Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Cvičná portfolia na netu:pro akcie,komodity,forex


Doporučené příspěvky

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den miciko,

na tradesignalonline.com se mi zobrazují grafy zpětně max.48 měsíců. Zkoušel jsem indexy, měnové páry, komodity, denní, týdenní a měsíční grafy a více než 48 měsíců z toho nedostanu na EUR/USD ještě méně.
Je to tak v pořádku nebo musím někde něco nastavit? Zaujaly mě Elliottovy vlny ve spojení s Fibo úrovněmi, které fungují dost přesně včetně projekce do budoucnosti, proto mi u některých podkladových aktiv schází delší historie grafů, abych správně stanovil výchozí body.

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to Piti:
dobrý den,
ano, víc než 48M/denně zpět to neumí, jinak nastavit to nejde. Stránek které to umí určitě je na netu dost, jen hledat (pokud jdu někdy náhodou dál tak si jinde pouštím týdenní/měsíční graf).
A dodám:
asi víte, že i na tradesignalu si lze v komoditách navolit i konkrétní kontraktní měsíc příslušné komodity, nejen čelní, který bývá přednastaven jako první. Domnívám se, že to co poskytuje tradesignal a zdarma, v pohodě poslouží nejen k papertradingu ale i k ostrému konání. Je věcí každého co užije, už jsem taky viděl soft zázraky, na úrovni např.posledního MetaStock či TnT, někdy mám ale pocit, že až taková přemíra nastavení kdečeho docela svádí víc se věnovat nastavování a klikání všudemožně než zkusit něco taky naostro. Tak jak si nelze nastavit a nalinkovat život do přesného "hormonogramu", tak se myslím nedá nastavit ani život burzovní? Já to teda neumím.
Jsou lidí jež vybírají ze stovek možností, další z několika že dokonce z jedné: long/short stále dokola. Jen opakuji že zdánlivě "tupé" až primitivní metody mohou být podstatně úspěšnější než sofistikované, roky špekulované systémy.
Špekulant hned chytí gap-y jinam než má nakročeno a je po systému...:-(( zveličuji :-)
Zde se fakt vyřádí a může najít kdokoliv: IQ57 v pohodě porazí IQ157 :-)

úspěch Vám,miciko
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer miciko,

děkuji za odpověď a za nové poznatky (člověk se neustále učí - o těch komoditách jsem to nevěděl). Máte pravdu, možnosti Tradesignal jsou značné a nemluvě možnosti softw., které jste zmínil. Používání indikátorů mě moc nezaujalo, přestože jsem technický typ (chvíli jsem se zabýval W%R a CCI). Nemám nic proti indikátorům, je to dobrá pomůcka a pro ID obchodníky asi nezbytná.
O něčem jiném než je tradesignal a onvista neuvažuji.

Jak jsem již zmínil, chci se ubírat jiným směrem - formace candlestick, Elliottovy vlny a Fibonacci retracement. Chci pochopit co se na trhu děje a ne pouze sledovat indikátory. Za nejdůležitější však považuji moneymanagement, tím se nyní zabývám nejvíce. Souhlasím s Vámi, že není nutné dělat obchodování z hlediska vstupů zbytečně složité.

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,
jsem v tomto směru zatím naprostým začátečníkem.S papertraningem jsem začal dnes na serveru brokerjet.cz.

S pozdravem Hark



Budete-li se tvrdě věnovat své práci, vyděláte si na živobytí,
ale jestliže budete pracovat tvrdě na sobě, vyděláte si celé jmění.
"Rofn Jim"


"Výhry a prohry jsou jen součástí hry."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Hark,

brokerjet používám jako obchodníka. Možnosti dělat papertrading nejsou velké.

