Jump to content
Co nového? Mé kurzy

misak

Members
 • Počet příspěvků

  631
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

1

Komunitní reputace

 1. misak

  OPCE

  finadlo : koukni na hloubku trhu , kde na Tvou pozici je spread 0,80 - 2,15 , z čehož možná plus/minus vyplývá mid v TOS 1,475. Určitě prodáš lépe než Bid 0,80, ale na burze teď visí nevyplněný příkaz za 1,31 a to v objemu pouze 2 kontrakty. -:) čistě teoreticky kdybys obchodoval vstup za cca 1,30 (jako že teď 1,31 neprošlo) , tak počítej že výstup bude stejných 0,20 od midu na druhou stranu, tj. 1,70. Z čehož vyplývá , že "necháš" trhu v tomto případě 0,40 - něco jako obchodní marži market makerům resp. protistraně. A 0,40 z inkasovaných 1,40 je skoro 1/3 teor. zisku fuč. Nebo jinak vysvětleno : vstupu reál 1,30 (to když svítí mid 1,50) pozice se dle teorie bude vyvíjet slibně a na midu svítí 1,00 - krásný teoretický zisk 0,50 ale reál výstup 1,20 => brutto 0,10 zisku poplatky 4 nohy tam a 4 zpátky = 8*1,25=10 USD výsledek ubráněná krásná nula. Proto osobně na RUT pozice v reálu neřídím a stavím strategie do expirace. Výše uvedených 0,40 v příkladu se samozřejmě může měnit během dne, s volatilitou či ATR. Lze se bránit např. leggováním. Závěr : RUT prostě není žádná dávačka. ostatně co je ?
 2. misak

  EARNINGS TRADING – ALTERNATIVA K H&B

  zpátky k DNDN : Dnes podklad pohybuje kolem ideálního striku, tj. 20. Možná se tam bude pohybovat i za dva dny , ale nežiji v Glandu, proto jsem dnes nevydržel a inkasoval příjemných +1,55/k za další rolování [bold]DNDN +20c MAY09 / -20c JUN09 za +1,55/k [/bold] Nyní jsem tady na nejhorším možném zisku [bold]+1,84/k[/bold] a zbývají 2 měsíce prostoru k rolování a dalšímu inkasu. Kdybych chtěl dnes úplně vystoupit mohu získat o teoretických cca 1,30/k více, ale pokusím se během 2 měsíců z toho vytěžit trochu více -:) Prozatímní shrnutí cash flow (mj. i maximální risk) : - vstup za -2,60/k - za 2 dny +0,30/k - za necelý 1 měsíc +1,84/k p.a. zhodnocení nechť si spočítá každý sám.
 3. misak

  OPCE

  finadlo : dle osobních zkušeností z dlouhodobého obchodování IC na RUT bych jakékoliv řízení pozic nedoporučil. bohužel realita plnění a velikost spreadu mezi bid a ask způsobuje obrovský rozdíl mezi REALNÝM a simulovaným obchodováním.
 4. misak

  OPČNÍ tipy

  to all milovníkům strategie IC na RUT Kdysi jsem se snažil popsat pro mě jednoduchou a rychlou strategii opčního obchodování podkladu RUT při využití IC. www.financnik.cz/forum/read.php?17,77891,page=1 Tento měsíc se mi opět krásně potvrdila správnost výběru vypisovaných strike cen. Kromě toho, že mi tuto volbu naznačil můj RMI systém, tak byla potvrzena i "okometricky" na grafu (viz příloha) . Této strategii se velmi daří přes jak 2 roky a pouze jediný měsíc byl ztrátový (to byl ten jasný průvan na podzim loňského roku). Při pohledu do historie obchodů se pozoruhodná chirurgická přesnost volených striků, jako v tomto případě na Callové 510c & 520c . (sice není vyhráno - neb expirace je až v Pá, ale je to na dobré cestě) Tato strategie je postavena tak, že mohu otevírat kdykoliv, kdy je vhodná konstalace nebo-li "přiležitost". Ať je to v podobě podkladu, času do expirace, blízkost S/R úrovní a v neposlední řadě i IV. Není tedy omezena fixním otevírám v určeném čase , jako v případě rigidního otevírání např. vždy ve Čt nebo St pět týdnů do expirace, kdy aktuální cena podkladu nebo volatilita (resp. výše prémia) nemusí být zrovna optimální z hlediska úspěšnosti této strategie. Vhodné příležitosti se objevují kterýkoliv den od 9 do 4 týdne do expirace. Dále se ukázalo, že je lepší pozice neřídit, neboť každé řízení "spoklne" klidně až 1/3 potenciálního zisku.
 5. misak

