Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

atari

Members
 • Počet příspěvků

  529
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o atari

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

819 zobrazení profilu
 1. Tak pokud to budete řešit, tak se jednalo o tento příspěvek v uzavřené diskuzi, a tedy předpokládám, že to bylo tím, že jsem vložil do textu URL odkaz (ale byl to odkaz zase jen na financnik.cz). https://www.financnik.cz/forum/topic/4038-python-kurz/?tab=comments#comment-30010
 2. Po napsání příspěvku a stisknutí "Oeslat odpověď" se příspěvek uložil, a nahoře vedle "Odesláno právě teď" se zobrazil text "skryté", a celý příspěvek změnil barvu. Druhý den to skryté zmizelo. Co znamená to skryté, a z jakého důvodu se to děje?
 3. Tak jsem tu variantu bez knihovny Quandlu rozchodil se všemi formalitami (toto je můj první kod v Pythonu), kdyby někdo chtěl začít jako já, tak tady je vzor: import urllib.request import csv ticker = "pep" cToken = "**********************" cDateStart = "2016-01-11" cDateEnd = "2017-08-01" cHTTP = "https://www.quandl.com/api/v1/datasets/WIKI/"+ticker+".csv?auth_token="+cToken+"&trim_start="+cDateStart+"&trim_end="+cDateEnd url = urllib.request.urlopen(cHTTP) dReader = csv.reader(url.read().decode('utf-8').splitlines(),delimiter=",") data=[] for row in dReader: data.append(row) #append přidá na konec seznamu print (data) Takže dostanu takováto data, ze kterých ještě musím vypreparovat jen tu jednu hodnotu ze 12 hodnot, a je s tím další práce (takže teď ještě laboruji, jak to dostat do CSV souboru): [['Date', 'Open', 'High', 'Low', 'Close', 'Volume', 'Ex-Dividend', 'Split Ratio', 'Adj. Open', 'Adj. High', 'Adj. Low', 'Adj. Close', 'Adj. Volume'], ['2017-08-01', '116.69', '116.78', '115.9', '115.92', '2860667.0', '0.0', '1.0', '115.87989737398', '115.96927256263', '115.09538182916', '115.11524298219', '2860667.0'], ['2017-07-31', '116.53', '116.86', '116.18', '116.61', '3083736.0', '0.0', '1.0', '115.72100814971', '116.04871717477', '115.37343797163', '115.80045276185', '3083736.0'] ... atd Takže stejně ten modul Quandlu potřebuji do Pythonu nainstalovat. Jak jsem uvedl příkaz v příspěvku výše, tak je velmi jednoduchý, a už mě vytáhne jen to co potřebuji, a mám to bez práce.
 4. S Pythonem teprve začínám, a chtěl jsem data importovat tímto příkazem, jak to ukázal Petr: data=quandl.get(["wiki/pep.11","wiki/ko.11"],start_date="2016-01-01") A když tento příkaz zadám do Pythonu, tak to napíše, že quandl nezná. Tento způsob bez knihoven mi připadá takový složitý. Až budu u Pythonu tak ho zkusím rozluštit a vyzkoušet.
 5. Poradí někdo? Nainstaloval jsem Python 3.6 z Anakondy, verze Windows 32bit. Zde (https://pypi.python.org/pypi/Quandl#downloads) jsem si stáhnu balíček Quandl pro Python. Když Jupyter notebooku když dám tento příkaz: „$ pip install quandl“ tak to hodí chybu syntaxe. Když dám „pip install quandl“ tak to napíše že to musím spouště mimo IPython shell – viz obr. v příloze. Když spustím konzoli pro Python , a zadávám to do řádkového příkazu, tak to také háže chybu „syntaxError“ Ještě jsem zkoušel tyto příkazy: $ easy_install quandl a easy_install quandl, a stejný výsledek. Co dělám špatně? A také mě není jasné, kde zadám cestu k tomu staženému balíčku.
 6. Dobrý den, také již delší dobu začínám chápat, že to co popisujete je ze všeho nejdůležitější pro život člověka. A že to je tou hlavní věcí, kterou by se každý člověk měl zabývat, aby byl úspěšný ve svém konání. A je nepodstatné, zda se zabývá vychováváním dětí, nebo pěstováním zeleniny, nebo tradingem, nebo čímkoliv jiným. Jenže v dnešní době je na trhu tolika informací, že se těžko člověk orientuje. A také spousta tzv. gurů, kteří hlásají tu svatou pravdu s tím, že ta jejich pravda je ta nejsprávnější. Takže poslední roky tak nějak tápu a přemýšlím nad duchovním vývojem a nevím kudy dál. Jasně, člověk by si řekl, tak začnu meditovat, a ono to nějak přijde. A hned nastává problém, jak meditovat a kterým směrem se ubírat. Takže bych od Vás uvítal, nějaké další články, nebo jiné info, které by mohlo nějakým způsobem inspirovat. Je mi jasné, že cesta jednoho nebude vhodná pro každého. Ale rozhodně si myslím, že vždy se každý může nějakým způsobem inspirovat od někoho, kdo už nějakou část cesty ušel. Věřím tomu, že existuje spousta věcí v našem vesmíru, o kterých nelze veřejně napsat, respektive není vhodné o nich psát veřejně. Nevím jak jste na tom, ale napadá mě také varianta, nějaké inspirace na vyžádání, takže by to nebylo veřejně vyvěšené na netu. Vím, že jste časově zaneprázdněn, ale napadlo mě, že těch článků o tradingu od Vás bylo již tolik, že by jste ty zbývající, mohl věnovat tomuto tématu. Samozřejmě však chápu, že prvním předpokladem pro to je, že se Vám bude chtít, a nebude to pro Vás nepříjemné, se tady na veřejnosti více a detailněji odhalit, ohledně svého vnitřního vývoje. Jinak velmi děkuji za vše tady od Vás.
 7. K té Brazílii mohu potvrdit, že je z hlediska bezpečnosti méně bezpečná, než na co jsme zvyklí v Evropě. I metropole Sao Paulo alebo Rio de Janeiro, jsou také nebezpečné. Známý tam byl, a potvrdil mi to.
 8. atari

