Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Hledat v
 • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...

Jiří S.

Members
 • Počet příspěvků

  645
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Komunitní reputace

0 Neutrální

Více o Jiří S.

 • Hodnost
  Advanced Member

Poslední návštěvnící profilu

1 591 zobrazení profilu
 1. Nevím, jestli si toho už někdo všiml, ale tady v odkazu se píše jak mohou nově černé labutě vypadat na CME: www.cmegroup.com/tools-information/lookups/advisories/ser/files/SER-7258.pdf . :( Mohl by to někdo porovnat jak to bylo dřív a případně to nejdůležitější přeložit? Zvětšují už z toho brokeři marginy?
 2. Kdo si nechce programovat TNGdistance, může použít paprsky Dr. Alexandera Eldera - Elder-ray, které tu už před [bold]Tomášem[/bold] vynalezl on :):):):):) www.financnik.cz/komodity/zapisnik/setkani-s-Elderem.html a zcela jistě nechybí v žádném obchodním programu. www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/trading-for-a-living.html www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/come-into-my-trading-room.html www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/vstupte-do-me-obchodni-mistnosti.html Mohu ale ještě poradit jednu vychytávku a tou je: měřit vzdálenost od EMA předchozí svíčky, neboť a
 3. Jiří S.

  Zacatecnicke nejasnosti :)

  zaciatocnik1: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/obchodovani-dvou-kontraktu-zacatecnici.html (tu) Co by to nemělo mít smysl, finanční páka je dost vysoká na vygumování účtu ale i jeho posílení pokud nakonec nepřiletí černá labuť a všechno si sebere když se člověk dědečkovi Hříbečkovi nepokloní.
 4. Když má někdo peněz jako šlupek a přijde o 3 000 000 tak by se to mohlo zasadit do nějakého rozumnějšího kontextu na porovnání psychiky pro začínající tradery než že obyčejně téměř neztrácí a 100 000 mimo opce může být zřejmě běžné, ne? Pro někoho se základním účtem může být i 30 000 moc, pro jiného jen to nejlevnější auto z deseti v garáži když má dalších 10 ještě někde v druhé a jachtu s osádkou které ho bude muset za každou cenu nabídnout. Já bych tedy uvítal nějaké zpřesnění když už se tu plácá s milióny na intradenním pohybu a až teprve při nich se zapomíná na plán. :)
 5. spotys: To je tak, když se tu myslí poměr, nikoli jeho výsledek, tedy názorně např. David s Davidem a David s Goliášem pominu-li Davidův prak v kapse který nakonec výsledek zvrátí trefou oka Goliášova.;) Na zmatenou: poměr sekretářka premiér u nás byl také vysoký a nakonec z toho i do toho oba spadli neboť pravděpodobnost u každého premiéra byla v tomto smyslu také vysoká když se nepoučili z chyb těch předchozích.:) www.financnik.cz/komodity/financnik/risk-reward-radio-intradenni-obchodovani.html (tu).
 6. Jiří S.

  NinjaTrader - prosím o radu II

  robsol: v Tools-Options na kartě Simulator je volba Accounts, tak to zkus vygumovat tam. Včetně Reset. Jinak s tím asi pohnout nepůjde.
 7. Jiří S.

  Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.

  Včera večer jsem udělal u banánů výjimku a koupil 2 kg pěkných velkých za 10 Kč/kg protože jsem současně koupil vepřové řízky v ochranné atmosféře 1 den před expirací za 80 Kč/kg, každé v jiném obchodě. Kdybych čekal na dnešek, byly by řízky asi za polovic a možná by byl někdo rychlejší, ale banány by byly taky fuč, ale věděl jsem že dnes nebudu mít na slevu čas. Teď už mám z obojího jen obaly v odpadu. Řízky asi zahraniční nebyly a tak to dneska houplo s kurzem na banánovou stranu. :) tom_czr: u nás Tesla krachla a v tomhle srovnání vyjde benzín i tak levnějc, ne?
 8. Jiří S.

  Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.

  To do nekonečna by mohlo třeba znamenat že má svolení zlikvidovat Korunu českou ať to Euro stojí co to stojí, stejně se dotiskne. Banány po kilech za 3,50 Kč jsem kupoval před dvěma roky do přecpání, letos jsem už také asi před měsícem měl cca kolem těch 7mi Kč ale víc jak 3 kg to nebylo, asi se málo urodilo:). Vajíček M za 1,33 Kč jsem se také dočkal a přecpal a letos i másla za 20 Kč čtvrtkilo jen mělo nabouraný po pádu roh, ale kyselo s bramborama jsem dělal naposled někdy v dubnu co jsem sehnal ještě slušné za 4,50 Kč od té doby už jen bez nich takže asi zasadím, kvásek si sám pracuje
 9. Jiří S.

  Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.

  V klídku do příštího tankování, pak už ho tam oba necháte.;) Lumpové jedni inflační(td). Banány stejně za víc jak 7 Kč nekoupím a podobně u všeho zahraničního i tuzemského.
 10. Jiří S.

  Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.

  Dnešní Lumpárna ČNB: (td)
 11. Jiří S.

  MAE a MFE

  Jonny-Em: máš-li svůj určitý systém který aplikuješ na trh a ten do něj tedy vstupuje a vystupuje. V průběhu obchodu pak trh naděluje maximální nepříznivou a maximální příznivou odchylku od vstupní ceny. Vzhledem k použití StopLossu a Targetu systém z trhu vystupuje též i při dosažení těchto hodnot, u SL vždy, u PT ťuknutí stačit nemusí a tam je někdy nutný přesah aby obchodování nebylo tak jednoduchý. Pak už jen porovnáváš nastavení SL a PT s těmito odchylkami a s výsledkem obchodního snažení a případně upravuješ/vylepšuješ. Nakonec, zjednodušeně - vystoupí-li systém na
 12. Jiří S.

  NinjaTrader - prosím o radu II

  Mohlo by to být nevhodně zvolené vysoké volume, to se pak může celý den smrsknout do jedné svíčky.
 13. Jiří S.

  obchoduje někdo přes Global futures?

  Že by velká chyba brokera byla Tvoje chabá angličtina a že pan Kužel není na place k mání vždy hned? Ono by to chtělo nějakou tu Fíjo zkušenost s brokery na pražském vekslu když jde do tuhého a ani telefonem se dovolat nelze, a to Ti ještě žádný broker nedefraudoval účet, s tím já už jistou zkušenost také mám. Někde tady na fóru se psalo i o tom, že je vhodné mít připravené přeložené věty o požadavcích na HelpDesk a velké telefonní číslo před očima na monitoru což snad každého napadne než tam vleze a nejpozději když získá podobnou první zkušenost. Možná nakonec můžeš být rád že
 14. Jiří S.

  obchoduje někdo přes Global futures?

  Když broker nemůže pokyn hned předat burze kvůli nějaké zradě, zde zřejmě když burza už měla uzavřeno, pak se asi pokyn může dostat do vzduchoprázdna a zůstat viset "pending" a nebýt již obsluhován brokerem protože ho pak z nějakého prapodivného důvodu nevidí a zvlášť pokud i broker má nějaké uzavírací hodiny. Pak nezbývá než žhavit drát (e-mail, telef. apod.), popsat přesně o co jde a pokusit se pokyn protlačovat k funkčnosti a samozřejmě to kontrolovat obchodní platformou. Je-li i broker o víkendu na jachtě tak holt nejlépe hned když opět zakotví v práci ještě před otevřením trhu a ověř
 15. Asi budeš muset použít API nějakého toho zmiňovaného pochybného programu. ;)
×
×
 • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.