Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Brumisek

Members
 • Počet příspěvků

  32
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Brumisek

 1. Brumisek

  short OJ may 05

  Je to věc praxe. Já si mnohokrát odzkoušel, že je opravdu většinou lepší nasadit o chloupek výš než je double top, zvlášt v tak zajímavé formaci, jao je tahle. Přece bys nechtěl, aby tě to vyhodilo, když je to tak zajímavé a nadějné. Malou domů bych navrhoval v případě, že by nešlo o tak jasný signál a tak dobře čitelnou formaci. Uvědom si, že čím je formace čitelnější, tím bude silnější korekce (protože právě tuhle formaci snadno přečtou tisíce obchodníků a udělají to stejné co ty ... proto dojde ke korekci). Většina ale stop-loss posune právě do úrovně nákupu (nechtějí ztratit) a tak jakmile je to vyšoupne (po korekci) z trhu, uvolní se trh a dojde k tomu pravému medvědovi. Alespoň tak mi to připadne :-)
 2. Brumisek

  short OJ may 05

  Osobně, podle zkušeností s papírovým obchodem bych dal jednoznačně přednost držení SL těsně nad dvojitým vrcholem (+ ještě nějakej ten chloupek navíc) a čekat až přejde korekce. Tady není co řešit, double top jak z učebnice, medvěd by měl přijít s vysokou pravděpodobností. Nikdy samozřejmě není nic stoprocentní, ale pokud nebrat tyhle signály, tak pak už fakt nevím co :-)
 3. Brumisek

  short OJ may 05

  Jak tu psal Tomáš, ten signál předevčírem byl ten slabý medvědí tah. Nejlépe je to vidět na Candle grafu. utvořil se dvojitý vrchol, přičemž druhý "kopeček" byl opět poměrně silný ... a pak se předevčírem udělal medvěd (začátek dne byl výš než konec dne). To byl podle mne jasný signál, protože po několikadenní pevné hranicy došlo k pádu. Ten den se měl dát příkaz na sell. Jinak se v analýze přesně shoduji s Tomášem. Ale to už jsem psal dva příspěvky před ním ...
 4. Brumisek

  Ako stratit peniaze ?

  Mohl bych vědět, jakou on-line platformu používáte? Chci obchodovat s co nejnižšími poplatky, protože v mém obchodovoání právě poplatky užírají největší kus koláče :( jsem technicky zdatný a myslím si, že on-line příkazy zvládnu bez větších problémů ... (zvlášť když se v TNT cítím jak ryba ve vodě) Díky.
 5. Brumisek

  short OJ may 05

  Podle mne je na short už trošku pozdě. Ten výrazný tah včera předcházel menší předevčírem - a to byl podle mne signál k prodeji. Teď už je fakt malinko pozdě. I když je to ale podle mne jasný trend dolů, nezapomeňte, že se teď k němu připojí mraky obchodníků, takže dojde určitě ke korekci a viděl bych to na docela slušnou korekci. I tak si ale myslím, že pak nastane medvěd. Myslím, že je tu velká šance. Jen si prostě myslím, že se prodat mělo včera, ne až dnes.
 6. Brumisek

  medvedí nálada

  No ten sojobean Oil - to byla mylná diagnoza :) Pořád to roste. Jak jsi na to přišel, že by mělo klesat ? Nenasvědčují tomu ani klouzavé průměry, ani candleStic formace, nevidím žádný dvojitý strop, ani silnou bariéru. Ohledně sojobean Oil bych čekal do konce března, protože tam by nás mohl čekat vrchol ze sept 2004. Navíc korekce, která vznikla kolem toho 6.3. naznačuje, že trend poroste téměř stejnou silou, ale pak bychom mohli čekat vyčerpání trhu. Takže opatrnost, pokud někdo nakoupil, tak přitáhnout stop-loss a čekat pád koncem měsíce. Pokud dojde k výrazné korekci, rozhodně se připravit na prodej - a to by mohlo být zajímavý !!!
 7. Brumisek

