Jump to content
Co nového? Mé kurzy

MNovak

Members
 • Počet příspěvků

  962
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem MNovak

 1. MNovak

  Swingové obchodování

  To si piš, že si velice rychle všimnou- jsou na to mašiny
 2. MNovak

  jak na 20 % p.a. - co nejjednodussi

  Jako příklad uvedu ještě poslední screen. Trhy začaly opět shortovat. Vstup na 20440.
 3. MNovak

  jak na 20 % p.a. - co nejjednodussi

  Trhy po poklesu se odrazily a opět začaly stoupat. Ziskový cíl na 20470.
 4. MNovak

  jak na 20 % p.a. - co nejjednodussi

  Na vyšším tf je jasný pokles trhu. Tudíž budu prodávat. Na 1 min. vstup na 20507, první pt na 15497, poté pro další část pozice posunuji na B/E.
 5. MNovak

  jak na 20 % p.a. - co nejjednodussi

  Vidět vyšší TF je určitě základ k profitovému obchodování. Mým oblíbeným je 15 min. Vím, že alespon tři svíce jdou v určitém směru a toho dokáži využít k získání profitu. Pak je důležité sledovat vlnění na nižším tf a vstoupit ve vhodný okamžik. Taky pak s částí pozice vystoupit na vlně a zbytek počkat až se trh rozjede více podle vyššího tf.
 6. Nevím jak jste daleko s fondem, ale vrtulník by neměl být problém po tolika letech na trzích, ne?
 7. MNovak

  Pavel K. - Intradenní obchody

  Ahoj, v intradenním obchodování mi připadne dost těžkopádné, že nemáš žádný obchod. Trhy se neustále hýbou a příležitosti je vždycky dost. Možná by prospělo nepatrně změnit styl a sledovat směr trhu a využít toho ve svůj prospěch.
 8. Určitě se vyplatí vstupovat podle vyššího tf (využít bodu otočení, tj. nový trend)a zadat SL a posun na B/E pak podle nižšího tf. Výstupy pak řešíme klasicky podle počtu kontraktů, tj. PT, TSL na nižším a pro další ktr na vyšším tf.
 9. Většinou v období prázdnin bývá volatilita nižší. Po otevření trhu jsou příležitosti myslím každý den. V pozdějším čase již klesá. Záleží na tom jak máme obchodování nastavené. Pokud budeme chtít dosáhnout denní profit 100$ na kontrakt tak by to neměl být problém i při snížené volatilitě. Můžeme samozřejmě udělat i několik obchodů k dosažení cíle. Na "jeden zátah" se nám to nemusí vždy podařit.
 10. MNovak

