Jump to content
Co nového? Mé kurzy

greenhorn

Members
 • Počet příspěvků

  269
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem greenhorn

 1. greenhorn

  Programování v MT4

  dejv04:
 2. greenhorn

  FX trade-book

  VELKE DIKY!!!
 3. greenhorn

  FX trade-book

  To nevadi. Prestavam tedy zapisovat :D V jaky den to tedy priblize bude mozne stahnout? Dekuji. GE.
 4. greenhorn

  FX trade-book

  Diky za rychli odpovedi (tu) Je mozny export dat do nove verze deniku a nebo bude lepsi kdyz pockam na novou verzi? GE.
 5. greenhorn

  FX trade-book

  Aha ... takze tvoje odpoved "uz to tam je, len sa to vola exit1, exit2, exit3 a je tam viac moznosti" byla smerovana k novemu deniku? GE.
 6. greenhorn

  FX trade-book

  Nejsou mi jasne 2 veci ;) 1.) Kde se objevi v zalozce obchody Exit 1 a 2 pokud chci pouzivat MM 1 nebo MM 2 2.) Pokud pouziiju "zobrazi MM3" a zapisu si Exit 1 a 2 v jake zalozce uvidim jaky Exit je nejziskovejsi? Diky
 7. greenhorn

  FX trade-book

  Dalsi vec by byla dobra kdyby se dali nastavit dalsi 2 vystupy ("close2" a "close3"). Ja napriklad testuji system, kde je pouze jeden mozny vstup ale 3 ruzne vystupy. Diky. GE.
 8. greenhorn

  FX trade-book

  Saqe a Luke .. DIKY ZA SUPER PRACI. Jaky je status nove verze? To manualni nastabeni velikosti lotu by se dost hodilo. Diky. GE
 9. greenhorn

  COT - Committment of Traders

  když jsem to rozebíral, tak jsem si nikdy nevšiml nějakých rozdílů. Prostě když Hedge potřebovali mít cenu nahoře, tak to udělali. Když dole, zařídili opak. Hodně zdaru. Greenhorn.
 10. greenhorn

  Angličtina

  Tyto stránky jsou vhodné pro procvičování čtení v kombinaci se současným poslechem. Zajímavá bývá "Weekly TV Feed". Jsou to zprávy čtené hlasatelem a s titulky. Jsou cca 25 minut dlouhé a jsou ze tří částí: politiky, ekonomie a zdraví, nebo životního stylu. www.voanews.com/specialenglish/index.cfm Greenhorn.
 11. greenhorn

  PFG

  Pterodaktyl: přeci jenom skoukni videa, která jsou na stránkách PFG k dispozici. Dozvíš se hodně zajímavého. Jak zadat kontraktbí měsíc,jak otevřít nové okno s grafem, jak nastavit graf s indikátory, jak zadávat příkazy a Stop Loss do trhu, jak celkově obsluhovat DOM.... Já měl nainstalované obě platformy od PFG. Fast i ProTrader. Takže pokud bych Ti sem něco psal, mohlo by to být z té druhé. Už jsem to odinstaloval, takže Ti nemohu hodit zádný screen. Sorry. Greenhorn
 12. greenhorn

  PFG

  pterodaktyle, s největší pravděpodobností nemáš zadaný kontraktní měsíc. Takže Tvoje platforma neví jaká data si má stahovat a zobrazit. Skoukni videa, která jsou na stránkách PFG k dispozici. Greenhorn.
 13. greenhorn

  obchoduje někdo přes Global futures?

  pro všechny: díky všem, kdo se zapojili do diskuze. Myslím, že toto vlákno zaznamenalo slušný posun dopředu a že to bude ku prospěchu nejem mě, ale i dalším. Rozhodl jsem se to ještě neuspěchat a kvůli argumentům, které tady zazněly to pravděpodobně přehodnotím. Nebudu rozvádět prsonální záležitosti, ale především hrabal s 911 mě přesvědčili se Sierrou, takže se pokusím jít v jejich stopách. Hlavně Sierra, možnost vyměňovat si s kolegy studie atd... Ale abych to nezamluvil, tak se ještě vrátím k mé ( asi již bývalé) potřebě česky hovořícího brokera. S možností používat Sierru pro mne totiž tato potřeba z jasných důvodů poměrně silně klesá, asi nebude potřeba řešit něco v souvislosti s platformou a těch dalších záležitostí by nemělo být tolik. Greenhorn.
 14. greenhorn

  obchoduje někdo přes Global futures?

