Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Peta_Bi

Members
 • Počet příspěvků

  188
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Peta_Bi

 1. Peta_Bi

  Dividendy

  filip44 Napsal: ------------------------------------------------------- > od akej najmensej sumy sa vyplacaju dividenty z > akcii? Od hodnoty dividendy za jednu akcii. I když kupovat jednu akcii kvůli dividendě mi přijde pozoruhodné.
 2. Peta_Bi

  Otazka ZACATECNIKA

  Protože si broker při každém otevření obchodu blokuje příslušný margin, tak je tou "nulou" kterou zmiňujete, stav účtu, kdy je na něm menší částka než postačí na margin. Zjednodušeně řečeno - broker vám nedovolí jít do mínusu a také nedovolí otevřít obchod pokud nemáte alespoň tolik peněz kolik činí margin.
 3. Peta_Bi

  Jen dotaz

  Každý broker na svých stránkách informuje o marginech - v tomto případě záložka "tools"-"contracts"-"margins" www.pfgbest.com/traders_tools/research/margins.asp Pokud však chcete informace o nějaké komoditě, tak je lepší se podívat přímo na stránky burzy, popřípadě někam kde z těchto stránek berou informace - například na stránce barchart.com vlevo nahoře odkaz "profile" a v rámečku označení komodity www2.barchart.com/profile.asp?sym=ZCZ9&code=BSTK
 4. Nehledejte v tom spravedlnost - ta končí tím, že všichni mají stejné šance. Trading je o vzdělávání sama sebe. Pokud někdo nemá "kapacitu se tomu věnovat", je to jeho volba. Kde bychom byly, kdyby příroda neprodukovala vzduch, vodu a rostliny ? Ale jediné co proto mohu udělat, je být součástí toho celého koloběhu. Není však třeba abych kvůli tomu zapustil kořeny a specializoval se na chlorofyl.
 5. Peta_Bi

  Otazka ZACATECNIKA

  Hooky: - Jestli potřebujete v grafech něco otestovat, tak zkuste třeba Ninju. www.financnik.cz/wiki/ninjatrader - Součástí všech platforem jsou grafy, ale zdaleka ne vždy s historickými daty. - Klouzavý průměr je to samé jako pohyblivý průměr, což je většinou odborně označováno jako Moving Average (MA). - Indikátory se rozdělují do několika skupin, takže bych doporučil trošku přesněji zjistit co hledáte. Může to být trendový indikátor nebo oscilační a nebo také úplně jiný. Zkuste vzít například často zmiňovaný EMA 34 a pouze pozorovat jak se cena od něj odráží nebo za jakých podmínek jej překračuje.
 6. Peta_Bi

  Otazka ZACATECNIKA

  Hooky: Viz vlákno www.financnik.cz/forum/read.php?4,138722
 7. Peta_Bi

  dotaz začátečníka

  Ještě pro DeLuckyho: Sčítat procenta je nesmysl. A pokud sečtete hodnoty Core Retail Sales a Retail Sales (což je pořád ten stejný údaj ale očištěný od určitého vlivu), tak je to nesmysl dvojitý. Pokud se nechcete zajímat o to co jednotlivé ukazatele znamenají, tak berte v potaz pouze to zda výsledky trh nadchnou nebo zklamou.
 8. Peta_Bi

  Platforma Plus500

  Hooky: U Plus500 je stanovena minimální částka, kterou lze vybrat. Myslím, že je to něco kolem tří tisíc korun. A ještě je tam podmínka, že těch 400 korun co jste dostal do začátku smíte použít jen na obchodování a nikoliv na výběr.
 9. Peta_Bi

  Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.

  Do této debaty bych přihodil ještě jednu drobnost. Pokud některý trader zjistí v průběhu obchodování nějaké téma (či problém) které by rád probral, tak je vcelku logické, že intradenní obchodník jich bude mít několi za jeden den a poziční obchodník několik za jeden měsíc. Mně osobně však nepřišlo, že by poziční obchodníci byly tady na finančníkovi "omezovaní". Proč myslíte, že "toto obchodování je pupkem světa" ?
 10. Já osobně jsem to pochopil tak, že není dobrý nápad obchodovat trh, který zrovna nevykazuje dobré vlastnosti (vysoká volatilita nebo chop). Obchodovat někde jen proto, že jsem tam byl už předtím je trochu slabší argument. Nicméně pokud má někdo dobře vyvinutý cit pro trh a neuzavírá se před informacemi, které ten trh mohou ovlivnit, tak nevidím důvod proč nezůstat na jednom oblíbeném titulu. V tradingu není žádné dogma. Viděl jsem výsledky tradera, který zásadně nepoužívá stoploss. Byly neuvěřitelně ziskové. Kdyby něco podobného zkusil nějaký začátečník, nebo vlastně i pokročilý obchodník, tak by zrušil účet za pár dní. Grizzli - přeji hodně úspěchů a spoustu témat k přemýšlení. :)
 11. Peta_Bi

