Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4 II.


Sid

Doporučené příspěvky

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat na kopírování MT4 .Mám ho ve win7.Historická data z real účtu mám v platformě asi za dva roky zpět.Nevím ale jak si to zkopírovat jinam,třeba do jiného kompu.Pokud chci klasicky kopírovat z uložení programu,program zkopíruju,ale bez historických dat.Dokonce mi komp píše,že program nelze komplet zkopírovat.
Zkoušel jsem to třeba na flešku atd,ale prostě smůla.Program,AOS,kde co zůstane,ale historický data ne(jen asi za měsíc).To se ukládá někam mimo adresář?Poradíte někdo?Dříve v XP to šlo normálně.Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 967
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pro: cop

Já mám historická data tady: C:\Program Files (x86)\BOSSAFX-Live\history\BossaFX-Real
Ale pozor. Mám špatnou zkušenost s přesunem. Během let jsem prozkoumal snad všechny brokery a někdy data *.hst sice šla nakopírovat do "čerstvých" platforem, ale ne vždy se s nimi dalo pracovat.
Někdy se prostě MT4 příčila a nechtěla pracovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravím.
Už nějakou dobu bojuju s problemkem.Kromě Pc a noťasu na kterým obchoduju jsem měl noťas na kterým jsem nechával běžet na zkoušku AOS.SW winXP,HW procesor 1,8 RAM1GB.Už minulej rok mi na tomhle "zkušebním" noťasu
přestal fungovat MT4 - prostě chce upgrade ale už se nenačte,dělá to pořád dokola.Stáhl jsem od AM i od XTB novej MT4 a prostě nejde nainstalovat.Píše systém hlásí chybu a takovou tu hlášku o odesílání.Ani překopírování z jiného NB s WIN XP nejde spustit.Vyprdl jsem se na to a v pátek jsem si složil stolní PC 1,8 2GB ram,dal tam na zkoušku WIN 7 a dělá mi to to samé.Přeinstaloval jsem na XP,ale stále nejde MT4 - žádná ver. nainstalovat.Spustím instalaci a chyba.Nemáte s tím někdo zkušenost?Už mám dvě PC na který prostě nedostanu MT4.V PC se docela vyznám,ale tohle je nad moje chápání.Pokud někdo víte,pls poraďte.Předem díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
možná budu mít hloupý dotaz, ale už vážně nevím, jak to v tom MetaTraderu najít:

Dejme tomu, že chci nakoupit EUR/JPY a nastavit si Stop-loss, viz obrázek:
i.imgur.com/5q2XOBS.png.
Při případném neúspěchu (pokud se obchod dostane na stop-loss) chci ztratit, řekněme, 30 EUR.
Jak zjistím hodnotu (Value), kterou mám nakoupit, aby případná ztráta byla právě těch 30 Euro?

Předpokládám, že jde o základní věc potřebnou k řízení rizik při obchodování. Přesto k tomu nemůžu v MetaTraderu najít žádnou funkci.
Děkuji moc za rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj.
Určitě na to existujou nějaky kalkulačky,ale asi by sis to měl umět vypočítat.
Když víš kolik chceš utratit na obchod - třeba 2000Kč SL bys chtěl dát 20 pips tak máš 1 pips 100Kč .
Pokud mám na EUR/JPY 1LOT=1PIPS=třeba 200Kč tak vím,že mohu obchodovat 0,5 lotu .
Buď si to dej do excelu,nebo si to někde najdi,nebo někteří brokeři maj přímo v platformách.
Nevím jestli se sem smějí dávat odkazy ale třeba na forex ulici je odkaz na kalkulačku hned na první stránce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nanuqcz Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> možná budu mít hloupý dotaz, ale už vážně nevím,
> jak to v tom MetaTraderu najít:
>
> Dejme tomu, že chci nakoupit EUR/JPY a nastavit si
> Stop-loss, viz obrázek:
> i.imgur.com/5q2XOBS.png.
> Při případném neúspěchu (pokud se obchod dostane
> na stop-loss) chci ztratit, řekněme, 30 EUR.
> Jak zjistím hodnotu (Value), kterou mám nakoupit,
> aby případná ztráta byla právě těch 30 Euro?
>
> Předpokládám, že jde o základní věc potřebnou k
> řízení rizik při obchodování. Přesto k tomu nemůžu
> v MetaTraderu najít žádnou funkci.
> Děkuji moc za rady.


Když si zadáš SL a myší najedeš na tu SL čáru, tak ti to přímo ukáže, kolik peněž na tom tratíš.

Kalkulačku použij tuto : www.businessday.cz/forex-kalkulacka/ tam si přímo spočítej při jakém lotu kolik můžeš prodělat apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Řešení je jednoduché, bohužel, když nejde dát odkaz nebo mail aniž bych porušil pravidla fora.... je z části na zamyšlenou, o čem, k čemu a pro koho takové forum je....

kdyby se tu našel nějaký člověk, co by chtěl rozjet zcela nové fórum (free) bez podobných "obezřetných" pravidel, budu jeden z prvních, kdo se tam vydá. Už o něčem podobném uvažuji delší čas. Nechápu, proč nejde dávat odkazy, kontakty... atd. Jsme snad svobodný, kdo chce přijme nebo odmítne, koupí nekoupí, registruje se, neregistruje se...
No nic, jen myšlenka do placu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[ital]> to už si snad tady dělají ti novačci legraci, to snad není možný... :-) :-) :-) [/ital]
Ano, vím že si to můžu spočítat, díky za upozornění :-) Ale když už mám na obchodování software, tak se ptám, jestli mi i s tímto nepomůže a neušetří tak čas i nervy. A fakt se do těch výpočtů dokážu zamotat, pokud obchoduju s pákou v Eurech, a kupuju třeba USD/JPY.

[ital]> Když si zadáš SL a myší najedeš na tu SL čáru, tak ti to přímo ukáže, kolik peněž na tom tratíš. [/ital]
Díky, ale k tomu už musí být zadaný pokyn. Já to ale potřebuju zjistit ještě před odesláním pokynu / před otevřením obchodu.

Takže zatím nejlepší funkci nabízejí externí kalkulačky. Je něco takového i přímo v MetaTraderu 4?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[ital]> Nemusíš zadávat "ostrý" pokyn, stačí, když si zadáš jakýkoliv Stop nebo Limit pokyn
> někde daleko od současného trhu a na něm si zadáš pokusný StopLoss a potom
> si uchopíš tu červenou čáru a když s ní hejbneš, ukáže se to: Kolik proděláš (vyděláš)
> a kolik je to pips. [/ital]
To je geniální, díky :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

v roce 2006 jsem se tu hádal s komunitou, že "Proč se tu pořád někdo na toto (...) ptá, už se to tu probíralo tisíckrát". Naštvanej jsem sednul do kouta a pročetl několikaset stránkové vlákno. Potom jsem sepsal Návod na Backtesting pro úplné začátečníky. Sepsal jsem to tehdy proto, že to nikde pohromadě sepsáno nebylo. Spoustu jednotlivých informací ano, ale "blbuvzdorně" a na jednom místě ne.
Vím moc dobře, jaké to je, když elementární ptákovina mi nedala spát a ne a ne na to přijít.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...