Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

PT (position sizing)


glader

Doporučené příspěvky

Na zaklade jednoho clanku zde na finanacnikovi prikladam metodu position sizing (navysovani poctu lotu v zavislosti na uspesnosti obcohdu).

Pro tento jednoduchy priklad uvazuji zakladni ucet 1000 USD a 100 pips/mesicne.
A todle to dokaze (co radek to mesic):

100 pips mesicne
ucet pips{mesicne} lot celk.vyse uctu
1000.00 100 0.10 $1,100
1100.00 100 0.11 $1,210
1210.00 100 0.12 $1,331
1331.00 100 0.13 $1,464
1464.10 100 0.15 $1,611
1610.51 100 0.16 $1,772
1771.56 100 0.18 $1,949
1948.72 100 0.19 $2,144
2143.59 100 0.21 $2,358
2357.95 100 0.24 $2,594
2593.74 100 0.26 $2,853
2853.12 100 0.29 $3,138

Takze za rok cca 3x tolik a to jen pri 100 pips mesicne. Kdo chce prihodim i excel sheet se svymi vzorecky {vse je pocitano automaticky}

Ted uz jen vymyslet jak udelat 100 pips mesicne stabilne :)

Glader

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 79
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

O podobné strategii při svých investicích také uvažuji. Pokud při svých investicích kapitál zhodnotím, pro další investice použiji celý výnos z investice, pokud při investici snížím hodnotu kapitálu, další obchod provedu s nižsím kapitálem.
Za těchto podmínek jsem testoval svoji investiční strategii.

Chápu, že moji strategii, nemůže použít někdo, kdo obchoduje s jedním kontraktem, já se totiž zatím zabývám investicemi do indexů a warantů (opcí). Do indexů (certifikáty na indexy) jsem začal investovat, waranty teprve studuji.


Př.
1. Obchod - investice 1.500 EUR, výnos 1.800 EUR (1500 EUR+300 EUR zisk)
2. Obchod - investice 1.800 EUR, výnos 1.400 EUR (1800 EUR-400 EUR ztráta)
3. Obchod - investice 1.400 EUR, výnos 1.200 EUR atd.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

glader: 100 pips mesacne pre hladanie position sizingu nie je dostatocna informacia, ktora by ta priviedla k vhodnemu position sizingu. Dolezitymi informaciami (a dolezitejsimi ako kolko pips/mes) su je frekvencia obchodov + percento vitazov + bud RRR / profit ratio / efficiency.
Len z tychto informacii je mozne vyskladat obraz o systeme a rozdiely mozu byt radove. Jedna vec je urobit jeden obchod za mesiac kde zarobis 100 pips a druha vec je 10 obchodov po 10 pips. To co popisujes je cisto linearny narast, pri vyssej frekvencii obchodov a dobrej strategii sa vsak dostavas k exponencialnym narastom.

Doporucujem pozriet sa na "Kelly Ratio" - formulka ktora zohladnuje predchadzajuce a vypocita kolko mozes vzhladom na strategiu (predchadzajuce vstupy) riskovat. Pre kazdy strategiu vyjde ine cislo pri ktorom strategia najviac zaraba - ale kedze historicke informacie obsahuju vela sumu a nie su zarukou buducnosti, vela obchodnikov pouziva realne 50% Kelly a pod.

Posledna vec, strategia ktora mesacne dava priemerne linearne 10% z uctu moze dat jeden mesiac -50% a dalsi +70%... to sa da vypocitat cez smerodajnu odchylku predchadzajucich cisel. Len chcem upozornit ze jedine cislo ako kriterium na vyber systemu nemusi stacit.

nelo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 3 months later...

No, tomu se říká složeném úročení - a předpokládám, že každý, kdo chce vydělávat se k takovéto věci uchýlí. Řekl bych, že je vhodné vypočítávat nový disponibilní počet lotů po každém uzavřeném obchodě(a ne měsíčně). Pak jsou equity křivky velmi zajímavé (např. znásobení hodnoty konta 43x za 21 pracovních (obchodních) dní a pod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no já mám na forex taký position sizing, že, když začnu obchodovat s 1000 USD s minilotama, tak pokud se muj účet zvětší o 100 USD tak obchoduju s 1,1 minilotem a pokud zmenší tak obchoduju s 0,9 minilotem a tak to jen po stovkách přikládám, nebo odebírám. a na woodiem to dávalo super výsledky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu drawdownu. Byl bych s tim opatrnej, protoze to zalezi z kolika obchodu se ten DD sklada. Pokud se DD sklada jen z jednoho obchodu, pristi stejne profitabilni obchod nas do plusu nedostane. pokud clovek nepouziva position sizing a udela obchod +101pips a hned po te -100, je v plusu. Jenze pokud bude nastavovat pocet lotu dle velikosti uctu, bude tomu zhruba nasledovne. Zacneme li s 1000USD a budeme-li pocitat pocet minilotu, podle velikosti ucut (vztazene k 1000USD):

Zpocitam pocet lotu pro prvni obchod: 1000$/1000$= 1 minilot (1$/pip)
Prvni obchod je tedy 100 pipsu a stav uctu po tomto obchode je 1100 $.
Nyni znovu zpocitam pocet lotu: 1101$ / 1000$ = 1,101 minilotu (1,101$/pip)
Druhy obchod: -100 $ * 1,101 = -110,1
Z tohoto vyplyva: prestoze ztratovy obchod je v pipsech (-100) mene ztratovy nez ten ziskovy (101), snizi nas ucet na cca 990 $ !!!

Ja osobne bych pouzival pozition sizing jen u systemu s profit faktorem mnohem vetsim nez jedna. To ze ma bez PS nejaky system profit faktor 1.2, neznamena ze vysledky s PS budou lepsi.

