Jump to content
Co nového? Mé kurzy

Malcikk

Members
 • Počet příspěvků

  297
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Obchodování obecně se věnuji od léta 2006, daytradingu pak od podzimu 2006. Stále jsem v mínusu, u mě to není ani tak psychikou jako spíš neschopností postavit si robustní OS. Ale hlavní je to, že se neustále posouvám dál, takže se k profesionálnímu tradingu zákonitě musím časem dopracovat a to se taky stane.
 2. Malcikk

  KDO JSME A CO DELAME

  jkr, ač pozdě, připojuji se také s největší možnou poklonou - více se k tomu asi nedá dodat. Také podporuji tu myšlenku pomoci lidem v nouzi. O něčem podobném jsem také uvažoval, ale zatím jen v teoretické rovině, protože do finanční nezávislosti mám ještě daleko. Ale to se poddá :) Každopádně držím nadále palce!
 3. Malcikk

  Price action

  danek: Ten třetí obchod, ten se mi moc nezdá. Trh prakticky vůbec ráno 7:30-8:30 nerespektoval ten pivot, a přesto na něm vstoupíš na RR? Funguje ti to dlouhodobě? Jinak hezké obchody. Mně jsou DT/DB proti srsti, radši chodím do trendu na RR, ale jak je vidět, tak to v pohodě funguje :)
 4. Malcikk

  Price action

  pioneer.64: Platforma i data jsou stejná, dokonce i některé demo platformy umí tak nějak jakž takž nasimulovat slip. Problém je s psychikou. Jak napsal 911, dokud nezkusíš, nepochopíš. Na demu se vše zdá jasné, ale v reálu najednou začneš pod lupou sledovat každý detail grafu, všechno začneš příliš hrotit a jelikož jsi tyto drobné informace na demu vůbec nesledoval a teď najednou je sleduješ, tak se v tom začneš ztrácet a najednou vůbec nevíš, co máš dělat. Druhá věc je pak problém "vidět vs. chtít vidět". Když tvé emoce chtějí udělat obchod, tak si vždycky najdou, jak si ten obchod zdůvodnit. Stejně tak když obchod udělat nechceš. Ale je toho mnohem víc o té psychice, chce to si o tom přečíst nějakou literaturu, doporučuji Douglase a také průvodce od Finančníků. Tím nechci říct, že by ti to automaticky nemělo jít - třeba já s přechodem na live moc velké problémy neměl. Tím nechci říct, že by to šlo 100% hladce, nějaké komplikace se objevily, ale nebyla to otázka života a smrti a během chvíle jsem je vyřešil a zatím se to drží. Ale to je individuální záležitost, každého ovlivňuje něco jiného. Také je to hodně o systému - třeba u mě je to hodně zásluha jasně definovaných pravidel, které mi nedovolují téměř žádnou interpretaci. Jakmile totiž není třeba interpretace, tak je hned půlka problému vyřešená.
 5. Malcikk

  Studium - zadost o radu

  Jj, nejblíž asi bude zmíněný IES UK a taky FFÚ VŠE. Ale můžu vám garantovat, že z informací použitelných v reálném tradingu se na ani jedné z těch škol nedozvíte ani ň. Na IES jsem ve druháku a jediné, co jsem se zatím o trzích dozvěděl, je, že jsou efektivní, že technická analýza nefunguje, a že na žádných trzích nejde konzistentně vydělávat víc, než je dlouhodobý růst burzovních indexů. A na VŠE, co vím z doslechu, je to úplně stejné :) Ale je pravda, že člověk může tíhnout k ekonomkám, protože ač nemají s tradingem nic společného, přecijen k němu mají nejblíž. Potom lze opravdu doporučit obor Finance, finanční trhy a bankovnictví na IES nebo obor Finance na FFÚ VŠE. Já samozřejmě doporučuji to první, protože tam chodím a hlavně protože IES všeobecně v žebříčkách mezi českými ekonomkami vede. Ale člověk nesmí mít problémy se středoškolskou matikou, protože pokud má, tak neprojde ani přes první semestr.
 6. Malcikk

