Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

attivo

Members
 • Počet příspěvků

  248
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem attivo

 1. attivo

  NinjaTrader - cenová politika.

  Bohužel, akce byla jen do 27.7.
 2. attivo

  NinjaTrader - cenová politika.

  Akce bohužel jen do zítra - NT lifetime license o 100 $ levněji na pozvánku. Můžu pozvat kdyby byl zájem...
 3. eggoide: Zkuste ve Fio zřídit běžný účet vedený v USD. Z něj pak můžete posílat přímo USD kam potřebujete. Vedení účtu by mělo být zdarma.
 4. attivo

  NinjaTrader - prosím o radu II

  Bernacek: Jde to i bez karty. Stačí poslat peníze jako kredit klasickým bankovním převodem v korunách na účet u Unicredit Bank v ČR. Návod najdete v Paypalu v záložce My Account – Top Up. Do druhého dne byste měl mít peníze na paypal účtu. Asi lepší volba než registrovat cizí plat. kartu. Číslo účtu tam mají v nějakém divném formátu, to 2700 na konci je kód banky.
 5. nighthero: IC jsou celkem 4 opce, legování může být buď po CALL a PUT spreadech jak píšete v dotazu nebo po jednotlivých opcích, což je patrně případ který tady už byl zmíněn. V případě že očekáváte pokles, můžete vypsat CALL opci hned a až po poklesu trhu dokoupit vzdálenější CALL opci levněji – získáte větší premium (neberu teď v potaz volatilitu). Pokud ale trh naopak vystoupá, jste v trhu pouze s vypsanou CALL opcí a tudíž čelíte teoreticky neomezené ztrátě protože nejste nijak krytý koupenou opcí. Jinými slovy jde o nesměrovou strategii, kterou ale obchodujete směrově. K druhé otázce – proč vypisovat i spodní nohu: to je věc obchodního plánu. Můžete, nemusíte, záleží co vlastně chcete obchodovat a podle toho se zařídit. Získáváte další premium, na druhou stranu riskujete že trh půjde dolů "hodně" a proděláte. Nejlépe asi odpoví backtest, univerzální odpověď neexistuje.
 6. attivo

  NinjaTrader - prosím o radu II

  Coolman: Pro stop loss je lepší používat příkaz stop market, nikoliv stop limit (nemusí být vyplněn). V DOMu - Ctrl+prostř. tlačítko myši na ceně kam chcete umístit SL. V Chart traderu - pravým tlačítkem myši na ceně kam chcete umístit SL a vyberete příkaz. V Control center - záložka Orders - vyplníte co potřebujete. Doporučuju prostudovat Help - Submitting Orders.
 7. attivo

  NinjaTrader - prosím o radu II

  okam: V "Tools - Account connections" vytvoříte připojení dle instrukcí (zadáte přihlašovací údaje) a pak se připojíte ("File - Connect - vytvořené připojení"). V záložce "Accounts" v control centru byste měl vidět svůj live účet.
 8. attivo

  Mirus Futures - Zen-Fire II

  Alexik30: To bylo z důvodu že Fio používala pro zahr. platby sběrný účet u ČSOB a protistraně se tak nezobravalo jméno majitele účtu. Dneska už by to nemělo platit, během loňského roku už to vyřešili a platby teď chodí přímo z vašeho účtu. Zkuste zavolat do Fio banky a zeptat se přímo jich, já fundoval loni v eurech (europlatba do AMP) a prošlo to bez problémů, s USD osobně zkušenost nemám, ale už by to taky mělo jít.
 9. Nebo sdílet přes Windows Live Skydrive, to je asi nejjednodušší. Synchronizace funguje bez problémů. Výhoda je pak přístup do poznámek i přes web, pokud jste na PC, na kterém není nainstalovaný OneNote.
 10. attivo

  EXCEL - rady a tipy

  Jeicop:
 11. attivo

  EXCEL - rady a tipy

  Pro mě asi nejjednodušší je sledovat aktuální drawdown a z toho pak zjistit největší. Stačí najít maximum na equity a odečíst aktuální hodnotu. Používám trochu jednodušší vzorec než t.o.m.
 12. attivo

