Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

mo2t

Members
 • Počet příspěvků

  129
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem mo2t

 1. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  sals3r0: dotaz zněl zda se dají BTC na MtGox shortovat. Moje odpověď byla že ano a jak. Na moneymanagement shortování se tazatal neptal, ale určitě je fajn žes ho na to upozornil. Obávám se že věřitel nebude sledovat jeho pozce a margin call nebude následovat. Předcházet by mělo zajištění půjčky vůči tomu, kdo si bitcoiny půjčí. Ad MtGox - souhlas. Ačkoli... třeba už nějaká burza co půjčuje bitcoiny se zajištěním formou marginu možná bude?
 2. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Akademik: dají stejně jako jaký koli jiný produkt. Od kohokoli si půjč bitcoiny, převeď si je k Mt.Goxu, prodej. Až usoudíš že je správná doba, kup, vrátíš. Rozdíl je Tvůj zisk/ztráta. Cvičný nákup na 580, abych věděl že platforma funguje. Funguje. Rekapitulace 2013: z cca 10 šel bitcoin na cca 25 násobek, z něj na 20 % (10 - 250 - 50). Z 50 na skoro 1250 = cca 25 násobek, z něj ale jen již na korekci o poznání menší, cca 2x, jen o necelých 40 % (50 - 1242 - 455), což ukazuje zmenšenou volatilitu... předzvěst další exponenciály? Pokud by se schéma opakovalo, tak je další meta 25 x 455 = 11375 :D
 3. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Tak odkud kam bude korekce? Kdy zacne? Silenstvi na tulipanech trvalo tri roky. Ceny stouply i 10 000x. Bude bitcoin za rok zase 100 x drazsi?
 4. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Mezi 80 a 100 je pásmo supoortu, vypadá to že se v něm po 21 dnech začíná tvořit první zelená svíce na třídenním grafu.
 5. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Myslím že se naučit základy a pak to zkusit sám, klidně v malém, je 100x lepší než skákat na takovéto marketingové nesmysly...
 6. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Phate: komoditám že to nehrozí? Vždyť před pár dny bylo 80. výročí znárodnění zlata v USA (1933) = zmizení. A měnám to hrozí taky, viz. Kypr (část zmizí, se zbytkem je omezeno nakládání). Řešení je podle možné např. takto: 1/ investovat částku o kterou mohu přijít, udělat zisk např. 100 %, původní částku odložit zpět a obchodovat pouze s vydělanými penězi... tj. risk je omezen jen na úvodních pár dnů / týdnů kdy realizuju úvodní zisk. Např. za posledních 9 dní udělal + 200 % (z cca 50 na současných cca 150). Pokud zvládnete zobchodovat dobré průměrné nákupní ceny, 100 % je reálných a pak už nejedete "za své". 2/ při současném stavu znalostí bych měl účet u dvou burz, viz. útoky na MtGox a na to navázaná dočasná nedostupnost. 3/ zmizení Bitcoinu by bylo podmíněno zmizením kompletní infrastruktury, která čítá pár desítek tisíc počítačů u tisíců až desítek tisíc "minerů". To se těžko stane ze dne na den. Naopak komunita neustále roste.
 7. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Není radno dotýkat se hvězd ... Vývoj hledání slova bitcoin na google za poslednich 90 dni.
 8. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  nanuqcz: 1/ ano, uvažuješ správně, to je princip obchodování. Realizace je pak ale kapku těžší :) Nicméně trend is your friend, a tady to trenduje většinou pěkně 2/ reálně použitelné ne. Dva doklady požadují jako každý jiný broker, který chce dostát zákonným povinnostem ohledně praní špinavých peněž. Důrazně a znovu upozorňuji - bitcoin je _velice_ volatilní. Tzn. že dělá i desítky procent za den nahoru, ale i dolů. Do každého obchodu vstupuj jen když víš co budeš dělat, když cena začně padat - a že spadne třeba o 80 % jsi mohl vidět nedávno. Vyjímám z mých předchozích postů v tomto threadu za poslední dva měsíce: 4.3.: Stale pomalu opatrne prikupuju, ale cim dal vetsi obnos setrim na vetsi korekci... 24.3. : Když se podívám na dlouhodobějsí graf, čekám nějakou zásadnější korekci, ale protože do bitcoinů pořád naskakují další a další zájemci, může přijít třeba až u 200 a udělá pohyb o 60 % pod 80. Takže až to budete mít rozmyšlený MM, má cenu nakupovat. A nedělat chyby. Udělal jsem jednu, do nákupu na cca 230 jsem investoval víc než jsem měl předem připraveno, z chamtivosti a částečně lenosti, abych nemusel přesně promýšlet a upravovat další vstupy při poklesu do pásma na 100 - 230. Vymstilo se mi to, protože právě ten den padla burza o 80 %. Pak jsem to pracně napravoval přikupováním v pásmu 50 - 100, abych dosáhnul ceny co jsem potřeboval. Ponaučení: nikdy neporušovat plán.