  Trhy pro záčátečníky

  Dlouhé roky funguje a pokud se trhy budou hýbat nahoru a dolů tak to bude fungovat i nadále jednoduché pravidlo- co je jednou nahoře půjde dolů a samozřejmě to platí i opačně(je to tak i v životě). Funguje to na všech timeframe. Samozřejmě u minutových , apod., které jsou příliš rychlé je toto obtížnější. Pokud je podpořeno více tf současně, pak je mnohem větší pravděpodobnost pohybu. Pochopitelně ne vždy ten pohyb je okamžitý, někdy si musíme počkat. Takže zkuste experimentovat. Otevřete monitor a pokud uvidíte trhy "nahoře", tak prodávejte. Zadejte přiměřený profit target (S/R zóny). Teď už nezbývá než čekat.
 11. Samozřejmě DD máme všichni. Bez těch to prostě nejde. Jedině by jsi musel být tvůrce trhu, ale to je jiná kapitola. Právě zde se liší obchodníci a jejich výkon na základě toho jak umí s těmito propady pracovat. Právě toto je nejzávažnější situace nebo bod v tradingu. Jak ji vyřešit? Na počátku jsou to neuvěřitelné zkušenosti, něco na co nejsme zvyklí. Doslova lpíme na těchto ztrátách. Vyčítáme si svou neschopnost dodržovat pravidla , různé chyby, black day, apod.Postupně si však hlava zvyká. Procházíme si různými obdobími. Časem se vše stabilizuje. Nakonec nad ztrátami vůbec nepřemýšlíme. Víme, že je to cesta k ještě větším profitům. Pokud tyto profity přichází na roční bázi je to nic moc. Pokud jsou na měsíční bázi je to už lepší, na týdení super a na denní bázi je zřejmě nejlepší co lze dosáhnout. V této fázi, když víte že skončíte v zisku už vás nezajímá něco jako psychika nebo dílčí DD. Nad těmito pojmy už vůbec neuvažujete. Něco jako AOS neřeším. Nepotřebuji to. Obchodování hodku nebo dvě beru jako relaxaci, chvíle odpočinku. Zkrátka si to užívám.
 12. Draco Jen jsem se snažli najít způsob jak vyjít s profitem, když se trhy hýbají velmi málo, jak píšeš je špatná čitelnost. Těch pohybů, kdy trh nadělí velký profit je minimum a vydělat v tuto dobu je jednoduché. Problém, že většinu času trhy trendují jen minimálně. Z tohoto důvodu, jsem považoval za podstatné naučit se obchod brát jako krátkodobý a pokud trh nadělí větší profit tak ten si vzít také, ale dalším kontraktem. Mým cílem bylo se naučit zvládnout to nejtěžší období, které je na trhu možné. Právě taková období občas přicházejí i po otevření trhů a pokud neumíme adekvátně reagovat tak nemůžeme vydělat a navíc ještě začneme dělat hlouposti, které pak vedou k dalšímu propadu na účtu. Já to tak dělám vždycky. Třeba i ve sportu. Vždy jsem se snažil zvládnout nejtěžší úseky a situace na výbornou. K čemu trénovat jízdu z kopce, když mnohem náročnější je jízda do kopce. Jak se říká těžko na cvičišti, lehce na bojišti.
 13. Nejlevnější způsob jak se naučit obchodovat je použitím demoverze. S fiktivními penězi. Snažit se přesně exekuovat plán jako by to bylo live. Až vidíme, že jsme několik měsíců v zisku pak přistoupit live. Bohužel většinou to trvá několik let. Pokud ještě nemáme obchodování ziskové je nesmysl neustále ohrožovat své peníze. I když už pojedeme live a z jakéhokoliv důvodu se nám přestane dařit, pak je vhodné opět přepnout sim a postup opakovat. Budeme se tak neustále zdokonalovat. Důležité je uchovat si kapitál, než budeme skuteční mistři a budeme umět zvládat mnoho situací. Mě moc pomohlo trénovat v období oběda, kdy se trhy mnoho nehýbají. Naučil jsem se ziskově zvládat tyto nejsložitější situace. Trading jsem postupně vypiloval a dnes mohu obchodovat v kterýkoliv čas a být denně v zisku.
 14. Ještě bych se chtěl zmínit, že v průběhu let nám stoupne i úspěšnost obchodů. To má velmi pozitivní vliv na psychiku. V začátcích se pohybovala kolem 30%. Postupně stoupala na 50, 60, atd. Nyní na 12 obchodů je jen jeden ztrátový. Bohužel ty těžké začátky, než pochopíme co a jak, období frustrace, apod. si každý musí protrpět.
 15. Čím déle obchodujeme, tak tím více máme zkušeností a tím pádem můžeme obchodovat s nízkým účtem. Samozřejmě po deseti letech si mohu dovolit něco uplně jiného než po čtyřech letech obchodování. Pokud vím, že propad na účtu je např. pouze nějakých 200$ na DJ v období vysoké volatility, pak není problém mít velmi nízký účet. S jedním kontraktem se dá i na tomto levném trhu udělat v průběhu dne slušný zisk. Z toho plyne i poměrně vysoké zhodnocení účtu. Samozřejmě pokud chceme kombinovat různé metody výstupu, pak musíme obchodovat více kontraktů a mít nutně účet větší.
 16. Proč sem nechodí úspěšný trader? Každý takový ví, že k ziskovému obchodování nepotřebuje nic co se tu píše. Všechno jsou to zbytečnosti. Já zde chodím jen tak ze zajimavosti co se dá všechno vymyslet. Ke zvládnutí trhů stačí naučit se zadávat příkazy limit, profit, market, sl. a sledovat pohledem trh kam právě směřuje. To je celé. Tvé oči jsou nejlepší indikátor, který ti řekne kam jde trh. Na co všechny teorie a desítky indikátorů. Statistiky jsou fajn, ale jen pro zábavu, nikoliv ke zvýšení profitů. Trh se mění, statistiky taky. A tak je to pořád dokola. Myslíte, že nemám pravdu? Přečetli jste spousty knih, zúčastnili se mnoha kurzů, jste přihlášeni na několika forech, tak proč jste stále v minusu? Tudy cesta skutečně nevede.
 17. MNovak