  JAK SE TO DELA

  Pěknej klip, už jsem si to pustil asi pětkrát a pořád si to zpívám :) Chtěl jsem se zeptat, kdo jsou ty zbylí čtyři pánové? Jsou to taky tradeři?
 7. Malcikk

  Joe Ross

  Jardo, když už s Rossem kombinovat nějaký indikátor, tak zkus radši Bollinger Bands. Ze dvou důvodů: jednak se narozdíl od oscilátorů zobrazuje na obrazovce na stejném místě jako cena, proto tě to donutí sledovat nejen indikátor ale i jeho interakci s cenou. To je nutná podmínka k tomu, aby ten indikátor člověku vůbec k něčemu byl. Woodieho styl schovat cenu a sledovat jen samostatný indikátor je naprostá pitomost (ale pro mě za mě, kdo si hraje - nezlobí :)). Druhý důvod je ten, že podle BB dle mého nejlépe uvidíš, kdy se trh hýbe a kdy je naopak v congestion (podle toho, jestli jsou pásma od sebe nebo u sebe). A congestion je pro obchodování Rosse a vůbec ceny jedno z nejdůležitějších. To je ale jen můj názor, s BB nemám nejmenší zkušenosti. Tak jako Swen jsem všechny indikátory vyházel, protože jsem zjistil, že mi berou jakékoliv naděje na profitabilní systém. Chart is a chart is a chart.
 8. Pěkný článek, plný souhlas, ale zásadně nesouhlasím s P.S., konkrétně že povolání v oblasti ekonomie a financí jsou zbytečná. Důvody: 1) Studuji ekonomii, takže zde musím hájit "svůj" obor (jen pokus o vtip :)). 2) Být odborníkem v oblasti ekonomie nebo financí nemusí nutně znamenat, snažit se něco předvídat. Samozřejmě, řada ekonomů žije v domění, že určité matematické modely jim umožní předpovědět, co se bude tehdy a tehdy dít. To pochopitelně není pravda - přesně z důvodů, které jsou popsané v článku. Ovšem to, že se o to někdo na poli ekonomie pokouší, neznamená, že ekonomie je špatná. Není o tom, snažit se věštit budoucnost, ale o tom, jaká přijímat rozhodnutí v přítomnosti. Práce ekonoma spočívá ve schopnosti analyzovat statistická data, pochopit, co znamenají, dát je do kontextu s dalšími aspekty daného problému a s dlouhodobou situací, a na základě toho přijmout co nejlepší a nejpřínosnější řešení/rozhodnutí v dané oblasti, ať už jde o cokoliv. A samozřejmě odhad pravděpodobnosti úspěchu daného řešení, stejně tak jako velikost a rozložení rizika, k tomu neodmyslitelně patří. Patří k tomu i schopnost celé toto rozhodování dělat s těmi správnými nástroji a se správnou dávkou selského rozumu a zkušeností z praxe. Pokud je ekonomie dělaná tímto způsobem, tak je to jedno z nejklíčovějších samostatných povolání, které v rozvinutém světě existují, a v takovém případě i adekvátně finančně ohodnocených (ne jednorázově jako v případě popsaném článku, ale dlouhodobě). To samé platí o oblasti financí. Takže je třeba rozlišovat, které užití ekonomie člověk má na mysli. Samozřejmě předpovídání budoucnosti jiné než velmi krátkodobé (např. přibližná míra inflace příští měsíc) je k ničemu, v tom souhlasím.
 9. Malcikk

  Breakout systémy

  Možná by bylo vhodné se jednak podívat, ze kdy je příspěvek, na který odpovídáš, a jednak svoje přispívání na fórum rozmělnit do menších a častějších fází místo těchto monstrózních vln jednou za několik měsíců.
 10. Malcikk