  Diskuse o feauters pres ICQ

  Měl by někdo zájem podělit se vzájemně o zkušenosti s komoditním obchodováním, nejlépe přes ICQ ? Moje ICQ je: 68538730
 8. Brumisek

  Spready

  Teď když si to tady čtu, tak jsi mi Petře vyrazil dech ! Já tu cca před měsícem napsal hypotézu (ke které mne dovedla vlastní hlava), že by nebylo špatný obchodovat na obě strany zároveň, že tím vlastně minimalizuji ztráty a teď najednou čtu, že by to mohly bejt spready a že už to někdo praktikuje. Mně totiž při zkouškach vyšlo, že to je docela dost úspěšný (ale jen za předpokladu velmi malých poplatcích za brokerské služby). Tímpádem jsem ještě více napnutý !!!! :-)
 9. Brumisek

  Stop-Loss do podrobna.

  Ohledně stop-lossu, co jsem zatím zjistil podle svých "papírových" testů, tak je spíš potřeba řídit se "citem". Vím, že to asi není to správné slovo, ale když jsem třeba rozhodnut riskovat pouze 100 dolarů, ale vidím, že dvojitý vrchol je vzdálen od mého nákupu 130 dolarů, tak ho prostě posunu tak, aby byl mírně NAD (při short trendu) tímto dvojitým vrcholem. Je o proto, že když příliš hledím na přesnou míru rizika, tak jsem někdy zbytečně vyhozen z trhu ven, abych zjistil, že další den nastane strmý pád a já se toho - bohužel - neúčastním. Je pravda, že se nemůžu zase VŽDY nechat vést jenom citem (nemyslím tím pocity - nepochopte mne špatně - myslím city na základě dlouhodobějšího testování), ale taky si vždy v TnT změřím kolik bych riskoval a podle toho se zachovám. Je ale pravda, že některé trhy jsou klidnější a stop-loss stačí malý a některé jsou živější. Nedá se prostě jeden striktní model aplikovat na jakýkoliv trh. To jsou alespoň moje prozatímní poznatky.
 10. Brumisek

  Track 'n Trade Pro 4.0.

  Elektronický obchod má značku (e) Dodnes ale nevím, jaký rozdíl je mezi (o) a (c) ... (c) je myslím combined .. tzn. kombinovaný graf .. ale kombinuje co s čím ?Jaký je tedy vlastně REÁLNÝ GRAF, který budu používat při opravdovém obchodování ?! (chci obchodovat pozičně a nejradši přes on-line platformu - vadí mi obrovské poplatky za FS servis). Ještě vtipná informace ohledně FS služeb. Dnes jsem volal do ČSOB aby mi řekli ceník. Tak FS služba - jeden nákup a prodej - stojí 59 dolarů !!!!! Když jsem se zeptal co za tyhle peníze dostanu, co mě naučí, s čím mi pomohou atd, tak mi řekli, že za tuhle cenu mi provedou jen samotný obchod. Že zavolám co chci provést a oni to provedou. Když jsem na to s odporem reagoval tak se ironicky zeptal - a že co si vlastně pod slovem full servis představujete??? My vám přece nebudeme radit .... ... hrůůza :(
 11. Brumisek

  Přerolování

  Mám dotaz ohledně "přerolování" Pokud to chápu dobře, tak je potřeba před koncem kontraktního měsíce uzavřít svoje pozice a otevřít je v následujícím kontraktním měsíci. To mi ale vzhledem k poplatkům připadne neekonomické. Není lepší spekulovat na nějakém kontraktním měsíci, který je více vzdálený od konkrétního data? Ne samozřejmě moc, aby byla dostatečná nákupní/prodejní síla. Nebo se "přerolování" v praxi řeší nějak bez poplatků???
 12. Brumisek