 9. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Ty DDOS utoky na burzy to srazeji kolem 20 - 30 %, tentokrat to bylo fakt vic :) Kdo mel pripraven kapital, mohl postupne dokupovat na jednotlivych SR. Optimalni je pocitat vazeny prumer nakupni ceny a dokupovat podle toho, jaky ho pozadujete.
 10. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  diky :) V Sierre to jede bez problemu pres napojeni na API: bitcointalk.org/?topic=6019
 11. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Fundament který žene BTC nahoru - 1/ zájem - viz. graf google trends 2/ a z něj plynoucí poptávka: Last year, Mt.Gox saw an average of 9,000 to 10,000 new accounts created every month. This number doubled in January, tripled in February, and sextupled in March. In this month alone (March), over 57,000 new accounts were created!
 12. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Price retracement v praxi. Zde na 240 min. grafu. U toho posledniho jsem mel prikazy az na 106 (az v pasmu mezi 50 a 61 %, na zaklade Petrovych zon), ale neslo to tam, tak market na 115 to pojistil. Zatim se podarilo vychytat vsechny. Jeste totez na 60 min. grafu a na dennim grafu (ten nyni uz neni pouzitelny, je to po skocich vice a vice rychle linearni trend = parabolicky ;) ).
 13. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  JJ presne tak, tohle je skola MM. Dopredu mit pripraveno co budu delat kdyz to klesne o 20, 40, 60, 80, 90 % ... Viz. grafy z r. 2011: pokles na mene nez 10 % z maxima... tj. dnesni alternativa roku 2011 je 14 USD/ BTC :) Takze fakt opatrne. Studujte MM, doporucuju: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/money-management-linda-raschke.html www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/burza-srozumitelne-money-management-a-risk-managem.html www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/money-management2.html www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/money-management-v-praxi-1.html www.financnik.cz/komodity/financnik/msa-position-sizing.html
 14. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  K nejstarším spekulačním bublinám patří "tulipánová horečka", která vypukla v Holandsku v rozmezí let 1634 až 1637. Jak podivně dnes zní, že ve stínu této jarní květiny vyrostla jedna z nejznámějších finančních krizí historie . . . Jestliže zpočátku stála jedna cibule jeden gulden, tak zanedlouho musel kupující zaplatit za tutéž cibuli již 1.000 guldenů i více. Každý v Holandsku se chtěl svézt na tulipánovém býčím trhu. . . . Během několika málo týdnů se těmito opčními obchody mohl vstupní kapitál znásobit desetkrát, nebo i padesátkrát. V letech 1636/37 dosáhla "tulipánová horečka" svého vrcholu... Ještě předtím, než cibule vykvetla, často vícekrát změnila svého majitele. Šlechta, měšťané, sedláci i děvečky - každý obchodoval s cibulemi tulipánů. Občas také lidé prodali svůj dům, dvorec nebo statek, jen aby měli dostatek hotovosti na další výnosné "tulipánové investice". Zatímco v roce 1624 stála jedna cibule vzácného druhu "Semper Augustus" 1.200 holandských guldenů, tak o rok později již 3.000 guldenů. Roku 1636 dal kupec za cibuli stejného druhu 4.600 guldenů, nový povoz a navíc dvě šedé klisny i s postrojem. Jedna cibule velmi vzácného druhu "Místokrál" změnila svého majitele za 24 vozů s obilím, 8 žírných vepřů, 4 krávy, 4 sudy piva, 1.000 liber másla a několik beček sýra. V roce 1637 nakonec vyměnil jistý muž svůj pivovar v Utrechtu v hodnotě 30.000 guldenů, za tři kusy vzácných cibulí...! (Pro srovnání: tehdy stál měšťanský dům v Amsterodamu asi 10.000 guldenů) Tehdy dosáhlo davové šílenství bodu zvratu. Poprvé převýšila nabídka poptávku a lavina se uvolnila. Tulipánová bublina praskla a ceny se zřítily v prodejní panice do prachu městských ulic. Celý text na www.penize.cz/15739-tulipanova-horecka-1630-37 Resume: trvalo to tři roky, ceny stouply 1000 - 10 000 x
