Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vhodné pákové instrumenty na index


llaaddaa

Doporučené příspěvky

Dobrý den.

Rád bych intradenně obchodoval index Nasdaq. Jakými instrumenty se dá obchodovat na páku? Co jsem hledal, tak jsem našel CFDs (rozdílové kontrakty). S jakými instrumenty toto obchodujete? Jaký typ instrumentu by jste mi doporučovali?

Děkuji za odpověď a zůstávám s pozdravem

Laďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Další množností jak obchodovat index Nasdaq 100 jsou waranty (=opce). Tuto variantu bych doporučoval pro poziční obchodování jako další alternativu, kterou uvedl Petr. Výběr vhodných instrumentů najdeš na www.boerse-stuttgart.de/prod_optionsscheine/index.html pod záložkou Index po vyplnění vyhledávací masky. Waranty samozřejmě můžeš obchodovat i ID, ale musíš najít bez spreadu, aby se ti to vyplatilo. Osobně jsem o ID obchodování warantů (opcí) zatím neuvažoval.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem čerpal z údajů na stránce Ardeus. (pozor, tato firma nemá licenci obchodníka a v současnosti je prošetřována Komisí pro CP) a z toho mi připadaly CFD (rozdílové kontrakty) výhodnější. Ovšem co zase čerpám informace z jiných zdrojů, tak tak to zase až tak není. Z neznalosti jsem se Futurem bál. Ovšem při hledání obchodníka jsem byl dost šokován rozdílností jednotlivých služeb. Na Futures se dá najít obchodník s velmi malými poplatky (klidně pod 10USD/RT). U CFD nacházím obchodníky na spread s rozpětím 2-4 body indexu v závislosti na jménu indexu. Když má bod miniindexu hodnotu 20 USD (mini Nasdaq), tak to znamená skrytá komise obchodníkovi 4*20=80USD, ale za kontrakt. Když budu obchodovat více kontraktů, tak ještě více peněz. Nebylo mi jasné, jak může někdo s tímto intradenně obchodovat na minimální tickové změny. Takže jestli jsem dospěl ke správnému závěru, tak Futures jsou pro intradenní i krátké poziční obchodování vhodnější. Jenom u Futures si musím hlídat dobu posledního obchodování kontraktu a jeho objem, abych za včasu přešel na jiný kontraktační měsíc obchodování. Stejně nepředpokládám, že dlouhodobější držení Futures je při pozičním obchodování delší než 14 dnů, takže těch přerolování tam moc nebude. Takže jestli to spávně chápu, z velké většiny v těchto případech obchodujete přes Futures na index?
Co zde byly navrhovány opce, tak do nich jsem se zatím ani nepokoušel pronikat, protože jsou v literatuře uváděny jako nástroje pro pomalé vykrvácení účtu. Samozřejmě že pro některé operace jsou výhodné, ale nyní pro mě nepřipadají v úvahu.

Laďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richip,
můžete být konkrétnější?
Vám příjde výhodnější obchodovat index přes CFD než přes minifutures? V čem konkrétně?
Všechny spekulace jsou rizikové když nevíte co děláte. Ať proděláte 100 USD v akciích, forexu nebo v komoditách, tak je to pořád stejných prodělaných 100 USD, které bolí úplně stejně.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ne tak to vubec nebylo mysleno.CFD mi naopak prijdou dost podezrele ale to je asi zpusobeno firmami ktere jejich obchodovani vetsinou nabizeji a marketingem ktery kolem toho provadeji - ucty od 5$, obchodovani "bez poplatku" atd.
myslim ze minifutures pres solidniho brokera,ktery se vam nesnazi namluvit ze z 5 USD uctu stanete milionari, s komisi pod kolem 5USD RT a kde mate jistotu ze sve vydelane penize dostanete i zpet jsou na indexy idealni volba.
muj prispevek byla narazka na ladovu posledni vetu o opcich.na riziko mam stejny nazor jako vy.proto ve me prohlaseni typu opce vykrvaci ucet, futures jsou velmi rizkove, drobny spekulant nemuze na forexu vydelat, atd... ve me spis vzbuzuji usmev(proto ten smajlik).jak pisete za to ze prijdete o penize si ve vetsine pripadech muzete sam a ne to jestli obchodujete FX, akcie, opce nebo futures ze si napr. nedate SL a na1obchod vymazete ucet je take ciste vas problem a ne trhu,z toho ze si poradne neotestujete plan taky nemuzete vinit trh...omlouvam se za nedorozumneni a doufam ze jsem jiz vse uvedl na spravnou miru a priste se budu snazit psat jasneji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no to nevim, kdo Vam otevre ucet pod 100 usd. Mozna nekde v Uruqai, Belize ci podobnych zemich. Seriozni brokeri/market makeri na CFD pozaduji cca 2-3 000 usd.
Samozrejme nebudeme obchodovat kontrakty s nevyhodym spreadem - casto Nasdaq, ale ty s normalnim spreadem - S&P500, Dow, DAX apd.
Jasne ze minifutures se daji obchodovat i s 10 000 i s 5 000 uctem. Krome jinych duvodu ten hlavni je nemoznost dodrzovani pravidel MM. Tedy myslim tim serioznich, "profi" pravidel. Clovek, ktery to mysli s tradingem vazne, rozhodne nebude obchodovat futures s takovymito vyskami uctu.
U CFD mate moznost "volit" velikost leverage ( poctem kontraktu ). U e-mini mate leverage stanovenou primo typem kontraktu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ok s tou vyskou uctu souhlasim.pisete krome jinych jake jsou ty jine duvody?pri ID obchodovani si na ER vystacite se stopkou max. 150-200usd na YM jeste mene.coz je risk do 4% a to nenim nic co by vas zabilo.a marginem bude cinit neco v rozmezi 20%-30%takze take nic hrozneho.pokud mate namysli nejaka jina "profi" pravidla bylo by dobre kdybyste je uvedl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
tango, můžete aspoň naznačit "profi" paravidla MM, které nedovolují obchodovat e-minis s účtem kolem 5 000 USD. Osobně neobchoduji, zatím stále jen sleduji trhy, právě e-mini (YM, ER2). Ale nepřijde mi nereálné začít s účtem v této výši.
Pro YM - účet 5k USD, trading: intraday na 5 min timeframe, 1 kontrakt, max. výše SL 100 USD (tj. 2% účtu),
Trading beru zcela vážne, ale možná mi něco uniká, něco nedomýšlím. Snad jen, že výše základního SL/risku se Vám může zdát vyšší. Taky bych rád 0,5% :)
Děkuji Vám za odpověď a samé úspěšné obchody.
db

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemam moc casu, jen kratce:

kdo opravdu realne obchoduje a obchoduje dele, hlavne e-mini futures, musi vedet ze stoploss ve vysi 50-100 usd na kontrakt je nesmysl ( pro predpoklad dlouhodobeho konstantne ziskoveho tradingu). Jen intraday volatilita ci whipsaw Vam to odstreli, i kdyz jste ve spravne pozici. + casta manipulace Locals ci institutions Vas tez na uzkych stopkach "dostanou".

Samozrejme, nejaky cas to muze fungovat, 14 dni, mesic, dva ale neni to cesta ke konstantnimu ziskovemu tradingu. Pro rust uctu je nutno dle pravidel MM presne osetrovat stanovene, ale spravne urcene riziko a tez presne navysovat a snizovat pozice.

Trading s jednou pozici je dobry na trenink, osahani platformy systemu a nakonec darovani money lepsim traderum....a pak znovunadotovanim uctu dalsimi 5000 a kolo zacina znovu.

Proto je lepsi s 2000usd CFD obchodovat nez s 5000 usd emini....

musim uz, dobre trejdy preji ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...