Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

xtrader

Members
 • Počet příspěvků

  40
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

xtrader's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. xtrader

  Daně

  Člověče, nezlobte se na mě, ale úplně [bold] nesmyslně matete lidi[/bold]. Chápu, že jsme ve veřejné diskuzi, kde si každý může říkat co chce, ale zrovna v tomto tématu by bylo dobré se držet faktů a být naprosto přesný. Protože právě takto vznikají nejrůznější fámy. Četl jste někdy zákon o daních z příjmů, konkrétně v jeho novele 1.1.2004? Pak se podívejte do § 24, který je nazván "Výdaje (náklady) vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmů". Konkrétně v bodě zg) je napsáno "[bold]úhrn výdajů (nákladů) na deriváty,95) a to jen do výše úhrnu příjmů (výnosů) z derivátů za zdaňovací období; přitom písmeno[/bold]". a § 23 odst. 4 písm. e) v tomto případě nelze využít. Do úhrnu výdajů (nákladů) na deriváty a úhrnu příjmů (výnosů) z derivátů se zahrnuje i změna reálné hodnoty, o které nebylo účtováno při dílčím nebo konečném vypořádání. [bold]Pokud tento úhrn výdajů (nákladů) na deriváty je za zdaňovací období vyšší než úhrn příjmů (výnosů) z derivátů, lze tento rozdíl uplatnit jako výdaj (náklad) nejdéle ve 3 bezprostředně následujících zdaňovacích obdobích nebo obdobích, za něž je podáváno daňové přiznání, a to v jednotlivých obdobích maximálně ve výši částky, o kterou úhrn příjmů (výnosů) z derivátů převýší úhrn výdajů (nákladů) na deriváty v tomto jednotlivém období[/bold]. Při zániku poplatníka bez provedení likvidace může tento rozdíl nebo jeho část, který neuplatnil poplatník zaniklý bez provedení likvidace, uplatnit jako výdaj (náklad) právní nástupce poplatníka zaniklého bez provedení likvidace za stejných podmínek, jako by k zániku bez provedení likvidace nedošlo. Toto ustanovení se použije obdobně pro období, za něž je podáváno daňové přiznání. Příslušný zákon o daních z příjmů naleznete např. zde: zakony.fin.cz/prilohapg_p5-Cz0586_1992_050919_03d.htm Takže pokud v jednom roce proděláte 2 US a vyděláte 5 US v derivátech (např. futures), tak samozřejmě daníte pouze 3 USD. Navíc pokud vytvoříte jeden rok v komoditách ztrátu, můžete si ji uplnatnit v dalším roce oproti zisku. Sktuečně lidi, važte prosím co kde napíšete - vždyť podobné nesmyslné příspěvky mohou zbytečně motat hlavu lidem, co třeba o problematice zatím nic neví. Opravdu nevím kolik příjmů z futures jste již danil, ale osobně chodím na kontrolu pravidelně a zatím žádný problém. Ale samozřejmě si daně nedělám sám na základě rad z internetu. xtrader
 2. xtrader

  Daně

  Jak se píše výše - nenechte se zmást podobnými názory v diskuzi. Ztráty si započítat můžete, ale samozřejmě pouze v rámci obchodování - tj. nikoliv s ostatními příjmy. Doporučuji jednoznačně poradit se s daňovým poradcem pokud nepodnikáte rovnou na nějaký offshore jak to asi dělá většina traderů.
 3. xtrader

  OBCHODY 3.10. - 7.10.

  Mrkněte také na krásny double-top v october Gold. Osobně budu prodávat za 467,50 stop.
 4. xtrader

  IQ Trade v spolupraci s Interactive Brokers

  Co vím, tak iq trader si ke každému obchodu přirazí 1 dolar na jeden RT, což je podle mě opravdu hodně za to, že máte k dispozici stále stejné služby a platformu (v anglickém jazyce)... Mrkněte na český ebook co udělal Petr s Tomášem - má to přes 70 stran a poměrně podrobně je zde ovládání IB popsáno. Navíc je ta ebooka tuším zadarmo - to mi přijde jako výrazně lepší jazyková podpora - a navíc přitom obchodujete za původní nízké poplatky IB :)
 5. xtrader

  historicke data zadarmo

  Tak jenom aby se to tu nezvrhlo do propagace tuzemských prodejců dat :( Vím, že Petr s Tomášem tohle přesně ve fóru mít nechtějí a naprosto to respektuji. Jsem rád, že na Finančníkovi nejsou reklamy a nechci je ani ve foru. A už teď toto vlákno vypadá dost podezřele, když se pod hlavičkou „Historické data ZADARMO“ diskutuje konkrétní placený produkt :( Navrhuji – až někdo DVD dostanete, tak napište jaká data tam jsou – tj. především od koho pocházejí (určitě tam bude nějaký copyright). Tím získáme dobrou představu o tom, jak kvalitní data to mohou být a co je vlastně zdrojem těchto dat. Potom mě osobně zajímá, jak jsou na DVD řešeny kontinuální datové soubory – jak jsou na sebe navázány jednotlivé kontraktní měsíce. Toto je alfa-omega pro backtesting a řada firem prodávající drahá data to řeší ručně, a proto nejsou data obecně vůbec levná.
 6. xtrader

