Jump to content
Co nového? Mé kurzy

karaev

Members
 • Počet příspěvků

  88
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. SanchezP: Kdyby naprosto všichni obchodovali FinWin, či jiný stejný systém, tak se trh nehýbe, protože ho nikdo neobchoduje, protože všichni čekají na stejný signál, který nepřichází, protože se trh nehýbe, protože ho nikdo neobchoduje. Kdyby nebyla naprosto žádná protistrana, tak by nebyl ani žádný obchod, protože není od koho koupit. Ti, co by měli otevřenou pozici by měli to, co koupili, bez možnosti se toho zbavit. Co se děje v reálných situacích, kdy protistrana existuje, ale nestíhá, se můžeš podívat na 6 května 2010.
 2. karaev

  Začínám ...

  Garrux: Ať už to kdokoliv vypočítá jakkoliv, nejlepší budeš mít, když se na všechno zeptáš přímo některého z brokerů.
 3. karaev

  Začínám ...

  Aktuální cena podle specifikace je "Price Quotation - U.S. Dollars per pound", čili 19,55 USD za libru. "Contract Size - 112,000 pounds" je velikost celého kontraktu. Taky se mi to zdá nějak divné. Pro srovnání u ropy to odpovídá. "Contract Unit - 1,000 barrels" a "Price Quotation - U.S. Dollars and Cents per barrel". 19USD za půl kila cukru je přinejmenším prapodivné.
 4. karaev

  Platforma Plus500

  Pokud Plus500 provádí něco jako obdobu rollování na futures a to, co jsi zakroužkoval je zrovna ono, tak není co opravovat. Zkrátka v tom okamžiku přešli z vázání ceny na April kontrakt na vázání ceny na May kontrakt. May kontrakt na futures se obchoduje zhruba o těch 0,1 výš než April. Můžeš si to zkontrolovat na barchart.com/commodityfutures/Natural_Gas_Futures/NG
 5. karaev

  Nabídka a poptávka - Supply and Demand

  Uvažujte realisticky. Oanda zprostředkovává obchody tisícům traderů a u každého příkazu se bude rozhodovat, jestli ho vyplní? Riskovat pověst kvůli čemu, pár demo dolarům? Nejjedoduší je si pustit více datafeedů od více brokerů a sledovat, jestli se liší. Dále si pustit zobrazení jak BID ceny, tak ASK, a sledovat, jestli se příkaz vyplní v momentě dotyku, nebo ne. Spread a rozšiřování spreadů je zkrátka součástí tohoto prostředí a tomu musím přizpůsobit své obchodování. Změna brokera nic nevyřeší. Pokud mi trh nevyplní příkaz, tak je to zkrátka tím, že k němu nedošel. Moje rozhodnutí, že zrovna tady bych chtěl vstoupit, nemá pro trh žádný význam. Pokud se to opakuje, je už na mě, jak se z toho poučím.
 6. karaev

  Nabídka a poptávka - Supply and Demand

  To nevyplnění bude spíš spreadem, než neochotou Oandy plnit příkazy. To MT ti pravděpodobně kreslí graf podle BID ceny (v FXtrade platformě je graf zase kreslený podle Average ceny). ASK v té době mohl být klidně nad úrovní příkazu. NZDUSD není moc likvidní trh, má větší spread, navíc k dotykům došlo okolo 4:00 ráno, to taky může přispět k širšímu spreadu.
 7. Ahojte tradeři, zajímalo by mě, jakým způsobem tady kdo přistupuje k hledání edge? Máte postup hledání definovaný? Proč se ptám? Při pročítání diskuzí narážím na množství odlišných přístupů obchodování, ale často mi vrtá hlavou, jakým způsobem dotyčný ověřil/ověřuje, jestli způsob opravdu funguje. Jakým způsobem došel k předpokladu, že by systém fungovat měl? Například. Dost lidí se zde věnuje Market Profile, aukci, foot printům... zároveň zmiňují, že postup nelze backtestovat. Je nutné se jej "naučit" obchodovat. Jednotlivé setupy jsou postavené na určitých předpokladech (trh vytváří value, nebo vertikální pohyb...). V čem tedy spočívá edge? V tom, že někdo přišel s teorií, jak se trhy hýbou, a traderův úkol je, se naučit podle "citu" rozpoznávát, kdy daná situace nastává? Jiný příklad. Někdo obchoduje Double Top/Bottom, Role Reversal, 123 a další formace. Co přimělo tradera si vybrat zrovna toto? Jak došel k tomu, že přístup nějaký edge přináší? Prohlédl si v knížce pár obrázků a předpokládá, že když se toto vykreslí, bude s určitou pravděpodobností následovat dostatečný pohyb? Jak onu pravděpodobnost ověřil? Backtestoval? Další příklad. Pokud si dobře vzpomínám, tak myslím, že Heron to byl, kdo konkrétní metodu neprozradil, ale zmiňoval logické podmínky, které vyústily v jeho profitabilní systém. "Donť chase the market." "Buy low sell high" "Trend is your friend" "Cut your losses short let your profit run" atd... Stačí se řídit těmito podmínkami a trader bude dlouhodobě v zisku? Jak trader zajistí, že se podmínkami řídí konzistentně? Rád bych vyvolal diskuzi nad tím, co to vlastně obchodujeme? Jakým způsobem jsme k tomu došli? Proč by to mělo vůbec fungovat?
 8. karaev

