Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Joe Ross


beginner

Doporučené příspěvky

Rád bych založil vlákno věnované čistě Joe Rossovi, myslím si, že někdo takový si to opravdu zaslouží. Sice jsou jeho metody z části diskutovány i ve vláku Triple Screen - Update, ale tam jsou diskutovány i další věci a Ross se tam celkem ztrácí (nemyslím to zle Libici). Rád bych začal toto vlákno malým dárečkem :), dal jsem si trochu práce a přeložil interview s Joe Rossem. Omluvte případné chyby v překladu. Bylo by fajn, kdyby se toto vlákno rozlejo, začíná nám to tady totiž docela ,,Woodovatět,, ... možná by to chtělo trochu ,,oRossit,, :) Jirka

1750

  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj,
naozaj skoda, ze sa tu Joe Ross nerozobera trosku viac.
zatial som cital len jeho manual volne dostupny na internete a ako som tak hladal na internete dalsie informacie o tomto obchodnom systeme nasiel som jeden celkom zaujimavy server kde ross hook dost rozoberany a nieje to financnik. je to v anglictine, ale obohatene o ukazky grafov. neprecital som to cele, lebo to chce naozaj vela casu, myslm vsak, ze je tam par zaujimavych informacii a da sa tam najst odpoved na nejake tie nejasnosti okolo obchodovanie RH.

www.trade2win.com/boards/showthread.php?t=13451

tak vela stastia

Palo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za link, myslím, že už jsem se tam registroval, ale nepřišel mi aktivační e-mail... to ale asi bude kvalitou Hotmailu, který používám na zasílání těchto aktivačních e-mailů. Zkusím si to nechat zaslat jinam.

Mimochodem se nyní neúspěšně snažím objednat Trading the Ross Hook (viz vlákno Anglické knihy), grrr... Když se mi to podaří a naučím se dobře (nebo alespoň částečně) obchodovat tento systém, určitě se ujmu přispívání do tohoto vlákna, abych taky této komunitě nějak přispěl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj všem,

tak mi dnes konečně přišla kniha Trading the Ross Hook, problém s objednávkami se vyřešil přes firmu CzechWealth (české zasoupení Joe Rosse, myslím, že už jsem to tu někde psal).

Zatím jsem stihl přečíst jen několik prvních stránek, musím ale říct, že už i ty (i když to byl v podstatě preface, nic o obchodních strategiích ani MM), byly neuvěřitelně čtivé a shltnul jsem je strašně rychle. Zaplatit CZK5,000 za takovou knihu o velikosti Knihy o matce a dítěti :) bolí, ale jsou to nejlépe investované peníze, hned po těch, které ztratím na svých prvních obchodech.
Zároveň jsem si uvědomil, jaká je hrozná výhoda, rozumět anglicky. Děkuju Bohu za to, že mi dal možnost rok studovat na střední škole v USA a tím pádem i to, že anglicky tu knihu můžu přečíst úplně stejně, jako kdyby byla česky. Neumím si představit situaci mnoha začínajících traderů, kteří ke všem těm problémům s tím spojeným musí řešit ještě jazyk. A velký respekt těm, kteří se přes to přenesli a uspěli, úspěch si zaslouží 2x tolik.

Každopádně se do knihy hned ponořím a o všech svých úspěších a neúspěších v obchodování podle Joe Rosse budu tuto super komunitu informovat, protože - pokud moje příspěvky někomu pomohou - si to zaslouží. Jen díky této komunitě jsem začal trading chápat a dostal se alespoň tam, kde jsem, i když je to pořád papertrading.

Hned bych do ringu hodil dotaz (možná mi ho kniha později odpoví, nevím) na ty z vás, co už Rosse obchodují (třeba Libic): budu mít k dispozici $3,000 účet. Vím, není to mnoho, ale jako student 1. ročníku VŠ více zaplatit prostě nemohu, protože víc prostě nemám a nejsem schopen vydělat. Dokonce ty peníze ještě ani nemám, jen doufám, že se mi to, co mi chybí, povede vydělat, než začnu obchodovat live.
Jsem ale ochotný si na příležitosti a zisky počkat. Proto se ptám, jestli se dá Ross aplikovat i na Forexu (jako že asi ano, na internetu jsem příklady viděl), příp. nějaké zkušenosti. Tam totiž můžu začít s minikontrakty. Nebo jestli je vhodnější jít rovnou do futures typu Corn, Sugar apod. a čekat na ty úplně eňo-ňuňo příležitosti, které bych měl vystát i s mým malým účtem, i když by se na ně muselo dlouho čekat. Nevadí mi, když budu první rok ve ztrátě nebo na nule, jen to potřebuji ustát.

Díky za jakékoliv reakce a také doufám, že se toto vlákno oživí, protože je škoda, aby spalo. Minimálně já se pokusím ho držet při životě, jakmile budu mít čím příspět :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Malcikk,
priznam se, ze neumim odpovedet na Vas dotaz. Principy Joe Rosse lze obchodovat na forexu, futures, stocks. Kazdy trh ma sva specifika a proto je nutne strategii obchodovat s ohledem na konkretni trh. Jaky trh Vam bude vyhovovat, jake timeframe, scalping, pozicni obchody, swingove obchody, to Vam nemohu rici?? Na tyto otazky budete muset najit odpoved sam. Budovani strategie je stejne jako stavba domu. Nelze rici, postav dum tam nebo tady a nelze rici, postav jej tak ci onak. Kazda strategie je individualni stejne jako kazdy dum, ktery postavite. Joe Ross Vam ukaze jak obchoduje on sam a na Vas je, aby jste si nasel vlastni cestu postavenou na jeho principech. Muzete obchodovat zcela stejne jako on a nebo si udelate sve vlastni drobne upravy v jeho strategii.

Chcete vedet, jaky trh muzete obchodovat se 3,000 USD? Vemte si papir, tuzku, graf a testujte. Tak poznate draw-down a tak poznate, co si s uctem 3,000 USD muzete dovolit.

Vse co jsem Vam napsal je nejlepsi rada jakou Vam mohu dat.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli mohu male doplneni:

Knihy Rosse se pohybuji v cenne nekde kolem 150-175 USD, tedy cca 3,200 - 3,700 Kc + postovne.

Knihy Rosse a Eldera jsou zcela rozdilne. Elder uvede ctenare do vsech oblasti tradingu a vysvetli jejich zaklady = MM, psychologie, analyza. Ross jde vice k vlastnimu obchodovani, tj. vyjma knihy trading is a business je Ross vice o analyze, rizeni pozice, vstupech a vystupech.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky, pánové, za cenné reakce.

Eldera si určitě časem také přečtu, stejně jako Douglase a další. Jak jsem psal, moje možnosti jsou omezné, potřeboval jsem vsadit na jednu publikaci, další až třeba pod stromeček nebo tak :) Po dlouhé době rozhodování vyhrál Ross, zatím své sázky nelituju, i když vše ukáže až čas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...