Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Možný tip pro prohrávající a bojácné


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
jsem zde nový a poprvé. Tradem se ale již nějaký rok natvrdo živím,jiný příjem nemám. Komodity,akcie,forex,opce na cokoliv jsou opravdu skvělá příležitost jak být sám sebou, jak si najít jen tu svoji parketu a jen tu svoji metodu jak být úspěšný a dobře se živit.
Každý ale zažije v tomto obchodě prohru (je normální,nesmí deprimovat) či se bojí vůbec začít. Páka v komoditách či forexu je opravdu nehorázná, možnosti výdělku obrovské. Bohužel i ztráty, a pokud se jich pár za sebou při nedodržení jistých pravidel, zde xkrát popsaných, povede, malý účet je skoro vymetený. Sám jsem zažil dost děsné chvíle kdy jsem uvažoval zda vůbec pokračovat a či to má smysl. Což zažil skoro každý.
Jak z toho ven, jak ven z případné krize, jak se naučit i na chybách ale pokud možno s co nejmenším školným?
Možné řešení pro ty kdo chtějí začít s malými penězi ale natvrdo v trhu vidím v CERTIFIKÁKECH, dále jen C. Obchodovaných na Stuttgartské burze, www.euwax.com.
Proč právě ony?
-Existují C na vzestup ale i pokles akcií,měn,indexů,komodit...k výběru dnes je snad cca 17tis různých C
-Pomocí C a z jednoho účtu má kdo chce dostupné doslova vše, a to za minimální vstupní investice
-můžete naplno zkusit obchodovat dle signálů tech.analýzy podkladu (akcie,komodita atd) či jinak, jak si myslíte že budete úspěšný.
-mnohé C mají páku, některé doslova obří, kdo umí využít trendu a posouvání stoploss může svůj vklad, klidně 100-200eu na začátek, velmi rychle zněkolikanásobit. Téměř nejde přijít o vše, jak se může stát v komoditách, když se nedodrží základní principy jištění.
-můžete si zvolit dobu splatnosti C jaká vám vyhovuje, či endloss-bez omezení (opce a komodity mají též dobu expirace)
-můžete obchodovat přímo s emitentem C - např.bankovní domy, kde mimo jiné platíte poplatek o 1/3 nižší než přes brokera
-s C se dá ohromně vyhrát a opravdu za malé peníze
Kdo chce naskočit do komodit či forexu a ukrojit dlouhodobě z koláče možných zisků, zde se dá začít. Jste totiž v reálném trhu, máte tam své peníze, můžete investovat do čehokoliv z 1ho účtu, a to je zcela jiný pocit než při nutném a skoro povinném papertradingu. Psychika je pomocník i mrcha: mnoho traderů po úspěšném papertradu zjistí že reál se skutečnými penězi a poplatky je o něčem jiném.
Všem přeji úspěšný den a obchod!
(nedělám reklamu žádné firmě či brokerovi)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 100
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pane Horáku,
tak ohavný název vlákna tu snad ještě nebyl.
A k těm rizikům: pokud se příslušný emitent dostane do platební neschopnosti nebude schopen certifikát splatit a investor může ztratit CELÝ svůj kapitál do ceritifikátu vložený, dalším rizikem je měnové riziko, kdy každý certifikát emitovaný v cizí měně podléhá riziku měn kurzů, a je zde i riziko ztrát ze změn tržních cen.
Takže nic pro prohrávající a bojácné a nic bez rizika jak slibujete.
Jistě, certifikáty jsou jedním ze způsobů jak investovat peníze a to i v případě, že jich máte málo, ale neslibujte zde, že o ně nelze přijít.
Hezký den, Iveta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Iveto,
---------ad název: je trpkou realitou že 8O-90% investujících své peníze ztrácí, tedy prohrává. To je krutá realita, kdo si ji bude malovat jinak než jaká ve skutečnosti je spláče nad výdělkem. Stejně tak každý kdo např.po úspěšném papertradingu dal do obchodu své peníze zjistí že věci se mají jinak než byl dosud zvyklý. Sám jsem si tím prošel, a kolegové nebyli na tom jinak. To totiž čeká každého, až to zkusíte i vás. (o manželství si lze přečíst mraky příruček, až tam jste, v závalu denodenních povinností atd.zjistíte že je to jinak než v parku na lavičce: nevíte náhodou proč se téměř 50% manž.rozvede? u investic je to ještě horší!). I tito dosud papírově úspěšní zjišťují že realita se někdy a téměř vždy podstatně liší od toho co byly dosud zvyklí, když si hráli na kingy na papíře. Přiznat si prohru není ostuda, je ostuda opakovat chyby které k ní vedly. A o tom je myslím i tento web.
----------To co píšete o certifikátech napovídá že zcela nevíte oč jde: Cert. emitují největší světové banky a investiční společnosti:
Deutsche Bank, Commerzbank, Morgan Staley, ABN Amro, UBS, Citybank,atd. Tyto kolosy jsou vám málo? v česku máte snad něco finančně většího?Ano, mohou se dostat i ony do platební neschopnosti::::pokud ale takto uvažujete a bydlíte v česku nedělejte vůbec nic, tento web ani obchod není zcela určitě pro vás.
-----------do měnového rizika vstupujete vždy když půjdete mimo česko a budete kupovat cizí akcie, komodity, půjdete na forex.
Do rizika změny kurzů vstupuete zde vždy a o tom to právě je: na tom má 10-20% investorů konzistentní, trvalý zisk, zatímco vy aspom teď ho mít určitě nebudete mít.
Mimo jiné: existuje početná skupina tzv.Quanto certifikátů které kryjí do jisté výše či zcela i měnové riziko. Víc o tom vědět zatím nemusíte, škoda času a námahy na této úrovni znalostí.
-----------
a závěrem:
bohužel patříte do početné skupiny lidí jež špatně rozumí psanému slovu: nikde nic neslibuji, nikde nepíši že o své nemůžete přijít. Napsal jsem "téměř nejde přijít o vše". tečka. To téměř znamená že pochopitelně jde o ně přijít. U lidí jako vy se to dá bohužel čekat s dost velkou pravděpodobností.
V tomto obchodě je dobré umět číst, vnímat psané i mluvené a rozumět výrazům. Vždy jde o jistou výši rizika, kterou nutně podstupujete. Riziko nelze vyloučit, lze jej ale OMEZIT, a o tom to je. Naštěstí trh venku dává dostatek možností každému jak se bránit když jdou kurzy jinam než chci. Kdo to neumí, neví, nebo na to kašle dřív nebo později skončí. je pouze vaší věcí zda si zapnete v autě pásy. Klidně to nedělejte, pak se ale nedivte.