  Otazka ZACATECNIKA

  Příjmy (či ztráty) z jednotlivých "paragrafů" se nemohou míchat. Takže pokud máte například ztrátu z podnikání, tak ji nemůžete uplatnit proti zisku z tradingu. Ale pokud se vám bude v tradingu dařit tak dobře, aby jste se mohl obávat daní, tak vám takové starosti jen přeji. Doufám, že chápete jak to myslím. ;)
 12. Peta_Bi

  Otazka ZACATECNIKA

  www.akcie.cz/dane.php Zjednodušeně řečeno - platíte jen jednou ročně spočítanou daň - nic jiného. Ale vřele doporučuji konzultovat reálnou situaci s daňovým poradcem, protože není žádnou vyjímkou pokud se příslušné paragrafy změní i dvakrát do roka.
 13. Peta_Bi

  EXCEL - rady a tipy

  Nu pak mne tedy napadá jen ta možnost, aby jsi udělal sešit ve stylu: první list - export z Ninjy druhý list - 3600 řádků s funkcemi SUMIF či COUNTIF kdy každá bude hlídat jen tu svou minutu třetí list - prosté odečtení hodnot z druhého listu ale tak aby byl výsledkem 30-ti minutový interval čtvrtý list - zkopírovat všechny hodnoty z třetího listu a "vložit jako" hodnoty Ten druhý list samozřejmě dá dohromady jen data z jednoho dne, ale to už by neměl být problém vždy vyexportovat čtvrtý list a v prvním odmazat příslušný počet řádků. Asi to není ta pravá automatika kterou hledáš, ale nic lepšího mne nenapadá. Přeji hodně úspěchů !
 14. On je problém už s definováním slova "krize". Někdo řekne, že krize není, protože je hospodářská recese - a má (svojí) pravdu. Pokud se však budeme dívat jen na obchodování, tak se "krize" projeví tím, že dochází ke zvýšenému množství spekulací a prudkému pohybu cen způsobeném extrémními emocemi, především strachem. Takže hodně zjednodušené hledisko zní - velké emoce = velký pohyb cen = velká krize (nebo "bubble"). Hodinky si ovšem podle tohoto tvrzení neseřizujte. :)
 15. Existuje spousta přístupů, ale pokud budu předpokládat, že chcete obchodovat pozičně na denním grafu, tak je opravdu vyjímečná situace, kdy se close baru shoduje s high. Pokud tomu tak je, pak nákup za market je optimální. Jiným přístupem je sledování high barů před tím než došlo k otestování supportu. Pokud se cena dostane nad některé z předchozích high je to signál k nákupu. A pokud máte dostatečně "načtený" trh, tak se můžete pokusit o vstup ihned po té co cena dosáhne hodnoty blízké supportu s tím, že stoploss dáte hned pod support. Tady je sice malá úspěšnost obchodů, ale ten který vyjde má opravdu zajímavý potenciál.
 16. Peta_Bi

  EXCEL - rady a tipy

  A není možné přesvědčit Ninju, aby vyexportoval data včetně "prázdných" řádků kdy neproběhl žádný obchod ? Pak by stačilo v Excelu jen sčítat bloky po 30-ti řádcích a bylo by vystaráno. Já mám takhle udělaný konvertor na eur/usd, ale data mám z Metatraderu a převádím si je na *.csv pro použití v Sieře.
 17. Peta_Bi

  Platforma Plus500

  Ignawin Napsal: ------------------------------------------------------- ... Začít s mini lotama je rozhodně lepší než pouhé demo.... Miniloty nejsou lepší než demo ... jsou prostě o něčem jiném. :) Ale myslím si, že to určitě víte. :) Přeji hodně úspěchů a ještě více zkušeností !
 18. Peta_Bi