  zisk z obchodovani

  futuray Pokud by trh klesl pod 16009, považoval bych pokračování shortu a použil bych reverze.
 18. MNovak

  zisk z obchodovani

  DJ vstup 20:39 na 16023 a výstup v 20:44 na PT 16043. Další kontrakt uzavřen při stagnaci na 16053. Je to krátkodobý obchod, ale nevím zda to vyhodnotíte jako scalping nebo ne. Podle mne je to uplně jedno jak se danný obchod pojmenuje. Důležité je, že přinesl zisk.
 19. MNovak

  zisk z obchodovani

  fUTURAY Otočení trhu vnímám jako proražení vrcholu na 1M tf. Takže nejhůře bych vystoupil na ceně 16264. Většinou se dá vystoupit na lepší ceně, protože trh po proražení se vrací, někdy i na B/E. V tomto případě využívám cit pro oscilaci ceny, sleduji i 5sec tf. Celkem mi dost napoví o drobných pohybech. SL nezadávám, vše si řídím ručně. Proti krizovým situacím (výpadky netu, aj.)se chráním uzavřením účtu po určitém propadu. Obří účty neobchoduji, takže nevím. Ovšem u více kontraktů dochází k různým výstupům na PT. Část kontraktů se může uzavřít a část ne. Závisí to na mnoha faktorech. Samozřejmě i když použiji reverz tak jsou vstupy na různých hodnotách. Ziskovost tu pořád je , jen nikdy nevíte dopředu kolik ticků. Zde je jakýkoliv backtest zbytečný. Pochybnosti některých diskutujících lze těžko vyvrátit. Většinou si najdou zase nějakou jinou výmluvu proč by něco nemělo fungovat. Tudíž nikomu nic nevyvracím. Taky nikomu nic neprodávám, pouze chci ukázat jakým stylem se dá jít v v tradingu. Existuje celá řada indikátorů. Prakticky všichni tradeři se snaží trhy dostat pod kotrolu těchto indikátorů. Což ovšem nefunguje anebo jen krátkodobě. Trh nejde ovládnout. Žádným systémem ani indikátorem. Pokud se trh otočí, musíme rychle reagovat, rychleji než jakýkoliv indikátor, jinak přicházíme o peníze.
 20. MNovak