 15. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  V neděli se opět dostává ke svým maximům...
 16. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Minulý příspěvek - ticho před bouří... začátkem týdne Kypr, nákupní nálada trvala od pondělí do pátku. V sobotu asi pár lidí vyprodávalo, případně zmatkovalo, nebo si nějaká trošku větší hráč testoval co bitcoin snese, poprodával BTC za pár milionů dolarů a ejhle oni mu to opět lidi vykoupili, když byly tak levné :) . Kdo nepanikařil, mohl nakoupit o 30 % levněji. Příkazy čekaly na 60,80 a 49,20 (nevyplněn, trefilo to jen cca 52). Když se podívám na dlouhodobějsí graf, čekám nějakou zásadnější korekci, ale protože do bitcoinů pořád naskakují další a další zájemci, může přijít třeba až u 200 a udělá pohyb o 60 % pod 80. Nebo tak... zažíváme co dřív ne. Nebo jo? Holandské tulipánové cibule v 19. století ... nemáte někdo graf vývoje ceny?
 17. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Tak malou volatilitu a pohyb do strany jako posledních pět dní málokdy zažiejte :) Svíčky jsou často tvořeny jen tělem kde high svíčky tvoří nákup marketem za ask a dna (low) svíčky tvoří prodeje za bid. Denní rozpětí do 1 bitcoinu. Ty grafy na bitcoin.clarkmoody.com/ a hlavně orderbook a time and sales mají fakt pěkně vychytaný. s kumulativními součty, graficky se zobrazují přírůstky či úbytky na jednotlivých cenových hladinách...
 18. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  případně verze pro širokoúhlé monitory. Pěkná hloubka trhu, že? S http://mtgoxlive.com/orders to dává pěkný přehled o trhu.
 19. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Dokoupeno za 46 a 44, ale neměl jsem to dobře připraveno a bylo to zbytečně draho. Kdo by hledal online grafy 1 min - 1 týden, včetně time and sales, bid / ask, volume, najde zde: http://bitcoin.clarkmoody.com/
 20. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Jenda701: je to parabolic, lepsi je to videt na delsim tf nez denni. Zde 28 dni. Jelikoz jsem to nezazil, hledam ted jak vypadaji korekce po parabolickych trendech. Jednou uz je to videt - trend a pad v r. 2011.
 21. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Hura, konecne korekce, dokoupeno na 36.07, duvody: - Fibo 38 % - SR zona volatilni usecky (viz. Petrovy vstupy price action) - trendova linka. Vstup jen na TL by mel byt nekde kolem 33.50, ale fibo bylo u 36, a neveril jsem v pokles o zasadne vic jak 25 % ze vcerejsich maxim. Vzdy dny az tydny cekajici limitni prikazy, casto ty korekce probihaji v noci. Staci pak sledovat email se zpravou o vstupu.
 22. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Jaká že je definice utrženého trendu? Na denních grafech se to jen tak nevidí. Od prosince +228 % .
 23. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Zatím dvakrát za posledni cca rok a neco udelal BTC korekce pod 50% ci 61% fibo... po trendu jako ted nekdy musi prijit korekce. Pujde to opet na 50 ci 61 % ? Nejvetsi cekajici prikazy mam u 22, mozna naivne, ze se to tam vrati, mozna ne, kdo vi... Jsou doby kdy mi 20 USD / BTC pripadalo moc ;) Je to asi tak mesic?
 24. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Nemam rad kdyz to leze nahoru bez jakekoli volatility :(
 25. mo2t

  Trading bitcoinů (BTC)

  Stale pomalu opatrne prikupuju, ale cim dal vetsi obnos setrim na vetsi korekci... nebo alespon rychly spike (cekaji prikazy v pasmu u 50 % a 61% fibo. A nastane pak panicky vyprodej s navratem pod 20 USD? Kam tipujete ze dojede? V roce 2011 na 10 % puvodni hodnoty. Google trends porad ukazuji silici trend vyhledavani slova bitcoin.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.