  EARNINGS TRADING – ALTERNATIVA K H&B

  neuron : snažím se Ti odpovědět, seč mi síly stačí , v poslední době jsem na úspěšnosti tak 25% -:) Řízení kalendáře opravdu s urologií nesouvisí -:) Vlastně na kalendáři postaveném, tak jak ho mám já, není ani co managovat. Pozice nemuže skončit hůře než ziskem +0,29/k. Mám k dispozici 3M. Co mi trh dá, to mi dá. Asi by bylo nejlepší si udělat backtest, pak papertradovat, srovnat si hlavu atd., ale mě stačí, že asi ideální optimistický měsíční roll bude maximálně +2,00/k. Takže krát 3 je 6,00 + 0,29 = 6,29/k je asi "naprosto superideální max.". Nyní mohu uzavřít tak za +1,80/k + 0,29 = 2,09/k. Já chci ale trochu více. Něco mezi 2,09 - 6,29 / k. Číhám tedy na optimální roll, až se mi bude zdát akceptovatelný - něco vyinkasuji a vracím se na začátek procesu, nyní už jen s časem 2M. Jinak se mi líbí a velmi vítám, jak to "lítá" nahoru a dolů, to pak jsou prémia pěkně "přepálený" (tu)
 6. misak

  EARNINGS TRADING – ALTERNATIVA K H&B

  Po dnešku mohu říci, že DNDN je pěkný divočák a opět mi udělal velkou radost -:) Co za tím vším stojí ? Pokud mi to schválí, tak si počtěte. finance.yahoo.com/news/Prostate-cancer-vaccine-apf-15060441.html/print
 7. misak

  OPCE - základní info

  mikele : jste tu registrován dost dlouho na to, abyste pochopil, jak toto forum funguje Samozřejmě, že lze mít naprosto odlišné strike ceny, je to na Vás, jaké si to uděláte. A to je na opčním obchodování to nejlepší. Každá "složená strategie" má svou vlastní charakteristiku, kdy vydělám, kdy prodělám a vlastně kolik to může být. Nemám potřebu si dále posilovat vlastní ego, abych zde více oslňoval, i když o IC by šlo povídat hodně dlouho. Proto je mnohem lepší se zaměřit na začátku na pochopení těch nejzákladnějších principů a třeba postupného live obchodování jednoho kontraktu, než snaha o to ohromit ostatní risk grafy a výčtem rádoby "encyklopedických" znalostí co všechno se k tématu dá ještě nastudovat. Vynikající článek je např. www.financnik.cz/komodity/Opce/opce-risk-graf.html a jistě budou následovat další, které Vám jistě pomohou.
 8. misak

  EARNINGS TRADING – ALTERNATIVA K H&B

  neuron Napsal: ------------------------------------------------------- > to Misak, > > zaujalo ma to, mam par dalsich otazok.. > > -ako (kde) vyhladavas kandidatov..(velky pohyb po > earnings ci uz v premarkete alebo nie plus "mají > svůj názor" a které si "žijí svůj vlastní život" [bold]chodím o očima otevřenýma, většinou se nabídnou tak nějak sami a v neposlední řadě mám dost kamarádů [/bold] > -plati toto len pri pozitivnych ocakavaniach? > narazam na opacny pohlad..pri velkom prepade.teda > nie na stranu long > alternativa .. nic neroste do nebe...nic neklesa > do pekel [bold]cítím se lépe většinou na straně Call, proč tomu tak je nevím, měl bych se asi zeptat odborníka na psychologii . Nicméně mám svůj názor na chování davu a obchoduji to, čemu věřím[/bold] > -nieje lepsia alternativa kedze ocakavam velky > pohyb otvorit long straddle tyzden pred earnings? > (predpokladam ze by velky pohyb z ocakavaneho > schvalenia neschvalenia vykryl pokles IV po > earnings) [bold]Všechno jde. Longové strategie nejsou mým šálkem. Už jsem o tom kdysi psal. Třeba Tobě to klidně může fungovat. [/bold] > -aka je agresivnejsia varianta? [bold]Myslím si, že je to pro velkou spoustu lidí naprosto nestravitelné. Nemám důvod dělat červený hadr pro býka, tj. jako kdybych v ID obchodování říkal, že nejlepší je obchodovat bez SL[/bold]
 9. misak

