Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

drvr

Members
 • Počet příspěvků

  191
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem drvr

 1. drvr

  Diskuze k článku: 12. Support a resistance

  Jinak samozřejmě děkuji za reakce gandalf33 a RobCZ
 2. drvr

  Diskuze k článku: 12. Support a resistance

  to madoff já si zase skromně dovolím tvrdit, že Vaše příspěvky ještě nikomu nepomohli a Vy ani žádnou radu nesháníte. Určitě jsem nečetla všechny Vaše příspěvky, a jsem ráda. V podstatě jsem nevyčetla z žádného z nich žádnou kloudnou informaci. I ten poslední je pěkný nesmysl.
 3. drvr

  Diskuze k článku: 12. Support a resistance

  Nějak tohle vlákno upadá, tak tu mám jednu smysluplnou otázku pro zkušenější tradery: zdá se, že jsem již dostatečně pochopila princip fungování a využití S/R. Co mě ale zajímá, je platnost a využití této S/R. Dám příklad. Všeobecně vzato je jednou z resistancí high předešlého obchodního dne, pokud uvažujeme o intradenním obchodování. Za určitých podmínek je zde umístěno mnoho příkazů. Jsou tu příkazy nakupujících, kteří očekávají růst cen, prodávajících, kteří očekávají pokles a také prodávajících, kteří tu mají umístěné SL. To znamená, že při protnutí tohoto místa trhem se zvýší volume a mělo by zde být i podstatné momentum dalšího pohybu. Co mě ale zajímá, je další využití této resistance. V podstatě nevím, z jakého důvodu by měli být umístěny nějaké příkazy pod nebo nad touto resistancí např. o hodinu později? Vypozorovala jsem totiž, že pokud se jedná už o nějakou překonanou resistanci, většinou při zpětném protnutí ceny se volume nijak výrazně nezvýší. Tato úvaha je obecná a je mi jasné, že se v trhu vyskytuje spousta S/R, které mají velmi dlouhou platnost. Jen mě zajímá názor zkušenějších, kteří obchodují průrazy, zda jsem na dobré cestě..........
 4. to petr.holy: stáhněte si platformu think or swim. www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/think-or-swim-platforma-1.html
 5. drvr

  opce u IB ?

  U první nohy musíte mít 800 BUY, 810 SELL, ne naopak
 6. drvr

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  to majkl: oba podle plánu. První 16:35 789.8 LONG. Příkaz jsem měla na 789,6. Díky slippage jsem skončila na SL 789. Poté se trh krásně otočil a utekl mi. Druhý obchod jsem měla na SHORT 790,9 v 17:17. Je sice dle plánu, ale z hlediska diskréčního posouzení jsem ho vzít neměla. Ale jak už to bývá, po minusovém obchodě mám tendenci svůj úsudek rozostřovat....... Obchoduji hodně diskréční systém, takže ta psychologie hraje u mě asi ještě o něco důležitější roli. Když vidím zpětně druhý obchod, brát jsem ho neměla. Zbytek signálů jsem měla vždy v blízkosti nějaké resistance, tak jsem je nevzala, což považuji za alespoň částečný úspěch. :-))
 7. drvr

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  to all: i když dnes máme tak pěkný trend, tak já i přesto 2x SL, dohromady -160/kontrakt.....
 8. drvr

  opce u IB ?

  Dobrý den, existuje více způsobů. Buď přes Option trader, nebo prostě klikněte pravým tlačítkem myši na prázdný řídek a zvolte si Generic Combo, zadejte RUT a poté vyberte potřebnou strategii z nabídky. Myslím, že už je to tu někde popsané..........
 9. drvr

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  to mtomas111: pěkný postřeh. Sdílím stejný názor. Další dny ukážou. Každopádně podle tohohle patternu jsem vypsala také nějaké opce....to už je ale z jiného soudku..... Včerejšek byl konečně živějším dnem. Takové dny mi vyhovují. Nakonec když trh trenduje, je jednodušší a záživnější obchodování :-). Ještě k těm shortům - proč vám jdou lépe? Nad tím bych se zamyslela. Ono z longu do shortu se trh otáčí poměrně rychle. Naopak ale ne.
 10. drvr

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  to Rogi, omlouvám se. Je to Ross hook..Pro vstup používám 3 min. timeframe.
 11. drvr

