Jump to content
Co nového? Mé kurzy

Millis

Members
 • Počet příspěvků

  137
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Millis

 1. Millis

  Převod peněz z ČR k IB

  Doporučuju posílat do IB peníze přes jejich německej účet - převod v rámci SEPA stojí pár set Kč, například u ČSOB 250 Kč, žádný % z částky. Instrukce k převodu přes Německo Vám na vyžádání z IB pošlou.
 2. Millis

  Přes koho obchodovat ?

  lanka: omlouvám se za trochu zpožděnou reakci :-) u německých brokerů není s komunikací v angličtině žádný problém, pokud můžu doporučit brokera na certifikáty, tak flatex. Osobně můžu pomoci se založením účtu u společnosti ViTrade (bývalý E-Trade), jsou sice trochu dražší, ale pořád lepší alternativa, než BrokerJet. U BrokerJetu nejsou problémem jenom poplatky, ale také omezená nabídka investičních certifikátů. klidně bych si troufl tvrdit, že v nabídce brokerjetu chybí přes polovinu investičních certifikátů obchodovaných na německých burzách. Pokud na německých screenerech pro certifikáty hledáte hodiny investiční certifikát, který přesně sedí vašemu záměru a pak zjistíte, že ho přes brokerjet nekoupíte, tak to často naštve více, než ty poplatky :-). Mám pocit, že pravidla mi nedovolují zmiňovat konkrétní společnosti, ale řekl bych, že s trochou hledání by to neměl být problém ;-)
 3. krabat: v tom případě budeš potřebovat real time data z burzy a to je zadarmo problém. Nejlepší na to bude asi Ninja Trader, viz. www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-1.html , tam jsou snad po registraci pár týdnů real time data zdarma. Registraci pak můžeš pokud vím dokola opakovat ;-)
 4. krabat: s jinou platformou u nich obchodovat nemůžeš, volume grafy jdou v Meta Traderu naprogramovat, při troše hledání na to najdeš již hotovej script, ale bude ti to stejně k ničemu, neboť ukazatel volume u XTB neukazuje skutečnej zobchodovanej objem, nýbrž počet změn ceny za danou periodu (lze dohledat na stránkách XTB). Pokud například Volume u XTB ukazuje hodnotu 500 za den, znamená to pouze, že se ten den pohnula cena daného instrumentu 500 krát, nikoliv, že se na daném trhu zobchodovalo 500 kontraktů, jako je tomu například u futures. Volume grafy u XTB tak téměř ztrácejí smysl. Pokud tohle všechno ale víš a přesto chceš obchodovat podle volume i u XTB, vyhledej si příslušnej script. Měl by být i na finančníku někde v sekci o Forexu.
 5. Millis

  Prevod penez do USA

  Řada amerických brokerů umožňuje poslat peníze přes jejich účet vedený v některé ze zemí EU. V případě IB jsem posílal peníze přes Německo, na vyžádání Vám pošlou kompletní instrukce k převodu. Musíte sice spoléhat, že vám stejnou částku, jakou jim pošlete na účet v Německu přičtou na váš účet v USA, ale ještě jsem se nesetkal, že by v tom byl někdy nějaký problém. Převod potom stojí u většiny bank v rámci EU pár stovek, např. u ČSOB 250 Kč.
 6. Millis

  X-Trade Brokers

  jj u XTB maj uplně jinou velikost kontraktu, viz. jejich "specifikační tabulka finančních nástrojů". Třeba to tak i proto maj, aby jakýkoliv srovnání bylo co nejtěžší, páč běda kdyby si to každej uměl spočítat a zjistil že je to vlastně desetkrát dražší :-).
 7. Millis

  X-Trade Brokers

  hankeys: To nechápu, když ti gap přeskočí stop-loss, tak nebudeš vyhozenej na stop-lossu, ale za otevírací cenu, tj. za stejnou cenu co bys uzavíral druhej obchod, takže jsi na nule, respektive platíš spread :-)
 8. Millis