  Triple Screen - Update

  Zdravím Libice a všechny ostatní. Je super, že se to tady v tomto vlákně zase rozběhlo. Pozitivní myšlení je to hlavní (i když teda zatím jediné - protože zatím reálně neobchoduji), co jsem v obchodování objevil. Pozoruji, že ačkoliv se reálné věci v mém životě nijak dramaticky nezměnily, přesto jsem šťastnější a mám ze života větší radost od té doby, co jsem se začal snažit pozitivně myslet. Myslím, že za toto vděčím svému ročnímu pobytu v USA tři roky zpátky, kde jsem byl extrémně nešťastný, úplně na dně, a proto mi skutečně (jak píše Libic v tom prvním článku) nezbývalo nic jiného, než jako poslední možnost zkusit změnit své myšlení. Nešlo to hned, ale poměrně rychle bylo vše daleko hezčí a zbytek pobytu v USA se mi líbil. V tomto přístupu jsem pokračoval i po návratu do ČR, kde jsem najednou pozoroval, že mám nějak víc kamarádů než před svým odjezdem (přestože fakt, že jsem je rok neviděl, by nahrával spíš opaku). Ve škole jsem udělal rozdílové zkoušky, abych nemusel opakovat ročník, který jsem byl pryč - opět věc, od které mě všichni odrazovali s tím, že naprostá většina lidí je neudělá. Mně to nějak extrémně těžké nepřišlo - a opravdu to není tím, že bych byl génius :) Velký podíl na tom mají rodiče, kteří mě k pozitivnímu myšlení začali vést mnohem dříve, pochopit jsem to ale musel sám mnohem později. No a díky pozitivnímu myšlení jsem si i aktivně začal hledat příležitosti, jak se stát velmi bohatým a úspěšným člověkem. Několik jich selhalo, pak jsem se ale dostal k tradingu, o kterém vím, že se ho naučím a že v něm dosáhnu toho, co chci. No a pozitivní myšlení mi samozřejmě funguje i v tradingu. Člověk se nikdy nenaučí tolik jako když si prostě sedne na zadek, otevře si grafy, a začne se do nich koukat, a kouká se do nich desítky, stovky hodin. Hledá závislosti, zkouší, přemýšlí, systematicky postupuje. Netrápí se s tím, že něco hned nefunguje - věří, že to fungovat bude, pokud se tomu dostatečně bude věnovat a bude mít otevřenou mysl (dříve jsem například zavrhoval Rosse s tím, že pro intraday jsou to naprosto nefunkční metody - nyní se k němu čím dál víc vracím se zjištěním, že když se k tomu člověk pozitivně postaví a pokorně se učí, co ty metody znamenají, tak se jedná snad o to nejlepší, co bylo kdy o tradingu napsáno). Takže v současné době mám díky výše uvedenému pocit, že po roce a půl hledání jsem si našel to pravé, čemu rozumím, co je můj "svatý grál", co nádherně funguje (snad to vydrží), co nyní papertraduji a co začnu obchodovat live, jakmile přesvědčím svojí hlavu, že má dodržovat systém :) Takže moje motto, které mi fungovalo i v životě i (doposud) v tradingu, je: (1) ve všem být systematický, (2) na všem hledat to pozitivní, (3) myslet v pravděpodobnostech.
 11. Malcikk

  JAK SE TO DELA

  Mě se líbily dvě jeho věty: "Even though I've been doing this for 8 years, no one takes me seriously" a "Go away, mom, I'm losing my money!" :D A ten jeho provokativní ksicht... si akorát koleduje, aby mu někdo jednu natáhnul :) Dobře mu tak, že je ve Státech pro smích. Už jsem se divil, jak takového kreténa mohou řadit mezi ty ostatní, co v tom seriálu vystupovali.
 12. Malcikk

  JAK SE TO DELA

  Lukáši, díky za videa. Zatím jsem zhltnul dva díly. Fakt super motivace. Úplně na mě dýchla ta americká atmosféra. Ono to sice vypadá, že to je hrozně dramatizované (ta muzika na pozadí atd.), ale sám jsem se měl možnost přesvědčit, že muzikou to opravdu není :) Obzvlášť v NYC. Je to prostě ta nejvyšší liga a má to svoje kouzlo, a v tradingu obzvlášť. Jinak jsem také rád, že mi někdo konečně vysvětlil, jaký je smysl short sellingu. Je to motivace k hledání negativních informací, které by jinak trh měl tendenci ukrývat. Což je i vyvrácení tvrzení, že short sellers byli odpovědní za krach 1929. Dělali prostě svojí práci a odhalili ohromnou bublinu a nadhodnocení akcií. Ale překvapilo mě, že tam říkali, že ve Francii se nedá shortovat - je to pravda??
 13. Malcikk

