Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otazka ZACATECNIKA


Doporučené příspěvky

Takže když mám u brokera na účtu dejme tomu 5000 z toho např. 2000 zablokovaný margin, existuje možnost, že při nepříznivém vývoji se na účtu dostanu do mínusovného stavu i přes to, že mám nastavený stoploss, a broker po mě bude vymáhat doplacení tohoto mínusovéh stavu? Tedy mohu prodělat více než mám na účtu u brokera?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,9k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Preji dobry den,
tady si nejsem 100% jisty, ale mam dojem, ze jsem cetl smlouvu jednu naseho brokera, kde je jednoznacne uvedeno, ze rucite svym majetkem - takze blokovany margin a stav uctu je jen jakasi pojistka brokera proti Vasim "prusvihum". Dojede-li ale k limitnimu pohybu a ani broker nebude schopen uzavrit Vase pozice, muze ztrata narust do hodne velkych castek, na ktere nebude stacit ani Vas ucet ...
Jak je to u zahranicnich brokeru nevim, ale myslim, ze tu jiz padla zminka, ze v pripade problemu take rucite svym majetkem a za veskere ztraty jste plne zodpovedny do jakekoliv vyse ...

Takze maximalni ztratu by bylo mozne v tomto pripade omezit a presne limitovat pouze pri obchodovani pres s.r.o. ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,
na tomto serveru jsem to dosud nezaznamenal (tj. obchodovani "pres s.r.o."). Z hlediska placeni dani a uctovani komoditnich, akciovych, ... pohybu je toto mnohem slozitejsi a zacina se vyplacet az pri vetsich objemech - tj. ne v pripade indidualniho tradera ...
Jinak z hlediska obchodnich spolecnosti (s.r.o., a.s.) se jedna o zcela bezny zpusob podnikani.

Pokud se ale bude jednat o velke castky, vyplati se zrejme "nastartovat" jiny zpusob premysleni - ono takove vlastnictvi nekolika s.r.o. prostrednictvim retezce s.r.o. Vam uplne eliminuje jakekoliv starosti s prislusnym zdanenim, at se jedna o jakekoliv castky a s vedenim ucetnictvi si take nemusite delat starosti ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,
nevim jak je to konkretne se smlouvou CMS (na otevreni uctu u zahranicniho brokere se zatim pripravuji), takze bych uvital kompletni vypis nebo preklad ...
Mam ucet u FIO, kde obchoduji s akciemi a v tomto pripade v podstate nehrozi "pad" do minusu, takze moje komisionarska smlouva tento pripad neresi, dodatek v pripade pouziti laverage jsem zatim nepodepisoval ...

Pokud ale nahlednu napr. do komisionarske smlouvy od CSOB (na prislusnych strankach je k nahlednuti PDF kopie), je smlouva jednoznacne zavazujici k plne uhrade vsech ztrat do jakekoliv vyse ...

Tady jen "zhruba" cituji (bod 4 a 5, strana 2 :

....
4. Zůstatek na FO účtu musí vždy splňovat následující kritéria:
a) THU musí být vždy větší než hodnota Celkové marže;
b) Hodnota hotovostního zůstatku musí být vždy kladná.

5. V případě, že výše zůstatku na FO účtu je vyšší než jak je určeno odstavcem 4. tohoto článku, Komisionář
se zavazuje, že na písemnou žádost Komitenta převede volné prostředky na FO účtu nad hodnotu Celkové
marže na Komitentem určený účet, který je veden v CZK nebo USD bankou se sídlem v České republice
nebo pobočkou zahraniční banky se sídlem v České republice a jehož číslo je uvedeno v článku XIV. této
Smlouvy, přičemž zůstatek FO účtu musí po celou dobu trvání Smlouvy splňovat kritéria stanovená
odstavcem 4. tohoto článku. Převod musí být uskutečněn do 3 pracovních dnů, přičemž pracovním dnem se
rozumí den, kdy jsou v České republice běžně otevřeny obchodní banky pro podnikání (dále jen „Den“) a
převodem se rozumí odepsání peněžních prostředků z účtu Komisionáře.
....

Takze - protoze jsem pomerne optimisticky zalozen - lze dle meho nazoru ocekavat jen to nejhorsi a pokud nejakym zpusobem Vas ucet zaznameny "pad pod vsechny meze", budete tvrde vyzvani k dorovnani vsech ztrat se vsemi dusledky.
Ze by toto nemeli "pojistene" i zahranicni brokeri, to povazuji za znacne nejiste ...

Zkuste se teda do smlouvy podivat jeste jednou ... nebo bych uvital i jineho "live" obchodnika s jeho nazorem.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No pokud ja to chapu dobre, tak pri obchodovani je zablokovana zaloha pro dany kontrakt v urcite vysi. Dale predpokladam, ze k teto zaloze pripocitaji treba nejakou castku nebo ticky (zalezi na komodite a brokerovi) a pri dosazeni castky jez se sklada ze zalohy a dane castky, dojde k automatickemu prodeji komodity a z uctu uz nejde obchodovat. kdyby byl pokles rychlejsi a castka by zasahla i do zalohy, tak budete vyzvani, abyjste pozadovanou cast doplatili, ale nemyslim si, ze by broker chtel rucit nejakym majetkem. To by se museli posilat notarsky overene papiry o tom co vlastnite i kdyz v USA berou prevazne zaruku dum.