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  Tak já nakonec naskočila na 794,9 na RH po proražení high D. Vystoupila jsem ale s minimálním profitem, čekala jsem trošku větší pohyb......
 12. drvr

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  to lordberry: Tomu říkám profesionální přístup...... Podle mě je to jedna z věcí, která odlišuje úspěšné od neúspěšných.......... Dříve, když se mi stala taková chyba, mělo to dost špatné následky........
 13. drvr

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  To Rogi, je dobré, že se takto zamýšlíte nad trhem. Nic ve zlém, ale trochu mi připomínáte prognozy dost typické pro české společnosti, které se tím přiživují...... Ono po bitvě je každý generál. Každopádně činnost vždy předčí nečinnost, takže držím palce. Jinak k tomu dnešnímu pohybu - já se řadím mezi ty zoufalce, kteří naskočili až později :-)
 14. drvr

  Woodie CCI system

  to dynosWCH: tím myslím, že prostá mechanika mi nefunguje vůbec, natožtak u WCCI. Zkuste třeba přihlédnout k S/R atd...
 15. drvr

  Woodie CCI system

  Dobrý den, jakým způsobem uplatňujete u WCCI diskréční přístup? Mě osobně totiž Woodieho systém také nevycházel dobře, když jsem ho BCKtestovala pouze mechanicky.
 16. drvr

  Proč nefungují populární metody technické analýzy

  Dobrý den, po pravdě si myslím, že rozebírat tohle téma je ztráta času. Doufám, že nikoho neopakuji, ale ani jsem si nepřečetla všechny příspěvky v tomto vlákně. Jelikož mám cca 10 minut času, o kterém nevím, jak ho smysluplně využít, rozhodla jsem se přispět svým názorem. Tento názor je založen pouze na mých cca 4 letých zkušenostech. Momentálně jsem asi rok v černých číslech, ale určitě se nepokládám za zkušeného tradera. Jde o to, jak je potencionální trader založen. Lidé, co mají v krvi statistiky, programy a jsou počítačově zdatní se budou přiklánět k systémům, kde velmi podstatnou část bude tvořit mechanika. Tyto systémy budou vždy podstatně více náchylné na dlouhodobé změny v chování trhu. Lidé, kteří se spíše přiklánějí k PA, mezi které se řadím já, vycházejí z trochu jiného pohledu na trh. Nejsem natolik literárně zdatná, abych tuhle mou domněnku dokázala vysvětlit, ale zkusím to na příkladě. Před cca 4 lety jsem začínala backtestem a pozděli live tradingem WCCI. Backtest byl samozžejmě ořezaný o ztrátové obchody, které jsem nechtěla vidět a v live se navíc negativně projevila psychologie. Protože mám dodnes zapnutý CCI, i když v podstatě obchoduji jen PA, rozhodla jsem se minulý týden opět zbacktestovat TF podle WCCI. Zaměřila jsem se na patterny, které jsem se dříve snažila jeho metodou obchodovat. Použila jsem k tomu ale na rozdíl od mých začátků hodně diskréční posouzení. Výsledky předčily má očekávání. Výsledky jsou více než dobré. Je ale potřeba opět připomenout, že v obchodování ovlivníte pouze svou ztrátu. Proto jsem brala obchody, které nabízely logické umístění SL - např. na TL, nebo na supportu či resistanci. Nepoužívala jsem SL slepě např. 1 bod. Takové umístění SL totiž opravdu vychází pouze z historických hodnot. Zároveň mi však obchod musel nabízet zajímavé RRR minimálně 1:2. Proč to vše píšu? Vždyť přece už z logiky věci to musí fungovat a jakákoliv akademická debata je opravdu zbytečná. Před jakýmkoliv úspěšným traderem nestojí mnoho úskalí, ale o to jsou závažnější. První je stokrát omýlaná psychologie. Trader musí mít na trh objektivní pohled a neustále ho takto posuzovat. Ne podle stavu účtu, ne podle momentální nálady, prostě objektivně. Tohle já osobně shledávám na tradingu nejnáročnější. Další problém je cit pro trhy. Tohle se ale podle mě naučí téměř každý, chce to jen čas. Je to jako jízda v autě. Ze začátku složité a čím déle to děláte, tím to přijde samozřejmější. Když se podívám na své screeny z období začátku, tak nad sebou jen kroutím hlavou, jak jsem jen mohla takové obchody považovat za správně zvolené. Možná je můj příspěvek trochu offtopic, možná, že i někoho v tomto vlákně opakuji, ale myslím, že trader, který ví, co dělá a ví proč to dělá, do tohoto vlákna zavítá jen omylem, nebo z nudy. Ani nemám potřebu přesvědčovat hladového, když jsem sytá.
 17. Velice pěkný článek. Řekla bych, že takovým přesným opakem je chování hvězd v pořadu MTV "CRIBS". Vždycky žasnu, na co všechno nepotřebného tihle lidé přijdou...
 18. drvr