  Ahoj. pentax: pokud uvažujete převážně o pozicích, pak souhlasím s Tatianou, myslím, že Kos se vyzná, dobře se s ním komunikuje a poplatky jsou rozumné. Během prvních obchodů mi na svém monitoru sledoval zadávání příkazů atd. Výhodou je, že mu můžete volat na CZ číslo Vodafone a to má roamingováno do USA. Na ID to rozhodně není. Ty jeho poplatky dokážou pěkně narušit obchodní systém. hrabale: jó to bejvávaly časy...... Na ryze angl. brokera si zatím opravdu netroufnu. I když teď jsem vyplňoval papíry na 2. účet a přesto, že to Kužel z GF nekontroloval a dal to rovnou ke zpracování, tak už to bylo o něco snazší. Možná si potřetí troufnu i někam na čistě anglické území. Tatiano, hrabale: Pokud byly důvody odchodu od GF jiné, než výše komise, napište je prosím. Zatím díky a zdar. Greenhorn.
 15. greenhorn

  obchoduje někdo přes Global futures?

  Zdravím kolegové. Díky za odpovědi, pomohly mi ujasnit si situaci. Nejspíš to bude GHCO kvůli poplatku 0,50 na RT. (Až budu mít víc než 100 RT, tak to už bude o něčem jiném...) Některé prvky mi vyhovují v Best fast od PFG, takže to budu mít spuštěno vedle na notebooku. Zase se tam tak dobře nepracuje s Trend Line, zadávání SL a jeho sledování je taky lepší u GlobFutures Zkoušel jsem kdeco od brokerů s českou podporou, ale nikdy jsem nenašel tu ideální. Ale to je asi normální. Takže tohle mi připadá jako dobrý kompromis. Ahoj. Greenhorn.
 16. greenhorn

  obchoduje někdo přes Global futures?

  Prosím kolegy, kteří mají reálné konto u GF, aby se podělili o to, jakou variantu ( RCG nebo GHCO ) si vybrali a proč. P. Kužel uvádí ve svém mailu komise pro S&P... předpokládám, že pro ER2 budou stejné. Nakonec, jak to tedy je s placením platformy jestli 0,5$ za RT, nebo 50$ měsíční paušál. Informace, které zatím mám jsou rozdílné. ( viz. např příspěveh hrabala ze 2.2.07) A pokud by bylo možné nakonec přihodit ještě nějakou tu referenci. Nebo spíš zkušenost po nějaké době spolupráce ( slippage ap.), i když toto vlákno jsem pročetl, tak budu také vděčný. Díky. Greenhorn.
 17. greenhorn

  Začátečnické rozpaky

  Zdravím, petrtop problematikou velkých hráčů v pozičním obchodování jsem věnoval asi půl roku studia. I když se nepokládám za zkušené, tak přeci jenom ještě zareaguji trochu konkrétně ta Tvůj dotaz. Podle mě má Tvůj broker pravdu pouze z poloviny. Ano, velcí hráči ( říkám jim BigBoys - BB) obchodují jinak. Na trh totiž přistupují s jinou filozofií, než my spekulanti. Mají jiné zájmy a plní jiné úkoly. Navíc jsem přesvědčen, že mají ve svých rukou všechny "trumfy" a že burza je ušita na míru právě jim. Tady s Tvým brokerem souhlasím. Ovšem s druhou polovinou odpovědi, že totiž BB spekulanty s malými účty zničí, tak s tím nesouhlasím. Myslím, že toho není třeba se obávat, pokud spekulant ví, co se v trhu právě děje, co BB chystají. Pak je možné obchodovat téměř to samé, co dělají oni. I když třeba s jedním kontraktem. Myslím, že ve spolupráci s dalšímy tradery z tohoto servu ( všechny Vás zdravím !) jsme toto téma poměrně podrobně rozebrali v tomto vlákně: www.financnik.cz/forum/read.php?7,11127 Pokud se rozhodneš si to přečíst, tak si pro začátek přečti poslední dvě stránky v tomto vláknu. A pak to vezmi pěkně od podlahy ze začátku. Mě osobně tohle téma hodně dalo a ujasnilo mi pohled na burzu jako systém. Hodně zdaru ve Tvém obchodování a případném studiu COT. greenhorn
 18. greenhorn

  BEST online trading

  Zero, vedle grafu se vyberte ve čtvrtém bílém políčku shora SimmAccount1 a máte po problému. Videa k platformě, kterou testujete jsou zde: http://www.tmdownloads.com/videos.html Mnoho zdaru, Greenhorn.
 19. greenhorn

  PFG

  TomasN: Data ER2, která chodí na DEMO jsou 100% kvality. Mam to ověřeno od kolegů, kteří jedou přes IB. Mnoho zdaru. Greenhorn.
 20. greenhorn

  PFG

  AxemaneX, pro papertrading nemusíš zakládat účet. Stačí pravidelně obnovovat DEMO. 8. 12. jsem dával do tohoto vlákna odkaz na download platformy a na formulář k založení DEMO účtu. O reintalacích jsme v tomto vlákně také diskutovali. Mnoho zdaru. Greenhorn.
 21. greenhorn