  EARNINGS TRADING – ALTERNATIVA K H&B

  Tady je ten první : [bold]Konzervativní s definovaných riskem [/bold] Většinou čekám po dobu OR, jak se potvrdí můj předpoklad. V tomto případě nastal peak 3 - opět nižší high , takže jsem zvolil strike a zadal příkaz na Kalendářní spread za LMT cenu a odešel od kompu. [bold]DNDN 20c -APR09/+AUG09 za -2,60/k [/bold] Večer jsem zjistil, že jsem byl vyplněn. Tři dny do expirace frontu a trh 3 body pod mým strikem. Nádhera. Čas pracuje usilovně v můj prospěch. Další den kouknu na možnost rolování do dalšího měsíce. Hned po openu jsem vyhodnotil, že zkusím nechat doběhnout front měsíc (přece jim tam nenechám 40-50 centů :D) a 45s po openu vypsal [bold] DNDN -20c MAY09 za +2,94/k [/bold] V tomto bodě jsem byl agresivní, neboť jsem hamižný a chtěl jsem získat maximální prémium. Možno bylo také rolovat za, nevím přesně, cca +2,00 až +2,50 (záleží na čase, kdy by k rolu došlo) No a další den jsem likvidoval APR09 front [bold] DNDN +20c APR09 za -0,05/k [/bold] Nyní držím pozici s maximální riskem +0,29/k (je moc hezké mít ziskový risk po 2 dnech v pozici) :D , která má v sobě možnost 3 měsíce prostoru k rolování a dalšímu inkasu. (tu)
 10. misak

  EARNINGS TRADING – ALTERNATIVA K H&B

  Padlo tu několik podnětných myšlenek, které se pokusím nějak okomentovat - adrenalin mám sice rád, ale zase abych honil ticky při gapech, to nemusím. A navíc z hlediska opčního obchodování je to stejně mimo obchodní hodiny -:) - nemusí to být jenom Pharma společnosti, de facto to může být jakákoliv společnost, která udělá velký pohyb up - a dál už obchoduji jen pravidlo, že nic neroste do nebe. - nejvíce se mi osvědčily společnosti , které "mají svůj názor" a které si "žijí svůj vlastní život" bez ohledu na globální vývoj na trzích (např. APOL, AZO a teď DNDN) - [bold]neuron :[/bold] dobrý postřeh s poklesem IV - jeden z edge, kterého využívám Body 1,2,3 jsem si označil úmyslně, abych jich mohl teď využít. Když se zamyslím, co se děje. Přijde důvod k pozitivnímu gapu a ceny letí do výšin - peak 1. Kdo prodává ? ten kdo byl v pozici a čeká, že zhodnotí svou investici. V tomto případě cca 2 roky od posledního doporučení FDA a požadavku na více klinických testů. Nárust přes 200% = dost dobrý důvod k vybrání zisku Kdo prodává ? nevím, dle mého jenom "blázni", kteří věří prognostikům, že potenciál akcie je 50. Kdo je silnější ? Býci nebo medvědi ? z pohledu krátkodobého ? den , dva ? Odpověď mám v peaku 2, kdy je nižžší high. To jsme pořád v pre-openu opčního obchodování. A teď takovéto situace obchoduji dvojím způsobem.
 11. misak

