Jump to content
Co nového? Mé kurzy

atari

Members
 • Počet příspěvků

  538
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem atari

 1. atari

  Finančník - nový redakční systém a design 2019

  OK, díky. Koukal jsem i na ostatní fora, a vypadá to, že už to datum funguje všude. Navrhuji sdělit správci systému, aby k tomu datumu přidal i čas. Člověk se pak v tom lépe orientuje. Vzhledem k tomu, že v citaci se čas zobrazuje, tak předpokládám, že u hlavního příspěvku programátor k tomu datumu zapomněl přidat proměnnou času, a není to záměr. Přeji hezký den.
 2. atari

  Finančník - nový redakční systém a design 2019

  Jedná se o vlákno "Amibroker - řešení základních otázek" 4 strana ze 4, kdy všechny 4 příspěvky jsou bez datumu. Přičemž první příspěvek (viz obr.) tam je již několik dní, a stále má napsáno "odesláno".
 3. atari

  Finančník - nový redakční systém a design 2019

  Dobrý den, u některých příspěvků (zřejmě s citací) se nezobrazje datum odeslání. Viz obrázek. Je to možné opravit? A dále je možné tam přidat i čas odeslání, ten není nikde? (V citacích ten čas odeslání je.)
 4. atari

  Proč se můj příspěvek zobrazí jako skrytý?

  Tak pokud to budete řešit, tak se jednalo o tento příspěvek v uzavřené diskuzi, a tedy předpokládám, že to bylo tím, že jsem vložil do textu URL odkaz (ale byl to odkaz zase jen na financnik.cz). https://www.financnik.cz/forum/topic/4038-python-kurz/?tab=comments#comment-30010
 5. Po napsání příspěvku a stisknutí "Oeslat odpověď" se příspěvek uložil, a nahoře vedle "Odesláno právě teď" se zobrazil text "skryté", a celý příspěvek změnil barvu. Druhý den to skryté zmizelo. Co znamená to skryté, a z jakého důvodu se to děje?
 6. Tak jsem tu variantu bez knihovny Quandlu rozchodil se všemi formalitami (toto je můj první kod v Pythonu), kdyby někdo chtěl začít jako já, tak tady je vzor: import urllib.request import csv ticker = "pep" cToken = "**********************" cDateStart = "2016-01-11" cDateEnd = "2017-08-01" cHTTP = "https://www.quandl.com/api/v1/datasets/WIKI/"+ticker+".csv?auth_token="+cToken+"&trim_start="+cDateStart+"&trim_end="+cDateEnd url = urllib.request.urlopen(cHTTP) dReader = csv.reader(url.read().decode('utf-8').splitlines(),delimiter=",") data=[] for row in dReader: data.append(row) #append přidá na konec seznamu print (data) Takže dostanu takováto data, ze kterých ještě musím vypreparovat jen tu jednu hodnotu ze 12 hodnot, a je s tím další práce (takže teď ještě laboruji, jak to dostat do CSV souboru): [['Date', 'Open', 'High', 'Low', 'Close', 'Volume', 'Ex-Dividend', 'Split Ratio', 'Adj. Open', 'Adj. High', 'Adj. Low', 'Adj. Close', 'Adj. Volume'], ['2017-08-01', '116.69', '116.78', '115.9', '115.92', '2860667.0', '0.0', '1.0', '115.87989737398', '115.96927256263', '115.09538182916', '115.11524298219', '2860667.0'], ['2017-07-31', '116.53', '116.86', '116.18', '116.61', '3083736.0', '0.0', '1.0', '115.72100814971', '116.04871717477', '115.37343797163', '115.80045276185', '3083736.0'] ... atd Takže stejně ten modul Quandlu potřebuji do Pythonu nainstalovat. Jak jsem uvedl příkaz v příspěvku výše, tak je velmi jednoduchý, a už mě vytáhne jen to co potřebuji, a mám to bez práce.
