Jump to content
Co nového? Mé kurzy

Millis

Members
 • Počet příspěvků

  137
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Millis

  Převod peněz z ČR k IB

  Doporučuju posílat do IB peníze přes jejich německej účet - převod v rámci SEPA stojí pár set Kč, například u ČSOB 250 Kč, žádný % z částky. Instrukce k převodu přes Německo Vám na vyžádání z IB pošlou.
 2. Millis

  Přes koho obchodovat ?

  lanka: omlouvám se za trochu zpožděnou reakci :-) u německých brokerů není s komunikací v angličtině žádný problém, pokud můžu doporučit brokera na certifikáty, tak flatex. Osobně můžu pomoci se založením účtu u společnosti ViTrade (bývalý E-Trade), jsou sice trochu dražší, ale pořád lepší alternativa, než BrokerJet. U BrokerJetu nejsou problémem jenom poplatky, ale také omezená nabídka investičních certifikátů. klidně bych si troufl tvrdit, že v nabídce brokerjetu chybí přes polovinu investičních certifikátů obchodovaných na německých burzách. Pokud na německých screenerech pro certifikáty hledáte hodiny investiční certifikát, který přesně sedí vašemu záměru a pak zjistíte, že ho přes brokerjet nekoupíte, tak to často naštve více, než ty poplatky :-). Mám pocit, že pravidla mi nedovolují zmiňovat konkrétní společnosti, ale řekl bych, že s trochou hledání by to neměl být problém ;-)
 3. krabat: v tom případě budeš potřebovat real time data z burzy a to je zadarmo problém. Nejlepší na to bude asi Ninja Trader, viz. www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-1.html , tam jsou snad po registraci pár týdnů real time data zdarma. Registraci pak můžeš pokud vím dokola opakovat ;-)
 4. krabat: s jinou platformou u nich obchodovat nemůžeš, volume grafy jdou v Meta Traderu naprogramovat, při troše hledání na to najdeš již hotovej script, ale bude ti to stejně k ničemu, neboť ukazatel volume u XTB neukazuje skutečnej zobchodovanej objem, nýbrž počet změn ceny za danou periodu (lze dohledat na stránkách XTB). Pokud například Volume u XTB ukazuje hodnotu 500 za den, znamená to pouze, že se ten den pohnula cena daného instrumentu 500 krát, nikoliv, že se na daném trhu zobchodovalo 500 kontraktů, jako je tomu například u futures. Volume grafy u XTB tak téměř ztrácejí smysl. Pokud tohle všechno ale víš a přesto chceš obchodovat podle volume i u XTB, vyhledej si příslušnej script. Měl by být i na finančníku někde v sekci o Forexu.
 5. Millis

  Prevod penez do USA

  Řada amerických brokerů umožňuje poslat peníze přes jejich účet vedený v některé ze zemí EU. V případě IB jsem posílal peníze přes Německo, na vyžádání Vám pošlou kompletní instrukce k převodu. Musíte sice spoléhat, že vám stejnou částku, jakou jim pošlete na účet v Německu přičtou na váš účet v USA, ale ještě jsem se nesetkal, že by v tom byl někdy nějaký problém. Převod potom stojí u většiny bank v rámci EU pár stovek, např. u ČSOB 250 Kč.
 6. Millis

  X-Trade Brokers

  jj u XTB maj uplně jinou velikost kontraktu, viz. jejich "specifikační tabulka finančních nástrojů". Třeba to tak i proto maj, aby jakýkoliv srovnání bylo co nejtěžší, páč běda kdyby si to každej uměl spočítat a zjistil že je to vlastně desetkrát dražší :-).
 7. Millis

  X-Trade Brokers

  hankeys: To nechápu, když ti gap přeskočí stop-loss, tak nebudeš vyhozenej na stop-lossu, ale za otevírací cenu, tj. za stejnou cenu co bys uzavíral druhej obchod, takže jsi na nule, respektive platíš spread :-)
 8. Millis

  X-Trade Brokers

  Tak jsem si ze zvědavosti znovu přečetl obchodní podmínky a podle nich to vypadá, že už se pokyny realizují férově, tzn. pokud ti gap přeskočí take profit, vyplatí ti dokonce nadměrný zisk, což za mě stoprocentně nebylo. Zajímalo by mě jak je to nyní ve skutečnosti, Kdyžtak se omlouvám za první dezinformaci, už je to pár let co jsem s nimi neobchodoval. edit: ještě výtah z obchodních podmínek odpovídající na Vaši otázku: 1. Obchodní pokyny s cenovým limitem a Obchodní pokyny s instrukcí k zastavení obchodování se budou vždy provádět za cenu určenou Zákazníkem, s výjimkou uvedenou v bodě 2) tohoto odstavce. 2. Obchodní pokyny s cenovým limitem a Obchodní pokyny s instrukcí k zastavení obchodování realizované v čase otevření trhu budou prováděny za otevírací cenu (počáteční cenu) příslušného Finančního nástroje.
 9. Millis