  X-Trade Brokers

  Tak jsem si ze zvědavosti znovu přečetl obchodní podmínky a podle nich to vypadá, že už se pokyny realizují férově, tzn. pokud ti gap přeskočí take profit, vyplatí ti dokonce nadměrný zisk, což za mě stoprocentně nebylo. Zajímalo by mě jak je to nyní ve skutečnosti, Kdyžtak se omlouvám za první dezinformaci, už je to pár let co jsem s nimi neobchodoval. edit: ještě výtah z obchodních podmínek odpovídající na Vaši otázku: 1. Obchodní pokyny s cenovým limitem a Obchodní pokyny s instrukcí k zastavení obchodování se budou vždy provádět za cenu určenou Zákazníkem, s výjimkou uvedenou v bodě 2) tohoto odstavce. 2. Obchodní pokyny s cenovým limitem a Obchodní pokyny s instrukcí k zastavení obchodování realizované v čase otevření trhu budou prováděny za otevírací cenu (počáteční cenu) příslušného Finančního nástroje.
 9. Millis

  X-Trade Brokers

  hankeys: Moje zkušenosti starý tak rok a půl z živého obchodování- budeš exekuován za market, naopak pokud by si zadal limitní pokyn a gap ti ho přeskočil, otevře se ti pokyn za limit a už jsi ve ztrátě :-) to samé platí pokud ti gap přeskočí take profit, potom tě samozřejmě oškubou a dostaneš jen take profit, naopak pokud gap přeskočí stop loss, dostaneš plnou ztrátu. Není to krásný? :-) edit: Na druhou stranu musím uznat, že sám pan Tupý z XTB s tímto vyjádřil nesouhlas, avšak bohužel je to prý v obchodních podmínkách a tak s tím nic neudělá :-).
 10. Millis

  Přes koho obchodovat ?

  V případě investičních certifikátů bych viděl situaci trochu odlišně, neboť na tomto poli zde v ČR není příliš mnoho alternativních možností. Každopádně mojím cílem nebylo přít se o to jaký broker je ten nejlepší, pokud vím tak jsem nenapadl ani Fio, ani Patrii, a už vůbec né nikoho kdo přes tyto společnosti obchoduje ;-) ale pouze certifikáty u Brokerjetu, neboť to je téma o kterém již něco vím. A v případě certifikátů jsou rozdíly oproti konkurenčním zahraničním podnikům narozdíl například od akcií daleko daleko větší ;-).
 11. Millis

  Přes koho obchodovat ?

  V ČR jsou i společnosti, kteří Vám zprostředkují založení účtu u zahraničních obchodníků, s nezměněnými poplatky zahraničních obchodníků, s veškerými výhodami zahraničních obchodníků (individuální účet atd.), zatimco komunikace probíhá zprostředkovaně v češtině...například certifikáty přes Brokerjet je naprostá tragédie, už jen co se poplatků týče...
 12. Millis

  Jakého vybrat brokera na certifikaty?

  Flatex a E-Trade
 13. Millis

  JAK SE TO DELA

  netwar Napsal: ------------------------------------------------------- > Děkuji ti za přání, jak jsem psal všude jsou lidi > a záleží jen na lidech jak se k tomu postaví, já > tu zatím narazil na partu dobrých lidí, kteří se > chtějí něco naučit a hlavně přistupovat ke > klientovi tak aby s ním i nadále mohli > spolupracovat. A to je i moje heslo a je jedno > jestli budu tu nebo támhle. Pokud budou praktiky > takové, které budou ubližovat mému klientzovi a > tím i mě tak se spločnosti loučím, ale zatím tomu > nic nenasvědčuje a doufám, že ani nebude. Co jsem se doslechl tak je propastný rozdíl mezi úrovní pobočky CP v Praze a Brně, v Brně snad prý makléřům dokonce i na klientech záleží, potvrdila mi to jednak jedna jejich administrativní pracovnice a teď dokonce nedávno jedna jejich klientka, která je se svým tamním makléřem spokojena. neděláš Netware náhodou v Brně? .. Já jsem pracoval pro CP v Praze pouhý dva měsíce a naprosto mi to stačilo, abych zjistil, co je to za humus, nechce se mi věřit že bys dělal tam :-) ... Btw. dobrá společnost se najít dá, ačkoliv je to sakra fuška :-)
 14. Millis

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  Chtěl bych poprosit o radu, jde nějak v ninja traderu nastavit, aby se mi graf nepřizpůsoboval automaticky aktuálnímu cenovýmu rozpětí, ale aby vertikální osa měla rozpětí řekněmě 100bodů, tj. třeba u YM dolní hranice 6500, horní hranice 6600 (Ale né fixní), a mohl se grafem libovolně pohybovat nahoru dolů, né jenom do strany s tim že se mi vertikální osa stále přizpůsobuje? ... díky
 15. Millis

  Filmy

  Dneska jsem narazil, tak to sem házim: www.elitetrader.com/vB/showthread.php?threadid=66431
 16. Millis

