Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Asdareel

Members
 • Počet příspěvků

  101
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

Asdareel's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. Bangladez: Řekl bych, že vstupovat do uvedeného spreadu v půlce dubna je docela pozdě, podle mých předběžných kalkulací to vychází tak na počátek až polovinu února. Zkuste třeba uvedené propočty udělat se vstupem kolem 10. února.
 2. Bangladez: Na této analýze pracuji a podobně jako pšeničné analýzy ji opět dám na tento server. Předběžně můžu říct, že tento spread vykazuje podobmý pattern jako pšeničný spread May - Jul, jedná se opět o spread mezi posledním kontraktem staré a prvním kontraktem nové sklizně. Z Vašich výsledků vyplývá, že je tento spread výnosný, ačkoliv výnosy nejsou nijak oslnivé. Osobně bych si velmi rozmýšlel vstup kdyby se cena spreadu nepohybovala alespoň kolem 0. V současnosti se pohybují kolem 0 ceny spreadu Jul09 - Sep09 a Sep09-Dec09, to znamená, že na obou těchto spreadech je potenciál. Je ovšem třeba být opatrný, protože do expirace je ještě daleko a ceny mohou ještě stoupat, což by znamenalo riziko drawdownu.
 3. Zvědavec: Já můžu stáhnout datové soubory, nyní když jsou opět na netu k dispozici, udělat jejich analýzu a vydat i doporučení na otevření pozice. Problém je ten, že se jedná o činnost poměrně časově náročnou, kterou musím vykonávat ve svém volném čase. Radši bych to dělal profesionálně.
 4. Zvědavec: Zřejmě si pořád nerozumíme. Ano, v únoru již bývá březnový kontrakt levnější, než květnový, rozdíl cen jse pohybuje cca okolo 10. Tedy cena březnového - cena květnového je cca -10. Chování tohoto spreadu je takové, že pokud nastane příležitost ke vstupu, což nebývá každým rokem, tak zpravidla mezi polovinou září a koncem října, kdy cena březnového kontraktu vystoupí výše než cena květnového kontraktu. Někdy ale k tomuto jevu nedojde, takže příležitost ke vstupu nenastane. Letos se právě zdá, že taková příležitost nebude, protože cena květnového kontraktu je cca o 14 výše, nežli cena kontraktu březnového, takže na tomto ani na jiných spreadech není v současnosti žádný výnosový potenciál.
 5. ZVědavec: Kdepak, čas na vstup rozhodně není. Ten by byl, kdyby březen byl výše, než květen. To v současnosti není - naopak, cena spreadu březen - květen je -14 - spread je tedy zhruba na své cílové hodnotě (a spíše ještě pod ní). Na uvedených grafech je to obráceně - spread oceňují jako květen - březen. Spready zemědělských komodit vykazují v době, kdy se kratší noha spreadu blíží expiraci, klesající nebo aspoň nerostoucí charakter. Ovšem pozor - v případě, že cenu spreadu počítáme tak, že od ceny kratší nohy spreadu odečteme cenu delší nohy spreadu. Protože v různé literatuře se můžeme setkat s oběma způsoby oceňování spreadů, musíme vždy dávat pozor na to, jaký konkrétní způsob se v té které publikaci používá.
 6. ad historická data: S potěšením jsem zjistil, že historická eod data jsou opět k dispozici na stránce www.accesstrading.com v textovém formátu
 7. Bangladez: Dříve jsem data bral ze stránky www.futuresguide.com, bohužel od loňského října tato stránka již nefunguje. Novější data mi posílá kolega Krakra, rád bych si ale pořídil program trackntrade, jehož součástí jsou i historická data. Výpočty samozřejmě provádím programově, vytvořil jsem si na to vlastní aplikaci.
