Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

michaliero

Members
 • Počet příspěvků

  72
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o michaliero

 • Hodnost
  Advanced Member
 1. michaliero

  MetaTrader 4 II.

  Znáte někdo indikátor do MT4, který by dokázal měřit něco takového, jako je energie trhu? Myslím tím třeba to, jak často se změnila cena v určité svíčce, popř. ještě filtrované velikostí svíčky. Myšlenka, proč to může být zajímavé, je následující. Pokud trh dojde k S/R úrovni a je líný, pomalu se mění ceny a vytváří se malé svíčky, tak proražení S/R úrovně bude pravděpodobně falešné (pokud zrovna v okamžiku proražení budou zveřejněny důležitá data, tak to pochopitelně neplatí, ale to pak již trh nebude líný). Pokud trh dojde k S/R úrovni a je nervózní, ceny v rámci svíčky se rychle mění, tak p
 2. michaliero

  EXCEL - rady a tipy

  Do Excelu si stáhnu data z Metatraderu. Nechám si spočítat velikost každé svíčky. Je nějaký vzoreček, kteý mi spočítá to, že když zadám hodnotu pravděpodobnosti, tak mi vypíše, od jaké do jaké hodnoty se svíčky pohybovaly při té pravděpodobnosti? Příklad: zadám hodnotu pravděpodobnosti 80% a chci znát rozsah svíček, v jaké se při dané pravděpodobnosti v historii pohyboval trh?
 3. michaliero

  OPCE - základní info

  Stejný screenshot, ale tentokrát z paper účtu, čísla tam jsou jiná, některá data chybí...
 4. michaliero

  OPCE - základní info

  Prošel jsem si v platformě call opci na SPY, expiraci v březnu 2009, den po dni celý březen až do expirace, sledoval jsem jak se měnila Theta a žádné skoky tam nemám, chyba v datech nebude.
 5. michaliero

  OPCE - základní info

  Tady je to vidět ještě lépe, přikládám graf s více strike cenami.
 6. michaliero

  OPCE - základní info

  Data by měla být v pořádku, ale s tím časovým rozpadem to nebude úplně lineární :) Čím blíže bude opce do expirace, tak tím větší vliv bude mít na opci aktuální delta.
 7. michaliero

  MetaTrader 4 II.

  Nemáte někdo script, který mi zobrazí v Metatraderu měsíční fáze?
 8. michaliero

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV

  Nabízím skvělý tip: Dnes mi volal nějaký naháněč českého brokera s tím, že mi nabízí příležitost vydělat si skvělé peníze, protože společnost Microsoft vstupuje na burzu :-) Tip je o to lákavější, že jsem ho odbyl, že nemám zájem. Je tedy více příležitosti pro jiné :-)
 9. michaliero

  Opce namísto akcií ve swingových obchodech?

  luo: Zodpovídám položené námitky a řešení je celkem jednoduché. 1 a 2) Pokud půjde trh dolů, vyhodí mě na stoplossu, tak mi zůstalo premium vypsané opci. Stejná opce se v tu chvíli ale bude obchodovat levněji a tak si ji koupím. Optimální pak pochopitelně je, pokud připsané premium za vypsanou opci bylo větší než stoploss + cena koupené opce. 3) Pokud půjde cena akcie hned nahoru, tak až bude na strike ceně opce, tak bude mít deltu 0,5, tj. opce se bude pohybovat polovičním tempem oproti akcii. Než se delta dostane na hodnotu 1, tak bude muset akcie vyrůst alespoň 10 % nad str
 10. michaliero

  Opce namísto akcií ve swingových obchodech?

  Ještě doplním, že přiložený obrázek ukazuje statickou a implikovanou volatilitu na akcii Apple. Výše implikované volatility ukazuje na situaci, kdy je výhodné call opce vypisovat a nevýhodné je nakupovat.
 11. michaliero

  Opce namísto akcií ve swingových obchodech?

  Ono by se to mohlo teoreticky zobchodovat i takto: Vypsat call opci se strikem na 400 USD a vzdálenější expirací (ty se expirací příští rok se obchodují okolo 40 USD). Zároveň nakoupit akcie Applu s tím, že stoploss by mohl být až 20 USD akcii (využije se toho, že za opci se získá 40 USD). Obchod by pak probíhal takto: 1) cena akcie spadne dolů. Pak se přijde o stoploss na akcii, ale zůstane část prémia z opce. Pak je jen třeba hlídat další vývoj a včas opci prodat, aby se nedostala ITM. Při tomto scénáři jsme v podstatě zůstali ochráněni před ztrátou s menším ziskem z prodané opce
 12. michaliero

  Opce namísto akcií ve swingových obchodech?

  Opce není jen o ceně podkladové akcie, ale důležitá je i volatilita a časový rozpad, to bude bude prát proti vám. Pokud si koupíte ATM opci v dnešní době, kdy je volatilita vysoká a volatilita se bude snižovat, tak bude opce ztrácet na hodnotě, i když cena podkladu bude stejná. Podobná strategie by asi fungovala tak, že by se nakupovali OTM opce, ale pouze v době, kdy je na podkladu velmi nízká volatilia. Takováto opce bude levná a můžete si pak dovolit i delší dobu expirace. Pokud si tedy dávat na něco pozor, tak hlavně na tu volatilitu. Dá se dohledat i zdarma na webu, pro konkétní podklady.
 13. michaliero

  OPCE

  to Augi: Nejlepší volbou je Think or swim a navíc je to i zdarma
 14. michaliero

  Otazka ZACATECNIKA

  Ty tickery jsem uvedl jen jako příklad, nikoliv jako doporučení. To iPath je asi něco jako obchodní značka, za vším stojí ta Barclays Bank, resp. dceřiná společnost, která to spravuje. Info o iPath, včetě prospektu a pod. je zde: www.ipathetn.com/ - Podobně hledejte i infomace o jiných ETF. ETF, v tomto případě ETN (je to skoro to samé), je americké obdoba evropského podílového fondu. V evropském podílovém fondu Vás nejdříve oberou o vstupní poplatek, pak z Vás tahají různé poplatky za správu a nakonec Vám naúčtují výstupní poplatek. V Americe se místo podílového fondu založí no
 15. michaliero

  Otazka ZACATECNIKA

  Měd má např. ticker JJC Likvidnější je např. DBB, což balíček hliníku, zinku a mědi. Na DBB jsou dokonce i opce (i když volume opcí nic moc). ETF by mohli být na delší držení vhodné i pro zkušené obchodníky. Dá se např. nakoupit podklad přes ETF a potom každý měcíc vypsat na podklad OTM call a put opci 3-4 týdny před expirací a brát si tak ještě prémia z obou vypršených opcí.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.