  CZ05 - kukuřice-prosinec-2005

  Nechceš se podělit o technickou analýzu těch "svíček" ? Zvlášť výraz oholený klín zní zajímavě :) Ne, vážně, zajímalo by mne ne co ten candle graf je ...
 13. Brumisek

  Nákup i prodej zároveň

  Zatím se bohužel nikdo neozývá. Takže je to asi blbost :)
 14. Brumisek

  CZ05 - kukuřice-prosinec-2005

  Výborně, kukuřice se zastavila jak jsem čekal! Předpokládám, že během dvou dnů bude rychlá medvědí tendence, která po nárazech na dno 226.50 ho nakonec prorazí. Jelikož jsou poslední tři dny ještě stále mírně nepřesvědčivé (close hodnoty jsou long), tak bych vyčkal ještě do zítra. Nicméně, propad bude podle mne rychlý, cca 5 - 8 dnů a budeme na dně. Pokud bude zítřejší den pokles nebo výrazná SHORT CLOSE hodnota, tak budu okamžitě prodávat (bohužel zatímjen papírově) :-) Asi by bylo nejrozumnější sledovat zítra denní graf (je vůbec někde na internetu ZDARMA? já ho nenašel) a možná se pro prodej rozhodnout už při intradenním sledování. Jestli má někdo komentář, budu rád.
 15. Brumisek

  CZ05 - kukuřice-prosinec-2005

  Tak koukám, že s tou kukuřicí medvěd přecijenom nezacvičil :-) Jsem rád, že jsem se trefil :) Ale asi jenom náhoda ... I poslední den v únoru je uzavírací hodnota býčí. Zajímalo by mne, jak vypadal intradenní graf. Podle mého názoru dojde k malé korekci a cena ještě vystoupá. Nikomu se totiž nebude chtít věřit, že dochází k long trendu. Uvidíme, jestli to prorazí dvoj až trojitý vrchol, který se vytvořil v October. Podle mne ne. Myslím, že narazí na cca 245.00 - 246.50 a pak bude velký pád - a toho bych se opět (na papíře) rád zůčastnil :) Myslím si, že bude velmi rychlý. Omlouvám se za začátečnícké dedukce.
 16. Brumisek

  Poziční vers. Intradenní obchodování

  Mám dotaz: Kdy sleduji poziční obchodování "papírově", tak zjišťuji, že někdy je rozmezí mezi LOW a HIGH v jednom dni tak veliké, že je otázka jaký bude vlastně konkrétní zisk při uskutečněném obchodu. Jak to tedy funguje v reálu? Večer se rozhodnu, že nakoupené features prodám druhý den a dám brokerovi příkaz (nebo příkaz přes on-line platformu). Za jakou cenu mi však moje features broker prodá, když dení rozsah (LOW/HIGH) je např. 9.00 - 9.27 (Sugar). Tohle denní rozpětí je totiž téměř 300 dolarů! Díky.
 17. Brumisek

  Orange Juice 2005 N

  Mám pocit, že je příhodná doba na short pro OJ2005N. Našel by se tu nějaký zkušenější, který by mi můj odhad potvrdil, nebo vyvrátil ? Usuzuji tak z dvojitého vrcholu, který se vytvořil před pár dny (první kolem 1.1. 2005, druhý teď), z klouzavých průměrů (9,18) a opakujících se short CLOSE hodnot. Navíc kolem 20.2. je na grafu pěkný gap, který vypadá jako by byl uměle vytvořen (masovým očekáváním short tendence kolem 16.2.). Long trend, který však potom nastal je ihned tlačen dolů. Co si o tom myslíte? Byla by tu i nějaká fundamentální zpráva?
 18. Brumisek