klidne to vyvratte jestli se mylim, je to jen muj nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Live" smlouvu s CMS sice mám, ale vzhledem k počtu stránek a velikosti (tedy spíše maličkosti) písma, ji nehodlám tak podrobně studovat. Nicméně jsem na více než sto procent přesvědčen, že žádný broker za nikoho nebude platit peníze, které ten dotyčný případně na trzích prodělá, a pokud se tak stane, že je bude rozhodně vymáhat zpět. A také, že toto má určitě ve smlouvě každý broker velmi pečlivě zaneseno.
Ovšem nedomnívám se, že právě toto je oblast, na kterou by se měl člověk nějak příliš zaměřovat. Je určitě dobře si to uvědomit, ale především bych měl všechno své úsilí a schopnosti věnovat studiu, jak peníze vydělat, nikoli jak se vyhnout případné odpovědnosti... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,
toto je sice pravda - zamerit se na co nejvyssi zhodnoceni penez - tj. na vydelek, je ale nutne videt a UVEDOMIT si nebezpeci, ktere hrozi.
Zvlaste se toto nebezpeci muze projevit pri multikontraktnich obchodech nebo pri strategiich typu "piramidovani" nebo "redeni", ktere muzou znamenat jistou cestu do pekla pri nenadalem gapu nebo propadu ceny.
Na techto www strankach se dnes objevil postup pouzivani SW pro position-sizing - idealni pro testovani krizovych pripadu - jen vyzkouset.
Sice uz je to davno, ale zkuste si najit vyvoj menovych paru USD/GBP, EUR/GBP a EUR/USD, jak zareagovaly po pumovych utocich v Londyne. Jiste, je to extrem, ke kteremu dojda maximalne za ... let, ale (pokud me pamet neklame), propad na 1 lotu behem 5 minut byl cca 4000 USD ... a vsechny stop-losy byly na nic ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:
to je samozřejmě pravda, ale to je vlastně záležitost odpovědného přístupu k tradingu. Jestliže nemám stoprocentní spolehnutí na brokera nebo platformu, pak nepoužívám mentální stoplossy, ale musím je mít natvrdo zadané - a je lepší to dělat VŽDY. V den pumových útoků v Londýně jsem seděl u počítače, sice jen na demu, a na forexu nebyl problém... pokud mám zadané SL a platforma je nevezme, tak je to pro změnu problém brokera, a pokud nemá ve smlouvě nějakou šikovnou klauzuli na vyklouznutí, tak v takovém případě z něj bude pro změnu dolovat peníze klient. Stopky zadávám zároveň se vstupem do pozice a pak je to už jen a jen věc brokera.
Asi je to jiné u akcií - tam když cena akcií střemhlav padá, tak skutečně asi není komu prodat. Ale u dostatečně likvidních komodit a u forexu si myslím, že je toto nebezpečí minimální. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že se nemůže něco semlít, ale je to asi stejné, jako to, že vás může při cestě do trafiky naproti, třeba hned zítra, přejet auto.

Co se týče pyramidování nebo ředění pozic - to už je skutečně věc individuákní strategie - osobně doufám, že mě nikdy nic takového nenapadne. Chci se tradingem živit, ne ho používat místo adrenalinového sportu... Pokud to někdo kvůli tomu adrenalinu používá, pak přijímá vědomě stejné riziko, jako u extrémních sportů - včetně té smrtící varianty...
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,

to namodro : 100% souhlas ...

Z minulych par prispevku snad vyplynulo : pokud si otevru ucet u brokera, poukazu na tento ucet urcitou castku (je jedno jestli 5000 USD nebo 100000 CZK nebo 5000 EUR), neni moje ztrata limitovana touto castkou, ale bud moji vinou nebo vinou nekterych neocekavanych udalosti se mohu stat dluznikem a budu muset na ucet poukazat dalsi penize - a vyse teto castky muze byt znacna (i presahujici puvodni castku a v podstate neomezena) ...

Je mozne s touto definici - ktera je snad jasna a kratka - souhlasit ?

Ja jsem s timto vyrovnan a rozhodne me to nebude strasit ve spani ... ale predpokladam (v pripade zisku ...) okamzity "transfer" podstatne casti ziskanych prostredku zpet na "domovsky" ucet a pouze pozvolne navysovani poctu kontraktu/lotu ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jano:
mentální stoplos je to, že ho máš jen ve své hlavě. Prostě si řekneš že až to dojede na určitou cenu, tak to zavřeš. Ti velcí to používají například u pitových trhů proto, aby ostatní nevěděli, jak to mají naplánováno. Pro nás malé je to podle mého čistý hazard. Stopku musím mít umístěnou okamžitě po zadání příkazu, protože nikdy nevím co se může semlít: spadne platforma, odejde telefonní spojení, atd....
Co se týče uzavírání pozic - myslím, že každý broker to má zařízeno tak, že když se v pozicích dostáváš na hranici svého konta, dostaneš tzv. margincall - výzvu k okamžitému doplnění peněz na účet. Pokud je ten sešup rychlý, tak ti prostě ty pozice zavře. Ale tady ta diskuze je o případě, který se může teoreticky stát, že ten sešup bude tak rychlý, že broker nestihne ty pozice zavřít včas, a ty se dostaneš na kontě do mínusu. Myslím si, že je to opravdu možnost jen teoretická, ale v tradingu je možné všechno... A v takovém případě by pak broker začal po tobě vymáhat penízky.
Je to určitě reálné u málo likvidních komodit, kde se může stát, že prostě nebude mít kdo koupit; je to možné v případě tzv. limitních pohybů, kde se trh na nějaké období zavře a nikdo nemůže vstupovat a vystupovat. Ale to jsou naprosto specifické záležitosti, kterým se dá předejít tím, že neobchoduješ málo likvidní komodity, ani komodity, které mají definované limitní pohyby.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...