  EARNINGS TRADING – ALTERNATIVA K H&B

  DNDN - patří ke společnostem, kdy je jejich úspěch či bytí-nebytí jsou svázány "téměř" s jediným fundamentem. V tomto případě schválení - neschválení léku FDA. Díky velikému očekávání je obrovská volatilita a díky tomu i tučná prémia. Jsou dvě základní otázky před fundamentem : 1) jakým směrem pohyb nastane 2) jak bude velký Ponechme nyní stranou tyto obchody typu Strangle , resp. Straddle, ať už Long nebo Short, anebo jejich "jištěné varianty Iron Condor, Butterfly apod. Můžeme si totiž naši situaci výrazně zjednodušit, jako v tomto případě. Gap byl pozitivní a dosáhl trojnásobného růstu ceny podkladu. Viz obr. Otázky jsou zodpovězeny. V pre-marketu víme tedy dost na to, abychom mohli tuto formaci vcelku bezpečně zobchodovat.
 12. misak

  EARNINGS TRADING – ALTERNATIVA K H&B

  Nikoho moc nezaujalo obchodování Earnings, aspoň soudě podle četnosti příspěvků :) Jak jsem již předeslal, chtěl jsem se s Vámi podělit o více než 2 roky budovanou a úspěšně obchodovanou strategii na vyhlašování výsledků firem a to včetně takových prevítů, jako ze sektoru Pharma. Abych Vás teď navnadil před víkendem, neboť odjíždím za zábavou či hobbies, tak jen stručně. Tento týden jsem úspěšně obchodoval a ještě obchoduji ticker [bold] DNDN[/bold]. Dle grafu pěkná štika na Pharma poli, neboť ji po letech FDA snažení schválilo dlouho očekávaný lék. Koukněte zatím na graf a zkuste si odpovědět, jak se toto nechá obchodovat pomocí opcí. Teď už spěchám, po víkendu napíšu více.
 13. misak

  Technická poznámka

  OK. díky. Nicméně v platnosti tedy zůstává moje připomínka, že 1) nejde otevřít nové vlákno i při splnění uváděných podmínek 2) to tohoto vlákna vkládat přílohy
 14. misak

  Technická poznámka

  Dobrý večer nevím kam přilepit tento příspěvek, ale asi nejvhodnější bude technická poznámka. Sand to tu nebude moc zavázet. Chtěl jsem se s Vámi podělit o více než 2 roky budovanou a úspěšně obchodovanou strategii na vyhlašování výsledků firem a to včetně takových prevítů, jako ze sektoru Pharma. Pár obchodů jsem zde již "chaoticky" umísťoval před 2 roky, nicméně nyní mohu nabídnout ucelené shrnutí. Vlákno na obchodování Earnings jsem nenašel a chtěl jsem s dovolením vytvořit nové. Ale ať dělám, co dělám, nějak nedokáži překonat zřejmě šotek v podobě počítání počtu příspěvků. Viz příloha. Á tak ani příloha v technických poznámkách není možná. Tak aspoň ústně. Nové vlákno požaduje alespoň 30 příspěvků, mě to hlásí 610 a nepustí to dál.
 15. misak

  OPCE - základní info

  Štefan: nevím, zda Ti dokáži odpovědět , ale pokusím se : ad 1. Časová hodnota se změní přesně o jeden den. Prostě se tak nějak změnší. Nikdo Ti neřekne o kolik to bude, ale pokud uvažuji jako sedlák a mám-li opci za 1,00 na 20 dní a budu-li uvažovat rovnoměrný rozpad (jako že tomu tak není - viz každá učebnice o opcích asi 3.kapitola), tak za den vyděláš 5 centů - odečti poplatky apod. ad 2. ano mění, volatilita roste, roste i cena a naopak. Dost lidí si tom udělalo jméno, existuje spousty modelů jak ocenit opce, Black-Scholes, binomický atd. Anebo dopuručiji nastudovat asi tak 5. nebo 6. kapitolu příručky o opcích, kde jsou tajemná řecká písmena. Já je sice nepoužívám, ale Tobě možná ty delty, thety, fí, psí apod. pomůžou.
×
×
 • Vytvořit...