Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

marek

Members
 • Počet příspěvků

  46
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o marek

 • Hodnost
  Advanced Member
 1. marek

  MetaTrader 4

  PaJaSoft: Ahoj, který konkrétně broker má v MT4 ER2 ? Jinak odlišnost v MT4 u volume a částečně i v cenách je myslím kvůli tomu že s FX brokerem neobchoduješ klasické futures na burze ale CFD (Contacts for Difference). Tedy z burzy oni přebírají víceméně ceny ale jinak je ten "produkt" jejich a sami si určují například spread, cenu za obchod ale i třeba margin. Na zkoušení a hraní si se to určitě hodí i kvůli tomu že podobně jako u FX je tam možnost většinou CFD obchodovat jako miniloty (tedy v desetinových i setinových obratech / marginech než přímo futures). Myslím ale že s větším
 2. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  To namodro Zběžným pohledem do skriptu "miráklu" mám dojem, že se blíží spíše apríl než vánoce :D (tu)
 3. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  Standby I když je tam aktivní časovač tak otevřenou pozici AOS uzavře i mimo "povolené" hodiny (Samozřejmě ale až k tomu dostane korektní signál ! Nezavře ji jen kvůli tomu že už má "padla".). Dnes jsem to nechal běžet s časovačem a přesně tak se zachoval - pozici zavřel 12:40 EST na EXIT signálu (den skončil v plusu 14 pips). Čili nejjednodušší je nedělat nic a nechat systém ať to udělá za tebe :) Samozřejmě můžeš systém kdykoliv zastavit, pozici zavřít ručně a pak třeba ráno systém zas zapnout.
 4. marek

  Obchodní strategie

  Namodro Asi to víš, ale zmíním se o tom - broker Oanda umožňuje libovolnou velikost lotu. Takže např. místo minilotu (10000$, 1pip=1$) je možné si zvolit lot o velikosti třeba 1000$ kde 1pip=0,1$ pak tedy 100 pipsový stoploss znamená risk 10$. Není to asi na zbohatnutí, ale na ověření strategií naživo s menším riskem by to někdo mohl uvítat. Případně se to může hodit i ve tvé situaci kdy potřebuješ najednou otevřít víc pozic s většíma stopkama a není k dispozici "pohodlný" kapitál ani na běžné miniloty. Zkoušel jsem jen demo Oandy - neumí to vůbec nic (ve srovnání s VT), někteří to řeší tak
 5. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  Standby tentokrát je to férové ZIPko takže jen rozbalit, systém je uvnitř Pozn. systém je vachnikdův, já jsem tam jen vlepil tu možnost vybrat si ve kterých hodinách bere signály ;)
 6. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  To vachnikd Důvody pro vložení omezovače obchodních hodin mám dva: jednak se mi zdá že většina systémů funguje v trhu "kde se něco děje" a pak pokud budu chtít použít systém ne jako automat ale jako vodítko pro manuální obchodování tak mi nadefinování obchodních hodin ukáže pomocí profit displaye jak úspěšný byl byl kdybych u toho seděl. Pokusil jsem se program upravit podlé tvé rady, ale nejsem progrmátor takže výsledkem si nejsem úplně jistý - je to asi maximum co ještě zvládnu :-) Mám jen demo a na něm historii v tuto chvíli max. 1140 barů, výsledky bez omezovače na Eur/Usd 239pips (
 7. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  To vachnikd Hmm, tak chybička se vloudila - tím že zakážu vstupy v učitém čase tak pokud byl tento vstup zároveň výstupem z přechozí otevřené pozice tak se neprovede ani to uzavření a čeká se až na regulérní exit, který se provede i v "zakázaném" čase... (td)
 8. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  To vachnikd Pokusil jsem se do systému integrovat filtr obchodních hodin (tak aby bral jen signály z London a začátku NY, 2:00 až 11:00 EST), který jsem odněkud vykuchal :) Moje demo mi teď nabízí jen maximálně 1100 barů, ale i tam se to projevilo pozitivně - snížil se o dost počet obchodů a zisk mírně vzrostl. I na jiných párech to mělo stejný efekt. Bohužel nejsem zkušený programátor tak doufám že jsem tam nic nepokazil ;) Mrkni se na to, třeba to shledáš užitečným.
 9. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  To galant Pokud zkoušíš ty AOS co jsou standardně ve VT (bez úprav) tak ty by měly otevírat a zavírat spolehlivě. Za jakékoliv importované nebo změněné se ručit nedá :-) Možná ale bude problém jinde - nepokoušej se spustit AOS pokud jsi předtím otevřel pozici ručně (kromě toho AOS který si s ní vysloveně umí poradit např. Trailing Stop Loss). Podle mě chtějí mít AOS při spuštění vždy graf "čistý" bez dříve otevřených pozic. Spuštěný AOS si tedy sám pozici otevře a sám zavře. Samozřejmě opačně to dělat lze - tedy nechat AOS otevřít pozici, pak ho vypnout, ručně vystoupit (třeba na profit targ
 10. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  To namodro Ve skriptu místo 0.0020 napiš třeba "DelkaSvice", takže to bude vypadat takto: ... AND abs(ref(CLOSE,-1)-ref(OPEN,-1))
 11. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  To namodro Ano, jde to zaměnit. Koneckonců si to můžeš vyzkoušet :-) Jinak obecně pokud někde ve skriptu VT uvidíš písmenka O, H, L, C pak je to to samé jako by tam bylo napsáno OPEN, HIGH, LOW, CLOSE (a tedy systém sem dosadí tu kterou cenu ze svíčky - a to buď z aktuální svíčky, která je právě "vykreslována" nebo pomocí příkazu ref(CLOSE,-1) ze svíčky předchozí).
 12. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  To namodro Pokud ti jde o předchozí svíčku tak zkus přidat do "otevíracího" příkazu podmínku: ... AND abs(ref(CLOSE,-1)-ref(OPEN,-1))
 13. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  To Warrior Nevím sice jestli něco takového existuje ani jak to používat, ale ve skriptu to byl prográmek na dva řádky tak jsem ti to napsal. Soubor rozzipovat a indikátor importovat.
 14. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  To Volf Ahoj, to co píšeš by mě vůbec nepřekvapilo, už v prvním příspěvku jsem psal že o pár svíček navíc a už to celé může vypadat jinak. Ovšem nezdá se mi na tvém screenshotu exekuce příkazů - pokud máš stejné nastavení a stejný systém pak by na tom kousku co vidím to mělo dávat stejné signály a stejné profity jako u mě - pouze celkový profit by byl jiný. Když se podíváš na obrázek se stejným úsekem který přikládám tak už na prvním signálu je neshoda - sice je na stejném místě, ale mě jde do mírného zisku (+6) ale tobě do ztráty a tedy vstup musel být jiný. Pak u mě následuje uzavření lo
 15. marek

  Indikátory a obchodní systémy

  To Volf U počítadla jsem manuálně přepočítal prvních cca 15 obchodů a pak několik náhodně, vše sedělo. Bohužel ten problém s počtem svíček v demu jsem už popisoval zde: www.financnik.cz/forum/read.php?13,1663,7576#msg-7576 . Mám nastaveno 2048, ale teď dostanu jen 1700 na 10min. To honzas Je jasné, že se parametry takového systému musí nastavit na každý pár a timeframe zvlášť. A samozřejmě není zaručeno, že to bude fungovat na všech. A bohužel především není jisté že to bude v budoucnu fungovat obstojně i na těch kde to jede nyní - no uvidíme :-) Myslím si ale, že když má něco poten
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.