Přeji úspěch a porozumění i Vám.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

kili60,
co jsou certifikáty vím zhruba 20 let a je mi celkem jedno, zda tomu věříte. Pokud shledám, že mé znalosti jsou nedostatečné, určitě s tím něco udělám.
Pokud se domníváte, že certifikáty jsou vhodné pro prohrávající a bojácné, je to váš názor, tak jako můj je, že nejsou.
Číst tedy rozhodně umím a dislektička zcela jistě nejsem. Pokud máte nutkání dál mne hodnotit, těžko vám v tom můžu bránit, ale jsou užitečnější témata pro toto fórum, než je rozbor mých schopností.
Iveta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechci vás rušit v debatě, ale možná by bylo zajímavé, osvětlit nám neznalým konkrétnější a pochopitelnější postup, jak je možné obchodovat tímto způsobem, co je k tomu třeba, čeho se vyvarovat, proč je třeba nesmysl takto obchodovat, jaké jsou poplatky v poměru k cenovému pohybu, atd. Já osobně moc nevím o co jde a působí to na mě složitě. Podle mě je ostrý trening ideální a pokud je to s malými prostředky, tím lépe. Stejně jde o live a emoce budou určitě fungovat. Proto taky spousta lidí volí forex. Už jsem něco v live zobchodoval a vím, co to je. Strach a emoce mě provází stále a díky tomu dělám neuvěřitelný chyby. Určitě nejsem sám a někoho by mohlo zajímat, jak si relativně levně trénovat psychiku v live obchodování. Papertrading v tom jaksi moc nepomůže. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážená Iveto,
certifikáty jež myslím já zde nejsou 20let, ale roků pár. Možná ale mluvíme o dvou různých pojmech? Vy říkáte "certifikát" čemu? Já těm C, jež se obchodují např. na největší evropské derivát./cert. burze ve Stuttgartu, web www.euwax.com (třeba Frankfurt k tomu)
Vaše schopnosti nemám zájem hodnotit ani rozebírat, jen vím sám ze zkušenosti že právě zde v certif.na cokoliv to zkusili opět někteří z těch, jež neuspěli hned v tvrdém trhu s komoditami či na forexu, prohráli téměř vše a zkusili se chytnout dál. Zde si komoditu či cokoliv doslova zase "osahali", přímo na trhu, z jednoho účtu vše, a opravdu za malé peníze.
-------Co myslím malými penězi? od cca 100 do max 300-500eu, tedy do asi 15tis kč. Běžná zkušební investice zde může být kolem 200eu-6000kč, abyste měla poté radost z výdělku když se Vám povede.
------pojmy zde běžně užívané nejsou o dyslexii či o tom zda umíte číst: jeden a tentýž pojem může a často bývá totiž jinak pochopen a různě vykládán,viz nač se lidé běžně ptají např.na školeních či po pročtení manuálů-jinde je diskuze kolem Stoplossu. Kdo je natvrdo v trhu a plete si dokonce zadávání SL tomu hrozí průšvih-mylně si myslí že má SL, přitom jen zadal jiný kupní/prodejní pokyn a bude překvapen až mu bude exekuován. Myslíte že takových je málo?
------i proto jsem nahodil toto téma,které Vám táhne uši. Pár lidí už se ptalo po prohře (nahraďte si jinak,ztráta třeba) že by chtěli jít dál, jen se bojí nebo nemají na to jít znovu do tvrdě páčených komodit atd, hlídat si expirace u opcí atd. Váš názor Vám určitě neberu. až už jste úspěšná obch.potlesk Vám, jen pak ten Váš 1.příspěvek o znalosti nesvědčí, protože celý tento obchod je o "riziku změn tržních cen". Na tom to stojí a padá, či to dělá zkušený profík, začátečník nebo "prohrávající a bojácný". Kdo toto Vámi uváděné "riziko změn tržních cen" nebere, pro toho tento skvělý byznys fakt není.
Též hezký a úspěšný den Vám.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

