Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

petrh

Members
 • Počet příspěvků

  23
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o petrh

 • Hodnost
  Member
 1. To Zdeny 11 : Obchoduji sharp u IB Rangebary 8tc a tikové grafy 104TC na trhu NQ a nevidím nějaké výrazné nedostatky. Není to tak hrozné. To Petr : Petře, zaujalo mne, že procházíte signály z minulého dne. O této fintě jsem na finančníku ještě nečetl. K čemu je to dobré ?
 2. To Petr : Na vašich kurzech, ve Vaší knize a ve vašich článcích jsem si všiml, že jste několikrát změnil intradenní grafy. Konkrétně od 3min OHLC přes 7tc Range bary, přes 122 TC bary až nyní k 2 min OHLC barům. Můžete prosím porovnat výhody a nevýhody těchto grafů především vzhledem k různým tržním podmínkám ? Děkuji
 3. To Tomáš : NYSE a NASDAQ dohromady obchodují nějakých 7 tisíc akcií ( plus mínus ). Vy pracujete se 4 tisíci, tedy asi 60%. Zajímá mne, jak vysoké je riziko, že tradeři testující akciové spready dojdou ke stejným osmi ideálním párům jako Vy ?
 4. To Petr : Připojuji se se svým dotazem k j.sumikovi. Když vstupujete na close úsečky, nevíte jak velký bude SL. Tudíž ani nevíte počet kontraktů. Když pak signální úsečka uzavře, jak to můžete tak rychle nastavit ? Anebo mi něco uniká ?
 5. to Petr : Můžete porovnat základní ukazatele Vašeho systému z doby, kdy jste TF obchodoval izolovaně a nyní ? Zvýšil jste úspěšnost ? Snížil počet obchodů ? Jaký je RRR ?
 6. Rozhodně se přimlouvám za další pokračování tohoto tématu. Pokud mohu popsat některé své zkušenosti ( anebo jsou to spíše nekonečné frustrace ? ) : - při pohledu na trh z vyššího timeframe je důležité zda je trh v trendu anebo v pásmu. V trendu fungují breakouty (ve směru trendu, pochopitelně) a vysoké PT. V pásmu fungují odrazy od rezistencí a malé PT. Pro pořádek dodám, že pásmo ve velkém TF se nám v malém TF, který používáme pro obchodování, může klidně jevit jako trend. - Když mám hotový papertrading a začnu s ostrými obchody - všechny signály najednou vymizí. Když se k
 7. Můžete mi prosím někdo říci, jaké je v současnosti průměrné denní volume na TF ?
 8. Mám na autora článku následující dotaz: Dejme tomu že s popsanou kombinací výstupů je Váš zisk za měsíc 100 tiků na 1 kontrakt (po započtení poplatků). Jak velký by byl Váš zisk, pokud byste vystupoval AIAO hned na prvním PT ( řádově 100 usd) ?
 9. petrh

  Interactive brokers

  To Grey: pro daytrading futures není nutné mít na účtu 25 tis. USD. Tato podmínka platí pro akcie a opce.
 10. Tuto knihu jsem přečetl se zájmem a to hned dvakrát. Většina knih o tradingu má jeden problém, v podstatě se jedná o jinak převyprávěnou verzi klasiky - Reminiscences of the Stock Operator. Victor Niederhoffer se z tohoto schématu vymyká. Jeho zvláštní, květnatý a přerývavý styl psaní je patrně dán tím, že autor je bývalý univerzitní profesor a taky hudebník. Pokud je mi známo, je to jediná kniha, ve které autor spojuje sex a spekulace. Velmi mne zaujal jeho postoj k médiím - nečte noviny, nemá doma televizi a knihy čte jen takové, které jsou starší než 100 let. Mne osobně kni
 11. Joachime, MM je technika, která nám doporučuje zda kontrakty přidávat anebo ubírat. Petr popisuje, za jakých podmínek snížit počet kontraktů na nulu. Proto tedy jeho článek o MM opravdu pojednává. Vy říkáte, že ne , ale neuvádíte jediný argument. Woodieho systém vynáší asi 19 usd na obchod a 1 kontrakt ( převzato z Woodieho webu, kdy za 9 měsíců roku 2007 vydělal 33 tis usd v 862 obchodech, při 2 kontraktech ) a nezdá se mi, že by tento systém nepřežil do Vánoc. Petrovi buhužel ani 39 usd nestačí k tomu aby je reálně obchodoval. Petr popsal pár jednoduchých pravidel, která je
 12. To neb: Možná by pomohl český překlad. support = podpora resisence = překážka Žádný trend není ideální rovná čára, která roste do nebe. Vypadá to, jako by se trend od něčeho odrážel, než poroste dále - toto je support. Po několika bodech růstu jako by trend do něčeho narazil a kousek se vrátí zpátky - to je rezistence. Pokud trh zrovna nechopuje, zdá se jako by se pořád od něčeho odrážel. Doporučuji vyznačit si v cenovém grafu maximum a minimum včerejšího dne, nějaké pivoty a třeba dva klouzavé průměry - i ty fungují jako supporty a rezistence. Projděte si takto
 13. petrh

  MAE a MFE

  To Jakubro: Bactestovat pravý konec grafu je skvělý nápad. Diskuse se samým sebou o tom, zda bych tohoto losera vzal anebo nevzal si projde každý. Nesnažte se z obchodů ždímat maximum ve fázi backtestingu. Jednoduše to nemá cenu. Soustřeďte se na robustnost systému, tj. konzistentnost výsledků a rozumnou úspěšnost. Cokoliv co přinese poměr mezi průměrným ziskem a průměrnou ztrátou 2,5 : 1 a úspěšnost nad 40% je pro začátek ok.
 14. Osobně používám systém, kdy po jedné live ztrátě přepínám na SIM obchodování. Máte plnou pravdu v tom, že v počátcích nejde o peníze. Je to pouze o psychice. Souhlasím s Tomášem když říká, že nemá cenu obchododvat déle než 1,5 - 2 hod denně, jelikož poté prudce narůstá riziko chyby.
 15. petrh

  Woodie CCI system

  To Tomas Linger: Najeďte na woodieho web a zaregistrujte se. Pokud nejste registrovaný, nebudou se Vám ukazovat grafy. Poté klikněte na odkaz, který uvádí arosa o pár odstavců výše. Na příslušné straně klikněte na odkaz "November 07 Live Trades". Tam najdete graf se zaznačenými signály za každý den od prosince 2006 ke dnešku. No a pak už můžete porovnávat svůj backtest s jeho grafy.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.