Jump to content
Co nového? Mé kurzy

MERKUR1

Members
 • Počet příspěvků

  639
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Poslední návštěvnící profilu

Seznam posledních návštěvníků profilu je vypnut a není zobrazován.

Dosažená komunitní hodnocení

Newbie

Newbie (1/14)

0

Komunitní reputace

 1. MERKUR1

  Začínající mladík

  Trading je opravdu ryze osobní záležitost, ve které se musíte především spolehát sám na sebe. Jistě, sledujte postupy a názory druhých, ale v konečném důsledku za zdar věci budete zodpovědný pouze Vy! To znamená, že se nesmíte ve svém konečném rozhodnutí spoléhat na druhé, protože ve všeobecné rovině bude platit, že to, co vydělává někomu jinému, nemusí vydělávat Vám. Každý jsme jiný a každému budou vyhovovat jiné postupy. Proto musíte především poznat sám sebe, své reakce na krizové situace, nevěnovat se nepodstatným věcem, ale pochopit primární otázky, které rozhodují o úspěchu, či neúspěchu. 1) Psychologie. 2) Money management. Tyto dvě věci rozhodují o všem podstatném, tedy i o úspěchu, kdy si můžete z deseti obchodů například v sedmi případech dovolit malý prodělek a ostatní tři pozice Vám vše vrátí i s celkovým ziskem.
 2. MERKUR1

  Začínající mladík

  To jeron992. Nevím, ale ve vaší situaci-lehčí finanční problémy- asi nebude nejvhodnější si zadělávat na další možné problémy. Možná, že se vám zdá cesta, kterou jste zvolil, jako vhodná, ale to jsou pouze první náznaky, které nic neznamenají. Co by se stalo, pokud byste o peníze přišel? Počítal jste i s touto možností? Trading není jenom o ziscích, ale především o učení prohrávat. Zatím nemáte žádné zkušenosti, pouhé dohady, že by to mohla pro vás být schůdní cesta. Nic víc, nic míň.
 3. MERKUR1

  Zlato???

  Možná by šlo přisadit na skutečnost, že vyspělý západní svět bude v konkurenci ztrácet, ale pak je zde Čína, indie, Brazílie atd. Tyto země budou nabízet ohromný ekonomický potenciál, který mohou bohaté firmy využít. Souhlasím s tím, že bude přibývat lidí, bude nedostatek vody, potravin a dalších komodit a tento fakt vyústí do zvyšování jejich cen, ale zlato a jeho cena se pohybuje v trochu jiné rovině. Stačí si to ukázat například na komoditách. Když dochází k ekonomickému útlumu, snižuje se po nich poptávka, jejich ceny zákonitě klesají, ale hodnota zlata stoupá. Naopak v dobách růstu se po komoditách poptávka po zvyšuje, jejich ceny stoupají, ale zlato klesá atd. Samozřejmě je to napsané ve velmi zjednodušené verzy, ale investoři budou vždy při nákupech zkoumat pouze hledisko výnosu.
 4. MERKUR1

  Zlato???

  Ono opravdu bude záležet pouze na ekonomickém vývoji a bude platit, jednoduché pravidlo. Pokud bude krize, zlato bude bezpečnou investicí, které si bude držet svojí cenu. Naopak pokud by se svět zmátořil, pak by se také mohlo zlatu stát, že bude naprosto nezajímavé. Viz případ kolem ropné krize, na konci osmdesátých let, kdy cena za unci překročila 1000 USD, aby po více než dvaceti letech, v dobách růstu, oscilovala kolem 400 USD. Uvidíme, kam půjde příští vývoj, ale je dobré, abychom počítali s více scénáři.
 5. MERKUR1

  Zlato???

  Rentabilita těžby je silným argumentem, ale určení férové ceny je věc trochu jiná, protože bude závislá z velké míry na poptávce, které se musí nabídka přizpůsobit a to bez ohledu na náklady těžby, férovosti ceny atd. V těchto řípadech bude velmi záležet na stavu ekonomik, na možnostech investování peněz a možných ziscích z nich atd. Teoreticky, pokud by se nastartoval udržitelný hospodářský růst, který by zajištil výhodnost investit do určitých ekonomických oblastí, pak by pravděpodobně docházelo k odklonu od bezpečných investic, do investic rizikovějších, které by ale na druhé straně slibovaly větší zisky než například držba zlata a těžařských firem, které se jeho těžbě věnují. Mohla by tak vzniknou řetězová reakce, na jehož začátku by byl pokles ceny, který by způsoboval zavírání nerentabilních dolů, zhoršování hospodářských výsledků atd. Zákonitě by naopak došlo k nižší těžbě, která by měla tento pokles ceny brzdit a být tak určitou protivahou, ale jak jsem zmínil, rozhodujícím faktorem by se stala poptávka, která by žila svým vlastním životem a byla by v tomto scénáři prioritním faktorem, který by válcoval vše ostatní.
 6. MERKUR1

  Zlato???