  Technická poznámka

  Měl bych takový návrh; šlo by pro Spready zavést samostatnou sekci na hlavní straně fóra jako mají Akcie, Opce, atd.? Přece jen je to dost specifický styl obchodování, byť s futures souvisí, ale mezi ty ostatní témata v sekci Futures (ropa, Joe Ross, price action), to úplně nezapadá. Já třeba pročítám fórum přes RSS a denně mi tak chodí spousty příspěvků z vlákna Spready (je tam docela živo), které akorát mažu, ale ostatní vlákna ve Futures si rád přečtu. Nemám nic proti spreadům, jen ať si každý může vybrat a sledovat témata která ho zajímají.
 13. attivo

  Joe Ross

  Já ji kupoval už dávno, třeba to dneska vypadá zase jinak. Reklamovat jsem to nechtěl, protože na jejich fóru si na kvalitu stěžovalo spousta lidí a spíš jsem měl obavu že by mi poslali ještě horší kus. Je to sice trochu nepohodlné listovat a hledat, nicméně obsah tím nijak neutrpěl.
 14. attivo

  Joe Ross

  mdas: Výtisk co mám já (Jak vydělávat...) taky vypadal na první pohled OK, až při čtení jsem zjistil, že stránky na sebe nenavazují a jsou tam vlepené jak to přišlo někomu pod ruku. Aspoň že tam jsou všechny a očíslované.
 15. attivo

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  hirens: Mně funguje bez problémů, ale píšou u NT něco o možných problémech od 29.6. se Zen Fire. Stačí prý smazat existující connection a znovu vytvořit. Zdroj: www.ninjatrader.com/Advisory/Advisory7.php
 16. attivo

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Julis: Taky jsem nad tím pátral, ale ta složka s daty je natvrdo nastavena do Dokumentů. A tam zapisuje NT nejvíce dat. Řešení je asi jedině přesunout celou složku Dokumenty na ten druhý disk. (Pravým tlačítkem na Dokumenty - Vlastnosti a tam je někde záložka umístění, je třeba pak nastavit správnou cestu aby si s tím rozuměly i ostatní aplikace co využívají složku Dokumenty.) NT můžete mít nainstalovaný na SSD, tam se nic nezapisuje, třeba se bude rychleji spouštět.
 17. attivo

  NinjaTrader - prosím o radu

  lordberry: Vytvořte třeba vlastní session přes Tools - Session manager - New a pak použijte v grafu v Data series jako session template.
 18. attivo

  NinjaTrader - prosím o radu

  wolley66: Já jsem měl stejný problém, nakonec mi změnili datafeed na zen-fire, kontaktujte Mira a domluvte se s ním.
 19. attivo

  Zen-Fire - Mirus Futures

  Jo, to bude ono. Stačí najet na Help - License key, tam ho můžete měnit jak chcete. Najdete ho na té stránce co je na tom prvním obrázku co jste sem dal.
 20. attivo

  Zen-Fire - Mirus Futures

  Kamco003: Zkontrolujte zda máte dobře zadaný license key. Podle něj NT nabízí připojení a další vlastnosti, případně restartujte NT (kontrola probíhá při spuštění).
 21. attivo

  NinjaTrader - prosím o radu

  Stranger: Měnit barvu pozadí lze jen pro sim, pro live nelze. Je to z důvodu aby si uživatelé byli jisti kdy mají přepnuto na live.
 22. attivo

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III

  stranger: Ten přišel jako první email v angličtině, potom to Miro posílal přeložené. Když tak napište Mirovi ať vám to pošle.
 23. attivo

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III

  Taky mi strhli 2 x 55 za březen a duben, jestli to souvisí s tím CQG nevím, data mám od Zen-fire. Uvidíme co nám řekne Miro.
 24. attivo

  NinjaTrader - prosím o radu

  syrda: 1) kliknutím na P/L měníte hodnoty tick/částka/procenta, obojí zároveň nejde 2) vycentrování - v pravém horním rohu panelu F ve čtverečku, platí i pro panely s indikátory. Symbol je tam pouze pokud graf není "vycentrovaný".
 25. attivo

  NinjaTrader - prosím o radu

  stranger: Více simulovaných účtů lze pouze v placené verzi NT. Ve free verzi (demo) je pouze jeden účet - Sim101. Stačí si otevřít help, kapitola Multiple simulation accounts.
×
×
 • Vytvořit...