Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

kadik

Members
 • Počet příspěvků

  38
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o kadik

 • Hodnost
  Advanced Member
 1. kadik

  Nastupuje cenzura?

  bpetr Napsal: ------------------------------------------------------- > Mám dojem, že v fóru o opcích bylo smazáno mnoho > přínosných vláken. Proboha proč? Vážně chcete > znechutit své dlouholeté čtenáře a zákazníky? Mám > na mysli například "Iron Condor (IC) – výnosová > strategie a vše, co s tím souvisí". > Děkuji předem za odpověď. To víš, nový směr, místo trader helping trader se teď razí trader paying "gurus" ;) Je škoda, že 99% příspěvků, které měli patu a hlavu a které napsali nezávislí tradeři, poskytujíc zde zdarma své know-how, se bez jejich vědomí přesunuly do placené sekce, z jejíž provozu mají profit jen provozovatelé těchto stránek ... Doufám, že jste byli natolik slušní a informace těchto přispěvatelů pomazali a nechali tam jen "hodnotné" info místních gurus :D
 2. kadik

  Mini magazín

  Chtěl bych poděkovat, že jste si dali práci a mini magazíny hezky uspořádali do jednoho komplexního PDF. www.financnik.cz/komodity/zpravicky/aktualizace-mini-magazinu-leden-2012.html Měl bych malou prosbu. Sám všechny mini magazíny nemám. Od kolegy jsem se dozvěděl, ze na podzim 2007 vyšel zajímavý mini magazín, ve kterém se diskutovali různé opční strategie. Těšil jsem se, že se něco zajímavého a nového dozvím. Bohužel onen uvedený mini magazín nějakým nedopatřením z komplexního PDF vypadl. Bylo by možné jej dodatečně doplnit nebo vydat samostatně? Díky.
 3. to kraka: Pokud nemáš dopředu připravený scénář na řízení, není to moc dobré. Naštěstí dávají opce řadu možností jak se ze vzniklou situací vyrovnat a ustát ji. Vše záleží na schopnostech vymyslet možné scénáře řešení vzniklé situace a také na možnostech účtu. Akcie udělala velký pohyb UP u svých dlouhodobých maxim, aby pokračovala v růstu potřebuje další silné fundamentální argumenty, protože s růstem klesá P/E. Zde by mohla být příležitost a je možné si za spekulovat, že k dalšímu razantnímu upu už nedojde. Nastíním 5 možností řešení: 1) Zavřít ztrátovou 75C a otevřít 2x tolik kontraktů na 77.5C. (pozor na ředění, ať se neuředíš k tradingové smrti) 2) Ztrátovou 75C debetně posunout na 77.5C, rozdíl hradit z předchozího obdrženého prémia. Nebál bych se vypsat i nějakou putku, 70P nebo 72.5P 3) 75C odrolovat z JUN do JUL 4) Nedělat nic a počkat na korekci, která obvykle po takových pohybech přichází. 5) Sám si vymyslet nějakou jinou možnost řešení ;)
 4. Dívám se do platformy. Jako zajímavá volba se mi jeví 75C za 53c a 62.5P za 61c. TIF je u svých historických maxim, je v celkem zajímavém up trendu, ale poslední dobou jde do boku. Letmým pohledem se nejeví extrémně volatilně, za měsíc nedělá pohyby cca 5-7 bodů. Přesto je potřeba mít záložní strategii pro případ ústupu a nepřehánět vstup s počtem kontraktů :)
 5. Na Earnings.com jsou 2 různé sekce. Today´s Highlighted Webcasts - uvádí čas komentářů k výsledků, obvykle později než zveřejnění výsledků. Tyto komentáře obvykle rozhodují o další střednědobém směru ceny akcií. Pozitivní, negativní komentář, výhled do budoucna, atd. Today´s Highlighted Earnings Releases - udává, kdy se zveřejňují výsledky. Za datem je BMO (before market open), AMC (after market close) nebo udání času během obchodních hodin. Akcie nejvíc reagují na Releases, tam dochází k prudkým pohybům a změně IV, tj. nejvíc se pohnou prémia opcí. Většina společností reportuje mimo obchodní hodiny, proto je horší zkoumat prémia opcí po vyhlášení. Pokud spekuluji na vyhlášení výsledků, vždy otvírám pár dní předem. Uzavírám po vyhlášení v obchodních hodinách, tj. např. beru 50% inkasovaného prémia. Uzavření může být stejný den nebo pár dní potom. Další variantou je spekulovat až po vyhlášení, jak popisuje mišák. Hezké změny IV jsou vidět např. při vyhlašování AAPL, GOOG, WHR, atd. (reportují mimo obchodní hodiny). Teď je problém, že IV je obecně nízká, jsou i malá prémia. Před pár měsíci to byla lepší jízda ;)
 6. TGT zveřejnilo výsledky před otevřením trhu www.earnings.com/highlight.asp?date=20110518&client=cb Konktrétně v 7:30 amerického času. V 10:30 byla telekonference představenstva k výsledkům. Pokud používáš TOSku, je možné si v grafu zobrazit earnings a conference calls.