bolijovi příklad: -bojím se zlata na komo burze, nemám na to peníze, vím něco o certifikátech na zlato ---uvažuji zlato long ---jdu na www.euwax.com ---najdu si že na zlato long zde existuje 401 !!! call certifikátů různých emitentů (napočítám tzv.Knock-Out crtf-pozor na ně, z názvu jasné že vás knokautují po dosažení jisté úrovně kurzu!!! Právě tyto K.O. cert mají ale největší likviditu-mimo jiné) ---vybral jsem si call crtf. od emitenta ABN Amro, má značku ABN59P ---značku napíšu do chlívku nalevo (WKN,ISIN,name) ---objeví se graf+kurz derivátu/certifikátu+hned pod ním je i graf podkladu, tedy zlata, kurz a vše potřebné: -ask 4,61/bid 4,56 - spočítejte si spread! -kurz zlata promptní je 553,90 -crtf má bázi 550, to je báze se téměř rovná kurzu - lze najít báze další - různě vzdálené od kurzu, jakási obdoba strike u komodit -hebel, to je páka crtf. je cca 10,1 (čím víc se liší báze od kurzu, doby splatnosti atd.tím víc se liší i páka-mohu si tedy i vybrat crtf.mě vyhovující páky např. -

751

752

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bolijovi příklad:
-----------------
-bojím se zlata na komo burze, mám malý účet, začínám, nevím jak používat stopy, profittaking atd, ale chci to zkusit. vím náhodou něco o certifikátech na zlato
---uvažuji zlato long
---jdu na www.euwax.com
---najdu si že na zlato long zde existuje 401 !!! call certifikátů různých emitentů (napočítám tzv.Knock-Out crtf-pozor na ně, z názvu jasné že vás knokautují po dosažení jisté úrovně kurzu!!! Právě tyto K.O. cert mají ale největší likviditu-mimo jiné)
---vybral jsem si call crtf. od emitenta ABN Amro, má značku ABN59P
---značku napíšu do pole nalevo (WKN,ISIN,name)
---objeví se graf+kurz derivátu/certifikátu+hned pod ním je i graf podkladu, tedy zlata, kurz a vše potřebné:
-ask 4,61/bid 4,56 - spočítejte si spread!
-kurz zlata promptní je 553,90
-crtf má bázi 550, to je báze se téměř rovná kurzu - lze najít báze další - různě vzdálené od kurzu, jakási obdoba strike u komodit
-hebel, to je páka crtf. je cca 10,1 (čím víc se liší báze od kurzu, doby splatnosti atd.tím víc se liší i páka-mohu si tedy i vybrat crtf.mě vyhovující páky např.
-----------------------
---komu to něco říká? pustte si např. grafy crtf i podkladu zlata za 3měsíce, za rok pěkně pod sebe. Vidíte něco? I kdybyste byl zcela amatér nic neznající o stoplossech, posouvání profittakingu apod. na jakém kurzu zlata byste přišel o 1/2 peněz? Nebo o vše? Pustte si k tomu technickou analýzu-
-jenom zde konkrétně vás primitivní průměry 3/10 drží stále v trendu někdy od konce prosince z kurzu crtf 2,80 ke dnešnímu 4,56. To je málo? Ano-být na komo burze ve zlatě a mít na to margin šel jsem z kurzu 510 na dnešních 560, to je +50 bodů x 100usd = + 5000usd na účtu. super výdělek. jenže já se ho bojím, já tam nejsem, protože se bojím ztráty, mám malý účet atd atd.
----------------
Zlato šlo v kurzu nahoru o 9,8%, crtf ABN59P šel nahoru kurzem o 63%. (pozor-páka crtf se v průběhu života crtf mění, dle toho jak ubývá čas a jak se blíží/vzdaluje báze kurzu podkladu.
-----------
