Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

xtrader

Members
 • Počet příspěvků

  40
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem xtrader

 1. xtrader

  Daně

  Člověče, nezlobte se na mě, ale úplně [bold] nesmyslně matete lidi[/bold]. Chápu, že jsme ve veřejné diskuzi, kde si každý může říkat co chce, ale zrovna v tomto tématu by bylo dobré se držet faktů a být naprosto přesný. Protože právě takto vznikají nejrůznější fámy. Četl jste někdy zákon o daních z příjmů, konkrétně v jeho novele 1.1.2004? Pak se podívejte do § 24, který je nazván "Výdaje (náklady) vynaložené na dosažení, zajištění a udržení příjmů". Konkrétně v bodě zg) je napsáno "[bold]úhrn výdajů (nákladů) na deriváty,95) a to jen do výše úhrnu příjmů (výnosů) z derivátů za zdaňovací období; přitom písmeno[/bold]". a § 23 odst. 4 písm. e) v tomto případě nelze využít. Do úhrnu výdajů (nákladů) na deriváty a úhrnu příjmů (výnosů) z derivátů se zahrnuje i změna reálné hodnoty, o které nebylo účtováno při dílčím nebo konečném vypořádání. [bold]Pokud tento úhrn výdajů (nákladů) na deriváty je za zdaňovací období vyšší než úhrn příjmů (výnosů) z derivátů, lze tento rozdíl uplatnit jako výdaj (náklad) nejdéle ve 3 bezprostředně následujících zdaňovacích obdobích nebo obdobích, za něž je podáváno daňové přiznání, a to v jednotlivých obdobích maximálně ve výši částky, o kterou úhrn příjmů (výnosů) z derivátů převýší úhrn výdajů (nákladů) na deriváty v tomto jednotlivém období[/bold]. Při zániku poplatníka bez provedení likvidace může tento rozdíl nebo jeho část, který neuplatnil poplatník zaniklý bez provedení likvidace, uplatnit jako výdaj (náklad) právní nástupce poplatníka zaniklého bez provedení likvidace za stejných podmínek, jako by k zániku bez provedení likvidace nedošlo. Toto ustanovení se použije obdobně pro období, za něž je podáváno daňové přiznání. Příslušný zákon o daních z příjmů naleznete např. zde: zakony.fin.cz/prilohapg_p5-Cz0586_1992_050919_03d.htm Takže pokud v jednom roce proděláte 2 US a vyděláte 5 US v derivátech (např. futures), tak samozřejmě daníte pouze 3 USD. Navíc pokud vytvoříte jeden rok v komoditách ztrátu, můžete si ji uplnatnit v dalším roce oproti zisku. Sktuečně lidi, važte prosím co kde napíšete - vždyť podobné nesmyslné příspěvky mohou zbytečně motat hlavu lidem, co třeba o problematice zatím nic neví. Opravdu nevím kolik příjmů z futures jste již danil, ale osobně chodím na kontrolu pravidelně a zatím žádný problém. Ale samozřejmě si daně nedělám sám na základě rad z internetu. xtrader
 2. xtrader

  Daně

  Jak se píše výše - nenechte se zmást podobnými názory v diskuzi. Ztráty si započítat můžete, ale samozřejmě pouze v rámci obchodování - tj. nikoliv s ostatními příjmy. Doporučuji jednoznačně poradit se s daňovým poradcem pokud nepodnikáte rovnou na nějaký offshore jak to asi dělá většina traderů.
 3. xtrader

  OBCHODY 3.10. - 7.10.

  Mrkněte také na krásny double-top v october Gold. Osobně budu prodávat za 467,50 stop.
 4. xtrader