  Obchodovani od trinacti let

  Alpalan Hele, já jsem měl teď zkoušku z mezinárodních financí a tam ti přímo na první přednášce řeknou ať si stáhneme nějakou obchodní platformu a zkusíme, jak by nám šlo obchodování s měnama, takže nezoufej, ani co se týče školy to uplně ztracenej čas neni, a navíc určitě není s obchodováním konec, ty znalosti využiješ i kdybys měl nakonec skončit u obchodování akcíí :-) Já nad tim strávil možná ještě víc, dokonce jsem se kvůli tomu i naučil programovat v metatraderu, a to dost pokročile :-) . Jinak já jsem taky VŠE, doporučuju ti dát si buď 1.fakultu a obor Bankovnictví pojišťovnictví, tam asi nejvíc využiješ něco z oboru, ale říká se že 1.fak. je dost těžká, nebo 5.fakultu (národo), ta je zas snad nejlehčí a vyžaduje tudíž nejmín času, kterej můžeš radši věnovat tradingu, navíc místo přijimaček jsou scio testy, nevim jak je to teď s obtížností, ale za mě tam brali snad každýho. Já jsem na 1.fakultě ale na Účetnictví, tam je zas dobrý že máš nejvíc kreditů na rozdělení mezi volitelný předměty, takže si to můžeš nejvíc přizpůsobit sobě, ale kdybych si měl vybrat znova, dal bych si to Bankovnictví. Jinak pokud přežiješ první semestr a pak si umíš zapsat dobrý učitele, tak to nijak extra těžký studium není na jakýkoliv fakultě ;-) a předměty, hlavně v rámci fakult, ale občas celý školy, jsou dost podobný a v rámci volitelnejch si můžeš zapsat předmět z jakýkoliv fakulty chceš, takže bych se řídil povinnejma předmětama, co musíš absolvovat, a předmětama z kterejch skládáš bakalářskou zkoušku. Na každý fakultě máš studijní plány jednotlivejch oborů, takže máš co dělat, vybírej :-)
 17. Millis

  Obchodovani od trinacti let

  Alpalan Určitě vyplatilo, zatím studuju bez problému vysokou školu, a vzhledem k tomu, že studuju ekonomku, tak mě horší studijní výsledky z biologie, chemie či fyziky na střední nijak neovlivnili, je třeba vědět který předměty se hoděj a kterejma se zbytečně nezabejvat a věnovat se užitečnějším věcem. Navíc pokud nezůstaneš pouze u čučení do grafu, což jsem použil obrazně, ale bude tě zajímat i teorii okolo, jako obecně fungování kapitálovýho trhu, specifika různých finančních nástrojů, jako akcie, opce, futures atd..můžeš tyhle znalosti použít i pro nalezení lepší práce při studiu než třeba brigáda v KFC (ačkoli KFC miluju :-)). A navíc, pokud studuješ třeba právě ekonomku, využiješ je při studiu taky. Díky lepší práci a navíc v oboru máš potom i výhodu po absolvování vejšky, a s tím i spojená finanční výhoda, díky který si třeba mnohem rychlejc uspoříš peníze na opravdový obchodování, a to už i klidně během studia. Tak daleko jsem zatím ještě nedospěl, takže moje zkušenosti s live obchodováním končí též u mini forexového účtu, který jsem naštěstí nezrušil, resp. zrušil po nějaké době, ale pouze se ztrátou pár set Kč, a začínám spořit na obchodování futures. Takže jak vidíš, abych to shrnul, k něčemu mi to ,,čučení do grafů'' od celkem brzkého věku bylo, ačkoli zatím rozhodně full time traderem nejsem a nějakou dobu ještě ani nebudu.
 18. Millis

  Obchodovani od trinacti let

  Airmike Tak to ze mě už asi nikdy nebude dobrej obchodník, protože jsem místo středoškolský fyziky čuměl do grafů, kdybych já to byl věděl ;-) ;-). Nemusíš mě hned chytat za slovo, je hezký že některý věci se využít daj, ale to bys mohl říct o čemkoliv. Gambling bys podporoval kdybys svému synovi neustále strkal peníze a on je v tradingu neuváženě rozhazoval. Myslim že tady se ale bavíme o něčem jiném. Pokud synovi vysvětlíš principy, vidíš že je dodržuje, navíc mu to vydělává a můžeš mu věřit, pak to snad není problém. Je pravda, že se váš syn možná vyhne práci v továrně na párky, ale nemělo by to být tak trochu i vaše přání? Myslím že vážit si peněz a umět hospodařit jde naučit i jinak než nechat svoje dítě zametat chodníky ;-). Ale to můj názor jakožto zatím nerodiče.
 19. Millis

