Jump to content
Co nového? Mé kurzy

Miles

Members
 • Počet příspěvků

  280
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem Miles

 1. Miles

  Brooks Price Action

  to detroit Pokud vstupuješ na limit na místě kde měl být stop tak to chápu, to je něco jiného, ale jinak Al limit bere třeba pod úsečkou vstup do long a nebo nad úsečkou vstup do short, což je přístup vyžadující více zkušeností. Ale vždy limit příkazem vstupuješ proti aktuálnímu pohybu, kdežto stop příkazem do pohybu trhu. Ideální je, když po vstupu na stop jde trh rychle tím směrem a už se nevrací. Vstupem na limit už tato varianta nenastala.
 2. Miles

  Brooks Price Action

  to detroit ty vstupuješ i na limit příkazy? Není lepší se naučit napřed obchodovat na stop příkazy? Na limit by to mělo být rozhodně těžší. Nachci poučovat, jen takový postřeh.
 3. Miles

  Brooks Price Action

  Vidím, že tady někdo přispíví po dlouhé době. To mě těší, že je stále zájem o Brookse. Ty to obchoduješ live nebo simulovaně?
 4. Miles

  Brooks Price Action

  Já momentálně ne, jsem přihlášenej na intradenní seminář, tak čekám co se dozvím tam :-) Ale koupil jsem si ty Brooksovi nové knihy, příjde mi, že je tam to stejné jak v té první knize jen hoooodně rozepsané.
 5. Rozumně napsaný článek. Dobře to popisuje ve svých knihách i Al Brooks, v podstatě všechny malé úsečky bere jako DOJI, všechny větší s velkým body jako trend bar. Ostatní detaily nemají význam. Potom rozlišuje ještě Inside Bar a Outside Bar, ale samozřejmě záleží na širším kontextu. P.
 6. Miles

  Brooks Price Action

  Zdravím už asi 2 a půl měsíce sleduju Al Brooksův trading room, teda asi 2-3 hodiny denně.To co tam komentuje mě přijde logické, prostě mi to dává smysl, ale nějakej velkej kouzelník to asi nebude. Popravdě řečeno mě to trochu zklamalo. Dělal jsem si statistiky obchodů, které říkal v reálném čase: 0 0 -75 100 75 -130 -92.5 -168 celkem: -290,5 Většinou dopředu řekl, že bude vstupovat na stop příkaz. Na limitní příkazy to neříkal dopředu, vždy až něco jako I did buy... Jeho výsledek ale může být trochu jiný, protože někde třeba rychle vystupoval a vstupoval znovu jako re-enter když to vypadalo dobře. Každopádně mám z toho pocit, že to obchodování je hrozně na hraně. Rozhoduje se v posledních pár sekundách a jeho edge je hodně malej.
 7. Miles

  Brooks Price Action

  to lostekos Live ještě stále nejedu, ale každý den sleduju trading room. Beru to jako finální výukový krok :-) Vobčas říká dopředu, kdy bude vstupovat, úplně to svádí jet podle něho, ale většinou řekne, že byl v pozici až vystoupí. Dost důležitá je pro něj jeho analýza vyšších time frame (15 min, 60 min, Daily), takže se nekoncentruje jen na 5 min. Co to je FGBL?
 8. Miles

  Brooks Price Action

  to majkll a AND1 Naprosto souhlasím s tím co napsal AND1. Brooksův přístup je neustálá analýza situace, pořád odhaduje co udělají býci a co medvědi a když se to pro něho převáží na jednu stranu vstupuje do obchodu. Praktikovat se to dá jen na základě zkušeností s pozorováním grafu. Majkll to asi myslel tak, že si zapíšu do backtestu třeba H1 Pullback a statistika mi řekne jak na tom je ta situace, ale tak to není, vždy záleží na kontextu. Brooks analyzuje i denní a tádenní grafy, 60 minutové grafy, 15 minutové apod. Na základě dlouhodobější i krátkodobé situace si udělá obrázek o setupu, rozložení trhu a podle celkové situace může být H1 Pullback dobrý setup i špatný. Sám Brooks píše, že jakákoli klasifikace, což znamená označit pattern nějakým názvem a zapsat do deníku je ztrátový přístup. Trhy jsou příliš složité na to, aby se dalo vydělávat jen obchodováním jedné formace, třeba seskupení třech úseček. Vždy záleží na celkovém obrazu situace, která se nikdy neopakuje zcela přesně. Backtest je podle mého názoru jen na to vědět, zda mám své znalosti a dovednosti číst graf takové, že jsem v černých číslech. Zrovna v současné době sleduju Brooksovo obchodování v jeho trading roomu a můžu říct, že je to ještě víc subjektivní, než jsem čekal. Jestli chce někdo vidět a slyšet, jak vypadá intradenní diskréční obchodování, tak vřele doporučuju.
 9. Miles