  IQ Trade v spolupraci s Interactive Brokers

  Co vím, tak iq trader si ke každému obchodu přirazí 1 dolar na jeden RT, což je podle mě opravdu hodně za to, že máte k dispozici stále stejné služby a platformu (v anglickém jazyce)... Mrkněte na český ebook co udělal Petr s Tomášem - má to přes 70 stran a poměrně podrobně je zde ovládání IB popsáno. Navíc je ta ebooka tuším zadarmo - to mi přijde jako výrazně lepší jazyková podpora - a navíc přitom obchodujete za původní nízké poplatky IB :)
 5. xtrader

  historicke data zadarmo

  Tak jenom aby se to tu nezvrhlo do propagace tuzemských prodejců dat :( Vím, že Petr s Tomášem tohle přesně ve fóru mít nechtějí a naprosto to respektuji. Jsem rád, že na Finančníkovi nejsou reklamy a nechci je ani ve foru. A už teď toto vlákno vypadá dost podezřele, když se pod hlavičkou „Historické data ZADARMO“ diskutuje konkrétní placený produkt :( Navrhuji – až někdo DVD dostanete, tak napište jaká data tam jsou – tj. především od koho pocházejí (určitě tam bude nějaký copyright). Tím získáme dobrou představu o tom, jak kvalitní data to mohou být a co je vlastně zdrojem těchto dat. Potom mě osobně zajímá, jak jsou na DVD řešeny kontinuální datové soubory – jak jsou na sebe navázány jednotlivé kontraktní měsíce. Toto je alfa-omega pro backtesting a řada firem prodávající drahá data to řeší ručně, a proto nejsou data obecně vůbec levná.
 6. xtrader

  historicke data zadarmo

  Já mám bohužel zkušenost, že čím jsou data levnější, tím stojí víc za starou belu. Ono se řekne "data", ale občas je k zoufání, co se prodává za soubory. Když pak jde o nějaké aproximované ceny je to úplně k ničemu, protože v backtestingu se taková data nedají vůbec použít :( A nevěřím tomu, že se na jedno DVD vejdou reálná všechna dat všech futures a navíc s celou intradenní historií. No je mi jasné, že se to za chvíli objeví na nějakých přepálených DVD, tak si počkám a pak to budeme moci porovnat s daty např. v tradestation.
 7. xtrader

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  Lukáši, s elektronickou mini verzí ropy sice nemám praktické zkušenosti, ale plný bod je tuším poloviční oproti "veké ropě". Tj. 500 dolarů za bod. Margin je kolem 1700 dolarů.
 8. xtrader

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  Lukáši - je to tak jak píšete. Cena v ropě je udávána v dolarech za barel, tj. číslo 64 znamená 64 dolarů za barel. V jednom kontraktu je 1000 barelů ropy, proto změna z 64 na 65 při držení jednoho kontraktu ropy znamená zisk 1000 dolarů.
 9. xtrader

  OBCHODY 12.9. - 16.9.

  Tak já začnu diskuzi svým obchodem z minulého týdne v LHV5. Aktuálně 690 USD v profitu. PT mám nastaveno na 65.825 pro 1100 zisk. V pondělí zkusím jít mj. do WZ5, která udělala takové malé dvojíté dno. Vstup nad páteční high. Mimochodem - kdo taky otevřel v pátek dlouhou pozici v LCV5 po proražení té silné S/R úrovně? Krásný obchod, co?
 10. xtrader

  OBCHODY 5.9. - 9.9.

  jsem z těch svátků nějaký zmatený :)o Samozřejmě jsem měl na mysli kdo do toho jde dnes a ne ve čtvrtek. xtrader
 11. xtrader

  OBCHODY 5.9. - 9.9.

  Je škoda, že si tu všichni své obchody nechávají pro sebe :( Zkusme sem občas hodit alespoň ty nejzajímavější... Co třeba aktuální trh Oct Lean Hogs? Kdo všechno do toho taky ve čtvrtek jde? Zkouším obchodovat jak v rámci kanálu (PT 1100 USD, vstup dnes nad včerejší high), tak v případě proražení kanálu půjdu do krátké pozice. xtrader
 12. xtrader

  diskuze k článku-podvědomí a RISK

  Navíc je veřejným tajemstvím, že rozjetí obchodníci neobchodují v zemích s vysokým daňovým zatížením "na sebe" ale přes nějaké své offshore korporace, které se dají založit za tisíc euro :) V takovém případě jsou všechna rizika absolutně nesrovnatelná s klasickým podnikáním a daně se řeší paušálně v řádech několika set dolarů.... (tu)
 13. xtrader

  OBCHODY 8.8. - 12.8.