  Platforma Plus500

  Připojím se k těm traderům, kteří hlasují pro používání miniúčtů. Má to svá pro i proti, ale nikdo nemůže popřít, že je to živé obchodování i s příslušným vlivem psychiky. Pokud jde o Plus500, tak nabídnu tři "rady". První - pravidelně si stahujte část vydělaných peněz tak, aby jste se při nečekaném zrušení účtu nedostali do nepříjemné finanční situace. Je mi jasné, že při tak malém kapitálu to bude problém. Druhá - založte si demoúčet u nějakého většího brokera, který obchoduje s klasickými loty a zadávejte tam stejné příkazy jako v Plus500. Budete tak mít srovnání toho co děláte s tím co je možné dělat. Třetí - porovnejte EMA 3 který vykresluje platforma Plus500 s tím co vykresluje nějaký kvalitnější soft jako třeba Metatrader 4. Nemělo by vás moc překvapit, že se jeho hodnoty rozcházejí třeba i o dva ticky. Přeji všem kdo začínají na těchto mini(zer)účtech, aby vytrvali, dostali se ve svém studiu co nejdál a dosáhli tak na svůj sen ! :) Jeden gram vlastních zkušeností má větší váhu než tuna dobrých rad.
 19. Peta_Bi

  dotaz začátečníka

  Leila: Pattern je vzor - nebo jak se zde obecne pouziva - formace. Ve vasem pripade jsem ovsem nalezl odkaz na pleteni, takze si nejsem jist co to vlastne shanite. bittersweetblog.wordpress.com/2007/03/12/hungry-hungry-hippo/ Pokud vsak ma jit o obchodovani, tak zde najdete doufam dostatecny popis. www.robbooker.com/harrybanes/chart.pdf
 20. Peta_Bi

  Otazka ZACATECNIKA

  Muj osobni nazor je, ze muzete pouzit jakekoliv mnozstvi variant vstupu a vystupu, ale (coz je velmi dulezite) musite mit kazdou z tech alternativ presne definovanou a vase psychika to musi zvladat. Nekdo ma plne zuby sledovani jedine varianty vstupu a druhy obchodnik pozoruje deset moznosti najednou a jeste si k tomu popiji kaficko. :) To take navazuje na druhy dotaz - jde predevsim o to, co zvladne vase psychika. Sveho casu jsem obchodoval indexy na petiminutovem grafu a citil jsem se jako "king". Presel jsem na tom samem indexu na minutovy graf a malem jsem "shorel". Doporucuji vyzkouset si jak intradenni obchodovani tak i pozicni - samozrejme jen na papire. Brzy prijdete na to co vas k smrti nudi a co z vas vymackava stavu jak z citronu. :)) Asi jsem vam moc nepomohl, ale tezko dostanete nejakou konkretnejsi odpoved, protoze oba vase dotazy souvisi s tim, kdo jste a jak "fungujete". Poznejte sam sebe a budete mit odpoved na vase otazky. Hodne uspechu !
 21. Peta_Bi

  Forex a daně

  Vynosy z prodeje akcii patri do paragrafu 8. Do paragrafu 10 patri derivaty - to jest ruzne futures, certifikaty a podobne. Nicmene jediny podstatny rozdil, ktery mne napada je ten, ze vynos podle "osmicky" je pri drzeni delsim nez pul roku osvobozen od dani. Tedy pro soukrome respektive fyzicke osoby.
 22. Peta_Bi

  AKCIE - tipy na obchod

  Pouzivam fundamentalni data z platformy e-broker od FIO. Data jsou tam hodne zjednodusena, ale na prehled to staci. Kdyz potrebuji podrobna data, tak se koukam na Bloomberg, coz je to same jako na Yahoo, nebo na Motley Fool ( caps.fool.com/Ticker/MSFT/StatsRatios.aspx ) kde je to ovsem trochu preplacane.
 23. Peta_Bi

  Grafy interaktivní a backtesting

  Zadejte do okenka vlevo nahore ticker spolecnosti ktera vas zajima a odklepnete "get quotes". Pak odklepnete v menu na leve strane ctvrty radek "historical prices". Nastaveni uz je na vas a dole pod tabulkou je "download to spreadsheet" pro ulozeni do souboru *.csv. Jeste upozornuji, ze data jsou EOD a v americkem formatu s desetinnou teckou.
 24. Peta_Bi

  Začínám ...

  Tak na tohle bude potřeba někdo zkušenější. Je mi vcelku jasné, že je to povídání o tom jakým způsobem se dělí těch 100 points a dále, že je popsáno fungování kontraktního období, ale netroufnu si to rozebírat dopodrobna. :S
 25. Peta_Bi

  Začínám ...

  Greatboy: Tick je minimální pohyb, který odpovídá násobku jedné čtvrtiny nebo jedné dvaatřicetiny ze 100 bodů. Ale nevím jak jste to pochopil vy, takže nemohu posoudit správnost. ;) ;)
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.