Posledni vec. Cim delsi dobu nebyl ztratovy obchod (obdobi), tim vetsi pravdepodobnost, ze zrovna ten pristi ztratovy bude. Takze kdyz mam pomer poctu ztratovych a ziskovych obchodu roven jedny, pak po 10 ziskovych obchodech je pravdepodobnost, ze pristi obchod bude opet ziskovy je pomerne mala. Respektive pravdepodobnost, ze se mi v budoucnu povede udelat 10 obchodu po sobe ziskovych je v tomto pripade "zanedbatelna".

Plati pravidlo, ze zisk je umerny riziku. Tedy pokud zvysim pocet lotu, zvysim mozny zisk, ale take znacne zvetsim rizko.

Jirak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Big Bull

Systém progresivního PS je profitabilní, pokud dosahuješ úspěšnosti obchodování více jak 50%. Čím vyšší úspěšnost, tím lépe. Nemusíš lovit obchody s předběžným PT na W/L na 3:1. Tento systém je výhodný pro ty, co umějí vystihnout trend (je jedno jakým způsobem) a chytají vstupy.
To, co jsi napsal (o +100 a -101 USD) ti funguje tehdy, když vstupuješ nahodile (a pravděpodobnost dobrého vstupu je 50%). Také úvaha o pravděpodobnosti příchodu neúspěchu s přibývajícími úspěšnými obchody není platná tak, jak jsi nastínil (neuvažuješ "kvalitu" zadavatele obchodu).
Např. já - mám poměr průměrného W ku průměrnému L 1:1 (celkový W ku L 60,7:1), úspěšnost W 94%, používám progresivní PS (pyramidální stanovení počtu lotů podle čtyř ukazatelů- fixed risk, Kelly's, max.risc, max loss). Za poslední měsíc 44 násobek vstupní hodnoty konta - a to jsem poslední týden polevil + to, že jsem obchodnický zelenáč.

Shrnu to - myslím si, že PT je pro mne daleko důležitější jak cokoliv jiného (kromě sledování ekonomik UK, US, EUR- zóny)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MN: Pokud bude pocet profitabilnich obchodu stejny jako pocet ztatovych obchodu, mam uspesnost 50%. Pokud nepouziju PS a bude-li prumerny profit uspesneho obchodu bude 101 a prumerna ztrata ztratoveho obchodu 100, bude muj ucet kontinualne rust a to nasledovne: 1101,1001,1102,1002,...,1501 napriklad. Bude stejne tak profitabilni i position sizig? Ano i ne. Pokud pouziju prilis riskantni PS, muj ucet se bude exponencialnim prubehem postupne vymazavat. V tomto pripade by musel byt position sizing minimalni a z dlouhodobeho hlediska by vysledek byl lepsi, ale behem prvnich X obchodech by se temer neprojevil, takze by do systemu byl zahrnuty navic. Tvrdis, ze nezapocitavam kvalitu tradera. Neni to zcela pravda. Kvalita tradera se odrazi v prumernem profitu tradera. Pouzil jsem extremni priklad, aby bylo na prvni pohled znatelnejsi, ze obchodovani s PS nemusi mit vzdy lepsi vysledky nez bez nej. Ja netvrdim, ze PS je spatna vec. Jen poukazuji na to, ze vysledky nemuseji byt vzdy lepsi. Jeden z nejdulezitejsich ukazatelu pro PS je profit faktor (PF). Pokud PF je napriklad 1.01, system je profitabilni, ale pouze s konstatnim poctem lotu, nebo pripadne hodne "jemny" PS. Pro kontrolu zde uvedu jak profit faktor pocitam (sejne jako MT4): PF = abs ( suma(X) / suma(Y) ) , kde X= zikove obchody a Y = ztratove obchody. pokud budu mit system na obchodovani, ktery ma uspesnost obchodovani 50% a PF = 1.01 bude to s position sizinkgem setejne jako jsem napsal vyse. pokud budu mit system s uspesnosti 99% a PF= 1.01, znamena to, ze udelam 99 obchodu a postupne se mi ucet vysplha do zavratnych vysin, ale pak prijde ten jeden ztratovy obchod, ktery s velkym poctem lotu smaze vse co jsem do soucasnosti nastradal a mozna i udela nejakou tu ztratu. Jaky tedy musi byt PS, aby byl profitabylnejsi (z dlouhodobejsiho hlediska) nez pouzit konstantniho poctu lotu? Pro nazornost pouziju opet priklad, ktery jem tu jiz pouzil. Tedy vsechny kladne obchody maji profit 101 a ztratove 100 pipsu (pro jednoduchost). Stejne tak se stridaji obchody: zisk, ztrata, zisk,...,zisk, ztrata. Profit faktor (PF) je roven cislu 1.01 a uspesnos tobchodu je presne 50% : Po prvnim obchode pocet lotu muzu zvysit maximalne 1,00999999999999 krat, protoze navisenim 1,01 krat bnych udela nasledujici vec: - po prvnim obchode (pocet lotu je roven 1): 1000 + (101 * 1,00) =1101 - po druhem obchode : 1101 - (100 * 1,01) = 1000 Takovychto dvojic obchodu bych mohl udelat nekonecno a stejne by my v konecnem dusledku muj ucet nevzrost ani o dolar. Takze pokud zolim mensi hodnotu multiplikatoru (nez 1,01), muj ucet bude rust a tentokrat jiz exponencialne. Nicmene prirustek po prvnich obchodech bude mensi nez pri linearnim prubehu. PRoc tomu tak je vysvetluje prilozeny obrazek.

2686

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...