Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

How to use Support and Resistance Effectively


frantacech

Doporučené příspěvky

V priloze najdete preklad vlakna z http://www.forex-tsd.com/general-discussion/8003-how-use-support-resistance-effectively.html Je to jedno z mala opravdu dobrych vlakem od opravdoveho tradera. Pokud se nechazite ve fazi hledani noveho uzasneho indikatoru budete asi zklamani, ale v pripade ze uz jste za bodem heureka, budete nadseni. Pokud se najde nekdo kdo chce udelat neco pro ostatni, vlozi do dokumentu na patricna mista obrazky z vlakna a repostne to zde, budu moc rad a pridam neco dalsiho. Mimochodem, kdyby zde byl nekdo, kdo dokaze a ma tu energii, aby namluvit do mp3 preklad Igorova videa z jeho webinaru o T.S.R. bylo by to uzasne. Je to jeden z mala lidi, ktery zadarmo venuje neuveritelne usili a cas lidem, opravdovy trader, ktery denno denne na chatu a vzdalene plose ukazuje lidem jak to dela a proc to tak dela. Jeho system je velmi bezpecny a cisty. http://www.forex-tsd.com/suggestions-trading-systems/3700-fxigor-t_s_r-very-effective-trend-slope-retracement-system.html RapidShare: 1-Click Webhosting http://rapidshare.com/files/39340749/TSRbasicPart1.rar RapidShare: 1-Click Webhosting http://rapidshare.com/files/39343056/TSRbasicPart2.rar RapidShare: 1-Click Webhosting http://rapidshare.com/files/39346320/TSRbasicPart3.rar RapidShare: 1-Click Webhosting http://rapidshare.com/files/39347504/TSRbasicPart4.rar Vse dohromady www.rubicon.cz/forex/video/tsr.zip

3845

3846

3847

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 434
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ute von der Lahr: Obchoduju měny z Malorky
www.kurzy.cz/zpravy/133834-ute-von-der-lahr-obchoduju-meny-z-malorky/

[bold]Sledujete primární trendy, trendové čáry, supporty, resistance, pivot pointy, indikátory a podobně? Které speciálně?[/bold]

[ital] Všechno kromě indikátorů. [/ital] S indikátory jsem sice z počátku hodně experimentovala, ale bohužel jsem nedosahovala akceptovatelných výsledků, protože většina indikátorů jednoduše odráží to, co už se stalo. Nakonec mi tedy nebyly k žádnému užitku. Pivoty, supporty a resistance obvykle používám jako target, když se obchod vyvíjí mým směrem. Jinak pracuji s jednoduchými a exponenciálními klouzavými průměry a s trendovými čarami – jde o nekomplikovanou avšak velice efektivní metodu, jak se mi dlouhodobě potvrdilo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, je dobře, že se tady začaly probírat diskrečnější přístupy na FX. Po měsících bádání na anglicky psaných fórech a hledání magických indikátorů jsem také došel k závěru, který jsem na Finančníkovi četl už od samého začátku, že magický indikátor dlouhodobě neexistuje. Bohužel jsem nevěděl, co je to "dlouhodobě" a když jsem viděl ty stovky a tísice procent, co ty indikátory v backtestu dělaly, tak jsem tomu propadl. Několik měsíců práce v p****i. Na druhou stranu si to ale budu celý život o to lépe pamatovat - a nestálo mě to ani dolar, protože k obchodování těchto blbůstek live jsem se naštěstí nedostal.

Zaujaly mě ty nejjednodušší věci jako TL, S/R, Fibonacciho retracementy (nikoliv jako magická čísla, ale jednoduše jako čísla, kterým velká část trhu z nějakého důvodu věří, a proto podle nich umisťuje své příkazy) atd. Bohužel se mi nikdy nepovedlo na tak zašuměném trhu, jako je FX, tyto úspěšně obchodovat. Asi je to tím, že jsem nikde neobjevil nikoho, kdo by to dělal a psal o tom - a ono to vedle cviku chce i někoho, kdo ukáže nějaký nástin úspěšné cesty.