  Obchodovani od trinacti let

  Zajímavé vlákno, já osobně se začal o trading zajímat během střední školy a nemyslím si, že by mě to nějak sociálně zdeformovalo. (Ikdyž jsem na finančníka narazil náhodou, při hledání způsobu, jak si u střední školy přivydělat na pivo :-D). Jednoduše místo učebnic chemie či biologie koukáte do grafů komodit a čtete finančník. Na vysvědčení pak možná nemáte vyznamenání, ale na to se vás dva týdny po maturitě už stejně nikdo nezeptá a narozdíl od většiny gymnaziánů pak alespoň víte i něco praktického :-). Naopak mi právě přijde nesmysl svým dětem tenhle koníček zakazovat, tak jako to bylo u mojích rodičů, hlavně právě kvůli horším studijním výsledkům. Dokud je školství v téhle zemi na takové úrovni, pak si myslím, že trading je pro mladého člověka daleko lepší volba než učebnice fyziky. To, že se o to začne někdo v 15-ti zajímat přeci nemusí ještě znamenat, že tomu zasvětí veškerý svůj volný čas, a i kdyby, můj bratr například zasvědcuje veškerý svůj volný čas partě, hip-hopu, čumění na hip-hopová videa a hraní počítačových her, tak co je lepší varianta? :-) Já až budu mít syna, tak ho to začnu učit co nejdříve .. a blahopřeji panu Nováku i jeho synovi.
 20. Millis

  Nepřehledný web

  Pavlosos: Nerad bych tvrdil že to nelze, pouze že to bude tvrdý oříšek, na který si někdo bude muset udělat čas. Pokud si ho uděláte Vy, klobouk dolů. Pravda je, že já už se tu pohybuji celkem delší dobu, a proto jsem si na tuto strukturu celkem zvykl, takže nemohu jako nově příchozí hodnotit. Pokud se Vám povede setřídit zdejší informace nějak lépe, proč ne, spíš jsem Vás chtěl upozornit na možná úskalí, zvlášť když chcete vytvářet novou struktutu pouze pro oblast komodit. Pravda ale je, že ve Vaší profesi já vážně kovaný nejsem, takže už pouze popřeju hodně štěstí ;-) ...
 21. Millis

  Nepřehledný web

  Pavlosos: Tvoje myšlenka je dobrá, jde ale o to - vymysli nějakou obecnou strukturu podle které by se dali jednotlivé články třídit. Vem si, že tento server pojímá naprosto celou oblast tradingu. Máš tu články týkající se forexu, futures, opcí, akcií, články o technické analýze, kde některé se týkají všech instrumentů, některé zas pouze např. opcí nebo forexu, fundamentální analýza komodit se může týkat pouze instrumentů navázaných na ceny komodit, ale kdo ví jestli v tom nenajdou inspiraci i obchodníci s akciemi, např. těžařských spol. atd..? články o software, kde každý software může být také pro jiné instrumenty, a naopak některé články se zase týkají přímo zacházení s daným software. Články o psychologii obchodování, moneymanagementu, brokerech apod. Přičemž některé články jsou třeba jen zajímavosti a různé postřehy, které mají na trading jen menší návaznost, apod.. Jde o to že veškeré inforamce se tu v různých měrách navzájem prolínají a vytvořit pro takové kvantum různých informací obecné schéma, které by vyhovovalo většině, to bych řekl, že je vážně dost těžký úkol a jak poznamenal Petr velice časově náročný. Je to prostě něco jiného než roztřídit zprávy do rubrik z Domova, ze Světa a ze Sportu :-) (bez urážky, jen příklad) Řekl bych, že pokud takové organizační schéma navrhneš a jednotlivé příspěvky do něho setřídíš, určitě na tomto serveru najde někde uplatnění. Jde o to že každý může mít představu o struktuře stránek naprosto jinou .. já například proti stávající struktuře nemám výhrady a pokud jsem něco hledal, zatím vždycky jsem to našel - pokud se mi rovnou zdálo, že se k dané informaci budu vracet, ihned si jí např. dávám do záložek. Co se týče například listování v archívu článků, jenom tip. - když si kliknete na Kompletní archív (komodity, akcie ...) - nahoře v adrese stránky máte nahoře na konci [bold]page=1[/bold] - přepište 1 na 24 a jste hned u nejstaršího článku v archívu ;) ... hledat v tom dá možná trochu času, ale proboha kde to jsme, všechny informace jsou tu zadarmo, ještě aby je za vás někdo hledal :-) Možná se občas stane, že budete muset nějaký článek přečíst dvakrát, abyste zjistili, že tam není co jste hledal, ale ono se Vám to nestratí, pokud to bude např. článek o stop-lossu, klidně si ho přečtěte ještě pětkrát, promarněnej čas hledáním to nebude ;-) Pro systematický druh studia, který Vy popisujete, je opravdu nejlepší koupit si knížku, kde prostě jedete po stránkách až na konec, jenom si za to musíte připlatit, a nebo komoditní manuál - ten je zdarma :-). Zbytek finančníka bych vnímal spíše jako doplňující informace, ve kterých se možná nemusíte orientovat jako naprostý začátečník, ale pokud už přečtete nějakou tu knížku, nebo alespoň komoditní manuál, tak Vám ta orientace přijd hned mnohem snadnější. Trochu mi to přijde jako chtít přijít na server finančník a druhej den začít obchodovat :-)
 22. Millis