  X-Trade Brokers

  hankeys: Moje zkušenosti starý tak rok a půl z živého obchodování- budeš exekuován za market, naopak pokud by si zadal limitní pokyn a gap ti ho přeskočil, otevře se ti pokyn za limit a už jsi ve ztrátě :-) to samé platí pokud ti gap přeskočí take profit, potom tě samozřejmě oškubou a dostaneš jen take profit, naopak pokud gap přeskočí stop loss, dostaneš plnou ztrátu. Není to krásný? :-) edit: Na druhou stranu musím uznat, že sám pan Tupý z XTB s tímto vyjádřil nesouhlas, avšak bohužel je to prý v obchodních podmínkách a tak s tím nic neudělá :-).
 10. Millis

  Přes koho obchodovat ?

  V případě investičních certifikátů bych viděl situaci trochu odlišně, neboť na tomto poli zde v ČR není příliš mnoho alternativních možností. Každopádně mojím cílem nebylo přít se o to jaký broker je ten nejlepší, pokud vím tak jsem nenapadl ani Fio, ani Patrii, a už vůbec né nikoho kdo přes tyto společnosti obchoduje ;-) ale pouze certifikáty u Brokerjetu, neboť to je téma o kterém již něco vím. A v případě certifikátů jsou rozdíly oproti konkurenčním zahraničním podnikům narozdíl například od akcií daleko daleko větší ;-).
 11. Millis

  Přes koho obchodovat ?

  V ČR jsou i společnosti, kteří Vám zprostředkují založení účtu u zahraničních obchodníků, s nezměněnými poplatky zahraničních obchodníků, s veškerými výhodami zahraničních obchodníků (individuální účet atd.), zatimco komunikace probíhá zprostředkovaně v češtině...například certifikáty přes Brokerjet je naprostá tragédie, už jen co se poplatků týče...
 12. Millis

  Jakého vybrat brokera na certifikaty?

  Flatex a E-Trade
 13. Millis

  JAK SE TO DELA

  netwar Napsal: ------------------------------------------------------- > Děkuji ti za přání, jak jsem psal všude jsou lidi > a záleží jen na lidech jak se k tomu postaví, já > tu zatím narazil na partu dobrých lidí, kteří se > chtějí něco naučit a hlavně přistupovat ke > klientovi tak aby s ním i nadále mohli > spolupracovat. A to je i moje heslo a je jedno > jestli budu tu nebo támhle. Pokud budou praktiky > takové, které budou ubližovat mému klientzovi a > tím i mě tak se spločnosti loučím, ale zatím tomu > nic nenasvědčuje a doufám, že ani nebude. Co jsem se doslechl tak je propastný rozdíl mezi úrovní pobočky CP v Praze a Brně, v Brně snad prý makléřům dokonce i na klientech záleží, potvrdila mi to jednak jedna jejich administrativní pracovnice a teď dokonce nedávno jedna jejich klientka, která je se svým tamním makléřem spokojena. neděláš Netware náhodou v Brně? .. Já jsem pracoval pro CP v Praze pouhý dva měsíce a naprosto mi to stačilo, abych zjistil, co je to za humus, nechce se mi věřit že bys dělal tam :-) ... Btw. dobrá společnost se najít dá, ačkoliv je to sakra fuška :-)
 14. Millis

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Chtěl bych poprosit o radu, jde nějak v ninja traderu nastavit, aby se mi graf nepřizpůsoboval automaticky aktuálnímu cenovýmu rozpětí, ale aby vertikální osa měla rozpětí řekněmě 100bodů, tj. třeba u YM dolní hranice 6500, horní hranice 6600 (Ale né fixní), a mohl se grafem libovolně pohybovat nahoru dolů, né jenom do strany s tim že se mi vertikální osa stále přizpůsobuje? ... díky
 15. Millis

  Filmy

  Dneska jsem narazil, tak to sem házim: www.elitetrader.com/vB/showthread.php?threadid=66431
×
×
 • Vytvořit...