Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

radusor

Members
 • Počet příspěvků

  537
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Kalendář

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Vše publikováno uživatelem radusor

 1. radusor

  Time And Sales

  Sage napsal: [ital] "(a tím myslím že je tvojí prací otočit každý den na trhu miliony $$$ a dělat to den za dnem, rok za rokem a ještě vykazovat zisk - banky, fondy, MM, ...)"[/ital] Tak toto naštěstí není rohodně můj cíl. Jsem daleko skromnější. ale to, že jsem se přidal tady do diskuze není o tom, že bych se chtěl bavit o mě, ale právě kvůli Vám ( Sage,Fenomen, Honzin), abych Vás podpořil v rozvíjení této diskuze. Time and Sales Honzin to vyjádřil asi nejlépe když napsal : [ital] " znalost těchto informací neznamenají automaticky úspěch.Nicméně taky mám raději znalostí více, než méně. "[/ital] Proto čím houšť tím lépe :-) Díky... (tu)
 2. radusor

  Time And Sales

  hele fenomen nedělěj si prdel ze staršího pána jo :) .. to není v oku, ale na účtě ;-) mimochodem to co píšeš, je samozřejmě pravda, ale já jsem prostě jiný tip člověka, já bych spíše tyto informace potřeboval zobrazené nějak graficky. Je to pro mě jednodušší. Již jsem několikrát přemýšlel, jestli by nějak nešlo tyto hodnoty "velikosti" čísel nějak převést do grafické podoby, a pak na této grafické podobě obchodovat například ten patern co o něm píšeš. Jo a taky se mi už několikrát potvrdilo, že jsem se s někým bavil a pak jsem zjistil, že jme se né úplně zcela pochopili :-) tak že asi tak :-) :) (tu)
 3. radusor

  Time And Sales

  fenomen díky za reakci, na to že ti (Vám) je 22 let, a nevěnujete se tradingu ještě moc dlouho- jak píšete, tak si myslím, že jste na správné cestě :-). Já osobně jsem začínal jednoduchými postupy přes složitosti, až jsem se zase vrátil k jednoduchým věcem.Tak jako asi každý tady. Samozřejmě se zajímám i o ty "složitosti" , ale nejsou zatím u mne pro výdělek důležité, spíše jako inspirace a učení se novým věcem. Jsem asi jiný tip člověka , jsem spíše kreativní a hodně vizualní tip. Potvrdilo se mi již několikrát, že to co jiní vidí např. ve Volume profile, T$S atd. já vidím jiným způsobem na grafu. K tomu co používám já : jak jsem psal - prošel jsem si snad vším co píšete tj market profile, volume profile, Volume spred analysis(VSA), DOM, T$S .. atd až jsem skončil u "svých" paternů. Tak že obchoduji ve zkratce "své"paterny. Spíše se snažím vše zjednodušovat . Došel jsem k závěru, že obchodovat beze strát nelze. Lze pouze najít určité nastavení (setup), které mi dá určitou pravděpodobnost, se kterou se musím naučit žít. Teď jde jen o to najít takové nastavení, které mi dá tu nejoptimálnější pravděpodobnost úspěchu. A samozřejmě risk management.
 4. radusor

  Time And Sales

  Dobrý den pánové, Sage,Fenomen, Honzin ... je vidět, že vaše znalosti o trhu jsou rozhodně na dost vysoké úrovni, až bych řekl vědecké úrovni :-). To je to, co mi tu tak trošku chybí.(a nebo jsem to nenašel) Prostě druhý protipól znalostí. Mohli byste se tu prosím rozepsat o tom, jak trhy fungují. Myslím technicky z pozice market makera . Ono znát techniku fungování protistrany na trhu je si myslím dost důležité. Při pohledu na vaše znalosti a váš úhel pohledu na trhy, se mi zdá až hodně zarážející, že jsem schopen na trhu vydělat nějaké ty $$$. Připadám si jako čmelák, co by po vědecké stránce vlastně ani neměl létat, ale protože to neví, tak si klidně létá :-). Prostě vím, že nic nevím a docela se bojím, že obchoduji něco, co s fungováním trhu nemá nic společného, ale zase na druhou stranu, když to přináší $$$... (tu)
 5. Podle mě je každý přístup a jiný úhel pohledu na věc něčím přínosná. Nikdy neříkám nikdy :-)
 6. Proč by se nemohl na něco zeptat? Přeci od toho tady tento server je ne? Nebo ? :-)
 7. radusor