 7. S Pythonem teprve začínám, a chtěl jsem data importovat tímto příkazem, jak to ukázal Petr: data=quandl.get(["wiki/pep.11","wiki/ko.11"],start_date="2016-01-01") A když tento příkaz zadám do Pythonu, tak to napíše, že quandl nezná. Tento způsob bez knihoven mi připadá takový složitý. Až budu u Pythonu tak ho zkusím rozluštit a vyzkoušet.
 8. Poradí někdo? Nainstaloval jsem Python 3.6 z Anakondy, verze Windows 32bit. Zde (https://pypi.python.org/pypi/Quandl#downloads) jsem si stáhnu balíček Quandl pro Python. Když Jupyter notebooku když dám tento příkaz: „$ pip install quandl“ tak to hodí chybu syntaxe. Když dám „pip install quandl“ tak to napíše že to musím spouště mimo IPython shell – viz obr. v příloze. Když spustím konzoli pro Python , a zadávám to do řádkového příkazu, tak to také háže chybu „syntaxError“ Ještě jsem zkoušel tyto příkazy: $ easy_install quandl a easy_install quandl, a stejný výsledek. Co dělám špatně? A také mě není jasné, kde zadám cestu k tomu staženému balíčku.
 9. Dobrý den, také již delší dobu začínám chápat, že to co popisujete je ze všeho nejdůležitější pro život člověka. A že to je tou hlavní věcí, kterou by se každý člověk měl zabývat, aby byl úspěšný ve svém konání. A je nepodstatné, zda se zabývá vychováváním dětí, nebo pěstováním zeleniny, nebo tradingem, nebo čímkoliv jiným. Jenže v dnešní době je na trhu tolika informací, že se těžko člověk orientuje. A také spousta tzv. gurů, kteří hlásají tu svatou pravdu s tím, že ta jejich pravda je ta nejsprávnější. Takže poslední roky tak nějak tápu a přemýšlím nad duchovním vývojem a nevím kudy dál. Jasně, člověk by si řekl, tak začnu meditovat, a ono to nějak přijde. A hned nastává problém, jak meditovat a kterým směrem se ubírat. Takže bych od Vás uvítal, nějaké další články, nebo jiné info, které by mohlo nějakým způsobem inspirovat. Je mi jasné, že cesta jednoho nebude vhodná pro každého. Ale rozhodně si myslím, že vždy se každý může nějakým způsobem inspirovat od někoho, kdo už nějakou část cesty ušel. Věřím tomu, že existuje spousta věcí v našem vesmíru, o kterých nelze veřejně napsat, respektive není vhodné o nich psát veřejně. Nevím jak jste na tom, ale napadá mě také varianta, nějaké inspirace na vyžádání, takže by to nebylo veřejně vyvěšené na netu. Vím, že jste časově zaneprázdněn, ale napadlo mě, že těch článků o tradingu od Vás bylo již tolik, že by jste ty zbývající, mohl věnovat tomuto tématu. Samozřejmě však chápu, že prvním předpokladem pro to je, že se Vám bude chtít, a nebude to pro Vás nepříjemné, se tady na veřejnosti více a detailněji odhalit, ohledně svého vnitřního vývoje. Jinak velmi děkuji za vše tady od Vás.
 10. K té Brazílii mohu potvrdit, že je z hlediska bezpečnosti méně bezpečná, než na co jsme zvyklí v Evropě. I metropole Sao Paulo alebo Rio de Janeiro, jsou také nebezpečné. Známý tam byl, a potvrdil mi to.
 11. atari

