Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny komoditní obchodníky... Dovolil jsem si založit toto diskusní téma z důvodu výměny informací ohledně této formy obchodování.. Já sám obchoduj pravidelně miniDJ (YM), denně 2-3 obchody a taktéž většinu dalších obchodů ukončuji v rámci intraday po dosažení PT, který mám pro každou komoditu zvlášť.... Dá se řící, že s pozičního obchodníka se ze mně pomaličku stáva intradenní...:) a rád bych si vymněnil vzájemné zkušennosti s ostatními obchodníky... Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vlasto,

rozhodne fajn, ze jste toto vlakno zalozil :-) Mohu hned otevrit prvni diskusi - kolika minutove grafy kdo pouziva. Ja napriklad pouzivam 5 a 3 minutove grafy. Znam ale obchodniky, kteri intradenne obchoduji jen s 15 minutovymi grafy. Dokonce jsem poznal i takoveho, ktery scalpoval na 1 minutovych grafech.
Zdravim,
Tomas
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bezva, já na YM používám 4grafy (1min, 2min, 5min, 15min)... Mám data od barchart.com a obrazovku mám rozdělenou na 4části (v káždě části jiný graf). Pro sledování double top/bottom (obchoduji hlavně odražení a proražení těchto úrovní) používám 15min a pro nástup do trhu 1min/2min...:)... Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vlasto,

co pisete zni rozumne, znam obchodniky, kteri obchoduji stejne - resp. 15 min = hlavni vstupy, mensi timefrime= filtruji idealni vstupni uroven. Jinak jsem rad, ze obchodujete double top-bottom :-) Dle meho nazoru jedna z totalne nejsnadnejsich a totalne nejspolehlivejsich formaci. Jsem presvedceny, ze kazdy kdo tuto formaci zvladne muze na ni zacit pomalu tvorit svuj stabilni prijem.
Zdravim,
Tomas
FINANCNIk.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Tome, osobně obchoduji YM zatím asi pouze měsíc a mám za sebou úspěchy i začátečnické chyby...:)) Většinou "líčím" nad i pod pevných S/R úrovní a občas vstupuji do trhu i v trendu... Mně osobně se výše zmíněná metoda líbí pro svoji jednoduchost a v jednoduchosti je síla... Obchodujete jeden či více kontraktů? Vystupujete z trhu na LIMIT či MKT? Kolik je váš PT? Co posazení SL (máte pevně postavený či posouváte s trhem...? Zdravím Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vlasťo,