  Triviální dotazy

  to cyberice: bude Vám zablokován pouze jeden margin. Myslím, že initial. Z čeho se odečítá případná ztráta, to nevím. Nevím to, protože to podle mě není podstatné. Ihned jak vystoupíte, budete mít adekvátní vypořádání už na účtu, takže výsledek bude pořád stejný.
 19. drvr

  Proč nefungují populární metody technické analýzy

  to VISO, ano, máte pravdu, že bez diskréčního přístupu naprostá většina systémů nefunguje - alespoň je to můj názor. Dá se to ale dost dobře přirovnat k řízení auta. Neznamená přece, že když budete řídit auto přesně podle značek a daných předpisů, nikdy svou vinou nenabouráte. Určitě znáte větu "nepřizpůsobil rychlost situaci". To znamená, že nejel vyšší než povolenou, ale neodhadl situaci natolik, že způsobil nehodu nepřiměřenou rychlostí....Možná je to špatné přirovnání, ale lepší mě teď nenapadlo. Prostě mechanika, alespoň u mě, nikdy nefungovala, ale je to jakýsi startovní bod k tomu, vypracovat se a potom selektovat obchody podle subjektivního pohledu na danou situaci.
 20. drvr

  Proč nefungují populární metody technické analýzy

  to Olympusko: no já to tedy dočetla, ale asi jsem málo studovaná, nebo možná ještě hůř, málo inteligentní. V podstatě jsem nenašla ten podstatný argument, proč to tedy nejde. Asi žiji v nějaké iluzi, že neustále někdo hýbe cenami tak jak si přeji a vždycky, aby se neřeklo, že je to tak jednoduché, tak mi naštědří nějakou tu ztrátovou sérii obchodů. Měla bych s tím zavčas přestat, dokud nade mnou ten nahoře drží ochranou ruku.
 21. drvr

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  to Omar: doufám, že to rychle vyřešíte, ale zatím jste myslím o nic nepřišel :-).
 22. drvr

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  to roman06: přesně tohle znám:-). Já už to vyřešila tak, že si vedu sešit, kde mám check list, jako kontrola platform, meditace atd..no a mám tam, že první obchod nejdříve 15 minut po zapnutí počítače....Zatím to funguje............-:).
 23. drvr

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  to Bobr: Dobrý den, NQ sice neobchoduji, ale s TF je dost podobný. Samozřejmě záleží na systému, ale když se podívám na daily graf TF, je tam patrná spousta korekcí, kde vzniká více inside barů za sebou a já za poslední dva měsíce také prodělala cca 400 dolarů na kontrakt za 58 obchodů. Nutno ale říct, že jsem za tohle období ráda, protože mi to ještě před dvěma měsíci přišlo podezřele jednoduché, tak trochu střízlivím. Každopádně pro mě z toho plyne jedno velké poučení. Přesto, že sleduji vyšší timeframe - 15 min a 60 min, začala jsem hodně sledovat i daily graf a na tom je právě evidentní rozdíl, jak se hýbal před cca 3 měsíci a jak se hýbe poslední dva měsíce..Teď už jsem opatrnější a spíš se snažím brát pohyby které jsou nad/pod extrémy předešlých dnů.
 24. drvr

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  to Wolf: e-mini russell se značí TF. ES je S&P mini.
 25. drvr

  Dotaz

  Pokud se tohle demo snažíte nainstalovat na počítač, kde bylo demo předešlé, a mezitím jste PC nesformátoval, pak je to jasné ne?
×
×
 • Vytvořit...