  Think or Swim

  Hermes: mám ověřené že toto prošlo: rezidence Francie, najit na google mapě skutečnou ulici a číslo popisné a směrovačku, to zadat a bylo to akceptováno. Registrace přes gmail.com
 12. atari

  Track 'n Trade Pro 4.0.

  Podle mě si TNT tyto datumy stahuje z burzy, a pokud to přepíšeš, tak to vrátí zpět na správné hodnoty. (A je to tak v pořádku, TNT by nemělo dovolit napsat nesprávné datumy. FND a LTD si nemůžeš jen tak měnit.)
 13. atari

  Track 'n Trade Pro 4.0.

  Mě to někdy udělá taky (ale vždy svisle a vodorovně) a druhý den to zase samo zmizí.
 14. Všeho s Mírou mohu jedině doporučit.... ;)
 15. Řečnická otázka: Mám poslouchat lékaře a výživové specialisty a jejich doporučení, když za tím vším stojí mezinárodní firmy a miliardové zisky? (A ještě když vezmu v potaz, že tito lékaři a různí specialisté umírají v průměrném věku, a v 70letech vypadají tak jak vypadají, a jejich zdraví je stejné jako většina - špatné) A nebo mám poslouchat autora výše zmíněné knihy, který své teorie aplikoval na sobě, dožil se 99let (některé zdroje uvádějí 116let), přežil všechny své kritiky, kteří se mu vysmívali, v 99letech jezdil kole, psal knihy, léčil lidi a měl skvělou fyzickou a psychickou kondici? Pokud mohu doporučit, tak toto: Každý nechť si uvedené informace ověří, přečte si, hlavně ať nad tím přemýšlí, a nejlépe ať to vyzkouší na sobě. (Výsledky se dostavují v řádu týdnů.) A pak teprve ať se k tomu vyjadřuje, nebo kritizuje. Nejsem tu od toho, abych někoho přesvědčoval. Každý si musí určit svoje priority, zda něčemu jen tak věřit, nebo zda věřit tomu, co si ověřím, že funguje. To je asi tak vše, co k tomu zde ještě sděluji. Všem přeji krásný den.
 16. Výživové tabulky potravin ukazují pouze naměřené hodnoty nějakými přístroji v nějaké laboratoři (když pominu finanční zájmy toho, kdo si měření objednal). To ale nemá nic společného s tím, kolik výživných látek z těchto "naměřených hodnot" tělo dokáže zužitkovat pro své fungování, a za jakou cenu.
 17. Jiří S.: cituji: [ital]"Bílkoviny nemůže ve výživě zastoupit žádná jiná živina a je tedy nemožné nahradit např. maso jakýmkoliv tukem. Bílkoviny živočišné mají cennější a výhodnější složení nežli bílkoviny z potravin rostlinných. " [/ital] To je veliký omyl, ktery je rozšířený po celém světě. Bílkoviny z masa (i z tuku) jsou pro tělo nestravitelné a zatěžující. (Tělo je musí nejdříve pracně rozložit, a pak je z nějaké části využije. Takže tělo sice nějaké bílkoviny dostane, ale ve špatné formě, a za cenu dalších negativních jevů na organismuz.) Jediné a nejlepší a nejsnáze stravitelné bílkoviny jsou ze syrové zeleniny. Doporučuji přečíst knihu: "Dr. Norman W. Walker: Omládněte" (legálně ke stažení zde: www.zdravinadlani.cz/download/index.htm). Je to tam nádherně a logicky vysvětleno. Pokud se o to někdo zajímá, tak si mohl všimnout, že vegetariáni, kteří jedí syrovou zeleninu, jsou na tom se svým zdravím a kondicí daleko lépe než ostatní. Naopak vegetariáni kteří jedí (z neznalosti) vařenou zeleninu (vařením se zelenina znehodnocuje) , tak jejích zdraví a kondice upadá (z vařené zeleniny bílkoviny nedostanou, a ani ty zatěžující a méně hodnotné z masa také nemají).
 18. atari

  Track 'n Trade Pro 4.0.

  Spready musis ulozit. Pri zavirani te TNT vyzve k ulozeni.
 19. kocur777: Kdyby to bylo tak jednoduché a ty pravidla fungovaly, tak už jsme všichny dávno milionáři.... :) Můj názor je, že ta cena komodit je velmi často ovlivňována spekulanty a psychologií davu, a to jsou faktory, které veškerá pravidla zruší.
 20. kocure7777: To je úplně jedoduché. Příklad1: bližší úroda je poškozená záplavou, takže je komodity totální nedostatek, takže cena bližší sklizně jde rychleji nahoru naž vzdálenější. Příklad2: bližší úroda je vyjímečná bohatá, hodně se urodilo a je nadbytek komodity, takže cena jde rychle dolu, a to rychleji než budoucí sklizeň A tech důvodů může být spousta....
 21. atari

  Track 'n Trade Pro 4.0.

  Smazal jsi to špatně. Programy se nemažou ale odinstalovávají!! Smazat je lze také, ale musí se to umět. V registrech jsi nesmazal vše. Máš dvě možnosti. Buďto registry projet ještě jednou ručně (já to tak dělám) a dovymazat. A nebo druhá možnost smazat všechny soubory na disku, pokud ještě nějaké zbyly, a pak projet registry nějakým čističem. Já používám CCleaner.
 22. atari

  prehlcenost informaci

  Slavomir.k: Já jsem byl v podobné situaci jako ty. Jel jsem live, a ztratil jsem dost peněz. Tak jsem si dal pauzu cca rok a půl, pracoval jsem na duchovním vývoji - na psychice, a velice se mi to vyplatilo. Po roce a půl jsem se pustil do obchodování znovu. Prvni 4 měsíce byly kolem nuly, a pak jsem začal již velice slušně vydělávat. Jedu poziční obchodování spready, s minimální časovou náročností. (Když jsem pak koukal na ty obchody co jsem před rokem a půl do nich vstoupil, tak jsem nechápal, jak jsem to mohl udělat.)
 23. atari

  Track 'n Trade Pro 4.0.

  JeeepRs: a jakým postupem se to tedy vyřešilo?
 24. atari

  Track 'n Trade Pro 4.0.

  CL ani HO neobchoduju. Takže nevím co to je, tak se nemůžu podívat....
×
×
 • Vytvořit...