Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

otvaranie uctu


Pheo

Doporučené příspěvky

Jasne, rucite Prazskym hradem a sochou sv. Vaclava...

Staci se trosku zamyslet... Kdyz se u brokera registrujete, zavazujete se k cele rade veci. K tomu, abyste mohl rucit nemovitosti, vsak musite:

1) nejakou vlastnit
2) prokazat, ze ji vlastnite
3) prokazat jeji skutecnou cenu (tj. dodat notarsky overeny odhad)

Nic z toho samozrejme nedelate. PROC TAKY?!

Jestlize trh otevre s brutalnim gapem a Vy ho zrovna vyberete, cimz si zrusite ucet, budete muset prislusnou castku uhradit. Ale jestli prodate barak, prepadnete postu nebo to vydelate zametanim chodniku, to uz je ciste na Vas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • 3 týdny později...

to: anly11

obchodovani na forexu neni ani drazsi ani levnejsi, je to proste jine.... Na forexu zije broker ( slusny ) pouze ze spreadu, tzn.: z rozdilu mezi jednotlivymi cenami nakup/prodej, kdezto u futures jsou poplatky dane prave brokerovo "cenikem".

A jestli je forex bezpecnejsi? ...myslim, ze bez discipliny je nebezpecny vsechno :o)
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny,

mám dotaz ohledně otevření účtu u IB. Plánuji otevřít účet ještě tento rok a při poslední dobou rychle klesajícímu dolaru přemýšlím, zda by nebylo lepší účet otevřít např. v euru, kde to není až tak dramatické. Zjistil jsem, že pokud otevřu účet v jiné měně, tak se kurz vždy přepočítává. Má někdo s tímto zkušenost? Uvítám jakoukoli připomínku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mlux:

pouze názor: zřejmě začínáš, takže hledáš podporu tady ve fórech, takže na začátek se Ti hodí trhy ES, YM, ER2, NQ ....a ty se obchodují v USD. Když budeš mít účet v EUR, tak Ti zbyde DAX na jehož marginu " vykrvácíš ", takže moje osobní rada: účet v USD a je to...

Ať se daří
Michal


Link to comment
Sdílet pomocí služby

mlux:

Dle mého názoru (pokud je špatný, tak mě prosím opravte) si můžeš otevřít účet v EUR a obchodovat i třeba ER2, jenže problém je v tom, že ten trh je vedenej v USD, takže na účtu budeš mít cifru v eurech ale všechno se to stejně bude odehrávat a přepočítávat z dolarů, takže na tom nic nezískáš a naopak podle mě ještě ztratíš, protože budeš podle nějakýho aktuální kurzu převádět z USD na EUR a pak při výběru peněz z EUR na CZK a to tě nikdy nevyjde líp než rovnou z USD na CZK

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mlux

Účet u IB může být v různých měnách, podle toho co se komu víc hodí. A obchodovat můžete samozřejmě i s kontrakty, které jsou v jiné měně, než máte na účtu. Já mám účet v USD a klidně můžu obchodovat i s DAXem, který je v eurech - to mám vyzkoušený, že to jde. Můžu obchodovat s asijskými indexy v jenech apod. Stejně tak můžete pokud budete mít účet v eurech obchodovat s kontrakty v dolarech, např. ER2 apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MerQury:

Díky moc za odpověď. Ohledně přepočtu máš pravdu, že se to bude přepočítávat stejně na dolary, ale o to nejde. Přepočet bude dělán stejným kurzem tam i zpět, takže kurzová ztráta je nula. Pokud ale zisk (a i vklad) nechám na účtě viset např. 1 rok. Kurz dolaru půjde dolů a tím bude narůstat kurzová ztráta. Pokud ale účet bude veden např. v kanadském dolaru, který se stále drží a neklesá už 6 let. Pak kurzová ztráta při přepočtu na českou korunu bude minimální. A když vezmu, že US dolar klesl za dva roky o 6 kč a křivka už několik let klesá, nelze očekávat že se to změní. A pokles 6 kč/dolar na 150 000kč v dolarech dělá přes cca 50 000 kč za dva roky. Pak to asi hodně dělá těm, co hodně vydělávají.

Otázka ale je, zda se za ty přepočty u IB něco neplatí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Hanusao,

jistě jsi četl Bezplatný komoditní manuál....
Pro jistotu: www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-pozicni-vs-intradenni-obchodovani.html

Po přečtění je pravděpodobné, že pro poziční budeš mít účet u jiného brokera než pro ID, i když to nemusí být nutnost :o)
Po přečtění je pravděpodobné, že pro poziční budeš muset mít větší účet než pro ID. (marginy, %risku vzhledem k velikosti účtu a SL)

Měj se
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Crea8:

Nevidím důvod proč mít jiného brokera pro poziční a jiného pro intraday obchody,ba naopak myslím,že je to lepší řešení,mít vše u jednoho.Taky větší účet pro poziční obchody nemusí být nutnost.Hanusao sice nepíše přesně co chce za produkty obchodovat,ale jediné omezení je velikost účtu pro intarday na akcie kde je nutnost 25000 USD,jinak vše závisí třeba u futures co chce obchodovat,na něco stáčí menší účet,na něco je potřeba účet větší,ale paušalně to říci nejde.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...