  X-Trade Brokers

  To tu neříkej nahlas, nebo ti to ještě zpětně zkrouhnou :D
 23. Millis

  X-Trade Brokers

  Proč by XTB netvořili protistranu i úspěšným obchodníkům? V kasínu taky občas nějakou tu výhru vyplatěj a ve sportce taky občas někdo vyhraje jackpot. Jde o to že takových lidí je 5% a zbylých 95% ty náklady bohatě pokryje. A ještě jim těch 5% udělá reklamu a přitáhne známí :-) .. Samozřejmě, že kdyby vydělával každej, je tu riziko že XTB zkrachuje, stejně tak zkrachuje sazka když každej den někdo vyhraje jackpot. Ale jaká je ta šance? ... Vessy: To záleží na: - Jak velký účet chceš otevřít? - Jaké instrumenty se chystáš obchodovat? - Jakým stylem? Pozičně/intradenně (předpokládám podle timeframe asi pozičně) - Mluvíš anglicky/nebojíš se otevřít účet u zahraničního brokera? K obchodní platformě mám hlavní výhradu a to že nelze obchodovat na grafu, tj. jedním kliknutím na příslušnou úroveň otevřít pozici a myší posouvat zadané TP a SL úrovně. Pro poziční obchodování by to ale snad překousnout šlo. Některé další věci co chybí jdou doprogramovat v metaeditoru, pro toho kdo to neumí je to ale problém, nebo různě postahovat, ale než na internetu najdete co hledáte ... Výplata peněz z účtu je OK.
 24. Millis

  X-Trade Brokers

  swisi Dlouhodobě profitabilní obchodník, kterej to myslí vážně, by totiž s XTB už dávno neobchodoval, stačí srovnat úroveň XTB s jinýma zahraničníma brokerama. XTB je na to založit malej účet a osahat si Live obchodování s miniloty - s čimkoli vás napadne (měny, komodity, akcie, indexy). Potom samozřejmě může sloužit jako kasíno, kdy párkrát vsadíte všechno, a buď to vyjde, nebo ne (což je podle mě styl většiny lidí, který jim naletěj právě na reklamu, jak je investování vzrušující .. to je totiž ruleta taky) ... a ještě to může bejt taková alternativa pro ty, co neumí ani slovo anglicky (samozřejmě pouze pro forex, to je jediný, co s nima obchodovat ještě trochu lze,.. ačkoli to roztahování spreadu ...) ... no a možná ještě trochu varianta pro poziční obchodování, kde vás vysoký poplatky a trochu horší plnění zas tolik nepálí ... víc mě zatim nenapadá ... každopádně, jejich hlavní klientelou jsou právě začínající a nezkušení obchodnící, který účet většinou stejně ,,vyhoblujou'', tak proč by XTB protistranu netvořila :-).
 25. Chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo tip, odkud do NinjaTraderu brát ještě nespožděná realtime data pro US akcie, tentokrát už asi za poplatek. Účet u IB ani jiného brokera pro akcie nemám. Na stránkách NinjaTraderu samozřejmě možnosti uvedeny jsou, ale je jich tam plno, čert aby se v tom vyznal, takže jestli nemá někdo nějakej tip na kvalitní data za dobrou cenu, stačí opravdu pouze na US akcie. Díky za cokoliv ...
×
×
 • Vytvořit...