po korekci) z trhu, uvolní se trh a dojde k tomu pravému medvědovi. Alespoň tak mi to připadne :-)
 2. Brumisek

  short OJ may 05

  Osobně, podle zkušeností s papírovým obchodem bych dal jednoznačně přednost držení SL těsně nad dvojitým vrcholem (+ ještě nějakej ten chloupek navíc) a čekat až přejde korekce. Tady není co řešit, double top jak z učebnice, medvěd by měl přijít s vysokou pravděpodobností. Nikdy samozřejmě není nic stoprocentní, ale pokud nebrat tyhle signály, tak pak už fakt nevím co :-)
 3. Brumisek

  short OJ may 05

  Jak tu psal Tomáš, ten signál předevčírem byl ten slabý medvědí tah. Nejlépe je to vidět na Candle grafu. utvořil se dvojitý vrchol, přičemž druhý "kopeček" byl opět poměrně silný ... a pak se předevčírem udělal medvěd (začátek dne byl výš než konec dne). To byl podle mne jasný signál, protože po několikadenní pevné hranicy došlo k pádu. Ten den se měl dát příkaz na sell. Jinak se v analýze přesně shoduji s Tomášem. Ale to už jsem psal dva příspěvky před ním ...
 4. Brumisek

  Ako stratit peniaze ?

  Mohl bych vědět, jakou on-line platformu používáte? Chci obchodovat s co nejnižšími poplatky, protože v mém obchodovoání právě poplatky užírají největší kus koláče :( jsem technicky zdatný a myslím si, že on-line příkazy zvládnu bez větších problémů ... (zvlášť když se v TNT cítím jak ryba ve vodě) Díky.
 5. Brumisek

  short OJ may 05

  Podle mne je na short už trošku pozdě. Ten výrazný tah včera předcházel menší předevčírem - a to byl podle mne signál k prodeji. Teď už je fakt malinko pozdě. I když je to ale podle mne jasný trend dolů, nezapomeňte, že se teď k němu připojí mraky obchodníků, takže dojde určitě ke korekci a viděl bych to na docela slušnou korekci. I tak si ale myslím, že pak nastane medvěd. Myslím, že je tu velká šance. Jen si prostě myslím, že se prodat mělo včera, ne až dnes.
 6. Brumisek

  medvedí nálada

  No ten sojobean Oil - to byla mylná diagnoza :) Pořád to roste. Jak jsi na to přišel, že by mělo klesat ? Nenasvědčují tomu ani klouzavé průměry, ani candleStic formace, nevidím žádný dvojitý strop, ani silnou bariéru. Ohledně sojobean Oil bych čekal do konce března, protože tam by nás mohl čekat vrchol ze sept 2004. Navíc korekce, která vznikla kolem toho 6.3. naznačuje, že trend poroste téměř stejnou silou, ale pak bychom mohli čekat vyčerpání trhu. Takže opatrnost, pokud někdo nakoupil, tak přitáhnout stop-loss a čekat pád koncem měsíce. Pokud dojde k výrazné korekci, rozhodně se připravit na prodej - a to by mohlo být zajímavý !!!
 7. Brumisek

  Diskuse o feauters pres ICQ

  Měl by někdo zájem podělit se vzájemně o zkušenosti s komoditním obchodováním, nejlépe přes ICQ ? Moje ICQ je: 68538730
 8. Brumisek

  Spready

  Teď když si to tady čtu, tak jsi mi Petře vyrazil dech ! Já tu cca před měsícem napsal hypotézu (ke které mne dovedla vlastní hlava), že by nebylo špatný obchodovat na obě strany zároveň, že tím vlastně minimalizuji ztráty a teď najednou čtu, že by to mohly bejt spready a že už to někdo praktikuje. Mně totiž při zkouškach vyšlo, že to je docela dost úspěšný (ale jen za předpokladu velmi malých poplatcích za brokerské služby). Tímpádem jsem ještě více napnutý !!!! :-)
 9. Brumisek

  Stop-Loss do podrobna.