 8. Možná to zde bude poněkud OT, ale v současné době doporučuji sledovat kukuřičný spread Sep09 - Dec09. Prosincový kontrakt je na kukuřici prvním kontraktem nové sklizně, podobně jako červencový kontrakt je prvním kontraktem nové sklizně u pšenice. A předběžně mohu říci, že kukuřičný spread Sep - Dec vykazuje podobné patterny jako pšeničný spread May - Jul. V minulých dnech se pohyboval kolem +10, lze tedy předpokládat, že se tam vytváří určitý výnosový potenciál. Myslím, že na vstup je ještě brzy, očekávám optimální dobu ke vstupu někdy počátkem roku, nicméně doporučuji tento spread pečlivě sledovat. Podrobnou analýzu vypracuji a samozřejmě se zde objeví :)
 9. OPRAVA: ...od ceny kratší nohy spreadu odečtu cenu delší nohy spreadu..."
 10. Bangladez: Ve všech mých analýzách se VŽDY prodává kratší noha a kupuje delší noha. Například v první analýze (analýza spreadu březen - květen) jena str. 12 uvedené výslovně: "V následujících úvahách bude pojem „otevření pozice“ vždy znamenat prodej březnového kontraktu a nákup květnového kontraktu stejného roku." Jinými slovy prodej kratší nohy a nákup delší nohy. A to se týká všech pšeničných spreadů a soudm, že i dalších kalendářních spreadů zemědělských komodit. Jinak spread opravdu oceňuji tak, že od ceny kratšího spreadu odečtu cenu delšího spreadu. V literatuře existuje mnoho způsobů oceňování a tento mi přijde nejlogičtější. Celá strategie je založená na spekulaci na pokles této ceny s blížící se expirací kratší nohy spreadu. Pokud se týče aktuálních cen těchto spreadů, tyto ceny se opravdu pohybují v uvedených relacích. Co z toho pro účely obchodování dle našich strategií vyplývá? Vyplývá z toho skutečnost, že v současné době tyto spready se pohybují +/- kolem svých cílových hodnot, tudíž nemají výnosový potenciál a není tedy žádný signál ke vstupu do pozice. Musím upozornit, že pokud by tento signál byl, jednalo by se o transakci "Sell May 09 Wheat / Buy Jully 09 Wheat" - máte to obráceně ;)
 11. Zvědavec: Moje strategie spočívá v tom, že víme, jakých hodnot spread dosáhne s minimálním rozptylem a přesně víme, kdy jich dosáhne. Máme tedy solidně zafixovaný výstup a proto můžeme vstup plánovat s velkou jistotou. Naproti tomu pokud bychom chtěli sázet na rostoucí spread během léta, je třeba si uvědomit, že 1) nevíme, zda se spread opravdu vydá do uptrendu - i kdyby nějaký technický indikátor signalizoval vstup, může se jednat jen o náhodné kolísnutí 2) nevíme jakých hodnot dosáhne a 3) nevíme kdy dosáhne svého vrcholu. Za těchto okolností se tedy tento postup se podobá klasickému obchodování s jednou pozicí ve futures kontraktu podle technických indikátorů, se všemi riziky, nutností mít stoploss apod.
 12. to Zvědavec: Já bych raději na této strategii už nic nevylepšoval. Je třeba si uvědomit, že příležitost ke vstupu nebývá každý rok - letos třeba jsou pšeničné spready již na svých cílových hodnotách a prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by se chtěly vydat vzhůru a vytvořit tak solidní výnosový potenciál. Samozřejmě není všem dnům konec, ale prozatím to nijak dobře nevidím.
 13. 2lubi: Já jsem to vyzkoušel na IB. Každý obchodník má zřejmě jiné marginy, které se navíc pořád mění.
 14. Bangladez: Obchoduji přes Interactive Brokers, tam když si založíte ostrý účet tak si zároveň můžete založit účet pro simulované obchodování, který je naprosto k nerozeznání od ostrého účtu - s jediným rozdílem, že peníze nejsou skutečné.
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.