Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Kris

Members
 • Počet příspěvků

  6
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Kris's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Kris

  Pár otázek a ujasnění

  to miciko: díky za rychlou odpověd, v každém případě mě těch 32 na kontrakt netěší :o))).Jinak tenhle simulátor zkouším po mírném zkoušení obchodování na papíře.Obchodovat bych chtěl nejdřív v říjnu.Do té doby mám myslím dost času na to, abych viděl, co ten simulátor se mnou udělá.Snažím se obchodovat jako by to bylo v reálu, uvědomuju si ztráty a kontrakty marginy beru v ohled.Myslím , že pár měsíců tohoto simulátoru by mohlo mnohým hodně napovědět.Snad mi to aspon trochu půjde, protože jsem si to vybral jako CÍL :o))) A že bych ho nerad měnil ;o) Jinak díky moc za rychlou reakci.Můžu se zeptat s čím obchoduješ a jak ti to jde? Snažím se tu chytit každé podané ruky :o)) Jak vidíš, jsem nováček v diskuzi :o) (tu) Ještě jedna otázka, co si myslíš o intradenním obchodování E mini trhů? Díky Kris :)
 2. Kris

  Pár otázek a ujasnění

  Ahojte všichni, mám jeden skromný dotaz, protože si malinko nevím rady.Z CBOTu jsem si stáhl zdarma simulátor Lind SimTrade by Lind-Waldock.První den jsem zkoušel obchodovat se sojou.Otevřel jsem obchod nákupem 4 kontraktů, špatně jsem to odhadl, takže jsem byl rád, když jsem uzavřel obchod příkazem sell se ziskem 50 d. Otevřel jsem později další Long pozici (2 kontrakty) a uzavřel příkazem sell se ziskem 150 d. Celkem jsem si tedy napočítal ZISK 200 d. a čekal na vyúčtování komisí do druhého dne.Hodně jsem se udivil, když mi bylo za komise účtováno 192 d.Zisk je tedy pouhých 8d. Nechápu proč je komise za 6 otevřených a uzavřených obchodů 192 dolarů.Není to nějak moc? Nebo kde může být spíše chyba?Děkuji za rady ;)
 3. Kris

  Pár otázek a ujasnění

  to libic Děkuji za rychlou odpověď, ostatně děkuji všem, co se zapojují do diskuze a pomáhají mi tak osvětit pár věcí.Musím smeknout jakou rychlostí a ochotou si tu navzájem vyměňujete zkušenosti.Až se mi to zdá neskutečné :o))) Jsem rád, že jsem našel odpově'd co se týkala plnění příkazu u *mé* corn ;o) . Teď to tedy znamená najít si brokera, otevřít účet a směle do toho.Komodity sleduji asi měsíc a pročetl jsem si tu různé manuály, přesto člověka někdy napadnou i nejhloupější otázky (jako třeba mě).Zvažuji přihlášení do nějakého z kurzů tady na finančníkovi. Přemýšlel jsem o e mini obchodování kurzu.Můžete mi někdo říci, zda je možno po jeho absolvování mít skutečně schopnosti a vědomosti k tomu, aby člověk začal obchodovat.Ted myslím, jestli se člověk dozví vše potřebné. Jestli jsou tam podstatné věci a ne jen nastínění.Corn se mi doted zdál ze všeho nejsnadnější, nebot na CBOT jsou data zpožděná, ale v grafu snadno pochopitelná.Kdežto k obchodování např E mini russel, nemůžu najít ani grafy.Stáhl jsem si nějaký program IB, v kterým se absolutně nelze vyznat. Dávám přednost nejsnadnější volbě, proto pokud někdo poradí jakou cestou se vydat,aniž bych si to předem sám komplikoval, budu moc vděčný. Děkuji za odpovědi a ještě jednou smekám jakou rychlostí a ochotou je tohle diskuzní forum vedeno. Kris :)
 4. Kris

  Pár otázek a ujasnění

  Ahoj miciko, děkuji moc moc, že mi odpovídáš.....čekám tu na každou nejasnou odpověd. lol Můžu se zeptat s čím obchoduješ? ;o) Měl bych největší zájem o kukuřici nebo sóju na CBOT. Psal jsi : Např.klasická kukuřice Chicago: zadáte přes PC pokyn IB, ten jde na "ruční" pit, až po nějaké době je Vám ozn.splnění pokynu. Zadat pokyn přes PC IB.....jsem vážně v začátcích.Můžu se zeptat jakou formou zadat příkaz.Chápu správně přes program IB?Ještě dotaz, zpoždění splnění příkazu, jsem v přesvědčení , že je to do 5-ti minut...tak nějak to totiž počítám v grafu.Během pár minut totiž může být všechno jinak.Díky, díky a zase díky V každém případě děkuji strašně moc za odpovědi.Vážně mi pomáháš ;o) Ještě jednou děkuji Kris :)
 5. Kris

  Pár otázek a ujasnění

  MĚL jsem spíše na mysli intradenní obchodování přes brokera.Na papíru mám vyzkoušené při 2 kontraktech hravě denně 100 dolarů.Jedná se mi o to, do jaké doby od zkontaktování uzavře či otevře broker moji pozici. Rád bych vyzkoučel i elektronické obchodování ,ale schází mi výklad nebo nějaká příručka k programu IB.Nevíte jestli je k dispozici, aniž bych si nejdříve otevřel účet u IB a pak ji dostal.Rád bych si právě předem prošel brožuru, abych se ujistil jestli mi tenhle způsob obchodování bude vyhovovat lépe.Taky nevím kde sehnat intradenní data do třeba e mini russel...rád bych koukl na grafy, dopočítal se, jestli je obchodování přes IB lepší než pitové ;o) Díky za odpovědi Kris :)
 6. Kris

  Pár otázek a ujasnění

  Dobrý den, výplatu mám v dolarech a neustále propadající kurz mě navedl až k myšlence zhodnotit dolary skrze komodity.Vydělávám mezi 50-120 dolary denně.Kapitál 3-5 tisíc nehraje pro mě velkou roli.Každé obchodování nese ztráty, takže s tím jsem dopředu vyrovnaný.Přečetl jsem si manuál tady na finančníkovi , tak abych měl co nejvíce možných informací o komoditách. První moje návštěva byl CBOT, kde jsem si na papíru zkoušel obchodovat se dvěmi kontrakty kukuřice nebo sojových bobů.Mám pár otázek týkajících se tohoto obchodování.Rád bych se s. boby obchodoval intradenně,z grafu jsem vyčetl spustu možností jak nakoupit nebo výhodně prodat během krátké doby.Zajímá mne jestli jde s kukuřicí či boby obchodovat intradenně tak abych příkazy k nákupu a prodeji zadával přes PC, či potřebuji se spojit s brokerem a to formou telefonicky....Malinko tápu v oblasti jak začít.Samozřejmě, pokud bych se s ním musel spojit telefonem, jak dlouho může trvat než dojde k plnění mého příkazu.Osobně bych si představoval okolo 5-ti minut, tak , abych byl schopen rychle reagovat při změně kurzu.U pc trávím poměrně hodně hodin a tak sledování intradenníhgo obchodování mi nedělá žádné problémy.Může mi někdo poradit do začátku?Za jakoukoliv radu budu moc vděčný. Děkuji Kris :)
×
×
 • Vytvořit...