  AKCIE - AOS

  jj taky používám Thinkorswim (tu)
 8. radusor

  Začínající mladík

  Airmike, klobouk dolů před Tvojí snahou bezjištně pomoct druhým ... myslím si, že to je jedna s vlastností, která patří k "traderskému cechu" :) a k poznávacímu znamení o osobnosti člověka.
 9. radusor

  Filmy

  Trošku depresivní film, ale margin call není nikdy veselý ani optimystický :) naštěstí jsem ho nikdy neměl.
 10. Skvělý článek , mám kamaráda s kterým jsem se seznámil nedávno a to kvůli tradingu. Chtěl se zeptat někoho kdo už obchoduje na nějaké věci, mimo jiné na to, bez čeho nemůže začít obchodovat Live... na tuto otázku jsme mu já a ještě jeden trader odpověděli přesně to, co se píše v tomto článku. Výsledek byl takový , že když jsme se potkali cca za 14 dní tak se mi přiznal, že nevydržel a musel si kliknout a prodělal cca 15% účtu. Co na to říct? Každý jsme nějaký a někdo se hold musí spálit aby to pochopil. Dnes už se doufám drží pravidel minimálně ve smyslu tohoto článku. (tu)
 11. CENA na burze je jedna , ČAS na burze je taky jen jeden a to že každý trejdí z jiného časového pásma je jen jeho věc a nic to nemění ani na open a close dne ani na ceně , protože je to zase primárně podle burzy. Jediné co se změní je to jak to uvidí každý sám u sebe v pc . Pěkný víkend .
 12. podle mě je úplně jedno jaký máte čas ve Vašem PC. Když budete mít posunutý čas ve Vašem PC např. o hodinu dříve, tak se vám nezmění nic jiného než časová osa tj svíčka , která je podle pravdy v 15:30 bude na Vašem grafu vykreslena v 14:30, ale pokud dáte příkaz tak pro burzu přišel v 15:30 a vy ho máte na Vašem grafu v 14:30.
 13. K bodu 8, myslím si, že není vše jen černo bílé a že není jen jedna cesta správná . Každý člověk může určité nástroje používat různým způsobem a né si jen myslet " že s 300 dolary se stane hned milionářem". Může si otevřít účet i za 10000 a začít s co nejmenšími jednotkami a né si hned naložit něco co neunese, jen proto, že by to nebyl "pořádný busines."
 14. radusor

  Fyzické dodání

  www.euronext.com/fic/000/001/015/10159.pdf
 15. Asi se v tom už ztrácím, ale nikde jsem nezahlédl příkaz STOP limit , který se zadá např při Longu NAD cenu ?
 16. radusor

  Fuxov dennik - ZLR live TF_RB15

  Zdravím :-) , myslím si, že Fuxo je klasický příklad toho jak trader dělá klasické " kolečko" od nejednodušších věcí až po složitosti a až po "pochopení" se vráti zase opět k jednoduchosti. :)
 17. radusor

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  FredyC také přeji Hezký večer
 18. radusor

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  ale toto je samozřejmě jen příklad... vesměs se podle mého tito vlastníci zajišťují proti pohybu ceny a né že prodávají kontrakt z důvodu získání peněz za prodej kontraktu v daném čase...
 19. radusor

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  FredyC já tedy nevím,ale můžete mi říct, kde píšu, že dostane farmář zaplaceno znovu za ten samý kontrakt ? Já píšu: pokud by farmář prodával znovu kontrakt tzn . v časovém bode B prodá další kontrakt a v časovém bodě C další atd atd atd tedy znovu a znovu prodává, ale pokaždé jiný kontrakt tj. v každém jiném čase do budoucnosti za aktuální tržní cenu v tomto aktuálním čase :-)
 20. radusor

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  FredyC nevím jestli jsem Vaší otázku pochopil správně , ale Farmář prodal kontrakt za cenu 900 v čase "A" a nákupní cena 1300 je v čase "B" tj jak říkate nabídka a poptávka vyhnala cenu nahoru a právě v tomto bodě "B" pokud by farmář znova prodával svůj konrakt tak už by ho neprodával za 900 , ale za 1300 protože to je cena v časovém bodě "B" a nebude ho prodávat za 900 když je cena 1300 ...
 21. radusor