  Nákup i prodej zároveň

  V komoditách se rozkoukávám teprve chvíli, ale napadla mne "bláznivá myšlenka" - možná se mi ostřílení obchodníci budou smát, ale přesto bych svoji myšlenku prezentoval, protože se mi zdá "funkční". Když jsem se cvičil ve čtení grafů hodně jsem laboroval se SL. SL je totiž výborný nástroj na minimalizování rizika. Ve svých analýzách jsem ale zašel ještě dále. Když mne SL chrání před ztrátou, proč toho nevyužít ještě více než prachsprostě zastavit svůj propad. A tak jsem se dostal k myšlence prodeje a nákupu současně. Já vím, zní to legračně, ale zkuste si to představit. V jednom momentě nakoupím i prodám současně. Na obě strany stanovím SL (pro bull i bear). Když se trh rozběhne třeba na bull, tak medvědí investici zachytí SL a býčí trend - pokud poběží trochu déle, než je můj SL pro bear - vydělá. A tady by to šlo ještě trochu zdokonalit. Pokud mám z několik zdrojů a ukazatelů předpoklad, že trh půjde SPÍŠE jedním konkrétním směrem, tak mohu protisměrné SL (a také výši investice - počet kontraktů) optimalizovat tak, že posílím zisk (přičemž mírně zvýším riziko - to ale díky předpokladu trendu není vlastně vysoké .. Nevím, jestli jsem to popsal správně, asi je to opravdu "na hlavu" ... jenže .. zdá se mi, že by to mohlo fungovat. Tímhle způsobem si sice mírně krátím zisky (z dlouhodobého hlediska), ale PODSTATNĚ minimalizuji rizika - což není vůbec špatné. Díky za odpověď a omlouvám se jestli jsem právě pronesl demaogii :))
 19. Brumisek

  klouzavé průměry

  Nevím čím to, ale mně klouzavé průmery také velmi vyhovují. Jsou pro mne jedním z primárních vodítek - prozatím v papírových obchodech. Jsou jednoduché, ale vždy si trendy ještě potvrzuji dalšími vodítky jako pohled do historie, dívám se na aktuální uzavírací hodnoty a gapy. Za tu dobu, co dělám "papírové" rozbory jsem si všiml, že největší úskalí obchodů je právě ta psychika a určování SL. Klouzavé průměry totiž nevyjdou vždy. Respektive, vyjdou dokonce méně často než nevyjdou!!! Jenže když pak vyjdou, tak to zase stojí za to :-) Několikrát za sebou se například stane, že určený trend naskočí, ale po chvilince udělá korekci. Ta korekce je někdy tak silná, že mne to zachytí můj SL a jsem venku se ztrátou. Jindy dojde k úplnému otočení trendu a jsem zase v SL. Ale pak přijde úspěch a ten téměř vždy předčí ztráty. Takže moje lekce teď zní: věř ve statistiku více, než svým pocitům. Poslední dobou také zkouším takovou malou hru se SL: když mám více uspokojivých vodítek, že trend půjde mnou určeným směrem, dám si SL trochu více riskantnější (aby mne nevyhodil při případné korekci) a když si moc jistý nejsem, tak SL "utáhnu". Co si o tomhle myslíte? PS: Obchoduji "začátečnické" trhy - kukuřici, cukr, sojový olej, a hovězí.
 20. Brumisek

  Skutečně se takto vydělávají peníze?

  Připojím se k dotazu. Uvažuji, že začnu s cca USD 5,000. Podle toho co jste napsal znamená, že s touhle částkou je lepší začít s on-line obchodováním? Pokud sleduji mé pocity, tak mně nejvíc láká a sedí poziční obchodování v rozmezí několik a dnů až týdnů. Jsem technicky nadaný (jsem FLASH programátor), takže bych si i dovolil přeskočit FS brokera a rovnou se pustit do on-line obchodování za malé RT. Vy to ale nedoporučujete (nováčkům). Je on-line obchod opravdu tak složitý ? Co mne FS brookerské služby mohou naučit více, pokud mi sedí základní strategie klouzavých průměrů, dna a stropy ? A potom dotaz navazující. Pokud se rozhodnu pro on-line obchod. Jak je to s grafy ? Zatím pracuji s grafy na futuresource, ale to jsou podle všeho pitové obchody, a ne on-line. Jenže tímpádem on-line obchody budou asi jiné. Jak je to s on-line obchody a jejich grafy. Jak je to s otevírací a zavírací dobou obchodů .. atd ? Děkuji
 21. Brumisek