  zisk z obchodovani

  Nejprve jsem si stanovil cíl. To byl základ. Být denně v zisku a naučit se obchodovat v kterýkoliv čas. Pokud bych si nezadal takové parametry nikdy bych toho nemohl dosáhnout. Pak následovalo mnoho let tvrdé práce, abych mohl si splnit svůj cíl- Je tu spousty obchodníků. Každý má svůj cíl nastaven jinak a tudíž máme i jiné výsledky. Každý jsme v jiné vývojové fázi a zřejmě každý si musí projít tím postupným vývojem tradera. Těžko tu můžu popisovat, že mi k obchodování stačí jen mačkat buy a sell, příp. reverse. To je celý systém. Přiliš jednoduchý, ale zatím nejvíce funkční co jsem doposud měl. Trh můžu obchodovat jakýkoliv. Praktické je však volit trhy, které se hýbají a jsou volatilní. Preferuji indexy. Samozřejmě někdo preferuje třeba kovy, měny nebo energie. Pro ilustraci trh DJ. Vstup dnes ve 20:37 short příkazem sell na ceně 16254 . Proč short? Podle grafu vidím,že trh klesá, proto jsem předpokládal další pokles. Pro první kontrakt zadávám PT "od oka" do oblasti, kde si myslím, že trh určitě klesne. V tomto případě na 16241. Zisk 13 ticků. Pro další kontrakt vystupuji jakmile se trhy začnou točit opět nahoru. To vidíš na grafu se začne tvořit kulaté dno nebo je dlouhá svíce proti směru, apod. Zde to bylo ve 20:50 na hodnotě 16215. Zisk je 39 ticků. V tomto okamžiku by šel použít i reverz a pokračovat dále v longu. Tak by jsi udělal další obchod. Mohl by jsi opět navýšit zisk. Zisk tedy celkem 52 ticků. Po odečtení komise tedy 50 ticků. Pokud to shrnu tak se jedná o krátkodobé obchody, což je v intradenním obchodování běžné.
 21. MNovak

  zisk z obchodovani

  Mnozí si zde myslí, že musí být obří účet k rozumnému výdělku. Nemusí. Stačí tisíc dolarů. A s jedním kontraktem můžeme denně dosáhnout 50-100 dolarů zisku. Pokud jsme snaživý i více. Což je zhodnocení 5-10% denně. Takže vůbec není nutné mít k uživení velký účet a navyšovat kontrakty. Je to spíše o nastavení naší mysli. Jak ji naučíme pracovat, v jakých dimenzích. Dříve byl pro mě velký úspěch dosáhnout denního zisku 0,5% účtu. Dnes vidím, že to jde i jinak. Zas je to o pravidelném obchodování a neustálé práci na sobě. Snaha dosáhnout na první pohled nemožné. Stanovení si cílů a jejich postupné dosažení.
 22. S tímto já souhlasím. K úspěšnému obchodování stačí nekomplikovaná analýza trhů. To napsal Tomáš výborně. Takže žádné složité systémy,náročné strategie, které dávají signál jednou za tři dny, apod. To je nesmysl. Trhy se neustále hýbají a to postačí ke každodenním profitům. Stačí pouze sledovat trh a následovat jej. Když se otočí, tak rychle reagovat a ne tupě zírat jak se ztráta prohlubuje a čekat až prorazí námi nastavený nějaký smyšlený SL. Stop loss nemusíme vůbec aplikovat. Možná jen na začátku, když se seznamujeme s trhy a taky v případě, že bychom nebyli u pc, ale to už není daytrading.
 23. MNovak

  marcossoft - moj zurnal cielov a progresu

  TO jsi pěkně napsal. V jedné větě si shrnul celou filozofii trhů. Tak jak je to řečeno v poslední větě, která by měla být tučným písmem je shrnuta pravda o obchodování na trzích. Nic jiného neexistuje. Jurko, jsi tady asi jediný, který pochopil...klobouk dolů.
 24. MNovak

  Výsledky backtestingu

  Trend se otočil. Vstup 16:08 na 830 short. Přikup v 16:09 na 836. Výstup ručně po natažení svíce short na 817. Pokles trhu ovšem stále pokračuje. Takto lze pokračovat jak dlouho budeš chtít. Já většinou takto udělám jeden nebo dva obchody. Přece jenom musí být zvýšená pozornost jako třeba na silnici na křižovatce, apod.
 25. MNovak

  Výsledky backtestingu

  krejzic Dopředu nevíš co přijde, alespon já to nepoznám. Zkrátka jen čekám až se trh rozjede. Pak inkasuji profity. Např. dnes na DJ vstup v 15:53 long 16803, dále přikup při poklesu v 15:55 na té samé ceně. Uzavřeno v 15:59 na 823. Nastaven PT. V 16 hod může být report a náhlý nečekaný zvrat, proto výstup. V jiném případě by šel kontrakt držet až do otočení trendu, který stále pokračuje.
×
×
 • Vytvořit...