  Brooks Price Action

  Přikládám výsledek backtestu. Šel jsem na to tak, že SL byl pod/nad signal barem a PT stejná vzdálenost jako risk, takže vychází risk/reword 1:1. Mým cílem je vybírat si dobré setupy, dosáhnout alespoň 60 % úspěšnosti a potom se věnovat více výstupům. Procento úspěšnosti je zatím 55%, což je sice v černých číslech, ale nic moc. Zatím cca 150 obchodů. Snažím se poučit z chyb a v budoucnu se jich vyvarovat. Jestli máte někdo výsledky backtestu Brooks PA, tak se také podělte, můžeme porovnat.
 10. Miles

  Brooks Price Action

  to iigis mrknu se na to VSA na netu, asi to bude jednodušší :-)
 11. Miles

  Brooks Price Action

  to iigis Výborně, tak pozitivní break už chápu, jakmile v Pullbacku klesá volume, tak trh bude pokračovat ve směru. Ještě bych potřeboval vysvětlit ten negativní break, nejlépe ukázat na grafu. Třeba ve čtvrtek tvůj třetí obchod je proti trendu a volume v Pullbacku také klesá, ve volume nevidím rozdíl.... Není to o tom, že bych z tebe chtěl ždímat informace, ale jak zapojit do price action volume by mě hrozně zajímalo a nikdy jsem nic neobjevil, co by bylo vidět na volume a ne na ceně.
 12. Miles

  Brooks Price Action

  to iigis No zajímavé to rozhodně je, ale z většiny tvých popisků jsem se na grafu nezorientoval. "Každý break môže mať pozitívnu a negatívnu odozvu. Pozitívna odozva je zjavná break bol úspšený a ceny pokračujú v smere breaku. V prípade negatívneho prierazu ..." Spíš bych uvítal, kdyby jsi dal jeden příklad s breakem s pozitivní odezvou a jeden s breakem s negativní odezvou. To mě právě zajímá, jak při breakoutu zapojuješ volume. Pokud se podívám na tvůj 2. obchod ze středy a 3. obchod ze čtvrtka, tak oba jsou po klesajícím volume... v 2. obchodě jsi po klesajícím volume šel na pokračování... ?
 13. Miles

  Brooks Price Action

  to iigis Bylo by hezké, kdyby jsi to mohl ukázat na nějakém grafu. Tykání je lepší, vykání je neosobní :-) Snad to nevadí ...
 14. Miles

  Brooks Price Action

  to iigis Vysvětlení co dělají profesionálové a amatéři je pěkné, proč ne. :-) Netvrdím, že volume postrádá smysl po zakreslení trendline a SR. Postrádá smysl, když označíme climax na grafu a to po proražení Trend Channel Line, tyto čáry jsem se snažil ukázat na těch sreenshotech. Vždy, když je TCL overshoot, což je climax na grafu, tak je i climax na volume, takže je to jen ta stejná informace interpretovaná jinak.
 15. Miles

  Brooks Price Action

  K tématu climax: Pojem selling a buying climax se samozřejmě také u Brookse hojně používá. V jeho pojetí je to proražení kanálové čáry (Trend Channel Line Overshoot). Kanálová čára se zakresluje na opačné straně trendu, než je trendová čára. Termín Climax znamená vyčerpání, takže to značí možné překoupení, nebo přeprodání trhu podel price action. Podle mě rozhodně přesnější analýza, než překoupenost, nebo přeprodanost určovat podle oscilátorů, které cenu jen přepočítají podle vzorečku do jiné podoby. Samozřejmě v nějakém procentu případů se nejedná o vyčerpání, ale trend akceleruje, tzn. je ještě prudší než byl. Podle mého názoru, pokud si zakreslíte Trend Channel Line, tak sledovat volume už postrádá smysl, protože v drtivé většině jde prolomení TCL a zvýšené volume souběžně.
 16. Miles

  Brooks Price Action

  Zdravím. napřed jsem tady vysvětloval Wedge Pullback, který je trochu složitější, tak teď přikládám ukázky patternu H2/L2 Pullback, který je základní trendový paternd (With Trend). Filozifie patternu je v tom, že trh se pokusí dvakrát obrátit trend a dvakrát se to nepodaří, potom trend pokračuje. V grafech jsem označil místa, kde mohou vstupovat protitrendoví obchodníci, to je samozřejmě odhad, to nemůžu vědět, protože nejsem jasnovidec, ale pattern je právě na selhání dvou pokusů obrátit trend založený. Také vychází z toho, že nejčastější pohyb je two-legged move.
 17. Miles

  NinjaTrader - prosím o radu

  Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s funkcí Market Replay Connection? Normálně si stáhnu data potom se připojím a funguje přehrávání, ale někdy, když skočím na konkrétní místo funkcí Go To... tak mě chybí několik dnů historie dat. Stejné dny, když přehrávám postupně tak fungují normálně, takže data mám. Dělá to jen u některých dnů, ale nepřišel jsem na důvod :S Jestli někdo víte, jak se tomu vyhnout, tak dík za radu.
 18. Miles

  Brooks Price Action

  Příklad Wedge Pullback, který se objevil včera, (vysvětloval jsem ho výše). Obchodoval jsem ho na Replay. V Ninjovi chybí pár úseček dat, ale na Wedge to nic nemění.
 19. Miles