1) Portoflio simulátor - do portoflia si můžete "nakoupit" libovolné CP v potřebném množství a sledovat tržní hodnotu portfolia, při dokoupení CP se daný CP objeví jako další položka, prodej nelze provádět, pouze danou položku smazat
2) Watchilst - lze založit několik watchlistů, je vhodný pouze ke sledování kurzu CP, nejde nakoupit např.10 ks CP, palk zase CP smazat.

Na brokerjet vidíte "pouze" historické grafy, nikoliv hodnoty. Lze provádět jednoduchou TA. Historie "provedených simulovaných obchodů" v portofliu neexistuje.

Pro papertrading doporučuji používat zmiňovaný portál onvista.de

Link to comment
Sdílet pomocí služby



Seva

Ja som našiel na komodity jeden paradny trenažer bol vytvoreny Floriskou Universitou v spolupraci s Institute of Food and Agricultural Sciences je mozne obchodovat len pitove trhy. Data su real-time nie je časovo obmedzeny.Je fakt super. Treba skusit. www.factsim.org.


P.S. Ked budete vyplnat formular pri kolonke Institution dajte personal education pretože ak date nejaku Univerzitu, ktora je v zozname tak Vaše konto bude prevedene na ich spoločny učet takže budete pri tradingu obmedzeny a budete moct tradovat len podla pravidiel danej skupiny.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
som tu uplne novy. Citam vsetky diskusie jednym hltom uz asi dva tyzdne, presiel som cely komoditny manual, teraz studujem psychologiu a zda sa, ze komoditny obchod je to, co by som chcel urcite robit v buducnosti.
Som ale clovek, ktory sa vela pyta, aby vela vedel. :-)

Tak napriklad, casto sa tu objavuje skratka TA. Mozno sa mi mnohi vysmeju, ale fakt neviem, co to znamena. Urcite nejaka zakladana vec, ale bez zakladnych veci sa neda pohnut dalej.

Aky je to pitovy trh?

Prosim Vas o trpezlivost, velmi rad by so vedel co najviac, ale pri tyzhto diskusiach mnohokrat neviem ani o co kraca, lebo sa nemam s kym poradit, tak asi jedina moznost ako ziskat nejake vedomosti a skusenosti je davat svoje otazky do tejto diskusie.
Dakujem.
Brano :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Brano,

pokladejte otazky do diskusi, jichz se Vase otazky tykaji a ne sem, kde se probiraji cvicna portfolia pro akcie, komodity a forex. Doporucuji take nejprve prohledat diskuse a clanky, pripadne pouzit google. Teprve pak je rozumne se ptat.

Tyto vyrazy souvisi s obchodovanim opci. U call opce ocekavame narust, u put opce pokles.

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jiří,

jestli máš na mysli, aby se ti nepohybovala osa Y, když se pohybuješ na ose X tak postupuj následujícím způsobem:

1) na ose Y je číslo v bílém plně vybarveném obdelníku; to číslo udává závěrečnou hodnotu posledního obchodního dne
2) klkni na toto číslo levým tlačítkem myši a drž levé tlačítko myši stisknuté
3) pohni myší v ose Y nahoru nebo dolů
4) tím máš osu Y zafixovanou, tzn. pokud se budeš pohybovat na ose X, graf ti bude utíkat z obrazovky pokud bude mimo rozsah osy Y
5) do původního stavu se vrátíč tím. že 2 x klikneš na ten bílý obdelníček se závěrečnou hodnotou posledního obchodního dne

S pozdravem Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...


Zdravím piti,


velmi Vám děkuji za nabízenou pomoc a ochotu. Dva dny mi nefungoval internet ,dnes se mi nějak rozsvítilo,
jsem úspěšně přihlášená a podařilo se mi postoupit o kus dál - mám úplně první zkušební portfolio :-))
Vše, co v souvislosti s onvistou popisoval 30.4.2006 mičiko , k tomu jsem se propracovala a začnu si tu nádheru osahávat. Je to úžasné, prostě prima. Piti, ještě jednou děkuji a přeji pěkný večer.

any



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...