  Hezký den, zkusím vlákno začít. Osobně se mi moc líbí Kukuřice - CU5. Dnes (pondělí) budu spekulovat na růst - odražení od silné S/R úrovně. Zadávám BUY 223 STOP, SL 175$. xtrader
 14. xtrader

  margin initial/maintenance

  --- Odpověd zeditována po dohodě s autorem, protože byla zavádějící a mátla ostatní uživatele -- Petr
 15. xtrader

  ON-LINE

  Ano, je to přesně jak píšete. Stop-loss není nic jiného než příkaz typu "stop" uzavírající vaši pozici. Takže když jste krátký (tj. nejprve jste prodal) je stop loss STOP BUY Pokud jste dlouhy (tj. nejprve jste nakoupil - očekáváte růst ceny), je stop loss STOP SELL Pokud máte zadaný stop-loss v trhu a vystoupíte "jinak" - třeba na profit targetu, pak stop-loss samozřejmě musíte zrušit, protože jinak stále platí a mohl by vám otevřít novou pozici. Výše stop-lossu závisí na konkrétní obchodní strategii a trhu. Může to být 100 USD, 500 USD nebo i několik tisíc dolarů v drazích trzích a dlouhodobých strategiích. xtrader.
 16. xtrader

  Přerolování

  Přerolování probíhá přesně tak jak popisujete - kontrakt se uzavře v jednom měsící a otevře v druhém (používá se pro to spread order s použitím market ceny, takže příkaz je uskutečněn opravdu vždy na obou stranách). Komise se platí standardní, ale pokud někdo spekuluje tak, že je v pozici několik měsíců a dojde tak přerolování, většinou míří k takovému zisku (řádově tisíce až desetitísce dolarů), že nějaká komise 20 - 30 RT je v tomto ohledu naprosto zanedbatelná. xtrader
 17. xtrader

  Poziční vers. Intradenní obchodování

  Cenu, za kterou komoditu nakoupíte nebo prodáte specifikujete svým příkazem. Komoditu můžete např. nakoupit příkazem MOO - tedy "za cenu při otevření trhu" Časteji však třeba za cenu 9,1 STOP - tj. až se cena dotkne 9,1 tak se cena koupí za cenu na trhu. Můžete použít také limitní příkaz atd. Pokud vstupujete do pozičního obchodu, vždy budete chtít svůj vstup nějak konkretizovat - např. podle intradenního pohybu předchozí den. xtrader.
 18. xtrader

  Peter Vecera

  Přátelé, byl jsem zde několikrát osočen, že jsem proti jednomu určitému „guru“, a tak již moc nekomunikuji, ale zkuste si místo podobných jednovětných dotazů položit otázky, které vám sami pomohou poradit. Třeba – co od brokera očekáváte? Jakým jazykem má komunikovat? Stačí vám prostředník typu Večera, nebo chcete komunikovat přímo s brokerskou společností? Chcete za každou cenu mít peníze v ČR nebo je můžete poslat do zahraničí? Jaká je vaše priorita – rychlost plnění, dobrá platforma, renomovanost brokerské společnosti, rady od brokera, špičková hot-line, výše komise atd..... Jakou strategii chcete obchodovat? Potřebujete spíš nižší komise pro intradenní obchody, nebo přijmete i vyšší komise za cenu luxusního servisu ze strany brokera? Prostě tohle když si odpovíte tak vám notně vypadne zda-li je pro Vás konkrétní broker ok nebo ne. A pokud podrobně rozvedenou úvahu uvedete ve fóru, určitě se okolo ní spustí diskuze. Ale na obecný dotaz je ČSOB dobrý broker se prostě nedá odpovědět.... Každý broker je pro někoho dobrý – jinak by u něj nikdo neobchodoval. xtrader
 19. xtrader