Tohle vlákno od uživatele bubble na forex-tsd.com jsem objevil také. Líbí se mi, že se vůbec něco takového objevilo, na druhou stranu se mi nelíbí jedna věc, a to že se nejedná obecně o S/R, ale pouze o určitý, velmi specifický typ S/R (ty, které jsou nejdřív support a stanou se rezistencí (nebo naopak) a jsou dvakrát otestovány). To z toho dělá situaci, která na trhu podle mého názoru moc často nenastává. Hrozně nerad omezuji S/R - strategii, ve které se dá najít o mnoho víc situací - na tak úzké spektrum situací jen kvůli tomu, že je Forex zašuměný. Na druhou stranu, ta zašuměnost je prostě realita a tahle "okleštěná" strategie, když se ukáže, jak ji obchodovat, umí být velmi úspěšná.
Také nechápu, proč tam bubble motá dohromady tyhle obraty trendu a "role reversal" těch S/R na jedné straně a obchodování do trendu na straně druhé. Například jeho zmínky o zjišťování trendu na vyšších TF nebo nějaký indikátor pro určování trendu, který používá a který hodlá držet v tajnosti. Škoda, že o tom obchodování S/R do trendu nenapsal víc - to mi totiž připadá jako daleko širší, mocnější a opodstatněnější nástroj.

Jaký na to máte všichni názor?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mi se prave ten specificky S/R libi, negeneruje to tolik obchodu, ale zato ukazuje, kde jsou ty dobre.

MadMax obchoduje trochu jinym zpusobem, ktery nebude popisovat, ale intuitivne vyuziva neco podobneho. On to navic kompenzuje pyramidovanim, takze se nemusi trefit uplne presne. Nicmene nedoporucuju nikomu toto nasledovat... pyramidovani, protoze 99.9 proc lidi na to dojede.
Obdchoduje vzdy jen jeden par, swingy. A jde mu to sakra dobre, ma na tom logu manualniho obchodovani PF 100.

Kdyz se spoji tech par dobrych informaci v jeden celek...

FxIgor
Simba
Cementman
Bubble
Ross 1-2-3

Vznikne dost silny a jednoduchy pohled na graf, proste si vyberu z kazdeho to co mi sedi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcikk,
"na druhou stranu se mi nelíbí jedna věc, a to že se nejedná obecně o S/R, ale pouze o určitý, velmi specifický typ S/R (ty, které jsou nejdřív support a stanou se rezistencí (nebo naopak) a jsou dvakrát otestovány)"
TAk tohle tvori jadro meho OS ;-) Ale indexy ne forex.

2 frantacech,
diky moc za prispevek, ja takhle obchoduji takze mi to hodne pomohlo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1. jsem take zacatecnik co jede live kratce 2. jedu index takze tam velmi dobre jako SR funguji pivoty 3. hojne vyuzivam pravidlo tri vrcholu napr. zde: http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:chart_analysis:trend_lines Rok jsem zazdil s indikatorem RSI ... osobne valcim s hlavou, uz ne s OS V priloze ukazane pravidlo tri vrcholu. Je to ukazka kterou jsem vkladal pred casem na jiny web takze neni uplne aktualni. Pravidlo funguje velmi dobre prave s SR urovnemi (pivoty) a zpusobem popsanym v tebou uvedenem vlaknu.

3859

Link to comment
Sdílet pomocí služby

All:

Připojuji se, taky bych byl vděčen za jakýkoliv nástin toho, jak kdo diskrečně obchoduje :)

Frantacech:

Pozor na Float, také jsem se tím zabýval, i jsem četl knihu Float Analysis. Je to zajímavá myšlenka, má opodstatnění a věřím, že v reálu může fungovat, obzvláště v kombinaci s jinými robustními strategiemi typu S/R, TL, price action, volume (sám jsem zatím nezkoušel).
Ovšem ZA PRVÉ jejím základním stavebním kamenem je Volume, což je údaj, který na FX bohužel není známý, protože FX je decentralizovaný trh. To, co ukazuje indikátor v MT4, je počítané z "Volume" v MT4, což je jen počet ticků od příslušného brokera. Je to absolutně nevypovídající a matoucí údaj a spousta lidí (včetně některých ve vlákně Komentáře) si to nedá vysvětlit. Nechápu, proč to vůbec do MT4 cpou.
ZA DRUHÉ je třeba znát velikost floatu (počet akcií nebo čehokoliv v oběhu). Nevím, zda něco takového existuje ve futures (jestli by jako náhrada nepostačil třeba Open Interest nebo tak). Ale na FX opět nic takového není. V indikátoru pro MT4 je to vyřešené tak, že to sleduje poslední významné pohyby a zjišťuje to "volume", které bylo třeba na jejich uskutečnění, a to pak používá místo toho počtu akcií. Nevím, zda je možné to takto uplácat, každopádně i kdyby ano, stále platí bod 1, šlo by to jen na centralizovaných trzích.

