Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích


focus

Doporučené příspěvky

yax: Jeden denne, maximalne. V patek zadny a jeste tam nastavuju nejaky filtr. Az to budu mit hotovo, dam to sem kompletne cele. Prazdniny jsem jeste netestoval. Podle oka to na nich funguje. Ja ale napred projedu pul roku, vyladim potrebne veci jako posun sl, pt a podobne a pak uz to jako hotovy system dotestuju na poslednich 2 mesicich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle,

tak to je rozumne, ja to zkusim obacktestovat na TF. Chtel jsem uz dneska, ale pak na me sedla hrozna nechut cokoliv delat, tak to necham az na zitra.
A koukam, ze zatim ta nechut cokoliv delat sedla i na Russel. Takze dnes nic moc aspon pro me, ale zitra by mohlo byt zivo, bude report o maloobchodnich trzbach a to by mohlo trh trochu rozhybat.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja tento tyden obchodovat na TF nebudu. Na to abych upravoval SL a PT, ktere tak dlouho bez problemu pouzivam, je jeste casu dost a take neni treba nikam spechat. Az uvidim alespon 3 lepe 4 trendove a volatilni dny po sobe, tak se na trh opet vratim. Je sice jeste dost casu do konce zari a pravdepodobne bych ani nyni moc neprodelal, ale proc se trapit, tato rychlost trhu memu systemu zkratka nevyhovuje a myslim ze sklaperi jsou naopak velmi spokojeni.

Ale souhlasim - "Co system to nazor"

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus:

muzu jeste k DAXu. Pokud by se ti chtelo, mohl bys ukazat, jak bys vstupoval minule pondeli. Ja sel hned po open do short a plny PT byl do long. Vim, ze si psal, ze nechces hadat, proc bys vstupoval tady a tady, ale ja bych ocenil odpoved a bral bych to jako radu. Ale jen pokud se ti bude chtit.

diky, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lado, mas pravdu - minuly tyden jsem se vratil ve stredu vecer ze zahranici a trochu jsem si posunul dny a tak se stalo ze misto 7.9. mam pondeli jako 8.9. Takze v pondeli by system nadelil ztratu ale jinak to sedi. Vstup mas dobre do shortu, ale trh ihned otocil long. Zdeje uterni obrazek jak bych to obchodoval ja. mej se focus