pokud obchoduji přímo s ABN Amro platím 9,95eu, když přes brokera 14,95. Mohu zadávat SL, PT, jak jinde. kde je chyba pro nováčky, prohrávající či bázlivé? nechcete páku 10? najděte si jiný crtf. Chcete platnost do konce r.2007? Chcete menší spread? chcete z téhož účtu si zkusit forex eu/usd? Co Vám brání-vyberte si z té hromady crtf co chcete. nemáte na komo účtu margin na ropu? nechcete na ni ani opce? zkuste crtf!
-------------
nikomu nic neradím, vše je o výběru, o riziku, o tom jak je zvládat abych stále žil a nebyl vyhozen. Až někomu k tomu pomůže právě toto OK, až ne nechť koná co umí.
Fajn večer Vám.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je zaujimave, ze vacsinou ked sa tu najde niekto skuseny, tak narazi na nejakeho tvrdeho oponenta. Toho pana co sa nam tu v dobrej viere a na zaklade vlastnych realnych skusenosti snazi nieco priblizit a objasnit odhadujem ako dost skuseneho. Ked isiel pisat prispevok o Certifikatoch tak, si urcite rozmyslel co bude pisat. Myslim, ze prvu reakciu na svoj prispevok si predstavoval uplne inak. Je smutne, ze ti najviac skuseni tu ostanu takmer vzdy nepochopeni. Oni sem vobec nepotrebuju prispievat a napriek tomu obcas niecim prispeju. Je dost pravdepodobne, ze niektori z nich robia trading uz desatrocia a ich myslenie je pre nas nepochopitelne.
To je moj osobny nazor.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnes naposled, okuji svoje šance a zaháčkované věci:
existují crtf na řadu indexů, mini indexy sežerou míň marginu a umí vydělat až to umíte. Kdysi jsem dělal velice pilně právě intraday, teď už je mi ale líto očí i času, jde to i s podstatně menším usilím.
Výhoda toho všeho: na tomto trhu se může najít doslova každý, každý má neomezené pole působnosti a neomezenou výši zisku. Kdo umí omezit a kontrolovat své ztráty, jedno jak, ten se svého zaslouženého myslím dočká a mezi bázlivé či prohrávající nemusí vůbec patřit.
OK trade!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pane Horáku,

děkuji za Vaše příspěvky ohledně certifikátů. Tento web je pro mě obrovským přínosem, i když v dohledné době neplánuji provádět obchody s komoditami nebo na forexu, ale začínám měsíčně investovat do certifikátů, které mi umožní pomalu naakumulovat potřebný kapitál a až budu mít dostatek zkušeností plánuji obchodovat i s waranty. Bohužel jse mi zatím nepodařilo získat jejjich historická data (waranty), tak si prozatím stahuji každý den aktuální data mnou vybraných warantů na index EutoStoxx 50 Price, abych vysledoval vývoj ceny warantů ve vztahu k podkladovému aktivu. Během té doby se alespoň pořádně vytrénuji v technické analýze (už si buduji vlastní obchodní systém, který testuji na indexech - po backtestingu na 2 indexech za posledních 9 let je zatím profitabilní a to nebylo počítáno s použitím páky).

Těším se na Vaše další příspěvky.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den pane Horaku,
diky za nove tema!! Jen bych se zeptal na jeden detail. Pisete, ze se jedna o tip pro prohravajici. Jak je v certifikatech zajisteno, ze nebudu prohravajicim?? Existuje snad neco, kde vsichni jen vydelavaji? Ptam se ze zvedavosti, protoze jsem jeste nevidel business, kde by vsichni pouze vydelavali.

Dekuji Vam predem za Vasi odpoved.

