Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

no pre zaciatok je dobry clanok na
www.sfomag.com/homefeaturedetail.asp?ID=363568822&MonthNameID=June&YearID=2006
+zadarmo knizka Master the Markets >> vsa.pipbuilders.com/mtmv3.pdf


je to sice po anglicky.
aj ked mozno by som to mohol prelozit ak by bol velky zaujem a nedostatok cudzojazicnych ludi :D

na nete je vela o tom popisane na roznych forach ktore tu nemozem napisat vzhladom na pravidla :(.
ale staci vygooglit vsa.
a pridat wyckoff alebo tom williams co je veteran v trejdingu co sa zapodieva metodov vsa od wyckoffa.

Existuje dobry software ktomu vola sa traderguider ktory je specialne spraveny na pouzite pri VSA. ale stoji dost a myslim si ze to co obsahuje si kazdy sebazdatny programator spravi velice jednoduxo ci uz do MT4 alebo ninjatraderu.

prakticky na analyzovanie trhu pomocou VSA staci len cena + volume :D takze naco sa zapodievat dakym drahym softwarom.

Treba poznamenat ze vela ludi co obchoduju forex povedia ze sa to neda uplatnit a ix to hned odrati,ale opak je pravdou.
Pri forexe je volume nahradene takzvanym aktivnym volume co je Tick volume co bohate staci takties pri VSA


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ktym brokerom ; )..
zalezi ozaj od brokera ibfx ma ticky s vela zdrojov.. niektory ma zas s menej preto sa ticky mozu lisit.
vtomto je najlebsie zas mat eSignal ako datafeed pretoze ten ma aktivne volume s vyse 500zdrojov. ..

pri VSA ale bohate staci aj tick volume pretoze ide o to aktivne volume ako pise tom wiliams..
Nepotrebujeme mat presne udaje aby sme zistili ci Smart money su zainteresovany alebo nie.
treba rozlisit podstate iba 3rozne udalosti a to.

1.Smart money nakupuju
2. Smart money predavaju
3. Smart money sa velmi nezucastnuju - nemaju zaujem

tieto tri vecy sa daju s tick dat tak ci tak zistit : ) a to pre VSA staci.

ktym Forex brokerom by som takties odporucil ked tak pouzivat Brokera co ma nastaveny cas na rollover 5EST. ; )
koly presnejsim udajom na candlestickoch. ako napriklad PFG broker alebo FXLite

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]japapatramtara:[/bold]
ja osobne som sa ktomu dostal len pred nedavnom..takze vobec to nemam pod palcom na to aby som mohol pouzivat v realnom trejdingu ,prave preto som skusil napisat sem ako velmi su stym trejderi oboznameny.
Ale to co zatial som nastudoval tak dava zmysel tomu preco sa trh niekedy xova presne naopak ako by si ocakaval : ).

[bold]Markon:[/bold]
tie charty s ninjatradera mas s indikatora Market Delta ? mozes ho dat zdielat ? alebo si to sam naprogramoval ?
Btw ties som pred nedavnom porovnaval bulls and bears statisticky ako sa xovaju tak mozem len stebou suhlasit..

Takties je zaujimave ze nad Opening price (Open noveho dna) prevladaju bulls nad bears sice len o male p ercento :D ale prevladaju a zas naopak pod Opening price statisticky prevladaju zas bears nad bulls.
To je ale uz troska na inu temu co sa tyka Open a Close.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...