  historicke data zadarmo

  Já mám bohužel zkušenost, že čím jsou data levnější, tím stojí víc za starou belu. Ono se řekne "data", ale občas je k zoufání, co se prodává za soubory. Když pak jde o nějaké aproximované ceny je to úplně k ničemu, protože v backtestingu se taková data nedají vůbec použít :( A nevěřím tomu, že se na jedno DVD vejdou reálná všechna dat všech futures a navíc s celou intradenní historií. No je mi jasné, že se to za chvíli objeví na nějakých přepálených DVD, tak si počkám a pak to budeme moci porovnat s daty např. v tradestation.
 7. xtrader

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  Lukáši, s elektronickou mini verzí ropy sice nemám praktické zkušenosti, ale plný bod je tuším poloviční oproti "veké ropě". Tj. 500 dolarů za bod. Margin je kolem 1700 dolarů.
 8. xtrader

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  Lukáši - je to tak jak píšete. Cena v ropě je udávána v dolarech za barel, tj. číslo 64 znamená 64 dolarů za barel. V jednom kontraktu je 1000 barelů ropy, proto změna z 64 na 65 při držení jednoho kontraktu ropy znamená zisk 1000 dolarů.
 9. xtrader

  OBCHODY 12.9. - 16.9.

  Tak já začnu diskuzi svým obchodem z minulého týdne v LHV5. Aktuálně 690 USD v profitu. PT mám nastaveno na 65.825 pro 1100 zisk. V pondělí zkusím jít mj. do WZ5, která udělala takové malé dvojíté dno. Vstup nad páteční high. Mimochodem - kdo taky otevřel v pátek dlouhou pozici v LCV5 po proražení té silné S/R úrovně? Krásný obchod, co?
 10. xtrader

  OBCHODY 5.9. - 9.9.

  jsem z těch svátků nějaký zmatený :)o Samozřejmě jsem měl na mysli kdo do toho jde dnes a ne ve čtvrtek. xtrader
 11. xtrader

  OBCHODY 5.9. - 9.9.

  Je škoda, že si tu všichni své obchody nechávají pro sebe :( Zkusme sem občas hodit alespoň ty nejzajímavější... Co třeba aktuální trh Oct Lean Hogs? Kdo všechno do toho taky ve čtvrtek jde? Zkouším obchodovat jak v rámci kanálu (PT 1100 USD, vstup dnes nad včerejší high), tak v případě proražení kanálu půjdu do krátké pozice. xtrader
 12. xtrader

  diskuze k článku-podvědomí a RISK

  Navíc je veřejným tajemstvím, že rozjetí obchodníci neobchodují v zemích s vysokým daňovým zatížením "na sebe" ale přes nějaké své offshore korporace, které se dají založit za tisíc euro :) V takovém případě jsou všechna rizika absolutně nesrovnatelná s klasickým podnikáním a daně se řeší paušálně v řádech několika set dolarů.... (tu)
 13. xtrader

  OBCHODY 8.8. - 12.8.

  Hezký den, zkusím vlákno začít. Osobně se mi moc líbí Kukuřice - CU5. Dnes (pondělí) budu spekulovat na růst - odražení od silné S/R úrovně. Zadávám BUY 223 STOP, SL 175$. xtrader
 14. xtrader

  margin initial/maintenance

  --- Odpověd zeditována po dohodě s autorem, protože byla zavádějící a mátla ostatní uživatele -- Petr
 15. xtrader

  ON-LINE

  Ano, je to přesně jak píšete. Stop-loss není nic jiného než příkaz typu "stop" uzavírající vaši pozici. Takže když jste krátký (tj. nejprve jste prodal) je stop loss STOP BUY Pokud jste dlouhy (tj. nejprve jste nakoupil - očekáváte růst ceny), je stop loss STOP SELL Pokud máte zadaný stop-loss v trhu a vystoupíte "jinak" - třeba na profit targetu, pak stop-loss samozřejmě musíte zrušit, protože jinak stále platí a mohl by vám otevřít novou pozici. Výše stop-lossu závisí na konkrétní obchodní strategii a trhu. Může to být 100 USD, 500 USD nebo i několik tisíc dolarů v drazích trzích a dlouhodobých strategiích. xtrader.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.