  Otázky začátečníka k nejasnostem v grafech

  Kalkulátor bohužel nefunguje v mém oblíbeném prohlížeči Firefox (používá ještě vůbec někdo IE? :)))) :(((
 22. Brumisek

  CZ05 - kukuřice-prosinec-2005

  Jen takový dotaz, který by mne zajímal. Díval jsem se, že graf kukuřice CH5 je velmi podobný kukuřici CK5 (což zní logicky) Napadlo mne, jestli neexistuje jistá souvztažnost i mezi různými komoditami a to tak, že by trend jedné komodity ovlivňoval jinou. Předpokládám, že tam určitě paralely budou, ale zajímavá paralela by byla, kdyby některá komodita S PŘEDSTIHEM ovlivňovala jinou, což by se mohlo použít jako fundamentální spoluukazatel pro vývoj trendu jiné komodity. Existují takové nějaké souvzatžnosti ? Jen laický dotaz.
 23. Brumisek

  CZ05 - kukuřice-prosinec-2005

  Když se dívám na graf dnes (CH05), tak mne také zarazil pokles VOLUME i OI. Ten by mohl přece také naznačovat změnu trendu?? Jestli to ale spíš není ukazatel, že je načase "přerolovat" se do dalšího měsíce?
 24. Brumisek

  stop-loss

  Ještě ke ztrátě marginu (jak jste psal v jedné z posledních vět). Doufám, že jsem dobře pochopil, že když je obchod ztrátový, tak mně SL vyhodí zpět a z účtu se mi odečte JEN ztráta, ne margin+ztráta. Přiklad: Margin je $338, špatný obchod mi uštědří ztrátu $125 (díky SL není vyšší). na účet se mi tedy vrátí 338-125. Je to tak ? Anebo když jsem ve ztrátě, přijdu o Margin a také můj prodělek (338+125) ? (jak by to mohlo vyplývat z vaší věty?). Doufám, že ne :-) To by bylo proti logice ...
 25. Brumisek

  Otázky začátečníka k nejasnostem v grafech

  Ano, hra je báječná a je přesně o tom co říkáte. Ze začátku hry musíte vyhledávat malé příležitosti. velké by vás zničily. Postupem času - podle finanční výsledovky začínáte obchodovat větší a vetší obchody a to je jediná cesta, jaks e dostat ven. Pokud budete obchodovat stále malé, nidky se z "krysího běhu" nedostanete a pokud příliš velké zkrachujete. Tahle hra je však ještě mnohem lepší, než monopoly. V podstatě jde o simulaci reálného života. A ty pocity, když se stále motáte v krysím běhu a ostatní už putují po velkém milionářském okruhu a když i vy se poprvé dostanete ven ... ten pocit se nedá popsat !!! Vřele doporučuji, když dáte vyhledat CashFlow na internetu, najdete několik obchodů, které vám hru pošlou na dobírku. V angličtině hra stojí tuším $200, ale firma p. Kiyosakiho udělala pro ČR speciální cenu. Takže hra je celá v češtině a stojí tuším něco kolem 1.700 Kč Navíc neznám lepší způsob jak jednoduše a účinně trénovat mysl i mých dětí. (tím nechci říct, že hra je pro děti. je primárně pro dospělé, ale děti jsou vítány). Tuhle hru jsme hodněkrát hrávali s kamarády podnikateli a všem nám hodně dala !
×
×
 • Vytvořit...