  PFG

  Aldamite, navážu na příspěvek Mariána. Vystihl to přesně i s názorným příkladem Woodistů. Váš obchodní systém by měl vycházet přímo z Vás, aby ladit s s Vaší psychikou. Dbejte na to, aby Vás co nejméně psychicky zatěžoval. Je celkem jedno, jaké prvky v něm použijete, hlavní je aby Vám to sedělo a pár měsíců fungovalo v papertradingu. Harpoon Capitalu je věnováno celé vlákno v sekci Brokeři. Jedná se o firmu, která sídlí v Chicagu, já nevládnu angl., tak pro mne bylo podstatné, že mohu komunikovat česky. K tomu sytému.Je to celkem banální metoda odrazu od Trend Line. Používám v něm i Bid/ Ask z DOMu. To abych viděl snahu "tahat" mým směrem. A právě proto se nedá backtestovat. A v takovém okamžiku nastupuji. Šetří to psychiku a velikost SL. Pro zajímavost: v 11:25 by se mohlo zdát, ža byly splněny podmínky vstupu, Jenže na DOMu jsem neviděl snahu tahat do shortu. Taky bych se ještě chvíli trápil v chopu. Zbytečně. Je to hodně o kázni, psychice ALE hlavně mnoha hodinách " výcviku " v real-time grafech. Mnoho zdaru. Greenhorn.
 22. greenhorn

  PFG

  aldamite, časem jsem si ověřil, že Fast je jako zdroj dat dost dobrý. Jenže já mám u Harpoonu ( dělá pro PFG) vražedné komise pro ID. A tak čekám, s jakými podmínkami přijdou Tomáš s Petrem od PFG. Jinak mi z Harpoonu řekli, že Fast je za 60$ měsíčně. Jeden čas jsem si pohrával i s myšlenkou sledovat Fast se vším tím zakreslováním, jak jsem si na to zvykl a klikat do nějakého primitivního okénka od kohokoli. Co Vy na to ? Jinak mě to přeinstalování nevadí, protože moje strategie se nedá backtestovat (bohužel). Nepoužívám žádné indikátory a vše potřebné si beru přímo z trhu. Takže budování takové strategie je možné dělat pouze on-line. Nepotřebuji tedy historická data, ale konečně jsem začal psát deník pocitů a poznatků - vše co zapomenu je nenávratně ztraceno s backtestem si to už nemohu ověřit. Tím jsem chtěl pouze napsat, že se na využití Fastu možná díváme rozdílnými pohledy... Hodně zdaru. Greenhorn.
 23. greenhorn

  PFG

  aldamite, zpočátku jsem se pokoušel zachránit alespoň nastavení grafů. Jenže nejsem nijak soft, znalý a tak jsem se časem vypracoval na kompletní reinstalaci cca za 20 minut i s nastavením všech věcí kolem. Pro jistotu mažu i adresář v PrgFiles. Většinou mi to funguje i 1 a 1/2 měsíce. Takže už se to nesnažím řešit. Pro zajímavost, jak jsem tady vždycky nadával na verzi BEST, tak u PFG udělali verzi Best-Pro trader. Vypadá to zajímavě, ale ještě jsem to netestoval. Určitě to v nejbližší době udělám, nový Best Pro-trader vypadá na první pohled zajímavě. Je za 49$ na měsíc. www.pfgpro.com/home.html?LSD=pfgbest.com&LSC=PFG%20Web%20Site&BID=&CID= Mrzí mne, že jsem nemohl nějak zásadněji pomoci. Hodně zdaru. Greenhorn.
 24. greenhorn

  GRAINS - CORN (kukuřice)

  Zdravím všechny, ano, když si vybírám, co bych chtěl obchodovat, tak na prvním místě zvažuji, jesti jsem schopen to obchodování unést po psychické stránce. A nejsem si jistý, jestli bych jako začátečník s účtem 3 - 5000$ zvládal kukuřici. Jako alternativu pro ostré zvykání na trhy bych viděl např.mini Soybeans. Prosím, má zde někdo zkušenosti s likviditou ? Hodně zdaru. Greenhorn.
 25. greenhorn

  PFG

  Novější je PFG Fast Download včetně videa, jak se to nastavuje: www.bfastdownloads.com/ Měsíční DEMO se zaregistruje zde: www.pfgbest.com/fast/signup.asp Podle mého: PFG Best je naprosto katastrofální. Škoda komentovat. S Fastem nám výborné zkušenosti v testovacím provozu. V reálu jsem na něm ještě neobchodoval. Do PC se nechá nainstalovat běžně několikrát po sobě, chce to jen jiný mail. Jestliže v IB mělo v poslední době výpadky dat, pak PFG Fastu se to netýkalo. ( Mám 9ti měsíční zkušenost) Jako zdroj dat je to spolehlivé. Dokonce uvažuji, že na PFG Fast (DEMO) budu koukat a klikat někde jinde. Uvítal bych, pokud má někdo s PFG Fastem reálné obchodní zkušenosti, aby to sem napsal. Hodně zdaru. Greenhorn.
×
×
 • Vytvořit...