Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FX trade-book


saqe

Doporučené příspěvky

Dovoľujem si založiť nové vlákno na tému obchodný denník pre forex. Ponúkaný denník je zadarmo, je vytvorený v exceli v staršom formáte .xls z dôvodu, že nie každý ma novší MS Office a subjektívne po testovaní táto staršia verzia funguje svižnejsie ako nový format .xlsm. Veľká vďaka patrí traderovi "LUKY", ktorý trpezlivo testoval všetky pracovné verzie a s jeho skúsenosťami, radami a pripomienkami sme spoločnými silami vytvorili tento denník. Akékoľvek pripomenky, nápady, kritika ... do ďalšej verzie sú vítané. názov: FX trade-book v3.0 autor: SAQE spoluautor-tester: LUKY funkcie: - režim live a backtest - záznamy pre 500 obchodov - tri obchodné platformy - Visual Trader, Meta Trader, Saxo Trader - základné menové páry - EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD, USD/CHF, EUR/CHF, AUD/USD, USD/CAD, EUR/GBP, EUR/JPY, GBP/JPY, EUR/CAD, EUR/AUD, GBP/CHF, CHF/JPY, AUD/CAD, AUD/JPY, NZD/USD, CAD/JPY - obchodovanie rôznych menových párov naraz - výber z preddefinovaných vstupných vkladov, alebo možnosť zadať vlastný vklad - rozdielny stop-loss a profit-target pre každý deň, pre každý menový pár a pozíciu - 4 možnosti výpočtu stop-loss (pevný, voľný počet pips, voľná cena, ATR) - voľba násobku ATR - nastavenie spreadu, minimálneho stop-loss a pip-value pre každý menový pár - rozdielne hodnoty pips pre posun na/nad BE pre LONG, SHORT pre každý pár - preddefinovaný risk % a vlastný risk % na každý obchod - vlastné názvy 18 patternov - 3 druhy money-managementu pre výpočet podľa pips - 3 druhy money-managementu pre výpočet počtu lot - informatívny výpočet ziskov, strát a celkového profitu v 3 menách - USD (predvolené), EUR a CZK s nastavením kurzu - rýchly test podľa zvolených hodnôt SL, PT - imitácia sklzu (slippage) pri otvorení pozície s voľbou statického počtu pips - možnosť výpočtu obchodovania mikro-lotu (MT4, Saxo) - voľba veľkosti % zníženia počtu lot po zvolenom počte strát - voľba vplyvu equity MA, voľba periódy, voľba % rozdielneho vplyvu pre stav kapitálu nad a pod equity MA - 2 druhy MA equity (simple, exponencial) - 2 druhy equity (kapitál, pips) - zobrazenie max. DD% a výberu/vkladu v grafe equity - voľba obchodovania pre každý deň v týždni pre každý menový pár - možnosť obchodovať v daný deň len jeden smer (long, short) pre každý menový pár - obchodovanie statického počtu lot, alebo position-sizing - upozornenie na prekročený maximálny risk %, nastavenie nezávislé od obchodného risku - blokovanie maximálneho počtu obchodov denne s upozornením - blokovanie max. počtu obchodovaných lotov počas celého obchodovania (podľa psychiky tradera) - možnosť filtrovania a zobrazovania obchodov v grafoch podľa času, dní, smeru, menového páru ... - informovanie o tesných hodnotách SL, PT s voľbou veľkosti rozptylu pips - upozornenie na vysoký margin a margin-call - 4 jednoduché testy obchodného systému - imitácia výberu kapitálu mesačne s voľbou pevnej sumy, alebo % z kapitálu (withdrawal) - imitácia objednávkových obchodov „LIMIT ORDER“ pre LONG, SHORT - export dát do nového zošita s automatickým filtrom - voľba skryť alebo zobraziť nepoužívané stĺpce (SL, PT, MM3) - rôzne grafy a tabuľky - multi-graf so zobrazením rôznych hodnôt pre dni v mesiaci - automaticky vyplnený check-list podľa obchodných hodnôt s úpravou pre tlač - list s kompletným prehľadom obchodného systému s úpravou pre tlač - informatívny výpočet mesačnej a ročnej dane s voľbou veľkosti % dane obchodný denník (67,6 MB) http://rapidshare.com/files/244510957/FXtbv3.0.zip mini-manuál (1,9 MB) http://rapidshare.com/files/244511423/mini-manual_FXtbv3.0.pdf Happy trading :)

9388

9389

9390

9391

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 256
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To saqe a luky:

Právě testuji váš tradebook, a nemám slov, je to vynikající práce (spousta a spousta hodin).
Opravdu velmi profesionální.
Tohle bych nikdy ani zdaleka nezesmolil.
Děkuji, že jste mi poskytli tak kvalitní pomůcku a že se můžu plně věnovat tradingu s extrakvalitním managementem.

Dík za všechny (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all,

je to divné :S, ale opravíme to, inak ja som to testoval aj na XP aj na Viste, používam a testujem obidva systémy a taktiež aj na office 2003 a 2007, u mňa sa to neprejavilo ani raz, som trocha prekvapený, ale ako píšem - bude to opravené v ďalšej verzii, týka sa to iba nepodstatnej funkcie zvýraznenia celého aktívne prezeraného/editovaného riadka zelenou farbou, žiadna podstatná funkcia, na funkčnosť to nemá vplyv

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...