  To Taraka. Zlato je závislé na jedné staně na mnoha proměnných a na druhé, na jasně predikovaném hospodářském cyklu. Tedy jestliže očekáváte pokles, pak musíte znát příští ekonomický vývoj, který bude predikovat příští chování investorů. Z toho plyne, že nemůžeme v dnešní době stanovovat určité cenové hranice, jako základ pro budoucí otočení, alespoň střednědobého trendu a smysl musíme hledat až podle konkrétního vývoje a jeho síly.
 7. MERKUR1

  Zlato???

  Znovu se ukazuje, že pokud se budeme zajímat o některé komodity, jak je dobré zahrnout predikci jejich budoucího vývoje do delšího časového horizontu, nehledě na náš časový obchodní rámec. Z této skutečnosti se pak naučíme dívat na velmi relevantní informace, které jsou rozhodující pro skutečný budoucí vývoj. To je i případ zlata. Kolik zde bylo očekávání, na jeho stálé zhodnocování, při mírných poklesech na výhodné dokupy atd. Nic neroste do nebe a to se v minulém období také projevilo na jeho cenovém vývoji. Za částí ceny zlata byl objektivní strach z budoucnosti, ale na druhé straně také hodně spekulací. Kvantitativní uvolňování mělo směřovat do rozjezdu ekonomického růstu, ale místo toho se přesunulo velké množství finančních prostředků právě do některých komodit. Dnes se již začíná uvažovat, z důvodu pozitivních nálad FEDu, o jeho omezování. Co se děje a bude dít kolem některých investičních nástrojů se již dnes začíná projevovat.
 8. MERKUR1

  Zlato???

  Ono velmi záleží na tom, v jakém časovém rámci obchodujeme a podle toho se musíme také zařídit i ve vyhodnocování informací. Mě tyto problémy spíše zajímají z delšího časového rámce a tedy nemůžeme tento problém odbýt jednou větou. Navíc jedná se o velmi háklivou komoditu, která je náchylná na mnoho dnes neznámých. Jediné, co snad ještě dnes platí, to je pohled z hlediska ekonomických cyklů. Můžeme si to ukázat například na roku 2007 a následné krize. Zde se dalo poměrně dosti bezpečně vsadit na růst zlata, znehodnocení koruny, poklesu ropy a následně pak při ceně méně než 40 USD na jejím růstu atd. Ve všech těchto případech bychom si mohli dovolit vstupovat do poměrně bezpečných pozičních pozic. Burza vždy přestřelí a dodatečně svoje extrémy vyrovnává. Možná, že současný pokles zlata můžeme hodnotit i tímto způsobem, ale co je dnes jisté. Stačí aby KLDR vypustila jednu raketu a vše může být jinak.
 9. MERKUR1

  Zlato???

  V dobách klidu je zlato naprosto nezajímavé. Jeho genialita se projevuje až v dobách otřesů, kdy se k němu všichni snaží přiklonit. Jaká je dnešní situace, na to si musí každý odpovědět sám. Zlato se delší dobu pohybovalo v beztrendovém prostředí a bylo jasné, že se musí zákonitě vydat nějakým směrem. Snahy a přání a jeho vytažení k hodnotám 2000 USD za unci měly menší pravděpodobnost, než dnešní skutečnost, která vychází z logiky stavu krátkodobých nálad. Musíme si také uvědomit, že kvantitativní uvolňování dodalo na trhy velkou likviditu, která nepomohla hospodářství, ale dostala se do rukou velkých spekulantů, kteří jí zneužili, protože vsadili na komodity a vytáhli jejich ceny až k hranicím ohrožující hospodářské oživení, které bylo prioritou. Na této vlně se svezlo i zlato. Pak je otázkou, jestli se dnešní pokles zakládá pouze na spekulaci krátkodobého poklesu, nebo určitého trendu, který by měl skončit na nižších hranicích příštího beztrendového prostředí. Jaký bude příští vývoj zlata, to by bylo pouze hádání z křišťálové koule, protože jeho cena se bude odvíjet od všech možných hledisek, které na trhu známe. Tedy od politických, až po ekonomické a proto při této příležitosti je dobré si připomenout situaci kolem ropné krize na konci sedmdesátých a začátku osmdesátých let minulého století.
 10. MERKUR1

  Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.