10275

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze k vyse uvedenemu systemu. V zakladnim nastaveni, jak jsem ho uvadel (SL 60, PT 300, BE+1 po 100) ma system uspesnost 26,7% pri RRR 1:4,14 a prumerny obchod dela 45 dolaru, celkovy zisk 5395 dolaru. Po pridani filtru, ze nebudeme brat obchody v patek se celkovy zisk o 130 USD snizi, ale zvysi se prumerny zisk na 53,18$ na obchod. V patek je mozno par dolaru udelat, ale je potreba zmensit PT, napr. pri PT 200 bysme vydelali za vsech 23 patku 415 dolaru. Stale teda nic moc vysledek a je vyhodnejsi v patek vubec neobchodovat. Ted k trailing stopu. EMA se nakonec moc neosvedcila, zkusil jsem muj oblibeny posun po swinzich a to uz bylo lepsi. Snizi se nam RRR a zvysi % win. Zisk zustava temer stejny. Ještě jsem si přidal 3 filtry, které používám podobným způsobem i na breakoutu ropy. 1. nasobek range mezi 15.30-15.33. Abych vstoupil do obchodu, musi se uskutecnit max. do 1,2 nasobku tohoto range Filtr slouzi k tomu, abysme nevstupovali do trhu pozde. 2. obchod se muze brat, pokud range mezi 14.15-15.29 nedosahl dvojnasobku desetidenniho klouzaveho prumeru za toto obdobi. Tento filtr slouzi k tomu, aby nebyly brany obchody, kdyz dojde v premarketu vlivem fundamentu k extremnimu pohybu. Pak mam totiz odsledovano, ze je trh dost nerozhodny a pohybuje se po otevreni v range. 3. Obchod se nebere, pokud dojde k prekroceni dvojnasobku desetidenniho klouzaveho prumeru range mezi 15.30-15.33. Opet filtr, ktery nepousti do obchodu po tom, co se vetsi pohyb udal uz pred signalem. Pomoci techto 3 filtru nam zisk zustal na 5400 USD, ale klesl pocet obchodu na 85. Tzn. prum. obchod vzrostl na 64,3 USD, % win 32%. Kdyz se nad temi filtry zamyslite, tak jde pouze o to, aby trh neudelal velky pohyb pred tim, nez vlezu do obchodu (snazim se jit pro vetsi profity). Drive jsem zkousel vselijake indikatory pro mereni prekoupenych a preprodanych oblasti a podobne a nakonec jsem prisel na to, ze takto jednoduse to funguje nejlepe. Navic zcela mechanicky, bez potreby jakekoli diskrece. Dalsi filtr, ktery jsem zkousel aplikovat, byl pocet minut od vytvoreni vstupniho bodu po samotny vstup, konkretne budu psat o 5 minutach. Pri backtestu to vypadalo slibne, ale ochuzovalo by o prilis mnoho zisku. Odfiltruje sice vice ztratovych nez ziskovych obchodu, ale i tak dojde ke snizeni zisku na 4055 USD, ale pri 50 obchodech. Coz cini 81,1 dolaru na obchod. To uz je na NQ podle me hodne hezka castka. Tady premyslim nad pouzitim tohoto filtru pro MM a zdvojnasobeni kontraktu. Jeste, % win je 38%. Nakonec jeste k trailing stopum podle swingu. Konkretne jsem v NT nastavil silu swingu na 2 (tzn. low usecky musi byt nizsi nez 2 low predchozi a naopak pro downtrend). Po zapojeni techto trailu nedoslo ke zvyseni zisku, zustal na 5345 USD, ale doslo (podle ocekavani) ke zvyseni % win a snizeni RRR. Konkretne: RRR=1:2,75 a % win=47,6%. Pro me urcite lepsi nez RRR 1:4 a % win kolem 30.. DD takto nastaveneho systemu (vcetne vyse zminenych "range" filtru) dela 495 USD, max. počet po sobě jdoucích ztrát je 7 a zisku 8. Prumer na obchod 63,6 USD. V tomto nastaveni budu system dobacktestovavat. Prikladam i equity, dle me pomerne hladka. Trailoval jsem tick pod/nad low/high po prorazeni swingu. Obchod skoncil bud na vyhozeni na trailu, na be, sl 60 nebo na PT 300. Tak to je ode me zatim vse. Vic uz toho nevim.. :) \system mi pripada slusny, lehce obchodovatelny. Vsechny udaje jsou po zahrnuti poplatku a slippage, dohr. 10 USD. Otazka pro ostatni, jakym zpusobem prehodnocujete konstantni PT a SL? Cim vic napadu, tim lepsi vyber..

10276

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.
ja tenhle system obchoduji pomerne dlouho a takhle me to vyhovuje. System jsem nevymyslel proto abych z nej dostat co nejvic penez, ale proto aby naplnil ma ocekavani,cile a hlavne aby se pohodlne obchodoval. Osobne system obchoduji s cca %win 50% a RRR 1:3,3 - coz povazuji za velni slusne. Dalsi upravy nejsou nutne a tak se priznam ze jsem trail SL ani nezkoumal.

to all:
Na DAXu se da opravdu hodne vydelat ale take ztratit a konkretne nastaveni RB5 je hodne agresivni.Kdo ma problem s disciplinou tak by mel zustat radeji na NQ a vse si poradne zazit. Obchod na DAXu muze trvat treba jen 2 minuty. Rano naberete nekolik ztrat/nejlepe mimoplan/ a odpoledne na TF to dohanite. Vse jsem to zazil a proto jen upozornuji ze obchodovat oba trhy konzistentne neni vubec snadne.

..... pes uz nechce cekat :)

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...