  Think or Swim

  Hermes: mám ověřené že toto prošlo: rezidence Francie, najit na google mapě skutečnou ulici a číslo popisné a směrovačku, to zadat a bylo to akceptováno. Registrace přes gmail.com
 9. Podle mě si TNT tyto datumy stahuje z burzy, a pokud to přepíšeš, tak to vrátí zpět na správné hodnoty. (A je to tak v pořádku, TNT by nemělo dovolit napsat nesprávné datumy. FND a LTD si nemůžeš jen tak měnit.)
 10. Mě to někdy udělá taky (ale vždy svisle a vodorovně) a druhý den to zase samo zmizí.
 11. Řečnická otázka: Mám poslouchat lékaře a výživové specialisty a jejich doporučení, když za tím vším stojí mezinárodní firmy a miliardové zisky? (A ještě když vezmu v potaz, že tito lékaři a různí specialisté umírají v průměrném věku, a v 70letech vypadají tak jak vypadají, a jejich zdraví je stejné jako většina - špatné) A nebo mám poslouchat autora výše zmíněné knihy, který své teorie aplikoval na sobě, dožil se 99let (některé zdroje uvádějí 116let), přežil všechny své kritiky, kteří se mu vysmívali, v 99letech jezdil kole, psal knihy, léčil lidi a měl skvělou fyzickou a psychickou kondici? Pokud mohu doporučit, tak toto: Každý nechť si uvedené informace ověří, přečte si, hlavně ať nad tím přemýšlí, a nejlépe ať to vyzkouší na sobě. (Výsledky se dostavují v řádu týdnů.) A pak teprve ať se k tomu vyjadřuje, nebo kritizuje. Nejsem tu od toho, abych někoho přesvědčoval. Každý si musí určit svoje priority, zda něčemu jen tak věřit, nebo zda věřit tomu, co si ověřím, že funguje. To je asi tak vše, co k tomu zde ještě sděluji. Všem přeji krásný den.
 12. Výživové tabulky potravin ukazují pouze naměřené hodnoty nějakými přístroji v nějaké laboratoři (když pominu finanční zájmy toho, kdo si měření objednal). To ale nemá nic společného s tím, kolik výživných látek z těchto "naměřených hodnot" tělo dokáže zužitkovat pro své fungování, a za jakou cenu.
 13. Jiří S.: cituji: [ital]"Bílkoviny nemůže ve výživě zastoupit žádná jiná živina a je tedy nemožné nahradit např. maso jakýmkoliv tukem. Bílkoviny živočišné mají cennější a výhodnější složení nežli bílkoviny z potravin rostlinných. " [/ital] To je veliký omyl, ktery je rozšířený po celém světě. Bílkoviny z masa (i z tuku) jsou pro tělo nestravitelné a zatěžující. (Tělo je musí nejdříve pracně rozložit, a pak je z nějaké části využije. Takže tělo sice nějaké bílkoviny dostane, ale ve špatné formě, a za cenu dalších negativních jevů na organismuz.) Jediné a nejlepší a nejsnáze stravitelné bílkoviny jsou ze syrové zeleniny. Doporučuji přečíst knihu: "Dr. Norman W. Walker: Omládněte" (legálně ke stažení zde: www.zdravinadlani.cz/download/index.htm). Je to tam nádherně a logicky vysvětleno. Pokud se o to někdo zajímá, tak si mohl všimnout, že vegetariáni, kteří jedí syrovou zeleninu, jsou na tom se svým zdravím a kondicí daleko lépe než ostatní. Naopak vegetariáni kteří jedí (z neznalosti) vařenou zeleninu (vařením se zelenina znehodnocuje) , tak jejích zdraví a kondice upadá (z vařené zeleniny bílkoviny nedostanou, a ani ty zatěžující a méně hodnotné z masa také nemají).
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.