  To Stanley. Ve vlákně Střípky souvislosti bylo naznačeno Michalem administrátorem, že jsme zde pouze jako hosté a přísluší nám tedy pouze poslouchat. Nešlo mě o praktickou stránku věci, ale o formu zdělení. Dále to byla i forma zdělení vůči Heronovi. Nedopustil jsem se zde žádného sprostého vyjadřování, pouze jsem hájil začátečníky, kterým by zde mohli chybět některé informace pro jejich kvalifikovaný proces rozhodování.
 11. MERKUR1

  Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.

  Ahoj Jogo a ostatní. Z důvodu neshod s Michalem zde na tomto webu končím a dále nebudu přispívat do diskuzí. Všem přeji hodně úspěchů a žádám někoho, aby zde pokračoval v těchto diskuzích, aby neskončily, protože by to byla veliká škoda. Obchodování se neodehrává pouze v ID časovém rámci a pouze podle TA, ale existují i jiné možnosti.
 12. MERKUR1

  Střípky souvislostí

  Michal-administrátor. Já si myslím, že se zde nikdo nepokouší fušovat do vedení webu, pouze zde padají názory na věci, které zde někomu mohou chybět. Buď se budete snažit diskuze okrajovat podle svého názoru, nebo dáte prostor lidem, ať si vedou debaty svým směrem. Toto téma může sloužit lidem, kteří se nenechají sešněrovat do jednotného koridoru a alespoň na pár stránkách chtějí řešit cokoli. Je to snad velký prohřešek? Vaše reakce se mě nezdá vůbec přiměřená, protože o nic nejde. Celý život jsem se snažil řídit rčením: " Važ si toho, kdo ti říká pravdu, vyhýbej se tomu, kdo ti poklonkuje. První to s tebou myslí v dobře, druhý myslí jen na sebe." Proto moje názory nejsou ve špatném zaměřeny vůči nikomu, ale mám potřebu vždy říci, co si myslím. Nedovedu si ani představit, že pokud bych měl někdy v jakémkoli smyslu nějakého hosta, který nepřekročí základy slušnosti, že bych ho nějakým způsobem omezoval a zdůrazňoval mu, že je zde pouze jako host. Proto se ani zde nenechám okřikovat, co mohu a co nikoli a dávám si červenou kartu s doživotním zákazem činnosti. Závěrem přeji všem hodně úspěchů.
 13. MERKUR1

  Střípky souvislostí

  To PetraSR. Já si naopak myslím, že tento web nemůže být odrazovým můstkem pro začátečníky, protože ti zákonitě potřebují získat všeobecnější rozhled o tom, co kapitálové trhy ve své podstatě jsou, co se dá obchodovat a jakými metodami. Pokud sem přijde začátečník dostává pouze informace úzkého zaměření, které si přečte a zákonitě se je začne učit, aníž by dostal všeobecné základy a měl možnost se rozhodnout podle svých možností, co mu bude nejvíce vyhovovat a to je podle mého názoru špatně. Proto považuji tento web spíše pro úzce zaměřené lidi, kteří již někde nějaký všeobecnější přehled získali a tuto cestu považují za optimální. Já se nyní pokouším napsat jednu odbornou knihu, kterou třeba nikdy nevydám, ale věnuji se problému, který mě hodně zajímá. Na úplný začátek jsem také použil dost obsáhlý všeobecnější vstup, protože bez něho si nedokáži představit řešení odborného problému, který nespadl z nebe, ale navazuje na určité další věci. Každý medik studuje několik semestrů anatomii lidského těla, aby se následně rozhodl pro svojí odbornost. To je základ. Odborník bez základů nikoho nevyléčí. Nevím, jak byste se dívali na lékaře, který by u dopravní nehody nedokázal zachránit zraněnému řidiči život, protože je oční odborník a toto ve škole neprobíral. Tak to funguje ve všech oborech běžného, i odborného života, že pokud chceme něčeho dosáhnout, musíme získat všeobecné náviky, na kterých můžeme stavět to ostatní. To je můj životní styl, kdy se snažím vždy pochopit širší souvislosti a z nich se postupně dostat ke svým řešením, již na úzkém základu, které pro mě ale budou optimální. Tyto stránky jsou nastavené na určitá témata, což je v pořádku, ale to nemění nic na tom, že by zde měl být zdůrazněný širší základ, aby začátečníci nepodléhali chybnému přesvědčení, že nic jiného, než toto, neexistuje.
 14. MERKUR1