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  NT je jen zobrazovací nástroj, trhy a data co v něm vidíte jsou záležitostí Vašeho brokera a né NT... tak že se neptat na foru NT , ale u Vašeho brokera...
 22. Adik: děkuju, ale to nebude dobrý nápad :-) za prvé nejsem moc psavý tip- píšu spíše sporadicky a jen když se mi zrovna chce a za druhé P+T píší velmi dobré články a toto by mě ani nenapadlo ...
 23. Zdravím, jeden můj osobní příběh :-) Kdysi dávno jsem se krásného letního dne rozhodl, že půjdu běhat. Ačkoli jsem nebyl v běhu nijak trénovaný, prostě jsem měl tak nějak náladu si jít zaběhat. Vzal jsem tedy svého tehdejšího psa ( německý ovčák) a jen tak jsem vyrazil, aniž bych měl přesně jasný cíl kam až chci doběhnout. Cestou jsem narazil na křižovatku, která vedla do hooodně dlouhých serpentín do hoooodně velkého a dlouhého kopce. Já si řekl, že poběžím tak do max 4 serpetíny a pak že se pomalu vrátím... Když jsem tak běžel a byl jsem u čtvrté serpetíny, tak jsem si řekl: no nejsem zas až tak unavený, tak doběhnu jen k další serpentíně a pak se pomalu vrátím -to už budu určitě ze silama v koncích. Doběhl jsem tedy k další serpentíně , ale jak na potvoru jsem se pořád necítil nijak zvlášť unavený.. tak jsem si řekl no tak ještě k té další serpentíně , ale pak už se určitě! vrátím. No takto to bylo pořád dokola s tím, že jsem se u každé doběhnuté serpetíny přesvědčoval, že ta další bude už ta stoprocentně poslední:-). Nějak jsem se zapomněl soustředit na to kde asi tak jsem a najednou jsem užasle koukal, že jsem až na vrcholu toho obrovského kopce, kde byla už jen rozhledna a já, v okolí byl jen les a krásný výhled do širokého okolí. Nejen , že jsem na to užasle koukal, ale ten krásný pocit bych přál každému zažít . Vydržel jsem tam nějakou chvíli plný endorfinů :-) a pak jsem se pomalu vrátil abych moc " nevychladnul". Také jsem si tam uvědomil, že kdybych si hned na začátku řekl, "tu obrovskou vzdálenost a to ještě do stálého kopce vyběhnu v jednom kuse" tak si můžu na 1000% garantovat , že u čtvrté serpetíny zhodnotím svoje síly tak, že prostě už dál nemůžu a určitě bych nedoběhl až tam. Tato zkušenost mi dala obrovské poznání do života a to takové, že : "Slon se nedá sníst na posezení , ale po kouskách určitě ano :-) jo a druhou zkušenost: že sportovat se určitě vyplatí - už jen kvůli těm endorfinům :-) PS. při návratu domů, můj pes asi tak 20 minut pil a pak půl dne jen ležel a ani se nehnul ...asi byl moc uběhanej :-))
 24. radusor

  Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II

  jj tradeři pomáhají traderům , ale peníze až na prvním místě. Spoustu traderu tady nechalo a napsalo spoustu věcí ze svého know how zcela ZADARMO a pro všechny kdo jsou ochotni si to přečíst . Nebýt těchto traderů v diskuzich a jejich know how tak by měl celý web asi tak o xx% menší hodnotu. ( každý ať si doplní za x své číslo) I páni P+T se z těchto diskuzí mnohé naučili, ale business je business a počítá se jen to, jestli na tom umím něco vydělat nebo ne. Nežijeme někde na růžové planetě, kde si vzájemně dáváme své peníze každému kdo si řekne . Bohužel realita je taková. Já být vlastníkem takového webu , taky bych si chránil svůj zdroj příjmů.... závěrem: ač se mi to nelíbí , musím bohužel s tímto souhlasit :-(
 25. radusor

  Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

  wrcprofi toto forum také není jen pro Vás.... Když jste se ptal, kde stáhnout NT7 ze stránek www.ninjatrader.com, že to tam nemůžete najít ...tak jsem také nejdříve přemýšlel, jestli si neděláte srandu, ale prostě jsem Vám odpověděl a poradil - (každý jsme nějak začínali), ale vaše další otázky mě přesvědčili, že by jste nejdřív mohl zapojit také svojí námahu, třeba použít vyhledávání atd.... s takovýmto přístupem máte v tradingu velmi malé šance... nepíšu to proto abych Vás nějak odrazoval .... hodně štěstí ( budete ho potřebovat)
×
×
 • Vytvořit...