já obychoduji více kontraktů a to stylem all in-all out. Výstup záleží na tom, který ze systémů zrovna obchoduji. Většinou vystupuji MKT nebo na protnutém posouvaném SL (jednu takovou jednoduchou ale účinnou strategii budu popisovat na našem Kurzu obchodování mini DJ a SP). SL většinou nad H / pod L, ale opět záleží na konkrétní strategii. SL se vždy snažím mít do 60 USD (občas max. do 100 USD) - nechce se mi riskovat příliš. Nemám rád příliš volatilní úsečky.
Hodně zdarů,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tome, já vstupuji do trhu téměř vždy příkazem STOP a vystupuji za MKT... (to je samozřejmně ziskový obchod a takové nejsou všechny..:) SL stavím vždy na uroveň 15ticků od vstupu (75USD) a velmi vyjímečně na úroveň 100 USD (ale to je max.)...Úroveň 20ticků(vždy se jedná o posunutý SL) používám tehdy, pokud citím ještě pokračování trendu a nyní probíhá korekce proti mně (občas se mi stalo, že se trh obrátil o 1-2ticky pod SL). PT mám postavený na úrovni 20ticků min. až 40ticků (to v případě, že jsem v trendu)..... Většinou obchoduji 1 kontrakt, ale pokud cítím trend tak nastoupím po korekci trendu s více kontrakty (max 3). Mimochodem dnes čekám pokračování down trendu...:) Úspěšné obchody přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, byly by možné i nějaké grafy pro názornost těchto formací. Pořád si myslím, že se nevyskytujou až tak často a v intra obchodování.... to jsem je viděl jen vyjímečně. Ano problem je v mém vidění, proto bych pro názornost uvítal nějaký graf.
Jsem zatím jen na začátku cesty a snažím se zorientovat.
Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musím se přiznat,že k ID obchodování jsem přišel jak "slepý k houslím".Moje původní představa byla,že nakoupím určité množství kukuřice,kterou později -snad-o něco dráže prodám.Když se věci nevyvíjely příliš dobře,rozhodl jsem se pro obchodování on-line.Obchodní platforma,kterou jsem zkoušel ale umožňovala pouze obchdy ES,YM aNQ.Šlo to vcelku hladce jak zkušebně,tak v ostré verzi.Velmi dlouhou dobu jsem strávil pouhým pozorováním trhu a po skončení obchodního dne statistickým vyhodnocením pohybů kurzu.Ruční zpracování je zdlouhavé a zatím jsem nenašel někoho znalého to zpracovat na PC.Domnívám se,že ve statistice je ukrytý mocný pomocník.Trh ES /a YM i NQ jsou velmi podobné/ se sice zdánlivě chová "bláznivě",ale určité zákonitosti zde existují.Kdyby se tak ozval"Flakac"nebo někdo,koho má jeho počitač rád,určitě bychom kus problému vyřešili. josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny komoditní obchodníky... Včerejší obchodní den na miniDJ (jak já s oblibou říkám na "jonesíku") nám přinesl zajímavé obchodní přiležitosti a kdo využil obou trendových vln s velkou pravděpodobnosti si včera lehce namastil kapsy...:))... Rozhodl jsem se, že zde maličko popíši můj včerejší obchod a třeba to někoho zaujme a vyvolá nějakou reakci...
Vstupy:
- on-line platforma od Infinity Brokerage (obchodní partner Refca, umožnující otevřít i mini účty ve výši 3.000 USD)
- real data od Barchartu.com (e-mini edition)
- čistá hlava...:))...
Situace na trhu:
- na denním grafu YMM5 je vidět S/R úroveň 10505, vytvoření obchodními dny 19.5. a 20.5. (lehce pod ní je high ze dne 25.5. a i včerejší obchodní den téměř kopíruje tuto hladinu
- obchodní den 6.6. vytvořil low 10432 a od této úrovně se "odrazil jako ode zdi" a poté stoupal pomaličku up (mimochodem další S/R úroveň, kterou třeba sledovat, hlavně při cestě down)
Předpoklady:
-pokračování v pohybu na sever, kde kolem úrovně 10505-10509 se strhne mela a poté se vydá trh up
Realita:
- postaven příkaz 2 buy 10513 STOP (nechal jsem příkaz "lehce dýchat" a postavil ho na relativně "bezpečnou" úroveň, ochráněnou před skalpery)
- 2:30 až 7:15 (noční obchody, hladina 10485 - 10495, lze udělat 10 pt na stop/limit, občas zkouším, ale velmi vyjíměčně)
- 7:30 až 8:30 relativní klid na hladině 10500 (+/- 5 pt.)
- 8:35 (poslední pokus skalperů vybrat SL (hladina 10488)
- 8:40 (je to tady...:)
- 8:50 jsem v trhu (přibližně) a stavím SL 2 sell 10493 STOP
- 8:55 krásný up trend
- 8:57posouvám SL na úroveň 10 515 (beztrátový obchod)
- 8:58 posouvám SL na profitivou úroveň 10520
- 9:00 postaven PT 2 sell 10540 LIMIT
- 9:01 SL posunut na profitovou úroveň 10525
- 9:05 posunut PT na úroveň 10550 LIMIT
- 9:09 mírná korekce na jih
- 9:10 SL posunut na 10540
- 9:14 PT posunuto na 10560
- 9:16 zvažuji posunout PT na 10570 (pozorně sleduji denní výsledek a blíží se denní max. 100pt/den jen velmi vyjměčně)
- kolem 9:20 vystupuji z trhu na PT (10460)
Trh šel ještě up, ale já jsem nadmíru spokojený (výsledek 47pt/kontrakt x 2 jest 470USD zisk, mínus 20 USD commissions, suma sumárum 450USD profit...juchuu...) Toť vše...:) Ta druhá trendová vlna mi unikla... (předpokládal jsem vysílení trhu a již minimální pohyb mezi úrovněmi 10475 až 10460...) Prosím berte uváděné časové údaje (jsou uvadění v místním čase) trošku s rezervou, možná jsem se někde upsal o +/- min... Úspěšné obchody přeje Vlasťa






Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...