  WCCI & jiné systémy a nedůvěřivost

  Tester11x: Pokud se vyloženě nechceš věnovat teorii digitálních filtrů, tak doporučuji cokoliv "adaptive" obcházet velkým obloukem. Je to poměrně tvrdá věda a není to zrovna lehké. Rozhodně se nejedná pouze o "přepínání" periody CCI. Adaptivní indikátory se dělají s pomocí několika, často i několika desítek, koeficientů, které je třeba neustále ladit a optimalizovat, podle toho, jak se mění cykly v trzích. Nemá to nic společného s diskrečním obchodováním, naopak má to všechno společné s AOS. Diskrečně to fungovalo za dob J. M. Hursta, v současných trzích se mi to aplikovat nepovedlo (pokud někomu jo, nechť se ozve, zajímá mě to). Důvodem je myslím to, co tvrdí Joe Ross - že je evidentní, že cykly v trzích jsou, nikdo ale neví, jak dlouho se udrží a kdy se změní, proto je těžké podle nich obchodovat. Ostatně i pro softwarové zjišťování cyklů se používají poměrně komplikované a drahé programy. Jestli tě to pořád bere, tak čti Johna Ehlerse. Příjemnou zábavu :D
 14. Malcikk

  WCCI & jiné systémy a nedůvěřivost

  Airmike - opravdu poslední reakce: nemám důvod se snažit chovat jako kdokoliv na tomto fóru. Psaním těchto příspěvků ztrácím čas, který bych jinak věnoval například koukání do grafů, kterému jsem se tento víkend vůbec neměl čas věnovat. Tento web mě dostal k tradingu. Spoustu jsem si z něj vzal, nyní už si z něj nic neberu a několik měsíců se učím sám a diskutuji pouze s několika dalšími začínajícími tradery, soukromně. Nikdy jsem nic nedal zpátky. Plánoval jsem si, že začnu dávat zpátky, až budu sám konzistentně vydělávat. Nicméně jsem cítil, že v tomto vlákně mohu přispět už teď, proto to dělám. Kdo řeší otázku 120/130 není hlupák. Já jsem to několik měsíců řešil taky. Pokud pojem "kravina" nováčky od podobných otázek odradí, ušetří si několik měsíců bezcenné práce. Nebo aspoň drtivá většina z nich. Motley - souhlas s každým slovem. Já jsem skeptický i k adaptivním indikátorům. Také jsem se pár týdnů zajímal o digitální filtry a Johna Ehlerse, a vzdal jsem to. Jednak na to inteligenčně nemám, a jednak digitální filtr není nic jiného než nějaký indikátor, který se násobí různými koeficienty. A zase nikdo neví, jak se ty koeficienty budou měnit, jak se bude měnit signal-to-noise ratio apod. Takže je to stejné, jako vybírat periodu indikátoru, která se později, až se trhy změní, může ukázat jako nevhodná. Vydělávat s tím dle mého jde, ale je třeba k tomu přistoupit stejně jako ke klasickým AOS - neustále optimalizovat, ladit, přizpůsobovat atd. Martin_12 - nevyžaduji, aby mi můj názor někdo vyvracel :) Ale vyžaduji, aby když se mnou někdo nesouhlasí, to podložil věcnými argumenty. Proto jsem to tak napsal. Jinak můj názor na fixní PT je obsažen v Motleyho příspěvku. Nejsem přítelem čehokoliv fixního. Chápu, že v trzích neplatí žádná dogmata, přesto si myslím, že jedno platí: Cokoliv fixního v lepším případě ochuzuje tradera o lepší profity, v horším případě je příčinou přeoptimalizace a rizika, že systém přestane časem fungovat. Je na každém, jak s tím naloží, nicméně já nejsem ochoten toto (zejména to druhé) podstupovat. To, že se trhy mění, je fakt, a žádná exaktní měřítka na ně nemůžou platit. Např. Woodie musel přestat v chatroomu obchodovat ESko, protože se prostě stalo tak zašuměným, že to, co na něm fungovalo dřív, na něm nyní nefunguje.
×
×
 • Vytvořit...