Takže škoda, ale Float.mq4 na FX je naprostý výmysl. Někteří tvrdí, že podle toho úspěšně obchodují - možná ano, ale myslím, že to bude úspěšností připomínat spíš obchodování podle Zig Zagu, který je ve Floatu v určité formě zakomponovaný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja neberu float jako indikator, ale jako indicii. Na to docela dobre staci, vstup na long je na supportu, idealne na rossuv 1-2-3 pattern nebo klidne na to druhe otestovani, je to v blede modrem totez.

Kouzlo nevidim v tom obchodovat podle sipek, ale mit jasno v tom kdy je ktery par zajimavy a zraly na to zacit ho sledovat.

Pak muzu pouzit pro precizni nastup T.S.R na M1/M5 nebo 1-2-3, nebo pokud na to mam zaludek muzu nasazet pengingy a pouzit pyramidovani. Ale musim vedet, ze uz nechciju proti vetru, nebo aspon mit dobry duvod pro nazor, ze ten vitr konci a otaci se.

Dneska ocekavam ze si dojdu pro TP 1.2220 na usdchf, protoze tam v ceste nic nestoji a pokud ji to prorazi budeme testovat 2243, ale to uz beze me, protoze nechci drzet pozice pres tyden a hlavne jsem pristi tyden cely mimo.

Co s tim udela MadMax nevim a necham se prekvapit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Frantacech ---Pokud se najde nekdo kdo chce udelat neco pro ostatni, vlozi do dokumentu na patricna mista obrazky z vlakna a repostne to zde, budu moc rad a pridam neco dalsiho. --- Ahoj, tak jsem vlozil z vlakna prispevky s obrazky do dokumentu. Opravil jsem take jeden spatne vlozeny obrazek. Pokud by ty priklady mohl nekdo prelozit bylo by to super.

3866

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

frantacech: ktomu madMaxovi co si prilozil aj tie obrazky ma zaujali a po obliadnuti mi udrelo do oci ze
pouziva takzvany system ktory sa vola 10_Point ( mozete ho najst na TSD fore) taktiez
jeho vylebsenu verziu v komercnej podobe vo vlakne 'Best ea Exists'. nexem tu porusit ziadne pravidla ohladom linkov na ine sajty tak si to tam najdite.

Pedava ho za 300usd vcelku dobra cena na to ako popisue svoj EA ze je to najlebsi system.
Bohuzial pouziva zly MM zalozeny na martingale.

No a tak presne isto to pouziva aj MadMax :) (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Swen - moc dekuju za dobrou praci. Poprosim Gregoorryho o pokracovani prekladu, odvadi pro nas skvelou praci.

Hruska - MadMax je predevsim Sileny MAX! Tohle jeho demo utrzilo vcera brutalni ztratu a MC, protoze byl nenazrany a presto ze mu buh nekolikrat seslal zachrannou lod, nenastoupil do ni. Predpokladam ze jeho live ucet dopadl obdobne. Zatim jsem s nim nemluvil, pac jsem na dovolene a nechci mu i sobe kazit naladu.
On se otrepe a pojede dal, protoze je opravdu dobry a vydelal nekolikanasobne vice nez ted projel. Presto je mi ho lito.

On nepouziva EA, obchoduje rucne, ale po rozhodnuti co a kdy pokracuje dal pyramidovanim. Je uplne jedno zda se pokusis hledat Holy grail v 10points, Goblinu, V12, V1+V2, Best EA ci cemkoliv podobnem. NEBUDE TO NIKDY DLOUHODOBE FUNGOVAT samo od sebe.

Kdyz budes mit stesti na dobry trh, dobre nastavena ea pojede , bude mit linearni equitny, treba ztrojnasobi ucet, ale drive ci pozdeji ho vymaze. Rikam to z litosti ale je to tak.

Jedina moznost existuje v poloautomatickem provozu, kdy na ni budes dozirat a pomahat, ale presto je a bude system pyramidovani vzdy kaskadersky kousek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantacech: jo presne tak ako vravis stym jeho DD.

mal som demo komercnej verzii 10_Point o kotrej som pisal vyssie a nemozem si pomoct ale vazne mi to pripada ako toho madmaxa entries.. myslim si ze mozno konzultoval s authorom komercnej verzii spytaj sa ho na to ked budes mat cas. a mozno ten autor komercnej verzii ukradol jeho napad :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...