Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Motley

Members
 • Počet příspěvků

  131
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o Motley

 • Hodnost
  Advanced Member
 1. Motley

  Katzz - můj obchodní žurnál a plán do budoucna

  Ahoj Katzz Protože si myslím, že k tomu mám co napsat, tak si dovolím ti na některé tvé otázky odpovědět nebo aspoň dát podmět k zamyšlení. Rozdělím to do několika bodů. 1) Na jakém vzorku dat si svojí statistiku udělal a s kolika obchody? Osobně si myslím, že k relevantnímu backtestu je potřeba aspoň kolem 1000 obchodů, nejlépe několik tisíc, za co možná nejdelší období, tak aby si dokázal obsáhnout pokud možno co nejvíce různorodost prostředí trhu. Backtest který má jenom 200 - 300 obchodů je nedostatečný, protože trh se pořád mění a takovouto statistikou ty změny nemáš šanci pr
 2. Motley

  Jaký time frame využíváte pro sledování Big Picture

  Nevim jestli to pomůže, ale žádný, obchoduju 1 min
 3. Motley

  Historická data

  Možná je cesta zkusit trial od iq feed - pravá kvalitní ticková data a v případě trial zadarmo
 4. To mirdo Co třeba vymyslet svůj vlastní systém? :)
 5. Motley

  Katzz - můj obchodní žurnál a plán do budoucna

  To Katzz vystupuješ na fixním PT? V tom případě by byl možná lepší aspoň klouzavej průměr nebo něco podobnýho...
 6. Motley

  CO VÁS V TRADINGU TRÁPÍ?

  1) neschopnost soustavně pracovat, lenost, disciplína 2) větší soustředěnost, disciplína, pracovitost 3) inteligence, vzdělání, analytické myšlení
 7. Motley

  Motley: Můj žurnál cílů a progresu

  Pro mne bude sim sloužit spíš k tomu, abych si ověřil, že systém funguje po technické stránce - vstupuje a vystupuje tam kde má...a případně vychytal technické chyby. Bude to trochu náročnější v tom, že chci obchodovat z Matlabu a ne z all in one řešení typu TS, kde je napojení na data i posílání příkazů již vyřešený. Někdo dělá to , že systém nechá obchodovat třeba půl roku na simu, aby viděl je systém vydělává i na budoucích datech, někdy to i může i zachránit účet :). Taky je ale pravda, že se sim od realu hodně liší, nejsou tam komise, slippage...Já si věřim, že můj systém bude robustní, t
 8. Motley

  Motley: Můj žurnál cílů a progresu

  Promiň, ale svoje osobní důvody, k čemu chci peníze, si nechám pro sebe. Navíc je to trochu offtopic, tenhle žurnál se týká cílů a prograsů v tradingu, ne v mém osobním životě :)
 9. Motley

  e-mini trhy

  asi jo Honzo, možná plácám blbosti, já jenom, že dost často jsem se na zahraničních forech setkal s pojmy spread a slippage a nebylo mi jasný, jakej v tom je rozdíl.
 10. Motley

  e-mini trhy

  Ono je dost častý v případě Slippage zmatení pojmů. Já bych to rozdělil na dva pojmy, jeden je Spread, při něm dochází ke skluzu díky rozdílu bid a ask, většinou dosahuje jednoho ticku, ale v případě rychlejších pohybů a přetlaku jedné ze stran (bidů a asků) může prostě dojít k tomu, že první nabídka na spárování v orderbooku díky algoritmu burzy je i dál než jeden tick. Spread nevzniká tím, že by se trh od odeslání příkazu, k jeho exekuci na burze trh nějak pohnul, ale prostě proto, že se market příkaz musí spárovat okamžitě, tudíž i za horší cenu. Druhý pojem bych potom nazval Slippage, ten
 11. Motley

  Motley: Můj žurnál cílů a progresu

  To Katzz Teď ještě zpřesňuju vstupy - jejich načasování. V současnosti má systém přes 2000 řádků, mám s tim dost práce...Doufám že budu hotovej někdy na konci srpna. V září potom přijde další výzva - napojení softwaru na IB API plus pravděpodobně nějakej externí datafeed. Co se týče motivace proč uspět, tak tam je to myslim celkem zřejmý - peníze :) Ostatně jakou jinou motivaci by člověk měl na burze mít? :)
 12. Pokud chcete používat TS, tak ho také musíte mít jako brokera, lze ho potom napojit na IB přes nějaký třetí software. Jinak většinou lidi co jsou u TS, tak ho taky používaj jako brokera, má celkem solidně dobrý komise a i data jsou lepší než např. u IB.
 13. Motley

  TF-E mini Russel 2000 PA system II

  Klepíno: přijde mi, že vstupuješ dost proti trendu, protitrendový strategie jsou daleko těžší k obchodování vzhledem k výdělku než trendový. Zkus vstupovat spíš do trendu.
 14. Motley

  TF-E mini Russel 2000 PA system II

  Oh pardon, to měla bejt reakce na Pavla K. , nějak jsem se překoukl
 15. Motley

  TF-E mini Russel 2000 PA system II

  To Taraka: Právě proto chci udělat AOS mýho systému - kvůli rychlosti rozhodování a bez psychickýho tlaku, bohužel můj systém je založenej na price action a je docela náročnej na programování (teď mám napsanejch 3000 řádků a to jsou zatim jenom vstupy :)) . Systém chci nahodit na 1min TF, protože to zase umožňuje obchodovat s více kontrakty a diversifikovat risk...U delšího TF bych na 4 kontrakty potřeboval takových 50K a to už je moc...kdyžtak pozdějc :)
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.