Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

jdomin

Members
 • Počet příspěvků

  34
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem jdomin

 1. jdomin

  Na zaciatok Forex?

  Pokud obchodování na demu neslo výsledky, zkusil bych jednu ze služeb pro fundování obchodníků. https://www.google.cz/search?q=funding+futures+traders
 2. jdomin

  Kalkulace cost basis při částečném prodeji akcií

  Dokud nepřikoupíš, průměrná cena se nemění.
 3. jdomin

  Pojištění akcií a celého portfolia u brokera

  Pro USA tituly účet u člena SIPC, limity mají mnohem vyšší http://www.sipc.org/about-sipc/sipc-mission
 4. jdomin

  Filmy

  Tak jsme se po letech dočkali Wall Street Warriors season 3. Moc dobrý pokoukání. www.youtube.com/channel/UCDWDuzt1WOxAZ7bb5LZ5LiA/videos
 5. Jestli se na to bývalý soused cítí, rozhovor s ním by mohl být zajímavý motivační článek.
 6. Na televizi nekoukám už roky a zprávy na internetu si vybírám. Potřebu diskutovat ve fórech skoro nemám (tohle je můj druhý příspěvek za letošní rok, z toho tady první). Všiml jsem si ale, jak jsem snadno, skoro bezmyšlenkovitě otevíral portál s agregátorem zpráv, kdykoliv jsem byl u počítače a trochu mě nebavilo, co jsem zrovna dělal. Poslední dobou se víc soustředím na práci a důležité věci a je to znát, což mě dál motivuje a celkově jsem spokojenější. Zprávy čtu stále, jen se jimi nenechávám rozptylovat a tak mi to vyhovuje. Dřív bylo těžké informace sehnat, dneska spíš umět si je vybrat.
 7. jdomin

  Filmy

  Podle závěrečných titulků je to Wolfgang Amadeus Mozart - Předehra k opeře Figarova svatba
 8. nikator: ještě tu máme jinou nelineární závislost a pak už to tak jednobarevně nevypadá. Samozřejmě neříkám, že něco nefunguje atd, jen že je třeba vidět obě strany.
 9. jdomin

  Ninja Trader - programování (strategie)

  Dendy: Pokud chcete testovat strategii, tak přes File->New->Strategy Analyzer. Detaily jsou dobře popsané v nápovědě. Do Account Performance se zapisují asi jen online obchody. Strategie jdou do grafu přidat jenom když je NT připojený. Tím bych si vysvětloval to, že po restartu programu zmizí z grafu.
 10. jdomin

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Atlas: standardní postup pro zálohování je File->Utilities->Backup... a pro obnovu File->Utilities->Restore...
 11. jdomin

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  gloomer: zkusil jsem udělat ten (O + L + H + C) / 4 klouzavý průměr. Na výsledek to má opravdu minimální dopad. uloz.to/1056833/SMAOLHC.zip To Import 1. Download the attached file to your desktop 2. From the Control Center window select the menu File > Utilities > Import NinjaScript 3. Select the downloaded file Pro příště bych ale navrhoval řešit programování ve vlákně k tomu vytvořeném (www.financnik.cz/forum/read.php?3,104724) a tady nechat jen nastavení, ať udržíme nějakou přehlednost.
 12. jdomin

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  cican: Podle nápovědy Ninja Tradera to v něm jde naprogramovat. Jdou kombinovat různá data i instrumenty. V metodě Initialize se pomocí funkce Add přidají další data, která budou následně přístupná přes pole BarsArray. Metoda OnBarUpdate se pak bude volat pro všechna data a pomocí hodnoty BarsInProgress v ní můžeme rozlišit, která data se zrovna aktualizují. Myslím, že to umí ještě Trade Navigator pomocí "of". Psal o tom jaspee na www.financnik.cz/forum/read.php?22,47808,page=24 [ital]"možná to půjde i jinak ale co třeba IF close to co hledáš je místo of Daily potom jde nastavit cokoliv jiného... "[/ital] Pravděpodobně to půjde i v dalších pokročilejších programech, protože jsem hledal jen ve dvou a u obou jsem něco našel. Ideál by samozřejmě byl, kdyby to šlo i bez programování.
 13. jdomin

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  maitreja: jj, byl, ten mlaďas v oranžovym tričku :). Aby jsme si rozuměli, Zen-Fire nepoužívám, stáhnul jsem si poslední verzi Ninja Tradera ze stránek výrobce a napojil ho na demo od IB. Tam jde TICK v pohodě. Jestli máš Ninju od brokera, tak je možná osekanej, abys neviděl, o co si s tím brokerem přišel :D. A to CTRL + kolečko mi fakt funguje, zrovna jsem to zkoušel. Po nastavení "middle mouse button is stop market" na true se už samozřejmě CTRL nepoužívá.
 14. jdomin