 7. to krakra: jasně, mimo obchodní hodiny obchodovat nemůžeš. Jak jsem psal výš, RIMM také vyhlašoval mimo pracovní hodiny a byl na něm pořádný propad. Přesto pokles IV dovoloval uzavřít pozici po open ještě v zisku. Zbytečné obavy bych neměl. Pro ty co byl měli bezesnou noc je jediná rada, neobchodovat firmy vyhlašující po close nebo použít pojistky a místo čistého straddle/strangle obchodovat IC. Pokud dojde k velkému pohybu jedním nebo druhým směrem, trhy se obvykle chovají tak, že před další pokračováním ve směru pohybu provedou korekci. Při ní je možno celou pozici zavřít na přiměřené ztrátě nebo zisku. Nebo provést nějakou korekci pozic. Pokud máš o earnings větší zájem, doporučuji sledovat změnu prémií opcí před vyhlašováním a po vyhlašování, po otevření trhů atd. Určité zákonitosti je možné nalézt. Např. IB umí hezky zobrazit MID bidu a asku opčních prémií za dlouhou dobu zpět, i když nebylo obchodováno. to menard: Jak píšeš, vysezení je jen pro ty, kteří vědí co dělají. Určitě není pro začátečníky a pro obchodníky s malým účtem. Vždy je potřeba postupovat podklad od podkladu. Na některém podkladu prostor pro vysezení je, na jiném není.
 8. Jestli firma vyhlašuje během burzovních hodin nebo mimo ně, neřeším. Vybírám firmy, jejichž akcie obvykle negapují. Pokud podklad gapne, balím kufry. Je zbytečné se v obchodě trápit, a čekat na obrat. Raději volný margin použiji na jiný obchod. Jsou ale obchodníci, kteří poklad klidně drží a snaží se vše vysedět. Každý tuto situaci posuzuje individuálně.
 9. Teoreticky je možné tímto způsobem na růst IV spekulovat, ale zkušenost s tím nemám. Obchoduji přesně naopak. Někteří obchodníci pro spekulaci na růst IV před earnings otvírají calendare, které na růst IV dobře reagují, jen se cena podkladu nesmí moc odchýlit od vypsaných striků. Calendar uzavřou 2-3 dny před earnings. U obou variant, je nutné, aby podklad moc netrendoval, protože je potřeba otevřít víc jak 1 týden před expirací, odhadem 2-3 týdny před.
 10. to Krakra jak píše radim2, problém je vysoká IV před Earnings. Ta po vyhlášení poklesne a sníží opční prémium. Pokud si zobrazíš P/L graf pro straddle, strangle, je pro jejich long variantu vidět, že pohyb musí být hodně velký, abys byl v zisku.
 11. to Krakra: při spekulaci na pokles IV po earnings je nejlepší vstupovat 1-2 dny před vyhlášením. Akcie musí splňovat různé podmínky. Dobře je shrnuje Dan Sheridan na webcastech na www.cboe.com Kdybych měl vybrat pár důležitých podmínek, nejsou to jen Sheridanovi, tak mezi ně zařazuji 1) akcie po earnings negapuje, stačí se podívat na pár posledních earnings z historie 2) akcie po earnings nenabere rychlý up nebo down 3) akcie není výrazně trendující, ale vybírá si i oddychový čas 4) neobchoduji levné akci, vybírám dražší, myšleno jejich cena je 50USD a víc a mají dostatečnou IV 5) vybírám opční striky tak, aby byli dál od trhu, 10% a víc, ale chci na nich slušné prémium. 50c je fakt minimum. Velmi důležité je i řízení rizika 1) Kontraktů dávat jen pár, stačí jednotky kusů, výsledky vyhlašuje řada společností, obchodní příležitosti jsou v desítkách 2) důležité je včas vybrat zisk, např. 50% za 2 dny je bomba! 3) i velký gap se dá ustát, jen je těžké provádět backtesty. Např. RIMM 26.6.2008 udělal velký gap down, kolega byl v pozici, i přes propad ceny došlo k tak velkému poklesu IV, že po open bylo možné zavřít pozici v zisku! Na konci dne už z toho byla ztráta. Obchodovat po earnings je také možné, vše hezky shrnuje misak v tomto vlákně: www.financnik.cz/forum/read.php?19,91699,page=1
 12. Pokud vím, v češtině existuje Praktický průvodce opčním obchodováním od Jana Širokého. Pokud nehledáš teoretizování, ale úvod do problematiky, je tato kniha vhodná. Dále je možné i zdarma stáhnout e-book od Ludvíka Turka, ale dávat sem odkaz je proti pravidlům.
 13. Luo, stylizace je důležitá, viz. poslední článek o postupu do vyššího levelu. Snění je hezké. S tím golfem to taky není žádná bomba, pořád má handicap 54. Ptal jsi se na misaka. V jiném vlákně jsem před časem něco uváděl. To co tam je, je pořád platné.
 14. luo, je vidět, že nad trading přemýšlíš a víš, že je potřeba sbírat pořádné prémia, mít vysoký RRR a pravděpodobnost na svojí straně. Takže víš, že slepě brát IC, či jakoukoliv strategii, X-dní před expirací je nesmysl. V tom se shodneme, takže super :) Počet nevyjití za sebou může být celkem velký, loňský rok s rychlými změna IV a cenami pokladu nebyly pro IC36 moc dobré, první pololetí pěkně s účtem zamávali. Trader, o kterém jsem psal, vpodstatě neskočil, protože ani pořádně nezačal :) Díky své vychloubačné povaze se stal vhodným marketingovým nástrojem, který po vytěžení zmizel ze scény. Tak to v side following businesse chodí.
 15. kadik

  Technika vypisování opcí

  šukim orim Napsal: ------------------------------------------------------- > panove, dobra akademicka debata. to byste nevstoupili nikdy. spoustu dristu a utek vam swing > do up - aspon koukam na SPY a tocilo to na stejne urovni jako 24.2. - takze vstup nejpozdeji dnes na zacatku dne. ano ano, hezky jsi si všiml, jen ta IV hodně nízká. Ale pro první pokusy s 1kontraktem se do toho dalo jít. Šel jsi? Abys něco vydělal a mohl si dovolit něco lepšího než mraženého lososa? www.financnik.cz/forum/read.php?23,185884,186351,sv=1#msg-186351 ;)
×

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.