  Střípky souvislostí

  Michal, Tomáš. Já si naopak myslím, že vlákno tohoto typu není od věci, protože dokáže zabrat, možná nesouvisející témata s tradingem, ale je plodné v oblasti určitého druhu myšlení. Kdysi jsem zde vzpomínal, že mě jeden středoškolský profesor řekl, abych se zabýval i věcmi, které nemusejí na první pohled souviset přímo s tradingem, ale jsou důležité ve způsobu řešení, které se nemusí vztahovat přímo k těmto problémům, ale budou se odehrávat ve všeobecnější rovině. Podle mého názoru to je velká pravda, protože jsme nějak naprogramovaní a vše řešíme na stejných principech a čím poznáme více problémů, tím také poznáme více našich reakcí a můžeme je porovnávat, jestli byly správné, nebo ne. Velkou chybou těchto stránek je zaškatulkování tradingu pouze do ID obchodování, což je velká chyba, protože existují , z pohledu časových rámců, i jiné druhy, které mohou hrát i dominantnější roly. Kolikrát jsme zde z Vašich úst mohli slyšet názory typu, že se zde nebude probírat téma fundamentu atd. Trading má svoje všeobecné základy a je v našem zájmu je zevrubně poznat a až podle nich si vybrat jednu metodu, která nám bude vyhovovat nejvíce. To ale můžeme poznat jenom tehdy, pokud se neuvězníme do jedné škatulky a budeme mít zájem poznat i jiné názory. Stačí se podívat zde na těchto stránkách na začínající tradery. Většina začíná biflováním indikátorů, aníž by je pochopila, dokáží se uzavírat do pidi časových rámců a o burze nemají nejmenší znalosti. Samozřejmě i tak se nechá v tradingu slušně vydělávat, ale je nemalé procento lidí, kterým tento druh obchodování nevyhovuje, protože mají zájem poznávat jiné problémy, chtejí samozřejmě také vydělávat peníze, ale to neznamená, že budou celé dny vysedávat u počítače a mít pouze nabiflované některé stereotypy. Já osobně závidím některým lidem jejich kreativitu, kdy dokáží každý den podle okolností dělat něco jiného. V pondělí burza v ID časovém rámci, v úterý úplně jiné aktivity, které nemusejí mít s kapitálovými trhy nic společného a ve středu se na burzu opět vrátí a vstoupí do pozičního obchodu atd. Že tito lidé neexistují? Já jich kolem sebe vidím dost a jsou to většinou velmi úspěšní lidé, protože pochopili to hlavní, že všeobecnější přehled nám dokáže otevřít určitě mnohem více zavřených dvěří, než jedna odbornost. Burza se nezakládá na problému jednoho pidi časového rámce, který řešíme pouze podle TA, které naprostá většina traderů nerozumí, ale burza je také poziční obchodování podle fundamentu atd.............................. Burza není nic vyjimečného. Je to pouze jedna veledůležitá instituce, která má sice některá specifika, ale hodně problémů musíme řešit úplně stejně, jako v běžném životě. Dívejme se na svět jako na jeden propojený problém, kde vše se vším souvisí. Pokud si to uvědomíme, pak se musíme shodnout na tom, že i diskuse, které nemají na první pohled nic společného s tradingem nám dokáží pomoci ve vybudování správného pohledu na kapitálové trhy. Proto každé téma, které nás nutí přemýšlet je pro nás dobré, protože nás učí něco, co můžeme zcela běžně používat i v tradingu.
 15. MERKUR1

  Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.

  Jogo. Nejdříve byly trhy naprogramované na technickou korekci. Posléze se k tomu přidaly události v severní Africe a vše dodělalo zemětřesení v Japonsku. Vše bylo hodně čitelné, protože trhy před tím dost dlouho rostly a na korekci byly připraveny.
×
×
 • Vytvořit...