Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie v Praze - FOREX


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

obvykle do této diskuse nevstupuji, tentokrát však se zprávou, že pokud bude zájem, bude Woodie na svém semináři obchodovat živě i forex. Jeho WoodiesCCI funguje velice dobře i ve forexových trzích. Takže, můžete si již nyní připravovat na Woodieho dotazy :-)

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To BigBull:

skúšal som to v prvopočiatkoch mojej "Forexovej kariéry" :). Vtedy som sa ešte dosť boril s úplnými základmi FX (spread, margin, S/R apod), takže používanie jedného indikátora (CCI) na obchodovanie mi pripadalo schodné riešenie. Po niekoľkotýždňovom testovaní základných Woodieho patternov výsledky boli zhruba okolo nuly, čo som na jednom obchode získal, na druhom som stratil. A keď som pridal patterny zo skupiny "protitrendu" išlo to výraznejšie do červených čísel :S.
Dnes sa na to pozerám už trochu ináč a keď som si opäť tak zbežne prešiel "manuál" k obchodovaniu Woodieho systému, určite to obchodovateľné je. Každopádne, ak máš možnosť ísť sa pozrieť na Woodieho do Prahy a budeš ho vidieť obchodovať aj Forex, urobíš si lepšiu predstavu, aký potenciál táto metóda na FX má.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BigBull:
taky jsem to kdysi zkoušel, podobně jako Galant, a celkem to fungovalo. Má to dva háčky: musíš u toho sedět pořád, protože je to v podstatě skalpingová metoda (snad jediný opravdu funkční skalping, o kterém jsem se zatím na webu dočetl); a musíš to dřít týdny a měsíce, abys získal cit. Na papíře to vypadá dobře - ale když se před tebou mrská konec CCI a jednu vteřinu je nahoru, další dolu, tak jsi z toho za chvíli zralý na cvokhaus. Vyžaduje to neustálé soustředění. Mně to nevyhovovalo kvůli té spoustě času. U pozičních strategií, jako jsou např tunely, zadáš entry, vlezeš do pozice a jednou za čas zkontroluješ nebo posuneš entry na limity. A mezitím můžeš třeba hrát golf... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dik za odpovedi...
me napadlo, ze by se to dalo obchodovat na dennim grafu a potom by se u toho tak dlouho sedet nemuselo....
Taky me napadlo, ze by se dal naprogramovat system, kterej by zacal "rvat" jakmile by se k nakemu paternu melo schylovat a tak by clovek nemusel byt tolik soustredeny na vsechny 4 grafy....

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Take si myslim, ze by se Woodie na Forexu mel obchodovat s vetsim time frame nez, jak je uvedeno v originale u Woodieho, ten obchoduje na 3 nebo 5 minutovych grafech. 5 minutove grafy ukazuji mnoho falesnych signalu a mnohe odradi. Osobne si myslim, ze lepsi je obchodovat 30 minutove grafy s nastavenim CCI 20 a TCCI 8. Exity bych nedelal pres TCCI jak je v originale, ale pres protnuti 100 hranice. Toto uz neni scalping, ale drzeni pozice v trendu, treba cely den. Na 30 minutovem grafu s WCCI je jasne videt trend.

Mozna bych jel na Woodiho se podivat do Prahy, kdybych to nemel 400 km. Tak snad se tam objevi nekdo kdo bydli bliz, chodi na toto forum a hodi sem nejake informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdo chce být pořád ve střehu, pro toho je 5 min. Woodie na FX v pohodě, ale musí počítat s větším náporem na nervovou soustavu...Na 30 min. grafy (a výše) je podle mne perioda 20 dost málo(10 min. snad..)...Jedna z teorií o možném určení trendu používá klasický CCI v nastavení periody 50 a je to označováno za tzv. Supertrend (a opravdu to na 30 min. grafu funguje, i na 60 min.).., přidáním Turba tak v periodě 10-20 lze získat jednoduchý, ale účinný nástroj pro vstupy...s výstupem je už to horší..Protnutí hranice 0 nebo 100 je někdy diskutabilní.., je fakt, že kolem nuly to může vyvolat falešný signál, na 100 je to větší jistota a jistý signál silného trendu...
Jinak o použití WCCI na FX jsem psal v seriálu někdy v koncem minulého roku...
www.financnik.cz/art/zkusenosti/forex-cci.html
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...