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  maitreja: zdravim Brno, 1. v Instrument Manageru jsem ho normálně našel pod symbolem TICK. 2. mě to Interactive Brokers i řadu dalších poskytovatelů nabízí, viz obrázek. Zkusil bych přeinstalovat Ninju. 3. http://www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-5.html (6:30)
 15. jdomin

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Hezká ukázka s použitím oken Market Analyzer a Alerts: www.ninjatrader.com/V6_Videos/NT6MarketAnalyzerAlertCondition.html Dá se to udělat i stejně jako strategie, jen místo vykreslení šipky se nastaví alert. Tvorba strategie: www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-7.html Přímo do indikátoru se to dá naprogramovat taky, přes funkci Alert nebo PlaySound (viz nápověda programu). Spousta dalších videí v angličtině: www.ninjatrader-support.com/HelpGuideV6/helpguide.html?VideoLibrary
 16. jdomin

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  budvar: importuje se přímo ten staženej zip soubor, přesně podle návodu, kterej je u většiny indikátorů. Nerozbaluje se to ručně. To Import 1. Download the attached file to your desktop. 2. From the Control Center window select the menu File> Utilities> Import NinjaScript 3. Select the download file
 17. jdomin

  GENESIS-PROGRAMOVANIE STRATEGII

  igor31: chop se dá orientačně zjistit třeba pomocí klouzavého průměru a využívá toho i CZI, což je opravdu chop zone indikator. www.financnik.cz/wiki/chop-zone_indicator Použití je Genesis TN vidět v šabloně Woodies CCI.
 18. corporate: zajímavé. Vidím největší zisk 1955$, na základě čeho jste vystupoval? Dělal jste nějakou optimalizaci? Průměrný obchod 142$ při úspěšnosti 64% vypadá moc dobře, dá se říct, že až podezřele moc dobře :)
 19. jdomin

  MAE a MFE

  Břonda: no já mám právě spadeno na alternativní grafy. Jinak věřím, že by mohl stačit. Alec: to zní moc dobře, díky! (tu)
 20. jdomin

  MAE a MFE

  Zdar Stando, nepovažuju se zrovna za extra znalce, ale už jsem tohle taky musel řešit a došel jsem ke dvěma řešením: a) Zvolit si svůj maximální SL s ohledem na money-management, psychiku a průměrnou volatilitu trhu a zaměřit se na analýzu MFE s tímto SL. Po stanovení vhodného PT mohu třeba ještě zjistit, že velká většina vítězných obchodů si vystačí s menším SL a jeho snížení přinese lepší zisk, draw-down, cokoliv.. b) Kdyby existoval program, ve kterém by se v grafu jednoduchým způsobem RUČNĚ vyznačily vstupy, byla by analýza všech kombinací SL/PT, nebo různých posunů, úplně nejjednodušší. Bohužel takový program neznám. Zatím uvažuju podle bodu a) a uvidíme... Každopádně doporučuju mít velký vzorek dat a otestovat získané nastavení SL a PT mimo analyzovaný vzorek (out of sample data), ale to už asi všichni znáte :).
 21. jdomin

  Historická data

  Disktrading mi přijdou jako amatéři. Web jim občas nefunguje a na můj mail nereagovali. Docela bych se bál posílat jim peníze. Nejde ani tak o jejich ztrátu, jako spíš o čekání co kdy dostanu a jestli vůbec něco. Anfutures zase píšou něco o tom, že od listopadu 2007 nemají v datech volume, což je pro mě zásadní nedostatek.
 22. jdomin

  Historická data

  geraldg10: odpověď je tady: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/kontinualni-kontrakt-2.html
 23. jdomin

  GENESIS-PROGRAMOVANIE STRATEGII

  Ahoj, zajímá mě, jestli by šlo ručně označit vstupy a programovat jen optimalizaci výstupů. Napadá mě jen natvrdo přepsat časy vstupů do vstupních pravidel. Pokud to neumí Trade Navigator, umí to jiný software? Díky za každou radu.
 24. K těm datům od IB bych dodal, že je rozdíl, jestli jsou nahrávána online nebo zpětně přes Historical Market Data Service. Při online nahrávání jde v Sierra Chart zvolit požadovaná kvalita záznamu, ale zpětně jdou nahrát jen třiceti-sekundová data a to už mi přijde jako dost hrubé rozlišení. Co si myslíte o testování na volume 2000 grafu a 30s datech pro trh ER2? Volume na jeden "bar" bývá v řádu stovek.
 25. jdomin

  GENESIS SYNTAXE

  Tomeo: osobne nepouzivam a nikde jsem jeste nevidel prakticke pouziti. V pripade, ze existuje, rad se necham poucit.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.