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pete:
slabinou, ale muže to být i podstatná výhoda pro jiného, že u crtf není taková šance na rychlý velký balík, nemají sílu komodity. Ale právě ona nehorázná síla-páka komodit umí vás zničit když se nevede. Jste-li na komotrhu, 1bod zlata nahoru je +100usd na vašem účtu. Toto v crtf nedosáhnete.
Ale podívejte se nahoru na ty grafy-bohužel se hned odeslaly, viz pak můj další příspěvek celý-už bez grafů. Ten první graf je kurz crtf long ABN59P na zlato, pod ním graf zlata, oboje za 3měsíce. Podívejte se sám a porovnejte si sám.
jak najdete dalších 400 crtf na zlato?
---www.euwax.com
---uprostřed nahoře klik*optionsscheine*
---klik *rohstoffe/waren*
---basisvert - vyberete *gold* - je tam ropa,měd,stříbro,platina atd
---optionsart - vyberete *call* nebo put, nebo nechte alle
---dole pod tabulkou *go*
---vyjede vám 401 crtf všech emitentů těchto crtf, ty si můžete dále odfiltrovat, například jen od ABN Amro
+++pak už klikem na kterýkoliv crtf se obj.jeho intradenní graf, pustě si periodu jakou chcete a VELMI NAZORNE - dole pd grafem crtf je hned graf podkladu-zlata. To vám jasně napoví jak souvisí kurz derivátu s kurzem zlata a kolik na tom a za kolik lze nadělat. Tvrdím: jen úplný magor může zde přijít o vše. Víc zatím psát nebudu, při zájmu mohu.
--------------------
možný back test: můžete, třeba si pustte na d grafem volbu *chart* = graf. Uvidíte tam i likviditu vč.velmi jednoduché tech.analýzy. Vzhledem k tomu že crtf kopíruje podklad, je lepší pustit si TA přímo zlata kdekoliv lépe.
--------------------
za otevření účtu neplatím nic, navíc upozornuji že toto dělám přes výborného českého brokera, takže peníze neposílám ven. Peníze mám u něj na eu účtu, není stanoven počáteční limit. Klidně 1eu...
-------------------
likvidita je zaručena: když si to pustíte jak píšu uvidíte i likviditu papíru na burze Stuttgart, nebo nad grafem je volba *times a sales* = čas a prodej. zde uvidíte kdy a kolik se prodalo, ale na burze.
ALE: i kdyby zde byla stále 00,00 je vám to jedno. Papír je povinen kotovat přímo emitent!!! Takže v obchodním okně u brokera si přímo navolím že chci obchodovat s emitentem ABN Amro u crtf ABN59P. Mám 5sec na to vzít jím nabízený kurz, a ten je stejný nebo dokonce může být i lepší než jaký je ve Stuttgartu. Klik a je koupeno,prodáno. A další výhoda?
úspora----obchod přímo s emitentem je za 9,95 eu, totéž přes brokera je za 14,95eu. Obchody které udělám přes emitenta se v okne *time a sales* neobjeví, proto i papíry které zde maji 00,00 mohou být pilně obchodované přímo přes emitenta. Takže likvidita bez problémů, kdykoliv cokoliv. Potvrzuji, neměl jsem nikdy problém, dělám prakticky jen přes emitenta, zadaný stoploss či profittaking je přes. (pokud se kurz tam kde chci a konec prodám přes emitenta, každých 5eu úspora se hodí!
-------------------
rozdíly proti opcím: call i put kupujete, nic nevypisujete, tedy nemáte příjem premia. Chci jít short, pak koupím put.
těch rozdílů je víc, pak dodám jindy.
****************
to libic:
prominte ale těžký váš omyl: nikde, tedy ale v crtf nemáte zajištěno že nebudete prohrávat. TO NEJDE!!!!! Nikde jsem to zde neřekl a ani nikdy neřeknu, je to nesmysl tak jak perpetuum mobile.
Crtf umí ale to, že relativně velmi malým vkladem páčíte víc, crtf mají páku. zkuste si dle výše uved.návodu pustit jednotlivé crtf na to zlato - porovnejte si *basis* crtf o kolik se liší proti kurzu zlata, a podívejte se dole pod grafem ve žlutém rámečku na páku *hebel* . Bude vám to jasné hned, pak už jen pohledem na soupis crtf kde je zveřejněná basis a znalostí kurzu umíte odhadnout páku papíru.
----páka přímo u komodit je obří. Motivace být rychle bohatý je jasná - jenže opak vás umí poslat do kolen, mnohé ven ze hry. A pak píšou to co i zde.
Podívejte se nahoře na ty modré grafy a srovnejte si kolik byste chtěl vydělat, s jakým stoplossem a kdy tam a kdy ven. Až jste ještě neobchodoval zkuste každý měsíc vydělat třeba na internet...nebo BMW...
-----------------
mějte úspěšné dny





Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...