  Indikátory a obchodní systémy II

  harmonie: jestli myslis ty moje, tak ja to zas tak vazne neberu :-)
 9. karaev

  Indikátory a obchodní systémy II

  kviido: zrovna jak jsem dopsal tak CHF vyletel az do nebes... ze by intervence? ted je to pekne videt... indexy, ropa, zlato, vetsina men padaji a nahoru jdou USD, JPY.... no a CHF ale ten uz pomalu koriguje
 10. karaev

  Indikátory a obchodní systémy II

  kviido: Vypocet delam takto. Pro kazdy menovy par si spocitam % zmenu ((současná cena - počáteční cena) / současná cena) * 100 "Počáteční cena" je Close cena baru, ktery odpovida casu, ktery nastavis. Potom z odchylek, ktere obsahuji danou menu vypocitam prumer a to je to co vidis. Dival jsem se treba, jak se pocita Dollarovy index a v nem maji ruzne meny ruznou vahu... ja jsem ve vypoctu nechaval stejnou vahu. V tom druhem pripade je to trochu jinak (Curr Strength Modifiable). Tam pocitam o kolik pipsu se kazdy menovy par pohnul a vysledky potom sectu. Takze treba, kdyz si vyberu pary EURUSD, USDJPY a EURJPY. Tak sectu o kolik se EUR pohnul na EU a okolik na EJ a to same i pro USD a JPY. Potom pri nejakem vetsim pohybu vidim, ktera mena na tom nejvic ziskala. Co se tyce korelaci a provazanosti paru, procital jsem si SIDovy prizpevky ve foru a na blogu a taky me to zaujalo. Vsechno pochopit a asi hlavne zazit a postupne zacit odvozovat sam, ale trva... tak zatim delam to co uz jsem psal vis. Sleduju trhy, zpravy, ctu a snazim se budovat nejaky obraz o trhu... treba z toho casem neco bude :-)
 11. karaev

  Indikátory a obchodní systémy II

  kviido: Kdyztak jeste jedna verze indikatoru... v tehle si muzes nastavit, ktere pary vyuzit na vypocet sily a ktere ne. Ta predesla verze vyuzivala vsechny pary, ktere mi Alpari nabizi. Takze treba USD JPY a EUR jsou prumery ze 7 paru, kdezto GBP jenom ze 4.
 12. karaev

  Indikátory a obchodní systémy II

  kviido: ja se snazim pomalu ziskavat nejaky komplexnejsi prehled o trzich... v podstate si zatim vsimam tech obecnych "pravd" co se vsude doctes... jenom je to neco trochu jineho kdyz to vidis na vlastni oci... zatim zadne konretni patterny nemam spis jenom buduju povedomi o tom co se deje. Zajimave bylo v posledni dobe sledovat, kdyz vysly dobre data v USA, tak trh paradoxne reagoval rustem EUR vuci USD a naopak pri spatnych datech. Obchodnici vitali pozitivni zpravy investicemi do rizikovejsich trhu a naopak i pri spatnych datech pro USA prelevali penize do relativne bezpecnejsich USD a JPY. Aspon tak to pusobilo na me :-). Kdyztak prilozim jeste indikator, ktery podobnym zpusobem meri relativni silu jednotlivych men. Na nem prave byva videt, jak pri spatnych zpravach vsechny meny padaji, jenom USD a JPY leti nahoru.
 13. karaev

  Indikátory a obchodní systémy II

  Prikladam indikator, ktery zobrazuje vice paru v jednom okne. Pocita se formou % zmeny ceny od zadaneho casu. Nastavit lze cas, od kdy se zacne indikator pocitat. Najednou dokaze zobrazit 2-8 paru. Je mozne zapnout i Inverse... par se otoci "vzhuru nohama". Hodi se to pro sledovani Majors a Crossu.
 14. karaev

  Indikátory a obchodní systémy II

  vladko11: ja jsem si ten indikator upravil takto
 15. karaev

  NinjaTrader - prosím o radu

  honzasek Stejným způsobem jako zadáváš vstupní příkaz, tak zadáš i ostatní příkazy pro SL a PT. Třeba když vstoupiš long tak pro PT zadáš Sell Limit a pro SL Sell Stop na ceny kde je chceš.
×
×
 • Vytvořit...