  Brooks Price Action

  to majkll offtopic to určitě není, určitě to souvisí, je to pěknej Decending Triangle. Pro úplnost přikládám jeden takový trojúhelník do trendu, většinou je to reversal pattern, ale i do trendu se objevuje. Myslím, že důležité je pochopit jak to funguje. Trh je na jedné straně trojúhelníku na stejné cenové hladině a vytváří se S/R. druhá strana vytváří vyšší lows/ nižší highs (do shortu) což značí, že se blíží breakout a o tom podobné formace jsou. Nejde o to hledat ideální tvar, ale vnímat na jakých hladinách se vytvíří swingy (highs a lows) Co se týká Brookse, tak ten se vyhýbá všem trjúhelníkům, které se zužují, protože se můžou zúžit až do úzkého trading range, nebo Barb Wire, trh chcípne a nic se nedějě.Nebo nastanou falešné breakouty a nikdy není jasné kolik :-). Taky je to typicky breakout přístup. Jsou breakout obchodníci a pullback obchodníci, Brooks přístup je pullback přístup.
 20. Miles

  Brooks Price Action

  Vůbec nikoho to nezaujalo ? :-(
 21. Miles

  Brooks Price Action

  Téma tohoto příspěvku je Wedge :-) 1.obrázek je trocha teorie, všechno lze vnímat jako trading range (konsolidace trhu), Wedge znamená, že 2 linie trading range mají jeden směr. Buď nahoru, nebo dolů. 2.obrázek je použití Wedge jako trendový signál i jako protitrendový. Proti trendu doporučuji ze začátku vůbec nezkoušet, takže trendové použutí je jako Pullback, tzn. korekce v trendu 3.a4. obrázek Wedge Pullback v praxi Tak doufám, že jsem pojem Wedge srozumitelně vysvětlil a až na něj narazíte v knize, nebo na Brooks fóru, tak budete vědět o co jde :-) Důležité je pochopit princip dvou breakoutů, které selhávají. Jestli máte někdo otázky, tak se ptejte.
 22. Miles

  Brooks Price Action

  Diskréční strategie je o interpretaci pravidel a každý trader je může interpretovat trochu jinak. V některých situacích se může více různých traderů shodnout v některých ne. Když jsem srovnával svoje analýzy barů se StefiGraf nebo s Brooksem, tak u některých barů jsme měly úplně stejný pohled, ale pokud to není jednoznačné, je normální, že se názory liší. Přikládám screen ze středy, jsou tam dva příklady, po kterých se vytvořily 2 legy, první je po Failure H2, druhý TCLovershoot. Já se zaměřuji na With Trend obchody, takže do té druhé bych nešel, ale vstup může být na bear inside bar, nebo second entry.
 23. Miles

  Brooks Price Action

  to kuky969 - dva legy nahoru bych neočekával, protože většinou je to u Failure L2/H2 a musí to být více jednoznačné, filozofie je taková, že když se trh pokouší překonat vrchol trendu 2x a i po druhé selže, trh jde na druhou stranu, část trhu swinguje pozice, takže proto se objeví min. 2 legy na druhou stranu, tady je to podle mého pohledu L3, to co máš ty L1 a L2 je sice také pravda, ale je to menší trend, potom se vytvořilo trochu větší L1 a následně L2 a L3. - I kdyby tam bylo L4, očekávat dva legy je lepší po L2, zvlášť, pokud je L4 jako Trading Range, trh jde stranou, je lepší moc legy nepočítat a chovat se k tomu jako k Trading Range - já jsem to označil jako L3 - ten DT mi příjde jako výborná příležitost, v první půlce dne je prudký bear trend, trh dlouho netestoval EMA, potom 2x prorazil EMA a otáčí se, k Low of the Day je dost prostoru, dobrý signal bar, trh potom udělal menší swing přesně na Measured Move, vhodný PT je na LOD. přikládám sreen
 24. Miles

  Brooks Price Action

  to StefiGraf no nemusíš se hned urážet... tvoje popisy jsou dobré, ale jde o to, že je to hodně informací v jednom screenu a většina lidí tady z toho nebude nic mít. Myslím, že když dáš na screen jeden dva obchody, tak o tom můžeme diskutovat, přímo nad konkrétními situacemi. Ten přístup je o tom, že každý bar je setup bar, což ty víš, každý bar se dá nějak popsat, Brooks to také popisuje na fóru. Ale jen některé setupy jsou vhodné pro obchod. Brooks na fóru také popíše všechny úsečky, ale jen u 1-3 úseček za den je obchod, někdy žádný. Jde o to být selektivní a vybírat si nejlepší situce. to majkll díky moc za pozitivní reakci, přesně takto jsem to myslel, aby to mělo ten "edukativní" ráz, to je hrozný slovo :-) Budu se snažit něco zase přidat. Já si tím také ty principy hodně urovnávám v hlavě. Nejvíc si kreslím na papír schemata, pomůže to urovnat myšlenky :-)
 25. Miles

  Brooks Price Action

  to StefiGraf nechci ti do toho kecat, ale nebylo by lepší ukázat na screenech jen obchody, než každý setup? Komentář ke každému baru můžeme vidět přímo u Brookse na fóru.
×
×
 • Vytvořit...