  CZ05 - kukuřice-prosinec-2005

  Taky přispěju troškou do mlejna: dle mojí vlastní analýzy bude ještě nějakej čas pokračovat kukuřice short. Proč si to myslím? 1) C má ješpě pořád kam padat 2) podle COT (commitments of traders) je patný, že i velký fondy jsou zatím v short převaze a v posledních týdnech až měsících se evidentě moc do long pozic nemají; to je dle mýho názoru docela solidní fundamentální ukazatel 3) open interest už pár tejdnů docela slušně roste. jsem si docela jistej že je to proto, protože farmáři a společnosti používající komodity pro hedging čekaj taky další medvědí trend a tak vrhají do oběhu více a více long pozic, resp. otevírají spoustu nových dlouhých pozic, čímž roste OI. Proto z dlouhodobýho pohledu zatím nevidím jediný signál k otočení trendu - minimálně do poloviny jara bych to viděl ještě na pokračování medvědího trendu. Pak by mohly ceny vyletět možná tak z nějakých fakt ryze funfamentálních příčin. Ale necháme se překvapit v létě...
 20. xtrader

  Opce

  Karle, Řepíkův manuál je v opčních záležitostech poměrně povrchní a nekompletní. Naprosto nejdůležitější je pro opční obchodování volatilita - ta je alfou omegou, bez které je obchodování opcí prakticky nesmysl. O té se nedozvíš v Řepíkově manuálu bohužel ani ťuk. Pokud umíš anglicky, doporučuji raději nějakou anglickou literaturu, nebo zabrouzdat po internetu. Tam se dají najít zajímavé informace i zadara. V češtině bohužel o ničem nevím.
 21. xtrader

  Psychologie obchodování

  Ahoj, rád bych taky přispěl k tématu o zde zmíněným odkazu pana Řepíka o "stánkařích". I já začínal u p.Řepíka - asi jako každý tady. Taky jsem došel do stádia, kdy mi jeho strategie nefungovaly a v podstatě jsem na nich většinou jen ztrácel. Chěl jsem ale na komoditách fakt vydělávat, takže jsem musel začít hledat i jiný strategie, apod. Abych to zkrátil - dnes se též považuji za úspěšného tradera (komoditami se prakticky živým) a to díky tomu, že jsem si začal jít vlastní cestou. Proto všechno, co p. Řepík o financnikovi napsal považuji za naprosto nesměrodatné. Docela věřím tomu, že kdybych před p. Řepíkem řekl, kolik teď vydělávám a že jsem začínal jako jeho student, začne se chlubit tím, jak "jeho studenti vydělávají..." Přitom můj úspěch má s ním a jeho "strategiemi" společného snad jenom to, že jsem se skrze jeho manuál dozvěděl, že něco jako komodity existuje. Tomáš s Petrem nabídli něco, co tady nikdo jiný nenabídnul - spoustu vlastního know-how, které může pomoci všem, co doposud na komoditách nevydělávaly. To je něco, co je dost neobvyklý i v zahraničí, kde jsou komodity o něčem úplně jiným. Dělají to zdarma. Co víc chtít.
 22. xtrader

  Initial / Maintenance margin

  --- Odpověd zeditována po dohodě s autorem, protože byla zavádějící a mátla ostatní uživatele -- Petr
 23. xtrader

  ON-LINE

  Diky Eduso - to je zajímavá informace. Díky za ní. xtrader
 24. xtrader

  ON-LINE

  No ty komise nejsou tak hrozne - myslel jsem ze to bude vice. Takze pokud koupite opci, ktera expiruje jako bezcenna tak u Colossea platite komisi 15 USD? Rozumim tomu spravne? xtrader
 25. xtrader

  PRVNÍ ČESKOSLOVENSKÝ KOMODITNÍ KURZ & MANUÁL

  PET – nejsi agent Repika :) Osobne jsem byl take prekvapen rozsahlosti zdejsiho komoditniho manualu a uprimne a narovinu rikam – informace zde obsazene jsou vyrazne lepe a podrobneji zpracovane nez ve zminovane knize – neni divu, vzdyt ta je z roku 1999 a od te doby se preci jen stav veci zmenil a i informaci je obecne vice. Navic znam nekolik lidi, kteri si na strategiich typu “protitrend” z onoho manualu, coz je v podstate jedina vec ktera na techto strankach v manualu neni popsana, vycistili pomerne slusne ucet. Tj. doporuceni kobrinovi – studuj tyto stranky, najdes zde minimalne to co v manualu a navic si muzes pokecat v tomto foru, kde jak se zda, se tohoto lze dozvedet take hodne – a usetrene penize muzes investovat treba do nejake zahranicni knihy nebo si je usetrit na komise.
×
×
 • Vytvořit...