  Ohledně stop-lossu, co jsem zatím zjistil podle svých "papírových" testů, tak je spíš potřeba řídit se "citem". Vím, že to asi není to správné slovo, ale když jsem třeba rozhodnut riskovat pouze 100 dolarů, ale vidím, že dvojitý vrchol je vzdálen od mého nákupu 130 dolarů, tak ho prostě posunu tak, aby byl mírně NAD (při short trendu) tímto dvojitým vrcholem. Je o proto, že když příliš hledím na přesnou míru rizika, tak jsem někdy zbytečně vyhozen z trhu ven, abych zjistil, že další den nastane strmý pád a já se toho - bohužel - neúčastním. Je pravda, že se nemůžu zase VŽDY nechat vést jenom citem (nemyslím tím pocity - nepochopte mne špatně - myslím city na základě dlouhodobějšího testování), ale taky si vždy v TnT změřím kolik bych riskoval a podle toho se zachovám. Je ale pravda, že některé trhy jsou klidnější a stop-loss stačí malý a některé jsou živější. Nedá se prostě jeden striktní model aplikovat na jakýkoliv trh. To jsou alespoň moje prozatímní poznatky.
 10. Brumisek

  Track 'n Trade Pro 4.0.

  Elektronický obchod má značku (e) Dodnes ale nevím, jaký rozdíl je mezi (o) a (c) ... (c) je myslím combined .. tzn. kombinovaný graf .. ale kombinuje co s čím ?Jaký je tedy vlastně REÁLNÝ GRAF, který budu používat při opravdovém obchodování ?! (chci obchodovat pozičně a nejradši přes on-line platformu - vadí mi obrovské poplatky za FS servis). Ještě vtipná informace ohledně FS služeb. Dnes jsem volal do ČSOB aby mi řekli ceník. Tak FS služba - jeden nákup a prodej - stojí 59 dolarů !!!!! Když jsem se zeptal co za tyhle peníze dostanu, co mě naučí, s čím mi pomohou atd, tak mi řekli, že za tuhle cenu mi provedou jen samotný obchod. Že zavolám co chci provést a oni to provedou. Když jsem na to s odporem reagoval tak se ironicky zeptal - a že co si vlastně pod slovem full servis představujete??? My vám přece nebudeme radit .... ... hrůůza :(
 11. Brumisek

  Přerolování

  Mám dotaz ohledně "přerolování" Pokud to chápu dobře, tak je potřeba před koncem kontraktního měsíce uzavřít svoje pozice a otevřít je v následujícím kontraktním měsíci. To mi ale vzhledem k poplatkům připadne neekonomické. Není lepší spekulovat na nějakém kontraktním měsíci, který je více vzdálený od konkrétního data? Ne samozřejmě moc, aby byla dostatečná nákupní/prodejní síla. Nebo se "přerolování" v praxi řeší nějak bez poplatků???
 12. Brumisek

  CZ05 - kukuřice-prosinec-2005

  Nechceš se podělit o technickou analýzu těch "svíček" ? Zvlášť výraz oholený klín zní zajímavě :) Ne, vážně, zajímalo by mne ne co ten candle graf je ...
 13. Brumisek

  Nákup i prodej zároveň

  Zatím se bohužel nikdo neozývá. Takže je to asi blbost :)
 14. Brumisek

  CZ05 - kukuřice-prosinec-2005

  Výborně, kukuřice se zastavila jak jsem čekal! Předpokládám, že během dvou dnů bude rychlá medvědí tendence, která po nárazech na dno 226.50 ho nakonec prorazí. Jelikož jsou poslední tři dny ještě stále mírně nepřesvědčivé (close hodnoty jsou long), tak bych vyčkal ještě do zítra. Nicméně, propad bude podle mne rychlý, cca 5 - 8 dnů a budeme na dně. Pokud bude zítřejší den pokles nebo výrazná SHORT CLOSE hodnota, tak budu okamžitě prodávat (bohužel zatímjen papírově) :-) Asi by bylo nejrozumnější sledovat zítra denní graf (je vůbec někde na internetu ZDARMA? já ho nenašel) a možná se pro prodej rozhodnout už při intradenním sledování. Jestli má někdo komentář, budu rád.
 15. Brumisek

  CZ05 - kukuřice-prosinec-2005

  Tak koukám, že s tou kukuřicí medvěd přecijenom nezacvičil :-) Jsem rád, že jsem se trefil :) Ale asi jenom náhoda ... I poslední den v únoru je uzavírací hodnota býčí. Zajímalo by mne, jak vypadal intradenní graf. Podle mého názoru dojde k malé korekci a cena ještě vystoupá. Nikomu se totiž nebude chtít věřit, že dochází k long trendu. Uvidíme, jestli to prorazí dvoj až trojitý vrchol, který se vytvořil v October. Podle mne ne. Myslím, že narazí na cca 245.00 - 246.50 a pak bude velký pád - a toho bych se opět (na papíře) rád zůčastnil :) Myslím si, že bude velmi rychlý. Omlouvám se za začátečnícké dedukce.
×
×
 • Vytvořit...